Keresés

Részletes keresés

Rokko a veszélyes Creative Commons License 2024.04.07 0 0 742

Léteznek Ágyi Poloska csapdák,amik feromonnal csalják csapdába a rovart.

Serwod Creative Commons License 2024.04.04 0 0 741

Amire ez a készülék szabadalmon és minden egyében átesik,és a bolt polcaira kerül,az nem holnap lesz.

Grufty Creative Commons License 2024.04.04 0 0 740

Franciaország elég gáz manapság,a hiradóban is benne volt.

A-Toms Creative Commons License 2024.04.04 0 0 739

---Párizs immár nemcsak a szerelem és a fény városa, ennél sokkal kevésbé vonzó meghatározással is illetik: a francia főváros az ágyi poloskák városa. ---

 

 

 

Azért ez elég durván hangzik.

Torok Norbert Creative Commons License 2024.04.04 0 0 738

A Cikk ahogyan kezdődik az se semmi. Tehát jelentem,a Franciák is tele vannak Ágyi Poloskával. Még a buszok és a villamosok is fertőzöttek voltak egy időben.

Torok Norbert Creative Commons License 2024.04.04 0 0 737

Most találtam egy újdonságot a poloska irtása kapcsán. Poloska előcsalogató szerkezet,most szeretnék a "feltalálók" szabadalmaztatni.

 

 

 

Az emberi test melege, kipárolgása vonzza az ágyi poloskákat, a végeredmény pedig igencsak kellemetlen. Svéd egyetemisták ígéretes módszert találtak e kis vérszívók – emberi csali nélküli – előcsalogatására, és így a kiirtásukra.

Párizs immár nemcsak a szerelem és a fény városa, ennél sokkal kevésbé vonzó meghatározással is illetik: a francia főváros az ágyi poloskák városa. De Párizson kívül már számos európai város rettegett beköltözői lettek ezek az igencsak kellemetlen kis vérszívók, amelyektől szinte lehetetlen megszabadulni.

Ha ezek a kis élőlények nem észlelnek semmit, ami vonzaná őket, akkor rejtve maradnak és vígan szaporodnak a házak hasadékaiban, repedéseiben. Viszont csábítóan hat rájuk a meleg, a szén-dioxid és bizonyos vegyi anyagok, amelyeket az emberi test termel, éppen ezért éjjel szívesen támadnak. Mindebből már adódik is előcsalogatásuk (és tágabb értelemben kiirtásuk) módszere: az emberi csali. Ez persze nem mondható túl humánus módszernek, ezért is üdvözlendő két svéd egyetemista ötlete: egy különleges ágyipoloska-csalogató.

A KTH Royal Institute of Technology hallgatói egy olyan gépet terveztek, amely kiválthatja ez esetben az embert. Nem véletlen, hogy ezen dolgoztak: egyikük szó szerint a saját bőrén tapasztalta meg, milyen érzés emberi csalinak lenni ebben az esetben. Az új eszköz egyébként nem csupán előcsalja a poloskákat, de csapdába is csalja, azaz megfogja őket.

A prototípus messzire elérő szén-dioxidot bocsát ki, amit a poloskák képesek észlelni. A gép magához vonzza őket, és az állatok ott rekednek. A prototípus már működőképes, de dolgoznak a fejlesztésen is: egy kamerán, amely megfigyelné a poloskák viselkedését, és ennek megfelelően optimalizálná a szén-dioxid-kibocsátást.

Elektronikus poloskafigyelő már jó pár van a piacon, ezek az ágyi poloska jelenlétének kimutatására szolgálnak. „Technológiánk arra összpontosít, hogy mit tegyünk, miután ágyi poloskát észleltünk. Azaz a fertőzés kezelésére összpontosítunk, és amennyire tudjuk, nincs más technológia az ágyi poloskák vonzására és elfogására" – vélik az ötletgazdák.

A fiatalok ellenőrzött környezetben tesztelték a prototípust, és úgy tűnik, minden jól működik. A következő lépés (amelyen már dolgoznak) egy labor felállítása az Egyesült Királyságban, amely egy bútorozott lakóteret szimulál valódi poloskákkal. Különféle készítményeket is fejlesztenek, hogy javítsák a poloskacsapda vonzerejét. A végső céljuk, hogy a szerkezet vonzóbb legyen a poloskák számára az embernél és elég vonzó legyen ahhoz, hogy a szomszéd szoba helyett a poloskák inkább ezt válasszák. Úgy tűnik, ez a csapda a fertőzés eddigieknél gyorsabb leküzdésében is segíthet. Külön előnye, hogy nem kell hozzá vegyszer, ugyanis sok mai poloska már immunissá vált az általánosan használt rovarirtó szerekre.

A fiatalok szabadalmaztatni szeretnék a készüléket. A függőben lévő szabadalommal megalapították a SimulAir céget a KTH Innovation támogatásával. Terméküket Ifigeniának nevezték el, egy, a görög mitológiából származó hercegnőről, akit Artemisz istennőnek áldoztak fel a trójai háború alatt.

 

Szerintem van benne ráció.

 

A-Toms Creative Commons License 2024.04.04 0 0 736

Kiegésziteném a felsorolást,Kanada is rendesen fertőzött.

Mari-pen Creative Commons License 2024.04.03 0 0 692

Igen,sajnos.

Előzmény: Ajkai Melinda (691)
Ajkai Melinda Creative Commons License 2024.04.03 0 0 691

Nem csak ott,a Szerbeknél is van és az oroszoknál is. Csak ott nincsenek a hatékony permetezőszerek kivonva a forgalomból. Csak az EU-s országok szenvednek mert az unió már mindent leszabályoz.

Előzmény: Mari-pen (690)
Mari-pen Creative Commons License 2024.04.03 0 0 690

Minden fejlett nyugati országban jelen van ez a mocsok poloska. 

Előzmény: Torok Norbert (689)
Torok Norbert Creative Commons License 2024.04.03 0 0 689

Az Olaszokról még nem hallottam hogy lenne náluk is poloska invázió,de akkor ők sem maradtak ki a jóból. :-(

Előzmény: Mari-pen (688)
Mari-pen Creative Commons License 2024.04.03 0 0 688

Az elmúlt nyáron jártam Milánóban,ott se ismeretlen ez a rovar. A szállásadónk mesélt róla rémtörténeteket. Fa lambériából csak bontással és gázlámpával tudták kinyiffantani a kis férgeket.

Előzmény: Ajkai Melinda (686)
Torok Norbert Creative Commons License 2024.04.03 0 0 687

Idehaza szintúgy.

Előzmény: Ajkai Melinda (686)
Ajkai Melinda Creative Commons License 2024.04.03 0 0 686

Egyik ismerős is "Englishben" dolgozik. Azt mondta,hogy már 80%ban csak forró gőzzel tudják hatékonyan irtani a Poloskát. Immunizálódtak a vegyszerekhez a rovarok.

Előzmény: Torok Norbert (685)
Torok Norbert Creative Commons License 2024.04.03 0 0 685

Nem csak Anglia. Bárhol,munkásszállókon ez már jelen van.

Előzmény: Ajkai Melinda (684)
Ajkai Melinda Creative Commons License 2024.04.03 0 0 684

Anglia?

Előzmény: Torok Norbert (683)
Torok Norbert Creative Commons License 2024.04.03 0 0 683

Amióta megnyíltak a határok itthon és sokan járnak külföldre dolgozni,azaz ingáznak azóta a Poloska szaporulat is megnőtt idehaza.

Ajkai Melinda Creative Commons License 2024.04.03 0 0 682

Budapesten úgy olvastam hogy a belső kerületek a legfertőzöttebbek,a 8-9 kerület.

Előzmény: Winner Face (671)
Ajkai Melinda Creative Commons License 2024.04.03 0 0 681

A Szegedi Lakótelep se egy leány álom az ágyi poloska szempontjából. De ez elég relatíve,hogy hol van erős ágyi poloska fertőzöttség.

Előzmény: Pauza1 (676)
Mari-pen Creative Commons License 2024.04.01 0 0 680

Köszi de megnéztem ezt a videót. Ha kicsit visszaolvastál volna akkor észrevehetted volna,hogy semmit nem érnek a bolti poloskairtó szerek. Ez egy kókler manus aki villogtatni szeretné a szakértelmét közben meg sehol semmi. Nem akartam véleményezni a videót de kihoztad belőlem. Ezek a bolti protect, chemotox és társai semmit nem érnek,de erről itt már sokan verset irtak. Azok a vegyszerek se érnek semmit már amivel a cégek jönnek ki irtani. Tehát én személy szerint nem ajánlom a videót senkinek,miért is? Mert akkor vásároljon úgy 20 flakon vegyszert aminek darabja nagyjából 3000-4000ft és akkor minden szaktudás nélkül áljon neki,ja és ezt ismételje meg két hét múlva. Természetesen nem fog sikerülni kiirtani. Utána pedig hívja ki a videón szereplő jóembert,hogy irtsa ki neki az ágyi poloskát. Mielött megosztasz valamit azért infórmálódhatnál. 

Előzmény: Pandora96 (679)
Pandora96 Creative Commons License 2024.04.01 0 0 679

Ezért ajánlottam az alábbi módszert, mert itt csak a vegyszert kell megvenni a többi nem kerül semmibe. 1 normál szoba 2-3 flakon vegyszerrel megvan.

 

Auchan-ban 3400Ft Protect ágyi poloska és bolhairtó permet 500 ml.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=K85pN1CvjOw

Előzmény: Mari-pen (678)
Mari-pen Creative Commons License 2024.04.01 0 0 678

Egyre rosszabb a helyzet mivel,egyre nehezebb az irtásuk. Egyre kevesebb embernek van rá anyagi kerete.

Continuous Creative Commons License 2024.04.01 0 0 677

Nagyobb cégek készitettek térképet a Budapesti poloska fertőzöttségről. De ez is csak az ő tapasztalatukat tükrözi.

Pauza1 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 676

Miskolc,Debrecen lktp, elég problémás ebből a szempontból.

Előzmény: Winner Face (674)
Mari-pen Creative Commons License 2024.03.31 0 0 675

Arról nincs infóm.

Előzmény: Winner Face (674)
Winner Face Creative Commons License 2024.03.31 0 0 674

Vidéki viszonylatban?

Winner Face Creative Commons License 2024.03.31 0 0 673

Egyből gondoltam.

Előzmény: Mari-pen (672)
Mari-pen Creative Commons License 2024.03.31 0 0 672

Szerintem a nyócker és a belső kerületek.

Előzmény: Winner Face (671)
Winner Face Creative Commons License 2024.03.31 0 0 671

Budapesten melyik kerület a legproblémásabb poloska szempontból?

Pauza1 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 670

A Hideg köd kiegészitése a vegyszeres irtásnak.

Előzmény: Mari-pen (668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!