Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1054

Tehát bombáról nem írtam.Akkor ki az,aki hazudik?

Előzmény: dezsoKE (1037)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1053

Ez nagyon-nagyon ostobán viselkedik. Ráadásul gonoszul és rosszindulatúan. A sok hazugság már csak hab a tortán. Hányinger."

 

Mi a rosszindultuság abban, ha az általad bemásolt szélerőművekkel kapcsolatban feltettem néhány

kérdést?

 

Páldául, hogy mennyi a távolság azok között a szélerőművek között,amelyeknél az erőmű tartóoszlopai is látszanak és azok között, amelyeknél csak a propeller látható a képen.

 

Vagy az a kérdés, ha az erőművek a fenékhez vannak-e rögzítve, vagy úsznak a víz felszínén, mint az olajfúró kutak?

Előzmény: dezsoKE (1042)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1052

Azért 30-50-szeres, mert elliptikus pálya

 

Nem a Plútó eliptikus pájája a problémás, hanem az, hogy honnan veszed , hogy a Föld Nap távolsághoz viszonyítva 30 -50 szeres a távolság?

Előzmény: dezsoKE (1048)
pk1 Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1051

Itt valami félreértés lehet. Nem én akarlak oktatni. (Akar a hóhér.) Azt viszont akarom, sőt egyenesen követelem, hogy emeld fel tespedt akármidet és nézz utána magad a dolgoknak. Nem kell egyből Plutó parallaxist mérned - kezdetnek elég, ha végigtekintesz a Balatonon.

 

(Bolygónk görbülete már a Velencei-tavon is kimutatható, de ott tényleg vízen kell lennie a szemnek/távcsőnek.)

Előzmény: Leslie07 (1047)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1050

Egy csepp gógyit sem mutat.

Előzmény: pk1 (1043)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1049

Nem írta, hogy ugyanaz. Hozzád képest mindenki okoska, látom, kezd zavarni. Most képzeld el, ez másokat mennyire zavar...

Előzmény: Leslie07 (1046)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1048

Hiába seggfejkedsz. Azért 30-50-szeres, mert elliptikus pálya. De ezt úgysem érted, inkább maradj csöndben, és kevesebben idiótáznak le.

Előzmény: Leslie07 (1045)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -3 0 1047

- a Plútó értelemszerűen pályájának meghatározása (30-50 csillagászati egység) után kapott nevet

 

Nem jól tudod. Az alvilág egyik istenének a nevét kapta a Plútó,amit egy 11 éves kislány inspirált,aki a felfedezéskor épp az alvilág mitológiai személyiségéről Plútóról olvasott.

 

Nem szégyen az, hogy nem tud valamit az ember, hacsak nem akar másokat oktatni.

Előzmény: pk1 (1039)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1046

Az egy tonna anyagmennyiségből származó gravitációs erő nagyon kicsi (az ugyanennyi anyagból származó elektromágneses erőkhöz, a magerőkhöz képest),

 

Döntsd el végre, hogy gravitációról azaz tömegvonzásról beszélsz vagy elektromágneses erőről.A kettő ugyanis nem ugyanaz okoska.

Előzmény: construct (1040)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1045

TEhát a hasadra ütöttél,amikor leírtad, hogy a Plútó Naptól való távolsága 30-50 szerese a Föld-.Nap távolságnak.

 

Gondolhattam volna, hogy hasra ütős módszerrel határoztad meg a távolságot, hisz rendkívül pontatlan. Nem mindegy ugyanis ha valami valaminek 30 vagy az 50 szerese.

 

Nem mindegy, ha egy 5 mm átmérőjű gyógyszert kell bevenni, vagy ha 150 mm-eset.

 

 

 

Előzmény: dezsoKE (1041)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -2 0 1044

Fúziós bombát azért sokkal könnyebb csinálni, mert azt nem kell állandó energiatermelési szintre szabályozni,

 

Ezt nekem írtad?

 

Ezt én is tudom.

 

Sőt én hívtam fel a figyelmet a magfúziós energiatermelés szabályozásának a problémájára.

 

Nem véletlenül  Dr. Paripás Béla, fizikus egyetemi tanár: Fúziós energiatermelés c írásából.

 

Ahelyett, hogy a hülye gyerek szerepébe próbálsz beállítani, inkább azon gondolkodj el,

hogy mi szabályozza a Napban a magfúziót, már amennyire a Nap esetében is beszélhetünk egyértelműen magfúziós folyamatról, ha gravitáció nem létezik?

Előzmény: construct (1032)
pk1 Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1043

Nem értek teljesen egyet. Ekkora trollsághoz már gógyi kell. Nem minden fanatikus képes rá! Az igaz, hogy kár, hogy ilyesmire pazarolja tálentumát.

Előzmény: dezsoKE (1042)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1042

Ez nagyon-nagyon ostobán viselkedik. Ráadásul gonoszul és rosszindulatúan. A sok hazugság már csak hab a tortán. Hányinger.

Előzmény: construct (1040)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1041

"Ezért kérdeztem rá, hogy ki és mikor állapította meg, hogy a Plútó  Naptól való távolsága 30-50 szerese a Föld- Nap távolságnak. Te számoltad ki, vagy valaki más?"

 

Ostoba kérdés. Ha a tudomány úgy működne, hogy mindig mindenki csak a saját eredményeit használja fel, mint amikor még nem volt írásbeliség, akkor hol tartanánk szerinted? És ne válaszolj, nem vagyok kíváncsi az ostoba véleményedre.

Előzmény: Leslie07 (1031)
construct Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1040

Kedves butácska Uram!

Az egy tonna anyagmennyiségből származó gravitációs erő nagyon kicsi (az ugyanennyi anyagból származó elektromágneses erőkhöz, a magerőkhöz képest), ám a Föld nagyon-nagyon sok tonna anyagot tartalmaz.

Kedves butácska Uram, ha nem volna annyira lusta, ezeket nem velünk magyaráztatná el magának, hanem megmozdítaná az eltunyult ujjacskáit, és agytekervényeit, s utánanézne, utána gondolna.

S akkor máris nem látszana ennyire butuska mihaszna emberkének.

Előzmény: Leslie07 (1034)
pk1 Creative Commons License 2023.01.02 0 2 1039

"Ki és mikor állapította meg, hogy a Plútó Naptól való távolsága 30-50 szerese a Föld- Nap távolságnak?"

 

Ez egy hosszú történet, ráadásul jóval a Plutó felfedezése előtt kezdődött, nem is fér bele teljesen e topik kereteibe, ezért válaszom kulcsszó szerű lesz:

 

- Kepler és az ő törvényei,

- Newtontól minden, ami égi mechanika,

- Laplace és a perturbációszámítás,

- Perturbációszámítás nagy sikere: Neptunusz felfedezése,

- Neptunusz mozgása sem "normális": újabb bolygó keresése, Plútó felfedezése,

- a Plútó értelemszerűen pályájának meghatározása (30-50 csillagászati egység) után kapott nevet,

- a Plútó mérete, tömege, holdrendszere később derült ki, ateista és istenhívő kutatók közös munkája ez is.

- utazás a Balatonhoz  :o)

Előzmény: Leslie07 (1031)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1038

Arra lennék kíváncsi, hogy a Plútó átmérőjét, amivel itt fikázol mindenkit, aki nálad okosabb és képzettebb, te mérted-e meg.

Előzmény: Leslie07 (1029)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1037

 

"Azt írtam, hogy a hidrogénbomba nem működik?Én ezt nem írtam.Én azt írtam, hogy az energiatermelésre használatos fúziós berendezések esetében a szabályozás nélkülözhetetlen."

 

Megint hazudsz. Ezt írtad:

 

"A tudomány mai elfogadott álláspontja szerint a Napban a Földi kísérletek által megismert atommag fúziós jelenség megy végbe, amelyről kiderült, hogy szabályozás nélkül működésképtelen."

Előzmény: Leslie07 (1028)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1036

"Csak figyelj és magad is meglepődsz, hogy amit közröhejesnek minősítettek, kiderül

róla, hogy valós tudomány."

 

Előfordulhat ilyen, de amiket te hirdetsz, azok speciel ostobaságok. Mégpedig azért, mert elég szilárd tények cáfolják. Nem feltevések, és magyarázatok, hanem tények. Ha érted...

Előzmény: Leslie07 (1024)
újszuper Creative Commons License 2023.01.02 -1 1 1035

"Csak figyelj és magad is meglepődsz, hogy amit közröhejesnek minősítettek, kiderül

róla, hogy valós tudomány."

Figyelek, és pontosan látom, hogy sohasem lett valódi tudomány a hozzád hasonló  vallási megszállottak gyanakvásaiból. Egy milliméterrel se mozdítottátok még előre a világot, csak potyautasként használjátok az általatok lenézett tudományos civilizáció eredményeit, aminek munkásait reggeltől estig csalással vádoltok. Mert ti nem egyszerűen a saját szubkultúrátok téveszméinek áldozatai vagytok, hanem végtelenül lusták is. Az emberi kultúra szégyenei.

Előzmény: Leslie07 (1024)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1034

 A gravitáció ugyanis egy nagyon gyenge kölcsönhatás, az emberi méretek léptékében észrevehetetlenül gyenge."

 

Mi az , hogy gyenge? Nem azt állítják évtizedek óta, hogy a Földön a gravitáció olyan erős, hogy még a víz felszínét is képes a Föld általa magára görbíteni, és minden testet a Földön magához tapasztani?

Előzmény: construct (1032)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1033

A szabályozás egyáltalán nem olyasmi, amire csak tudatos lények volnának képesek.

 

Például a Nap fúziós energiatermelésénél ennek alapja a gravitációs vonzásnak az a tulajdonsága, hogy a tömegek távolságával csökken a vonzóerő."

 

Ez csupán egy hipotézis és nem bizonyított tény.

 

Az, hogy tudattal rendelkező emberek felismerték laboratóriumi kisérletek kapcsán a 

a magfúzió bizonyos szabályait, még nem jelenti azt, hogy a Napban uyganezek a folyamatok zajlódnak le.

Nap hőjét. A hidrogénbobba feltalálása után ezt is félredobták.

Most, hogy sikerült laboratoriumi kísérletek során egy pillanatra létrehozni a magfúziót,

hirtelen a Napot is erre állították rá.

Ugyanezek a ertelmes tudósok korábban azt állították, hogy nagy mennyiségű szén

égése biztosítja a Napban a hőtermelést. Majd azt állították hogy rádioaktívitás 

biztosítja a a Nap hőenergiáját. Amikor feltalálták a hidrogénbombát, akkor a rádioaktivitást félredobták. Miután sikerült a Földön egy pillanatra létrehozni a magfúziót,elkezdték ráerőltetni a Napra a magfúzió általi energia termelést.

 

Miből gondolod, hogy a Napban ugyanazok az energiatermelő folyamatok játszódnak le, amilyet az embereknek a földi körülmények között sikerült megvalósítani?

 

 

A tömegvonzásra tett  fenti kijelentésedet had ne kommentáljam.

 

 

 

Előzmény: construct (1032)
construct Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1032

"amelyről kiderült, hogy szabályozás nélkül működésképtelen."

A szabályozás egyáltalán nem olyasmi, amire csak tudatos lények volnának képesek. Az ember éppen az öntudatlan anyagi világból leste el, amikor ilyennel kezdett el  próbálkozni a maga céljaira. A negatív visszacsatoláson alapuló önszabályozás millió és millió természeti folyamatban megfigyelhető.

 

Például a Nap fúziós energiatermelésénél ennek alapja a gravitációs vonzásnak az a tulajdonsága, hogy a tömegek távolságával csökken a vonzóerő. Vagyis amikor nő az energiatermelés (nő a fotonok sugárnyomása), s ettől kissé kitágul a Nap, akkor lecsökken a plazmát összetartó gravitációs erő, ettől lecsökken a plazmanyomás, lecsökken a plazma hőmérséklete, minek következtében lecsökken a Nap energia termelése. Itt ebben a jelenségben áll a negatív visszacsatolás, ami önszabályozóvá teszi a folyamatot.

 

Miért olyan nehéz ezt megoldania az embernek, miért kellenek még mindig évtizedek hozzá? Mert a Napnál sokkal kisebb méretben nem lehetséges megoldani a gravitációs összetartást. A gravitáció ugyanis egy nagyon gyenge kölcsönhatás, az emberi méretek léptékében észrevehetetlenül gyenge. Az ember alkotta magfúziós folyamatokban ehelyett más, erősebb kölcsönhatásokkal kell összetartani, például elektromágneses mezőkkel, lézersugarakkal. Amelyekkel csak kívülről, külső nyomással tudjuk megoldani, s ezek a nyomások a plazma tágulásakor mindig nőnek, ahelyett, hogy csökkennének, mint ahogy a Napot összetartó belső gravitációs vonzóerő. Így a plazma energiatermelésére nem hogy negatív visszacsatolásként hatnának, hanem az eredő plazmanyomás növelése miatt növelik az energiatermelést, ami nyilván pozitív visszacsatolást jelent, azaz nem önszabályozó, hanem önfelrobbantó, széthulló eredményre vezet. Hasonlóra vezetne, ha a plazma összetartását valami edényre bíznánk, hisz annak falában is nőne feszültség a sugárnyomás növekedésekor,  ami nagyobb belső nyomáshoz vezetne. De persze ettől még sokkal előbb megolvadna minden ismert anyagból készült edény.

 

Fúziós bombát azért sokkal könnyebb csinálni, mert azt nem kell állandó energiatermelési szintre szabályozni, hanem épp ellenkezőleg eszkalálni kell. Arra pedig kiválóan megfelel egy kívülről rárobbantott atombomba.

Előzmény: Leslie07 (1019)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1031

A Plútó keringési ideje majdnem 250 év. Ahogy írod, kisebb a Földnél. A Naptól való távolsága a Földének 30-50-szerese. 

 

Ezt honnan vetted, hogy a Plútó Naptól való távolsága 30-50 szerese a Föld -Nap távolságnak? Mielőtt leírsz valamit át kellene gondolnod, hogy mit írsz le.

 

Ami a Plútót illeti nemcsak kisebb a Földnél hanem a Holdnál is kisebb.

Nem kis eltérés van a korábbi tudományosnak tartott számításokon alapuló meghatározáshoz képest. Legalább ennyi az eltérés a többi bolygó és csillag esetében,

amelyeknek a mértét, sűrűségét és tömegét hibás adatok alapján állapították meg.

Sőt a távolságokat is rosszul állapíthatták meg a hibás adatok alapján.

 

Ezért kérdeztem rá, hogy ki és mikor állapította meg, hogy a Plútó  Naptól való távolsága 30-50 szerese a Föld- Nap távolságnak. Te számoltad ki, vagy valaki más?

Előzmény: dezsoKE (1025)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1030

 Mindez nem azt jelenti, hogy minden teljesen rossz és hazug. Ez egy nagyon buta ember hozzáállása. Ugye nem vagy nagyon buta ember?

 

A Plútó esete csak felhívta a figyelmet a korábbi problémára.

 

Amikor a Plútó méretét és egyéb adatait korábban meghatározták,

azt ugyanazokkal a számításokkal végezték, amelyekkel a Nap és a többi bolygó, sőt

más távoli csillagok esetében is tették.

 

Ha a Plútó esetében kiderült, hogy a számítások hibás eredményhez vezettek, ráadásul

nem elhanyagolható mértékben, akkor bizony újra kell számolni a Föld az egész Naprendszer és

más égitestek esetében az adatokat, amelyeket ugyanezzel a képlettel határoztak meg.

Itt nincs min vitatkozni. Ez erkölcsi kötelessége a tudósoknak, már akiben létezik még erkölcsi

tartás.

Előzmény: dezsoKE (1025)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1029

Én arra lennék kiváncsi, hogy a szélerőműves képet,amit bemásoltál, azt te készítetted-e?

Előzmény: dezsoKE (1027)
Leslie07 Creative Commons License 2023.01.02 -1 0 1028

Nahát, ezt sem érted. Teljesen ostobaságot írsz, ahogy mindig. Nem működésképtelen. Hallottál már a hidrogénbombáról? Az ugye nem működésképtelen, pedig magfúzióval működik?

 

Azt írtam, hogy a hidrogénbomba nem működik?Én ezt nem írtam.Én azt írtam, hogy az energiatermelésre használatos fúziós berendezések esetében a szabályozás nélkülözhetetlen.

És ez az,amit még nem sikerült megoldani . Azt jósolják, hogy 25 év múlva talán sikerülhet.

 

Kevered a Gizikét a gőzekével.

Előzmény: dezsoKE (1026)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1027

"megfigyelted a képen 

a viz felszínét is,hogy mennyire egyenes?"

 

Nehéz észrevenni, de szerencsére nem mindenki teljesen ostoba.

 

 

Ezen a képen egy olyan "vonalzót" fabrikált a fotós, amiben a horizont végigfut, mert olyan szép egyenes. Na de valóban teljesen egyenes? Oldalról összenyomva a képet látszik, hogy nem teljesen egyenes.

 

 

Amint látod, nem az egész kép van görbítve, mert a vonalzó szép egyenes, ahogy kell. Sakkmatt, idióták! A horizont téma keresztben és hosszában nem egyenes, és a vízfelszín sem. Hiába süketelsz össze-vissza, te is látod már, milyen ostobaság kitartani a hülyeséged mellett vesztes helyzetben.

Előzmény: Leslie07 (1020)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 0 1026

"A tudomány mai elfogadott álláspontja szerint a Napban a Földi kísérletek által megismert atommag fúziós jelenség megy végbe, amelyről kiderült, hogy szabályozás nélkül működésképtelen."

 

Nahát, ezt sem érted. Teljesen ostobaságot írsz, ahogy mindig. Nem működésképtelen. Hallottál már a hidrogénbombáról? Az ugye nem működésképtelen, pedig magfúzióval működik? Csak baromira nem megfelelő úgy energiát termelni. Kérj meg egy iskolást, magyarázza el neked a te szinteden, miért nem.

Előzmény: Leslie07 (1019)
dezsoKE Creative Commons License 2023.01.02 0 1 1025

A Plútó keringési ideje majdnem 250 év. Ahogy írod, kisebb a Földnél. A Naptól való távolsága a Földének 30-50-szerese. Vagyis NAGYON NEHEZEN MEGFIGYELHETŐ még most is, ezért küldtek arra például szondát. Biztos fogják még pontosítani a vele kapcsolatos adatokat. Mindez nem azt jelenti, hogy minden teljesen rossz és hazug. Ez egy nagyon buta ember hozzáállása. Ugye nem vagy nagyon buta ember?

Előzmény: Leslie07 (1018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!