Persze.
A fidesz nyilvánvalóan fosik az EU-ügyészségtől. (És egyáltalán nem indokolatlanul, ugye...)
Szóval ha elejét akarja venni a csatlakozásnak, akkor a legegyszerűbb, ha felmutat egy saját szervezetet (vagy legalább egy ilyen szándékot) annak a bizonyos nyolcvan-akárhány százaléknyi szavazónak, akik szerint túl nagy a korrupció az országban.
Így kihúzza a talajt a szavazás alól, továbbá létrehozhat egy újabb khmm... különutas igazságszolgáltatási szervezetet (aka: magánrendőrség), amellyel majd jól odacsördíthet... a NER ellenségeinek, illetve a kishalaknak.