Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4703

Ez pedig csak azt jelentheti, hogy akinek vagyona van - annak ne legyen saját külön bejáratú nője.

A közösen szerzett vagyont felezni nem fáj.

Előzmény: Abszolút Igazság (4693)
endrebá Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4702

Tudom hogy AZT írta, azért írtam a helyes megfejtéseket neked..  hogy ne csak a sértődött és bántó kifejezéseket értsd ki abból a véleményből.

 

Amikkel kiegészítetted, az tőle nem hangzott el.. azt te mondtad.. azt ne nekem kelljen elhitetnem veled..

   ..mert nem "úgy csinálunk" - csak most nem arról beszéltünk.

(illetve az hogy van ilyen is, az nem teszi semmissé azt amit az új nick állított)

 

De ha ez az egész hozzászólásod az utolsó sorodról szól hogy te nem tudod olyannak látni őt mint én, akkor azt szó nélkül elfogadom

Előzmény: Szibillia3 (4680)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.30 0 1 4701

"Mint a metoosok, akik vártak 5-10-15 évet, és aztán kezdtek patáliázni. Vajon miért? És mit lehet ennyi év után bizonyítani, de el lehet lehetetleníteni"

 

A mitút is hogy utáltam, pont a bemondásra lincselés miatt, meg az utólagos rájövésekért. Ha ennyi éven át nem zavarta annyira a dolog, akkor évtizedekkel később már ne jöjjön rá hirtelen, mert nem hiteles.

 

Hozzátenném azért, hogy nőknél ismerjük a 'villanykapcsoló-effektust', vagyis hogy képesek utólag, egy csapásra átértékelni egy egész életet. Főleg, ha a valóság sokrétű, pl. van egy hosszabb házasság, érzelmi hullámhegyek és -völgyek, jóban-rosszban, hol turbékolnak, hol üvöltöznek, amit az élet éppen hoz az évtizedek alatt.

 

Nos, ezt a sokrétű valóságot elő lehet adni úgy, mint pl. VJ a facebookon tette, hogy családi képek, gyerekek, együtt sütünk-főzünk, örö-bódottá. És elő lehet adni úgy is, ahogy VJ az interjúban tette, hogy ő évtizedek óta rettegésben él, elnyomásban és akkora terrorban, hogy menekülni sem volt már ereje...

Előzmény: Szibillia3 (4698)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.30 0 1 4700

"Érzékenység, empátia, mindenki felé (nemcsak nők felé), puhaság, ebben lehetne több egy női politikus."

 

Megvan az az empátia, csak sokszor az érdemtelenek irányába :-/

 

Ez a női típusú igazságérzet: hogy a kisebb és gyengébb kapja a legtöbb törődést, pedig nem is tesz le semmit az asztalra. Amivel nincs is semmi baj, csak nem lenne szabad kikerülnie az otthon falai közül, mert társadalmi szinten inkább a férfiúi igazságérzet működik, miszerint mindenki érdemei szerint kapjon és aki nem dolgozik, az ne is egyék.

 

""a feminin igazságérzet is beszabadult a politikába" -nemcsak a balos eszmékkel, hanem az egyre több női politikussal"

 

Ponzosan. Én is erős kapcsolatot látok a női politizálás és a balos párok előretörése között. Így teszi tőnkre a nőhatalom a társadalmainkat :-(

Előzmény: Szibillia3 (4697)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4699

Valahogy nincs annyira a helyzet magaslatán a Fidesz, mint ahogy szokott. Kapkodnak, bénáznak. Lehrt, hogy komoly a baj?

 

Aztán persze lehet, hogy az lesz a vége, hogy a balhé elcsitul és a probléma végleges lezárásaként a kormány hatalma alá vonják az ügyészséget, akkor milyen frusztrált lesz majd a ballib oldal :-)

 

Annyi biztos, hogy már sikeresen átterelték a közbeszédet az ügyészségről a bulvár irányba, őszintén szólva, a népet is jobban érdekli...

 

Viszont az nagyon nem tetszik, hogy az ellenzék megint előrángatta az isztambuli förmedvény ratifikálását. Írjátok ti is alá a petíciót:

https://vasarnap.hu/2024/03/29/5-erv-az-isztambuli-egyezmennyel-szemben-peticiot-indit-a-citizengo/

Előzmény: Aphelix (4695)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.30 0 1 4698

Bármi is az igazság, ezt most kiteregetni undorító volt tőle. 

Mint a metoosok, akik vártak 5-10-15 évet, és aztán kezdtek patáliázni. Vajon miért? És mit lehet ennyi év után bizonyítani, de el lehet lehetetleníteni

egy férfit, örökre, a metoosoknak is. 

Ez a nő bedobta ezt a bombát (mennyi ideig elő sem jött személyesen), bizonyítgatás, vagy per idő, addig is egy olyan embert lehet sárral dobálni,

amelyik rengeteg embernek adott reményt és valószínű, hogy pártoltak el erre a hírre, illetve az erejét meg kell osztani, ide is, meg oda is. 

Hogy én 13 évig nem éltem volna ilyen helyzetben, az egészen biztos, arra hivatkozni, amire ő, hogy miért tette, hát...

Megbocsájthatatlannak tartom, hogy egy olyan helyzetben, amikor az orbáni polipság megrengethető lehetett volna, akkor egy feleség bedobja ezt a 

szöveget. Kíváncsi lennék, hogy a 20-30 évvel későbbi történelemkönyvek említeni fogják-e, hogy volt egy Jucus, aki jól keresztbetett, mert rájött

13 év után éppen ebben az időben, hogy ő milyen szar házasságban élt. 

Nem vonom kétségbe sem azt, hogy igen, sem azt, hogy nem, azóta Péter is nyilatkozott, hogy vele hogy bánt az asszony, de itt is az első lépés Jucusé 

volt. Arról már nem is beszélve, hogy ismerve Jucust, megdöbbenek, hogy ilyen mimózalélek a szentem. 

Végtelenül szomorú, hogy ebben az országban mennyire pusztulat a politika és az abban úszkáló "emberek". 

Előzmény: Abszolút Igazság (4694)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4697

Igen, és sajnos erősebb tény a másik gyalázása, arról való hazudozás, mint valami jót tenni a közért, hangosabban is "szól", nagyjából maradandóvá válik. 

 

"a baloldal inkább feminin*, a jobb pedig maszkulin." - ez egy érdekes gondolat, tetszik. :) 

 

"a feminin igazságérzet is beszabadult a politikába" -nemcsak a balos eszmékkel, hanem az egyre több női politikussal.

Én nem tudok igazán olyan női politikust mondani (külföldről sem), akikre felnéznék, tisztelném. 

nováková nagysasszonyra azóta haragszom, amióta kijelentette évekkel ezelőtt, hogy milyen jó, hogy nem tanár, és amikor egyszer

Karácsonykor ablakot pucolt, majd este és éjszaka még kötögetett és posztolta. 

Elmegy a francba, nekem munka mellett erre nem volt időm és nekem egy politikusnő ne flancoljon, hogy ablakot pucol, meg kötöget "munka"

mellett Karácsonykor, és juttatja eszembe, hogy az én ablakom "piszkos" és még nem is kötöttem egy sálat sem, mert azt sem tudom, hogy 

hol áll a fejem, vagyis sokkal rosszabb háziasszony vagyok, mint ő. 

A többi dolgáról, utazásairól már felesleges is beszélni. 

Érzékenység, empátia, mindenki felé (nemcsak nők felé), puhaság, ebben lehetne több egy női politikus. Egyik sem ilyen. Kemények, törtetők, agresszívek. 

 

Előzmény: Abszolút Igazság (4691)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4696

Jaaaa! :)

Hát... ez az abuzálás ez egyéntől függ, hogy mit nevez annak, és mit nevez más annak.

Mimózák lettünk a mitúzás óta (férfi és nő). 

Viszont válogatott szitkokat írnak sokan másoknak, szabadon, büntetlenül. 

Nem lehet kimondani, hogy cigány, holott számtalan cigányt ismerek és saját magukat cigánynak hívják.

De engem hívhatnak parasztnak, mert a fehér népet annak hívják, én nem érezhetem, hogy ezzel bántanak. 

Nem mondhatom ki a néger szót, pedig lassan szitokszó a fehérember. 

A házasságokban és kapcsolatokban két ember dolga, hogy mit enged meg magának és mit fogad el a másik,

kettejüknek kell kialakítani a határokat. Ha buta, akkor buta, oszt' kész. :) 

Egy "teeeee...." sokkal szarabbul tud esni bizonyos szituációkban. 

Előzmény: Káli. (4690)
Aphelix Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4695

Nekem nincs gyomrom az MP sztorihoz, a legelső podcast óta csak ozmózissal jut el hozzám pár hír, azon kívül direkt ügyelek rá, hogy ne lássak semmit a témában, mert úgy érzem azzal én is bemocskolódnék. A fityisz most lement egy olyan szint alá, ahová sosem kellett volna, vagy legföljebb az apokalipzist megakadályozandó, és MP ezt a veszélyességi fokot távolról sem üti meg. Szóval az, hogy a családi életének a sározásával próbálják politikailag kicsinálni abszolút vállalhatatlan. Persze maga MP is ugyanezen a szinten mozog, nem jobb semmivel, de azért a fityiszes pártvezetéstől ennél többet vártam. Oké, hogy eleve is a béka segge alatt vannak, de hogy még ásni is kezdenek...

És több kis jobbos figurában is csalódtam, akik gyártják a cikkeket és videókat a témában. Nem tudnának annyit fizetni, hogy én a nevemet adjam egy ilyen gyomorforgató akcióhoz.

Előzmény: Abszolút Igazság (4694)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.30 0 1 4694

"Nem tudok juciról véleményt nyilvánítani, mert egyelőre nem tudom, hogy miért mondja azt, amit mond."

 

Ebben mindenki csak találgathat, nekem ez a két elméletem van:

 

Az egyik a triviális: a kormány megijedt MP előretörésétől és le kellett járatni, ezért állt elő a szegénybántalmazott feleség történeteivel, hogy hiteltelenítse MP-t. Logikus és kézenfekvő, de olyan fantáziátlan az egész.

 

De volt egy elszólása az egyik interjúban, mikor még nem tudta mi lesz a felvételen, és azt hitte, hogy azon majd ő lesz, amint a gyerekekkel üvöltözik és pofon vágja a férjét. És - most jön az elméletfabrikálás - ettől valamiért nagyon beijedt és azért adta elő a megható sztorit, hogy ne ő legyen az egyedüli bántalmazó a történetben, hogy 'oka legyen' az ő bántalmazó viselkedésének. Ja, és láthatóan tud a férjnek arról a szokásáról, hogy felvesz dolgokat, mert elébe ment és ő maga vallotta be a maga sarát, és a naaagy drámaiság ellenére sem vádolta a férjet fizikai erőszakkal.

 

És persze, akármi is a valóság, arra tökéletesen alkalmas ez a botrány, hogy ez legyen a téma és ne a kormány stiklijei, na nem mintha az átlagpolgárt nagyon érdekelné. Én már régóta külföldön élek, nincs semmilyen érdekem a dologban se pro, se kontra, így  kívülről szemlélve érdekes és tanulságos, de ebből sem lesz kormánybuktatás.

 

Nőhatalmi vonatkozás, hogy a femcsik persze most felélénkültek és újra nyomatják az isztambuli egyezményt :-(((

Jó hír viszont, hogy lelepleződött a feministák gerinctelensége és álszentsége: mikor még csak VJ volt az áldozat, a máskor bemondásra is már torkot átharapni akaró feministák ezúttal mély kussban voltak és a világért sem lett volna véleményük sem MP-ről, nem hogy a lemondását követelték volna. Helyette a feleséget basztatták érezhető kárörömmel.

Előzmény: Szibillia3 (4689)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4693

Hát, ha valahol, akkor pont az usában az sem jelent feltétlen garanciát. Majd kisütik, hogy deakkojisz a nőnek jár a fele vagyon... :-/

Előzmény: Hímsoviniszta disznó (4692)
Hímsoviniszta disznó Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4692

Rangos tenyészbalek, aki házassági szerződés nélkül visz haza asszonyt ilyen módon.

Előzmény: Abszolút Igazság (4674)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.29 0 1 4691

Szerintem kéz a kézben járnak, sajnos. Ha embereket akarsz vezetni, tudni kell manipulálni is, meg le kell nyomni a konkurenciát, szóval a hazugság evolúciós előny a szakmában.

 

Széplelkűek menjenek más pályákra :-)

"Wer die Noten liebt, der mache Musik

Doch wer die Banknoten liebt, der mache Politik!"

 

És ez most pont ugyanaz, mint amikor a nők hátulról mellbe módszereit mentegetik, szemben a férfiak direktebb erőszakával, hogy mert szegény elnyomottaknak csak az jut... Nem, itt legfeljebb annyi a közös, hogy a baloldal inkább feminin*, a jobb pedig maszkulin.

De a hatalmon levéstől teljesen függetlenül, régi megfigyelésem az, hogy a ballib inkább ilyen sunyin és sikamlósan nyomja, a jobboldal pedig inkább pacekba tahón. Ez ilyen alapbeállítások közti különbség, és persze csak statisztikai szinten jelentkezik, nem mindenkire kizárólagosan.

 

*: És pont ez a nyugati civilizáció tragédiája, hogy a balos eszmékkel a feminin igazságérzet is beszabadult a politikába, ahol pedig baromira nem lenne helye.

Előzmény: Szibillia3 (4688)
Káli. Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4690

Azt érzem, hogy abuzáltam a férjemet sok- sok éven keresztül! Most ezt újra kell gondolnom, ugyan ilyen mondatok hagyták el a számat, legyél okos, mert buta vagy! 

Sőt! 

:)

Előzmény: Szibillia3 (4689)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4689

Ezt most nem értem. :)

Én csak az általánosításodra írtam, nem jucira. 

Nem tudok juciról véleményt nyilvánítani, mert egyelőre nem tudom, hogy miért mondja azt, amit mond. 

Rossz ember és gonosz, vagy csak kényszerítik, akármivel. 

Lehet, hogy sosem fogjuk megtudni.

Én koncentrálnék inkább arra, hogy mi fog történni az exe tevékenysége nyomán,  mint arra, hogy milyen volt a házasságuk.

Mert az kurvára nem érdekel. 

Előzmény: Káli. (4687)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4688

Nem tudom, hogy nem-e a politikával együtt kell járnia a hazugságnak is, vagyis van-e politika hazugság nélkül? 

Az egyik sunyin hazudik mert csak erre van lehetősége, a másik nyiltan, mert övé minden már, és mit veszíthet, nagyot nem fog bukni, nála az ország "mindene". 

Soha nem lennék politikus. Sem hazudni nem szeretek, sem egyetlenhülyének lenni a sok dörzsölt között. 

Azt pedig végleg nem szeretném, ha beágyazódnék közéjük, vagy azért mert jó az ott, vagy azért, mert csak így tudnám túlélni. 

A lelkükbe néha belenéznék, hogy legalább egy kicsit rosszul érzik-e magukat (mind), vagy már azt sem....

Előzmény: Abszolút Igazság (4685)
Káli. Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4687

Mi is történik most, van egy interjú, és én, azt mondom, hogy ez hazugság, ellene megyek a nőknek? Nem! Észlelem, hogy ez nem az én oldalam, igen! 

 

V Judit annyit ártott a nőknek, hogy ezt el sem tudja képzelni,...

 

Nőhatalmis téma? Igen! 

Előzmény: Szibillia3 (4686)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4686

"mert hazudik!Mint minden Fideszes!"

 

Ezt írtad, erre írtam, hogy általánosítás. 

Most azért tud többet hazudni, mert ők vannak kormányon, így sokkal inkább vannak előtérben, illetve van több lehetőség a hazugságra,

mert védeni kell a mundért. 

Az IT-t gyűlölöm. Nagyon nagy károkat fog még okozni. Ránk szabadították és még jobban is fogják. Borz alom, mert nem lesz képes (és sokan nem is akarnak) az ember határt szabni neki, mert el fog "szabadulni", és megállíthatatlan lesz. :)

Előzmény: Káli. (4682)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4685

Hát ez az, a politikusféle úgy általában hazudik, nincsenek kitüntetett oldalak.

Vagy, ha már mindenáron különbséget akarunk tenni, akkor a sunyi hazudozás talán egy picivel a ballib oldalra jellemzőbb, a jobboldal inkább bunkó vagy ügyetlen, de őszintébb.

Persze, csak azok, akik nem a nagy lé közelében vannak. A csúcson ülők, azok már mind profin hazudnak :-/

Előzmény: Szibillia3 (4681)
Káli. Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4684

Azt teszem!:))))

Előzmény: Abszolút Igazság (4683)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4683

"mert majd AI levezeti, hogy nincs semmiféle családon belüli erőszak, ez csak feminista szöveg"

 

Ez micsoda ostoba hazugság?!?

Szégyelld magad, teee.

Előzmény: Káli. (4682)
Káli. Creative Commons License 2024.03.29 -1 0 4682

Ez nem általánosítás, csak szembe megy az autópályán...:-)

 

Van egy állítás, mint nőhatalmi téma, ok hazudik a nő, mert majd AI levezeti, hogy nincs semmiféle családon belüli erőszak, ez csak feminista szöveg, de tudjuk, hogy a topkinyitó és AI is, hova dől, és majd szívesen olvasom tőlük, hogy hihető ez a sztori Vagy nem, vagy igen?? 

Előzmény: Szibillia3 (4681)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4681

Én utálom az általánosítást, ezért nem fogadom el ennek az idependerült ...-nek sem az ilyen mondatát.

Nem hiszem, hogy minden fideszes hazudik. Legalább annyi hazudik, mint a másik oldalon. 

Az ország átka, hogy használhatatlan az ellenzék, és használhatatlan a kormányzópárt.  

Sokkal jobb lenne, ha mindkettő egy csoda lenne, és azon kéne gondolkodni, hogy melyik jobbat kéne választani. 

Előzmény: Káli. (4679)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.03.29 0 1 4680

Tehát a nők születésüknél fogva romlottak, és ahogy jogokat kapnak, lehetőségük is lesz rá, hogy ez előjöjjön belőlük..

 

1. nők-et írt, nem nőnemű embereket 

2. nők-et ír, vagyis minden nő

3. romlottakat ír, születésüknél fogva

4. férfiakról nem ír, vagyis csak a nők születnek romlottnak

5. úgy csinálunk, mintha férfi nem rúgna nőbe soha, nem cseszné át a fejét, nem csalná meg, nem hagyná el más nőért, nem csak megdugni akarná úgy általában, nem akarna a szintje feletti nőt, nem tűnne el, mint apa, stb. 

 

"három: minden hímnemű ember ilyenné lesz, mikor csalódnia kell a valamikor az érzelmei alapján döntő nőjében."

Endre, könyörgöm ne kelljen már azt képzelni, hogy nő még nem csalódott férfiben, mert nem volt oka rá, és csak szegény férfiak csalódnak és lesznek 

ilyenek, mint ez az újnick, aki nevében is hordozza, amit produkált itt, egyetlen hsz-ével.

 

Én tudom, hogy véded az új, idetévedteket, véded a pasikat, nincs ezzel semmi gondom.

De én az ilyen vad és felháborító véleményt és az íróját én nem a te szemeddel látom. 

Előzmény: endrebá (4676)
Káli. Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4679

Mint minden Fideszes! Erre, mit reagáltok? 

Előzmény: Káli. (4678)
Káli. Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4678

Ráültem a kezemre, hogy ne tegyem be ide, a V.J interjút a Frizbiben, mert hazudik!

 

endrebá Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4677

Oda kell költözni ..  távol-nyugati férjnek.  :-))

Előzmény: Abszolút Igazság (4674)
endrebá Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4676

Egy : nem a nők, hanem a nőnemű  emberek.

Kettő : nem romlottak, hanem az érdekeik szerint döntenek - mindegy mit képzeltek amikor az érzelmeik szerint döntöttek.

Három : minden hímnemű ember ilyenné lesz, mikor csalódnia kell a valamikor az érzelmei alapján döntő nőjében.

 

Szóval nem vagy veszélyben - se a boltosbácsitól, se a szomszédtól.

Előzmény: Szibillia3 (4672)
endrebá Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4675

Szervusz új nick.

Ha sarkosan fogalmazol, akkor szupersarkított lesz a reagálás is rá.

Előzmény: Hímsoviniszta disznó (4671)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.03.29 0 1 4674

Azt eddig is tudtuk, hogy nincs ingyen ebéd: a távol-keleti nők azzal a feltétellel engedelmes kis feleségek, hogy virítod a zsét. Idáig szerintem fair, valamit valamiért.

 

Az meg, hogy az Usába kerülve megfeminisulnak, betudható a környezet hatásának is, egyszerűen őket is megfertőzi a feminizmus :-(

 

Egyáltalán nem romlottak születésüktől fogva, hanem vannak külünféle ösztöneik, amiket jó irányba terelgető társadalomban remek feleség lesz belőlük, a rossz irányba terelő, toxikus társadalomban pedig megromlanak.

Előzmény: Hímsoviniszta disznó (4671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!