Keresés

Részletes keresés

Never Man Creative Commons License 2024.06.30 0 0 4602

Azt ugyan tudtam hogy a számlavezetési díj terhelése miatt ilyen elvileg előfordulhat, de harmadik fél által  terhelve meglep és nemigazán üdvösnek találom, vagy akkor beállítható legyen általam  - remélem majd küzdenek rajta a fejlesztők, gondolom mindenkinek tanulságos lesz az eset.  Azt nemigazán bánom ha egy ilyen "nemnegativ" korlátozás miatt bizonyos fizetési megoldásokhoz később nem férek hozzá.  

Előzmény: blueye (4601)
blueye Creative Commons License 2024.06.30 0 0 4601

Ment Revolut is negatívba 😢

Előzmény: Never Man (4600)
Never Man Creative Commons License 2024.06.30 0 0 4600

... befagyasztották vagy letiltották, és az sem állta útját a levonásnak, ha nem volt pénz a számlán, így többeknek mínuszba ment az egyenlegük emiatt. 

 

- Emiatt viszont a saját bankom iránt rendülne meg a bizalmam, mert kettőnk közt van szerződés és nem hármunk közt. Ha a követelő nem tudja rajtam behajtani a jogos követelését, annak a fizetési felszólítás, meghagyás ... végül polgári per a megoldása, nem pedig a bankommal a hátam mögötti megegyezés ... hacsak a banki szerződésünk ezt nem tartalmazza. Azért az elég megnyugtató hogy a Revolut számlaegyenleg (tudtommal) nem mehet negatívba, azt csak remélni tudom hogy a zárolt összegek nem hozzáférhetőek és a befagyasztott kártyák nem működnek.

 

(Igen,  1Ft jogtalan levonás ugyanúgy megrendítené a bizalmamat mint 1millió, csak az 1Ft kevésbé kellemetlen, de attól kezdve semmi sem biztos)

Előzmény: TyggeR (4599)
TyggeR Creative Commons License 2024.06.29 0 2 4599

ez nagyon komoly bizalmi kerdes lenne amugy, es az apple olyan hibat kovetett el, ami megingatja ezt a bizalmat. nem az osszeg szamit, hanem a jogtalan levonas tenye

 

https://telex.hu/techtud/2024/06/28/apple-id-alkalmazas-bank-hiba-bankkartya-otp-javitas

Előzmény: TyggeR (4598)
TyggeR Creative Commons License 2024.06.29 0 0 4598

de lehetett volna barmennyi. nagyon ijeszto maga a lehetoseg, hogy ilyen egyaltalan megtortenhet. se 1, se felmillio forintos jogtalan levonas ne legyen soha, en elvarnam az apple-tol, hogy nyilvanosan bocsanatot kerjen

Előzmény: JeeEm (4597)
JeeEm Creative Commons License 2024.06.28 0 0 4597

899ft, bár zavaró, de azért még nem a világvége.

 

valóban, ahogy lejárt kártyára lehet jóváírást eszközölni, úgy lejárt kártyára lehet terhelést is indítani. pl. ha határozott időre szerződsz egy szolgáltatásra, de közben lejár a kártyád, akkor a szolgáltató lekérheti a, hogy milyen új kártyára terhelheti a díjat. ilyen módon ha egyszer használatos kártyával fizetsz elő egy szolgáltatásra (ami egyre kevesebb helyen működik), az nem véd meg az ellen, hogy a következő hónapokban ne terhelhetné meg a számládat a szolgáltató.

 

és úgy tudom a gránit bankos ajánlás a 0ft-os limit sem véd meg tőle.

 

Előzmény: TyggeR (4596)
TyggeR Creative Commons License 2024.06.28 0 1 4596

vontak le, és elég aggasztó módon. egy korábbi, már lecserélt curve kártyám valóban járt az apple id fiókomban, az erre érkezett 899 forintos terhelést elutasította a curve a lejárt kártyaadatok használata miatt

 

de másnap csak sikerült beterhelnie az apple-nek a 899 forintot, pedig a jelenlegi kártyaszámom, ami mindössze június eleje óta létezik, soha az életben nem lett hozzáadva az apple fiókomhoz

 

teljességgel és totálisan elfogadhatatlan, ami történt

Előzmény: JeeEm (4595)
JeeEm Creative Commons License 2024.06.28 0 0 4595

Én nem tudok senkiről sem ismerettségi körben akitől vontak volna le. Van itt olyan akinek vontak le?

Vajon mi alapján és kiktől vontak le?

Előzmény: nyman (4594)
nyman Creative Commons License 2024.06.27 0 0 4594
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (4593)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2024.06.27 0 0 4593
bárány Creative Commons License 2024.06.26 0 0 4592

3 db van csak

Előzmény: bobby342 (4590)
Never Man Creative Commons License 2024.06.26 0 0 4591

A cikkben: "Egyre több légitársaság fogad el ugyanakkor mobilfizetési megoldásokat, mint az Apple Pay, Google Pay vagy Samsung Pay. Ezek gyorsak és biztonságosak, de célszerű ellenőrizni, hogy az adott légitársaság támogatja-e ezeket a szolgáltatásokat."

 

Amikor a Revolutba belépek, gyakran kérdezi hogy akarok-e Google Pay-t magamnak, hát akart a fene és később se terveztem harmadik féllel együtt kezelni a pénzemet. Most pedig már biztosan nem.

https://index.hu/gazdasag/2024/06/26/fizetes-elofizetes-otp-bank-hiba-apple-pay-penz/

Előzmény: nyman (4582)
bobby342 Creative Commons License 2024.06.25 0 0 4590

A curveX-el megy még a havi korlátlan számú gbit?

Én váltottam black-re, de havi 10eur-t nekem inkább nem ér meg , mint igen...

nyman Creative Commons License 2024.06.07 0 0 4589

Kimaradt, hogy ez cégeket és egyéni vállalkozókat célozza meg.

Előzmény: nyman (4588)
nyman Creative Commons License 2024.06.07 0 0 4588
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2024.06.06 0 1 4587

Ha rájönnek, hogy "céges" bevételek mozognak rajta akkor megkurelnak.

 

Igaz Magyarországon a törvény szerint alanyi adómentes vállalkozónak nem kötelező vállalkozói bankszámlát nyitni, de a Wise-nál a személyes/magán számla céges bevételek fogadására nem lehet használni. Mindenképp Wise Business számlát kell nyitni (ÁSZF 1.4.-es pont) martincsekzsolt.hu

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (4586)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2024.06.06 0 1 4586

Egyéni vállalkozóként cégest kell nyitnod a WISE-nál!

Attól függetlenül, hogy jogilag Magyarországon nem vagy cég!

Előzmény: utóember (4585)
utóember Creative Commons License 2024.06.06 0 0 4585

Nem céges, mert egyéni vállalkozó vagyok, és tudtommal nem kell.

 

A HUF és EUR számláimat simán összekapcsoltam. Csak az USD-t nem akarja.

 

A szamlazz(pont)hu supportja egész normálisan kezelt. Gyorsan elértem őket. Nem tudta megoldani a fickó rögtön, de eszkalálta. Kaptam róla emailt. Aztán kicsit később megint írtak, hogy szerintük a Wise a hülye, és hogy dolgoznak rajta. Kíváncsi vagyok, a Wise mennyire kooperál velük egy ilyen piszlicsáré ügyön. :)

Előzmény: JeeEm (4576)
edkedk Creative Commons License 2024.06.06 0 0 4584

Mi lett a megoldás?

Előzmény: pannn (4581)
pannn Creative Commons License 2024.06.03 0 0 4583

En is az egyszer hasznalatosra gondoltam. A masik virtualissal meg nem volt gond.

Előzmény: nyman (4582)
nyman Creative Commons License 2024.06.03 0 0 4582

Internetes vásárlásnál még csak az 1x használatosnál futottam bele, hogy nem volt jó. Valószínűleg azért, mert az ellenőrzéskor van egy kisösszegű tranzakció.

 

A fizikai Revolut kártyát sem fogadják el pár helyen. :)  Pl. Miért nem fizethetünk Revolut kártyával a repülőn? | Fintech.hu

Előzmény: pannn (4581)
pannn Creative Commons License 2024.06.03 0 1 4581

Köszi. A baj az hogy nem mindenhol fogadják el a virtuális kártyát. Amúgy a chaten megoldottuk a revoluttal és 110 százalékig ekégedett vagyok a megoldással is, az ügyintézökkel is és mindennel. A magyar bankok tanulhatnának tölük.

Előzmény: nyman (4580)
nyman Creative Commons License 2024.06.03 0 1 4580

Fizikai kártyát is pár kattintással le lehet gyorsan cserélni. Díja csomagtól függ: Díjak | Revolut Magyarország 

 

Internetes fizetésnél vagy az egyszer használatos, vagy virtuális kártyát használok. Ezeket meg ingyen lehet újra generálni. A virtuális is használható Apple Payyel, Google Payyel. 

 

Fizikai kártyából akár 6, virtuális kártyából akár 20 lehet. How many cards can I have? | Revolut United Kingdom  Plusz az egyszer használatos.

 

Virtuálisból ugyan csak párat használok, de más van a Simple alá beregisztrálva, más a Google Pay-hez. Előfizetésekhez is időnként generálok egyet stb. Így, ha valami furcsaság történik, lehet sejteni, hogy hol volt a probléma. 

 

Az egyszer használatos kártyát van olyan oldal, ami nem fogadja el. Egyes külföldi fizetéseknél - ha kevésbé megbízhatónak tűnik - generálok egyet virtuálisak, majd törlöm. Annyi a korlát, hogy 30 naponta 4 ilyen lehet.

Előzmény: pannn (4579)
pannn Creative Commons License 2024.06.01 0 0 4579

Koszi. Azonnal befagyasztottam. A kerdes hogy irjak a Revolutnak hogy mi volt ez? Mert a kartya jo lenne.

Előzmény: edkedk (4578)
edkedk Creative Commons License 2024.06.01 0 0 4578

Egy ilyen kártyaellenőrzés megelőzheti a terhelést vásárláskor. Ha csak úgy magától jön, az gyanús. Nekem egyszer jött téglabankos kártyámra, amit akkor ideiglenes tiltásba rakattam és jól tettem, mert 1-2 napon belül terhelni is próbálták. Korábban nyilván klónozták.

 

Én a helyetben befagyasztanám a kártyát most.

Előzmény: pannn (4577)
pannn Creative Commons License 2024.06.01 0 0 4577

Vasaroltam tegnap repulojegyet a Revolut kartyammal sokeresen. Ma jott egy uzenet: Transactive 25 card verification. Nem vont le penzt, de ilyet meg soha nem tapasztaltam. Van otletetek hogy ez mi?

JeeEm Creative Commons License 2024.05.29 0 0 4576

céges Wise?

 

Megnéztem most, nekem ott volt az összekapcsolom gomb, rányomtam és összekapcsolta. (Beállítások->Autókassza (banki integráció)

Lehet nem megfelelő csomagban vagy?

 

 

Előzmény: utóember (4575)
utóember Creative Commons License 2024.05.29 0 0 4575

Nem tudom, hogy ezzel jó helyen vagyok-e, de a Wise-ot szeretném összekötni a szamlazz.hu-val (autókassza).

USD-re és HUF-ra sikerült még korábban, EUR-ra nem látom, hogy lehetne. Én nem találok olyan opciót semelyik menüben a szamlazz.hu-ban, hogy összekössem. A két már összekötöttet (USD és HUF) tudnám bontani stb.

JeeEm Creative Commons License 2024.05.17 0 0 4574

Amúgy nem értem, miért nem tudnak mindenre adni? Simán adhatnának mint a hitelkártyások.

 

Marketing szempontból szerintem sokkal jobban járnának, még akkor is, ha ezzel az emberek nagy része kb az előfizetési díjat tudná kigazdálkodni.

Előzmény: mzsombi (4573)
mzsombi Creative Commons License 2024.05.17 0 0 4573

Valami egyedi hiba lehetett nálad, nálam végig azokra adott, amik be voltak állítva. Néha nem azonnal, de általában legkésőbb másnapra megjött. 

Előzmény: JeeEm (4572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!