Keresés

Részletes keresés

Káli. Creative Commons License 2023.12.22 0 2 384

Lehet, hogy nem volt jó ötlet a népszavazás, mert OV lepattintotta azzal, hogy ez már  személyes üggyé vált, és nem közügy,de ha elfogadja az imát, akkor ezzel tud segíteni!

 

Szereted a haikut, most berakok egyet, nem tőlem származik!

 

Egy vágy

 

Nem szeretnélek utoljára látni!

 

( Bella Dóra )

 

Érezd jól magad ott ahol vagy! 

 

Pusszantás! 

 

 

 

Előzmény: cyr45 (383)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.22 -1 1 383

A HVG-n mar megswzavaztuk!:-)   Tobbek ozott en is, es toronymagasan.

 

https://hvg.hu/itthon/20231222_Karsai_Daniel_a_2023as_ev_embere_a_HVG_olvasoi_szerint

 

:-)))   Es nem akarkik ellen nyert!:-))

Előzmény: özvi (382)
özvi Creative Commons License 2023.12.22 0 0 382

Lehet szavazni Karsaira, lehet akár ő az év embere az RTLen

triplaharom Creative Commons License 2023.12.21 0 1 381

Bárcsak már két félből volna ...

Előzmény: Anyóca99 (379)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.12.21 0 1 380

Olvastam a fórumon , hogy van aki az inzultációst postán is beküldi , meg onlány' is kitölti . Lesz vagy 15 milliónyi .... nagyon hiteles . :-((((

Előzmény: cyr45 (377)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.12.21 0 1 379

Pont most idéztek be a Híradóba egy ezzel kapcsolatos blablát a félistentől , miután rákérdeztek .

Azt mondta , hogy mivel népszavazást kezdeményeztek , a kormánynak ezzel kapcsolatban nincs dolga . De imádkoznak Karsaiért ....

Miért érzem cinikusnak ?

Előzmény: özvi (378)
özvi Creative Commons License 2023.12.14 0 1 378

Még megteheted, pl Karsai népszavazása cimen

Előzmény: Anyóca99 (376)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.14 -1 0 377

A népszavazás nagyon jó lenne!  De csak lenne, szinte biztos, hogy a kormány keresztbe fog tenni.

Mindig is féltek a népet megkérdezni, hogy mit, és hogyan szeretnének valójában?

 

Ezek az ilyen-olyan témájú, már tizenharmadik alkalommal küldött inzultációs ívek pedig úgy vannak megfogalmazva, hogy logikusan csak egyféle, a kormány szája íze szerinti választ lehet adni rájuk.

Ebből is adódik, hogy csak az agymosott legbutábbak töltik ki, és küldik vissza, az értelmesebbek nem. De ez sem jelent gondot, hiszen számítógépes kitöltéssel annyi érvényeset generálnak, amennyit csak akarnak! És nincs ember, aki a kihozott számokat ellenőrízné, esetleg kétségbe vonná...

 

Hát, így aztán könnyű! Olyan eredményt hozok ki, amilyet akarok, ti pedig kötelesek vagytok elhinni...

Előzmény: Anyóca99 (376)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.12.13 0 1 376

Ha a pol.-ban nyílt volna , többen tudnának a topikról .

A népszavazás nagyon jó lesz .

Előzmény: özvi (373)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.12.13 0 1 375

Pont így tennék , ha ....

Előzmény: cyr45 (372)
triplaharom Creative Commons License 2023.12.13 0 0 374

Ebből te azt nem tudhatod, 1 hete még én sem tudtam hogy van ilyen oldal ...

Előzmény: özvi (373)
özvi Creative Commons License 2023.12.13 0 1 373

Karsai igyekszik, de ebből a topikból nem tűnik úgy hogy sokakat érdekel.

 

Most népszavazást akar. 

cyr45 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 372

A fiam-lányom is tudja, nem csak a Sárkány, miért találná őket bármi készületlenül?

Jobb ez így, szerintem!   Te meg ráérsz...:-)

Előzmény: Káli. (371)
Káli. Creative Commons License 2023.12.11 -1 1 371

Nem tudok írni neked, mert odabasztál az elméletemnek egy nagyot!

Ha te megteszed a sárkányod miatt, akkor így már nekem is menne bevonni a családom! Még akkor is, ha csak az a plusz 3- 4 év!

 

Gondolkodom!

 

 

 

 

Előzmény: cyr45 (370)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.09 0 0 370

Kedves vagy!:-)  De nem tudsz, sem te, sem más.  Nincs is ezzel baj, ez az élet rendje!

A dolgaimat rendeztem legjobb belátásom szerint, aztán majd kiderül, még mennyi sikerül.:-)

Előzmény: Törölt nick (368)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.09 0 0 369

Az a címem már nem él, mert nem szálltam be a fizetőssé vált indamail-be.

A mostanit (többek között) Énecske is tudja, tőle elkérheted...

Előzmény: Káli. (366)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.09 0 0 368

Ez nekem mindig olyan fura, de így szokott lenni, és nem csak az időseknél (bár talán náluk tényleg gyakoribb). Még vagy négy éve volt egy idős betegünk, akit a felesége zavart el hozzánk (kánikulában). Tök morcos volt, hogy az asszony milyen izé vele, hát ő csak meg van fázva (mondom: július közepén, kánikulában). Persze rögtön elvérzett a pulzoximéteren, szépen fogtunk nála egy tankönyvi infarktust. Irtó pipa volt, hogy az asszonynak lett igaza, megpróbált fickósan levonulni a mentőautóba. A liftnél aztán (lépcsőn akart menni, csak nem hagyták) a mentősök rutinosan elkapták, amikor dőlni kezdett, berakták a tolószékbe, és amikor jött a kórházból, hozott bonbont a dokinak. :)

 

Azt nem írtam, de ha úgy gondolod, hogy bármiben tudok segíteni innen a távolból, Káli tudja az elérhetőségeimet.

Előzmény: cyr45 (363)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.09 0 0 367

Inkább Kojak legyél, ő valahogy szexis volt kopaszon, ami szegény riportersrácról nem elmondható, akár van haja, akár nincs. :)

Előzmény: cyr45 (360)
Káli. Creative Commons License 2023.12.09 0 1 366

Nem történt itt semmi féle indokolatlan feldicsérés!

 

Jómagam is egy morcos, kötözködő, nagydarab nő vagyok, tele iróniával és szarkazmussal!

 

Azt nem tudom, hogy írtam neked ma, és a rendszer nem küldte el...lehet, hogy elment az interneted?

Nálunk meg víz nincs! 

 

Basszameg!

Előzmény: cyr45 (359)
Boszorka Creative Commons License 2023.12.08 0 0 365

Nélkülünk már rég kihaltatok volna, amilyen általában a hozzáállásotok az orvosokhoz.:-(

Előzmény: cyr45 (363)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 364

Az rám is férne (bizonyos mértékben) mert jelenleg 105 kiló körül járok.  Majd meglátjuk...

Előzmény: Boszorka (362)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 363

Na, ez a helyes reakció!:-)

 

Ja, még annyit, hogy végül is már a 2008 óta eltelt 15 évet is csak a Sárkányomnak köszönhetem!

Mert én magamtól csak akkor mentem orvoshoz addig, amikor a jogsimat kellett hosszabbítani.

Akkor pedig még csak öt évente kellett, amikorra már bőven késő lett volna.

Előzmény: Anyóca99 (361)
Boszorka Creative Commons License 2023.12.08 0 0 362

Ínkább a hajad fogyjon, mint te magad!

Előzmény: cyr45 (360)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 361

A francba !

Előzmény: cyr45 (358)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 360

Kösz, de a kopaszodás aztán végképp nem zavar(na), még ha teljesen tar leszek, akkor sem!

Telly Savalas (Kojak) is milyen menő volt vele...

Vagy olyan leszek, mint Vujity Tvrtko.:-))

Előzmény: Törölt nick (356)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.08 -1 1 359

Mi ez az indokolatlan feldícsérés???...   Morcos, kötözködő, nagydarab fickó vagyok, és kész!

Leginkább ironikus, de szarkasztikus is, aki erre nem vevő, az jobb, ha elkerül!

 

 

Előzmény: Káli. (349)
cyr45 Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 358

Szia, szívem egyetlen királynője!:-))

 

Nem is tudom pontosan, mikor találkoztunk először, Endre sok évvel ezelőtti találkozóján?...

De még bőven dolgoztál akkor, a 10-es évek második felében, valamikor!

Azóta is imádlak, igaz csak plátóian, különös tekintettel a Sárkányomra!:-))

 

Szóval, nem előzmény nélküli ez a jelenlegi helyzetem.

Még 96-ban keletkezett egy daganat a nyelvemen, amit nyissz, kivágott egy ügyes szájsebész dokinő,

jókora darabbal együtt. Aztán kiderült a szövettan után, hogy karcinomás volt, de nem jött vissza.:-)

 

2008-ban, szokásos Balaton Átúszásom után, Bogláron akartam (szintén szokásos módon) vért adni,

a Vöröskereszt sátránál, de -életemben először- nem vettek tőlem, a próbavér vizsgálata után!:-((

Azt mondták, hogy vérszegény lettem, nem adhatok, és vizsgáltassam ki magam az orvosommal.

Vitába szálltam a fő vámpírral, hogy az lehetetlen, épp most úsztam át a Balatont sokadszorra, kb.

80 x adtam vért addig, és mázsa fölötti a testsúlyom, hogy lehetnék én vérszegény?... 

Biztosan elcseszték a labort! De csak állította, hogy már pedig így van, még egy papírt is adott róla.

Mikor hazaértem, panaszoltam a Sárkányomnak, hogy mi történt, nem hagyták, hogy vét adjak!:-(

Ő meg komolyan vette, rögtön elküldetett laborra, utána székletvizsgálat, amiben vért találtak.

Annak alapján kolonoszkópia, mintavétel, abból pedig kiderült, hogy vastagbélrák esete forog fenn.

Ami még 2007-ben nem lehetett még, akkor (ugyanígy, az átúszás után) még vettek tőlem vért! 

2008-ban még "csak" 63 éves voltam, bevállaltam a műtétet, és utána a kemót, de ez 15 éve volt...

 

Most meg olyanból van kettő, amiből  nem szokás kigyógyulni, csak valamennyi ideig húzni.

És egy is elég lenne nálam jóval fiatalabbnak is ahhoz, hogy letegye a lantot!:-(

Szóval, már nix bicska alá fekvés, az egyéb macerákat is csak a Sárkány miatt vállaltam be...

Mert -fene tudja miért- szeretne még valameddig megtartani!:-))

 

Előzmény: Káli. (347)
Káli. Creative Commons License 2023.12.08 0 1 357

Kedves vagy, de sajnálni nem kell! Van egy zárójelentésem, és a felhőben ott vannak a leleteim!

Van egy baromi jó körzeti orvosunk, aki baromi okos, megkérem, hogy vegye át a kezelésemet! Csak ahhoz el kellene mennem hozzá! Az oltás óta nem láttam! Mivel fiatal és ott van a toppon, de nem szereti ha a beteg is beszél, ezért meg kell szívni magam! De az is jó megoldás, hogy megírom neki mailban!

 

 

 

Előzmény: Anyóca99 (355)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.08 0 0 356

Kedves cyr, sajnálom! :( Jobbulást kívánok neked! Állítólag a jégsapka sokat segít a kopaszodáson, a szomszédasszonyom harmadik kiújulásakor kapott, és akkor meg is maradt a haja, persze lehet, hogy ez is mindenkinél más.

Előzmény: cyr45 (340)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 355

Atyavilág , de bonyolult és mennyire érthetetlen ! Még a főnököd is közömbös ?

... és mindenki leszarja a mellékhatásokat ?  Csak írják a rutinszart , oszt' fene bánja mi lesz , legfeljebb majd a mellékhatásra is írnak valamit rutinból .

Éppen valamelyik nap beszélgettünk ilyesmiről a lányommal . Szomorú , hogy idáig jutnak a dokik .

Nagyon sajnálom ami veled történik . De ne add fel ... próbálj máshol is keresgélni valakit ! Hátha ....

Előzmény: Káli. (354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!