Keresés

Részletes keresés

Anyóca99 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 413

Éppen az a baj , hogy már felmenni sem tudna . Abszolút kiszolgáltatottak , még öngyilokra is képtelenek az ilyen betegek egy stádium után .

Előzmény: Boszorka (412)
Boszorka Creative Commons License 2024.04.16 0 0 412

Mert küzd valamiért. No de szegény hiába akarna meghalni, mit tegyen? Mnejen fel valahol az ötödikre és ugorjon le?

Előzmény: özvi (410)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 411

Küldetés tudata van . Már nem magáért , hanem az utána jövőkért küzd . Maximális tiszteletet érdemel .

Előzmény: özvi (410)
özvi Creative Commons License 2024.04.16 0 0 410

De azért azt látod , hogy akármilyen rossz állapotban van még mindig nem akar meghalni Karsai Dániel.

Előzmény: Boszorka (409)
Boszorka Creative Commons License 2024.04.15 0 1 409

Az eutanázia elleneseknek, mindig hosszú szörnyű betegséget kívánok, aztán majd okoskodjanak.:-(

Előzmény: Anyóca99 (408)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.04.15 0 1 408

Szerencsétlen alkotmányjogász , már enni sem tud egyedül . De azért úgy hiszi , van miért élnie .

Aki nem engedi bevezetni az eutanáziát ilyen szörnyű esetekre sem ,az hasonló "életet" érdemel .

özvi Creative Commons License 2024.04.11 0 0 407

Joga van a saját véleményéhez.

De azért szépen összeszedte az adatokat.

Előzmény: Boszorka (406)
Boszorka Creative Commons License 2024.04.11 0 0 406

Ez a libus, eutanázia ellenes. :-(

A téma soha nem nehéz, ha tiszteletben tartanák az ember saját elhatározását. Ehhez nincs köze senkinek, se orvosnak, se családtagoknak. Csak az egyén szabad akaratának. Attól eltekintve, hogy pl. Svájcban , nem orvos intézi a dolgot, hanem erre szakképzett személyzet.

Előzmény: özvi (405)
özvi Creative Commons License 2024.04.11 0 0 405

https://www.youtube.com/watch?v=r5cBwWIXU28

 

nehéz téma, kora reggel

triplaharom Creative Commons License 2024.04.04 0 0 404

Ez kicsit ide passzol ...

 

"Nagymamám 60 éves korában elkezdett napi rendszerességgel sétálni, minden nap 5
kilométert. Most 82 éves, és fogalmunk sincs, hol van."

Előzmény: Boszorka (403)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.29 0 2 403

Még előtted az élet! Nem viccelek. Én 60 voltam, mikor a férjem meghalt. Senkim nem volt akkoriban. Egy évig gondolkoztam, hogy hogyan lehetne holtbiztosan öngyilkosnak lenni. Közben rábeszéltek az antidepresszáns szedésére és teltek a hónapok, de lassan eltávolodtam az öngyilkosság gondolatától. Eutanáziáira nem is gondoltam, mert egészséges voltam és ilyen szempontból fiatal.

Most 89 vagyok és az élet olyan váratlan dolgokkal lepett meg, amit kár lett volna elmulasztanom. Igen hasznos is lettem mások számára. Ma azt mondom, nem volt szabad akkor meghalnom.

Nem akarlak vigasztalni. Hiába mondtak volna nekem ilyeneket akkor, úgyse hittem volna el. A sors elrendezte az életemet. A férjemet magamban máig gyászolom, minden ellenére,de tudok a gyásszal együtt élni.

Előzmény: arnaq (398)
arnys2 Creative Commons License 2024.03.29 0 1 402

Kérjél segítséget pszichológustól. Az euthanázia nem erre való.

arnaq Creative Commons License 2024.03.29 0 0 401

Köszönöm az ajánlást, tudok a könyvről, de az ő esete, bár tragikus, neki van miért, kiért élnie, mert van két fia. Nekem egyetlen gyerekem volt. Remélem számításba veszik, hogy tök egyedül vagyok a világban, mert különben saját magamat kell elintéznem, az meg, ha rosszul sül el, akkor magatehetetlen leszek.

Előzmény: Csalitszeráf (399)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.03.29 0 0 400

Egyébként a magyar pszichiáter  vagy más szakorvos szakvéleményét (ill. a fordítását) áttanulmányozzák, de ők maguk is elbeszélgetnek veled és felállítanak diagnózist és az alapján döntenek.

Előzmény: arnaq (395)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 399

Őszinte részvétem, minden szülő rémálma ez, hogy a gyermeke előtte hal meg.

 

A kérdésedre válaszolván: Ezért nem engedélyeznék valószínűleg, ahogy a többiek is mondták. És őszintén szólva ilyen friss esetnél laikusként is azt mondaná bárki, hogy adj időt magadnak és gyászold el a fiadat. Önmagában depresszióval amúgy nagyon nehéz amúgy is engedélyeztetni, az esetek nagy részében elutasítják. Ráadásul a gyászoló szülő depressziójára is az a tévképzet áll fenn, hogy az idő majd enyhíti a fájdalmat. Szerintem nem enyhíti, csak megszelidül a fájdalom és hozzá szoknak a gyászolók a veszteségükhöz, ami nyilván könnyebb egy elvesztett nagyszülő esetében, mint egy elvesztett gyermekében.

 

Ha nem bánod, ajánlok egy könyvet: https://www.libri.hu/konyv/angela_murinai.mikor-feltamad-a-szel.html A szerző egy feminista idol, de ez a könyve arról szól, hogy hogyan dolgozta fel a fia elvesztését. Talán egy sorstárs szavai képesek lesznek neked is valami reményt adni, szerintem érdemes lenne elolvasnod.

 

Még egyszer fogadd őszinte részvétemet, és remélem, hogy találsz majd újra valami értelmet az életedben! ♥

Előzmény: arnaq (395)
arnaq Creative Commons License 2024.03.29 0 0 398

64 lennék, de nem akarom megérni.

Előzmény: Boszorka (396)
triplaharom Creative Commons License 2024.03.29 0 0 397

Legelőször is, rakd helyre a dolgokat magadban, akár segítséggel is.

Előzmény: arnaq (395)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.29 0 0 396

Szerintem először biztos elküldenének terápiára, megjegyzem én is, pedig én nagy eutanázia pártoló vagyok. Nem tudom mennyi idős vagy, mert az is sokat számít.

Előzmény: arnaq (395)
arnaq Creative Commons License 2024.03.29 0 0 395

Nem tudja valaki, hogy pszichiátriai probléma esetén engedélyeznék-e nekem az eutanáziát? Két hete halt meg a fiam, ráadásul valószínűleg az én hibámból. Pokoli fájdalom, ami soha nem enyhülne. Rosszabb, mint bármilyen fizikai szenvedés. Amúgy senkim nincs az életben, aki miatt maradnék. Nincs értelme még ki tudja mennyi évig szenvednem. Utána akarok menni, akár van valami odaát, akár a semmi. Tudományos cikkben olvastam, hogy ilyen esetben is elfogadható, elvégezhető az eutanázia. Állítólag két orvos véleménye kell a döntéshez, de nem tudom, hogy ittenieké vagy azoké a külföldi orvosoké, ahol elvégeznék az eutanáziát.

triplaharom Creative Commons License 2024.03.21 0 0 394

Ameddig ilyen bohócok ülnek a bársonyszékökben, nem is lössz fejlemény ...

Előzmény: MrJones512 (393)
MrJones512 Creative Commons License 2024.01.21 0 5 393

"Legyen-e engedélyezett eutanázia?"

 

Igen.

Ennyi.

triplaharom Creative Commons License 2024.01.15 0 0 392

Még az öreg, legyengült kutyát, macskát is elaltatják ha menthetetlenök. Ők mögérdemlik, mi nem ...

Előzmény: Anyóca99 (391)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 391

Most volt az ATV-n egy rövid riport két másik beteggel .

Ennél förtelmesebb betegség tán' nem is létezik . A szerencsétlen beteg egy bizonyos stádiumnál már öngyilokra sem képes . Rettenet még belegondolni is , hogy ép tudattal fullad meg ....Életben nem kívánnék ilyet senkinek , de akik a lehetőséget is elzárják egy ilyen beteg előtt , azok próbálják ki !

özvi Creative Commons License 2024.01.04 0 0 390

Ezt ő maga mondta , amikor átvette az év embere dijat.

Előzmény: Anyóca99 (388)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 389

Mindenkinek köszönet a BUÉK miatt , és viszont kívánom .

Anyóca99 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 388

" Ennyire számit, hogy a figyelem központjában van. "

Igen nagyon sokat számít . Mert a figyelem segít elérni a célját , de legalább felkavarni az álló vizet .

Ha nem lenne a figyelem központjában , te pl.-ul tudnál a kezdeményezéséről ? De ha a téma nem érdekel , akkor nem is lényeges .

Előzmény: özvi (387)
özvi Creative Commons License 2024.01.04 0 0 387

Karsai azt mondta ez volt eddig a legjobb éve.

 

A leépülés ellenére is. Ennyire számit, hogy a figyelem központjában van.

triplaharom Creative Commons License 2024.01.04 0 0 386

Boldogabb új évet mindönkinek !

Boszorka Creative Commons License 2023.12.22 0 0 385

Link nincs???

Előzmény: özvi (382)
Káli. Creative Commons License 2023.12.22 0 2 384

Lehet, hogy nem volt jó ötlet a népszavazás, mert OV lepattintotta azzal, hogy ez már  személyes üggyé vált, és nem közügy,de ha elfogadja az imát, akkor ezzel tud segíteni!

 

Szereted a haikut, most berakok egyet, nem tőlem származik!

 

Egy vágy

 

Nem szeretnélek utoljára látni!

 

( Bella Dóra )

 

Érezd jól magad ott ahol vagy! 

 

Pusszantás! 

 

 

 

Előzmény: cyr45 (383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!