Keresés

Részletes keresés

videkiman Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2370

Korábban egy napon volt a bronzmeccs a döntővel nem?

 

Fura, hogy a norvég edző a legvégére sem küldte be a fakót. Gyakorlatilag 9 mezőnyjátékossal végignyomták a tornát.

Előzmény: Gozo (2369)
Gozo Creative Commons License 2020.01.25 0 1 2369

Ez a két csapat is elfáradt.

Szerintem át kellene gondolni ezt a lebonyolítást.

 

Gozo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2368

Ezt csak az EHF tudja egyenlőre

Előzmény: LaCatolica (2367)
LaCatolica Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2367

Tehát akkor, hogy ha az ehf marad a bevett szokásainál, akkor nem kaphatjuk: Norvégiát/Szlovéniát, Németországot, Portugáliát, Svédországot, Ausztriát, Fehéroroszországot, Izlandot, Csehországot és Franciaországot.

Előzmény: Gozo (2364)
Gozo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2366

Ha nem elég motiváló a bronz a norvégoknak, akkor a szlovénok meg fogják szerezni.

Előzmény: Süni2 (2365)
Süni2 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2365

Jó volna, ha a szlovénok nyernének, de erre sajnos nem sok esély van.

Előzmény: Gozo (2363)
Gozo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2364
Gozo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2363

Ki nyer ma?

Játék és kézilabda 60 percben...

Norvégok esélyesebek, de hogy kinek hol járnak a gondolatai?

Gozo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2362

Német B vegig szoros meccsen nyert Portugalia elken. Helyenként nekik is meggyűlt a bajuk a 7 a 6 elleni portugál játékkal, de többször megoldották. Megnyitották a falukat ilyenkor a második félidőben, így még ha gólt iskaptak, sokkal gyorsabban tudtak közepet kezdeni.

Gozo Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2361
Előzmény: kezdőlépés (2360)
kezdőlépés Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2360

hol lehet nézni a német-portugált?

MocsaiHT Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2359

 Pontosan.

 Kitalálták az előselejtező tornákat az EB-ről lemaradt csapatoknak januári befejezéssel (szerintem ez jó kezdeményezés), majd kitűzték az onnan továbbjutó csapatoknak az áprilisi olimpiai hétvégére az első körös rájátszást, abból kiindulva, hogy - ahogy írod - a VB-n elől végző "szokásos csapatok" csak nem szerepelnek le az EB-n. Viszont a franciák ezt tették, mire az EHF elkezdett kapkodni, ez a Björn Pazen meg hülyeségeket beszélni.

Előzmény: promontorgrofja (2358)
promontorgrofja Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2358

OK, igazad van. Valóban az origós manusnak ezeket át kellett volna gondolnia.

 

Ami az EHF cikket illeti, szerintem az abban leírt marhaságok annak tudhatóak be, hogy elvileg nem lenne kizárt, hogy egy csapat egyszerre lenne érdekelt az olimpiai selejtezőben és az első körös play-offban. Ehhez ugye az kell, hogy valaki tavaly benne legyen a 2-7. vb helyezettek körében, idén meg leszerepeljen a csoportkörben és az utolsó négy Eb hely valamelyikén végezzen. Ezt az elvi ellentmondást akarhatták feloldani azzal, hogy aki érdekelt az olimpiai selejtezőben, azt kiemelik az első play-off körből, csak aztán ezt túlmagyarázták. Persze totál feleslegesen, mert a csoportkör után egyértelmű volt, hogy nem volt ilyen csapat, tehát mehet az Eb utolsó négy helyezettje az első play-offba.

Előzmény: MocsaiHT (2356)
Rebounding Delp Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2357

Potenciálisan Nagy Bence, de Székely és Bóka is érintett lehetne.

Székely valószínűleg nem tud előrelépni Veszprémben, kellene neki is fél fokkal kisebb kaliberű csapat, ahol kiteljesedhetne.

Bóka kérdőjel. Pastor nem látta valami motiváltnak, kérdés, hogy őt érdekli egyáltalán a külföld.

Előzmény: LaCatolica (2353)
MocsaiHT Creative Commons License 2020.01.25 0 1 2356

 Kezdjük a címmel!

 

 "Az IHF újabb őrültsége miatt nehéz út vezet a vb-re kéziválogatottunknak"

Én lennék az utolsó, aki az IHF meg Hassan Moustafa mellett kimenne tüntetni, de az európai kvalifikációról az EHF dönt, nem pedig ők. Gondolom én, bár nem vagyok sem sportvezető sem sportdiplomata. Persze azt nem tudom, hogy ha ez EHF kitalálná, hogy Andorra, San Marino, Moldova, Luxemburg, Albánia meg az Egyesült Királyság képviselje ezt a földrészt akkor arra  mit lépne, illetve léphetne-e valamit az IHF.

 

  Aztán ott a jó nagy betűvel szedett, kékkel kiemelt hazugsága:

 

 "Nem járt ilyen jól a magyar válogatott, amelynek már áprilisban is pályára kell lépnie, vagyis két kört is sikerrel kell vennie"

 

 Ilyesmiről szó sincs sehol a hivatkozott cikkben. Amiről szó van benne az az, hogy:

 - 13 kiadó hely van még az európai csapatok számára (+a dánok, akik címvédőként már kint vannak)

 - ebből maximum három (a cikkben "up to three" szerepel, ami szerintem hülyeség, mert pontosan 3-ról van szó, a továbbiak is így jönnek ki) az EB első 3 helyezettjének.

 - a maradék 10 helyért júniusban lesz oda-vissza vágós kör, de erre a 10 helyre 24 csapat pályázik (az EB résztvevők, kivéve az első 3 és Dánia, valamint az előtornák továbbjutói: Törökország, Israel, Litvánia és Románia)

 - 24 csapat nem tud egy körben oda-vissza vágóval 10 helyről dönteni (ez nincs leírva sehol, de egyértelmű), ezért kell egy áprilisi első kör, ahol 4 csapatnak kell kiesnie (ez sincs leírva, de ez is egyértelmű)

 - az előtornák 4 csapatának eleve ez a kör volt szánva - nekik kell 4 csapatot keresni az EB mezőnyből

 - nincs leírva, hogy kik lesznek ennek a 4 csapatnak az ellenfelei, de egy korábbi verzióban az szerepelt, hogy az EB utolsó helyezettjeit kapják, ami így értelmes és normális (bár tudom, hogy az EHF döntései nem mindig azok.

 

 Az EHF hivatkozott cikke egyébként tényleg félreérthető, és hülyeségeket is tartalmaz, de egy kis utánjárással és gondolkodással a fentiek kideríthetők. Még nekem, egyszerű fórumozónak is, akivel szemben ez nem elvárás - viszont egy magát újságírónak tartó személytől az én szememben elvárás, hogy járjon utána annak, amiről ír, és ne írjon le ordas nagy baromságokat.

 

 

Előzmény: promontorgrofja (2351)
MocsaiHT Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2355

 Azt elfogadom, hogy nekem nem hiszel, de remélem az IHF hivatalos oldalának igen:

 

 2019 október 22

 

 The EHF EURO 2020 begins on 9 January, and the top four teams at the continental championship will also secure places at the World Championship.

 Denmark are already qualified for Egypt 2021 as the defending world title holders, alongside the tournament hosts.

 

 https://www.ihf.info/media-center/news/fifteen-european-teams-set-first-2021-mens-world-championship-qualification-phase/

 

 

 Ebből hogy következik az, hogy az EB első négy helyezettje az valójában csak 3+Dánia? Mert szerintem sehogy.

Előzmény: van_Persil (2352)
LaCatolica Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2354

http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/ferfi-kezi-eb-kiharcoltuk-hogy-velunk-is-jobban-szamoljanak-nagy-laszlo-2744021

 

"– Beérhet ez a csapat 2022-re?
– A hazai rendezésű kontinensviadal a fő célunk, amelyen részben elégedettek lehetnénk, ha már a csoportkörből tovább tudnánk jutni. Bízom benne, ha idegenben ilyen jók voltunk, akkor a hazai szurkolók által teremtett hangulat még nagyobb lökést ad."

 

Hát elég szerény cél lenne az, ha hazai pályán az volna az elvárás, hogy továbbjussunk a csoportból. Nyilván nem kell irreális célokat kitűzni, meg nem tudhatjuk előre ki lesz sérül, ki lesz formában, kit kapunk ellenfélnek, de azért azt jól tudjuk, hogy hazai pálya jócskán felpumpálja az adott csapat szereplését egy tornán.

 

Tunézia vb negyedik lett, Szerbia eb döntőt játszott, az osztrákok továbbjutottak az eb csoportból (2010), illetve ezt idén max teljesítménnyel megismételték (jó, persze könnyű volt az idei akadályuk). Szlovénia eb döntőt játszott, Katar is játszott vb döntőt, sőt a németek meg is nyerték a vb-t hazai környezetben.

LaCatolica Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2353

Győri és ...?

Előzmény: Rebounding Delp (2293)
van_Persil Creative Commons License 2020.01.25 0 0 2352

Akkor mehetett volna, ha Dánia négybe jutott volna.

Előzmény: MocsaiHT (2349)
promontorgrofja Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2351

Igazából nem ő az agyalágyult, csak balszerencsés. Egy pár napos ehf cikk alapján írta meg a cikkét kb. ma délben. Csak közben az EHF meggondolta magát. Amit én belinkeltem, azt délután tették ki. 

Előzmény: MocsaiHT (2349)
promontorgrofja Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2350

Hoppá, jogos. Akkor a franciák is felső kalaposak lesznek. Lehetetlen küldetést akkor nem kaphatunk, "csak" szimplán nehezet.

Előzmény: van_Persil (2348)
MocsaiHT Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2349

 Mindenesetre ezt az origós Szendrei Zoltánt szépen odatehetjük egy polcra az indexes hülye Ághassi Attila mellé.

 De ettől még az nem túl korrekt, hogy eredetileg az EB első 4 helyezettje mehetett volna direktben a VB-re, ebben a verzióban meg már csak 3.

Előzmény: van_Persil (2348)
van_Persil Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2348

Dánia nincs benne semmilyen kalapban, tekintettel arra, hogy címvédőként ott van a VB-n, azaz, a franciák vannak a felső kalapban.

Előzmény: promontorgrofja (2346)
Süni2 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2347

A végén a spanyolok is meditáltak egyet...

Előzmény: lunanoctis (2342)
promontorgrofja Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2346

Szerintem ez az Origo cikk már érvényét vesztette. Itt egy mai EHF hír: http://www.eurohandball.com/article/34059

 

Eszerint az első körben csak négy playoff meccs lesz, ami az Eb utolsó négy helyezettjét érinti.

 

A második körben lesz húsz csapat. Ha az Eb helyezés alapján lesz a kiemelés (ahogy szokott lenni), akkor Dánia épp befér a felső kalapba, azaz csak a franciák elkerülésért kell szurkolni...

 

 

Előzmény: Süni2 (2295)
lunanoctis Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2345

Visszaolvastam az NS beszámolóját. Azt a meccset én szerintem nem láttam. Vagy csak részleteit. Még az érzelmekre sem emlékszem belőle.

 

Elvileg elérhető, majd EB után rászánok két órát az életemből, halálos nyugalommal :)

Előzmény: promontorgrofja (2343)
Gozo Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2344

Egy Dusebajevval jobbak voltak a spanyolok.

promontorgrofja Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2343

"Leírhatatlan meccs, felejthetetlen, fogalmam sincs, mikor láttam ennyire jót utoljára. Talán a 2011-es VB-döntő."

Talán egy bizonyos londoni olimpiai negyeddöntő... ;-)

Előzmény: lunanoctis (2335)
lunanoctis Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2342

Tényleg nem, de kábé meditáció a horvát-norvéghoz képest... igaz, hangulat sincs igazán

Előzmény: Süni2 (2341)
Süni2 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2341

Ez se sz*r meccs esztétikailag.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!