Keresés

Részletes keresés

hello40 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 33380

Rég jártál erre - remélem, jól vagy, minden rendben Veled.

Ami a képek ide betételét illeti, javaslom, próbáld meg újra, szerintem már nem lesz gondod vele, ahogy nekem sem volt legutóbb.

Előzmény: hoppaaa (33376)
hello40 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 33379

Bea Gaiát hozta a klubba – aranyosan bozontos, még nem a nyári frizurájával. Nagyon tanulékony a drágám: forog, kártyát húz, odaadja, a labdát visszahozza, hagyja magát többünknek simogatni.

 

Nem csináltam újabb fotót róla - majd a nyári frizurájával! :-))

hello40 Creative Commons License 2024.03.15 0 0 33378

https://youtu.be/mT3MLuPhnWg

 

2 látássérült hölgy beszél a vakvezető kutyájukkal való különleges kapcsolatukról - a Baráthegyiéktől kapott videón

hello40 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 33377

Na, mindjárt kipróbálom, egyszeri örömöm volt-e.

 

MŰKÖDIK!

Nem volt esetleg túl nagy pixelszámú a képed?

Előzmény: hoppaaa (33376)
hoppaaa Creative Commons License 2024.03.13 0 0 33376

Nekem nem.

Előzmény: hello40 (33375)
hello40 Creative Commons License 2024.03.13 0 0 33375

Sziasztok!

 

Nagyszerű felfedezésem: működik újra a fotók berakási lehetősége!!!  :-))

 

Ma Gaia a kis kosarának a hozzánk odahozását gyakorolta - átadta, abból kapott egy jutalomfalatot, majd üresen vissza kellett vinnie Beához, aki újabb falatkát tett bele, azt neki fegyelmezetten (azaz nem kiborítva és bekapva belőle a falatot) tovább kellett vinnie a következő társunkhoz.

Mikor ezt hibázás nélkül végigcsinálta, nagyon megdicsérte őt Bea, megkapta a kedvenc labdáját, amivel tüneményes hancúrt produkált! :-)) Kár, hogy nem vettem videóra, csuda aranyosan csinálta!

 

hello26 Creative Commons License 2024.03.11 0 0 33374

Ez most sikerült. De nem értem, miért nem javítják meg  a fotók mellékelési lehetőségét.

Előzmény: hello26 (33373)
hello26 Creative Commons License 2024.03.11 0 0 33373

Mindjárt kiderül, ma beenged-e.

 

 

Előzmény: hoppaaa (33372)
hoppaaa Creative Commons License 2024.03.10 0 0 33372

Hát, nem tudom. Hozzászólni még enged.

Előzmény: hello40 (33371)
hello40 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 33371

De hogy a helyzet még cifrább legyen, elsőre be se engedi a hsz-omat, kiírja, hogy nincs hozzá jogosultságom! :-((

Azaz most már totál megzakkant itt ez az egész?!

Éltem a gyanúval, hogy ez történik, mert legutóbb is így volt, ezért előre elmentettem a hsz-om szövegét, így, mikor az egészet becsuktam, majd újra kezdtem, be tudtam másolni, nem kellett elölről kezdenem.

De tényleg erre a cirkuszra van szükség?

Mi lett technikailag ebből a fórumból???

hello40 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 33370

Ez hihetetlen!

 

Február végén írtam először Indáéknak, hogy nem enged fotót ide feltenni a program.

Türelmemet kérték, 72 órán belül igyekeznek válaszolni - jelezték vissza.

A 72 óra múltán, azóta 2x is írtam a honlapjukon - a visszajelzés ugyanezzel a szöveggel megérkezett, csak éppen azon kívül a világon semmi nem történik a helyzet normalizálása érdekében! :-((

 

Tényleg nem értem.

hoppaaa Creative Commons License 2024.02.28 0 0 33369

Igen, nekem is ezt írta.

Előzmény: hello40 (33367)
hello40 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 33368

Kérlek, próbáljatok meg idehozni fotót - Nektek se fogadja el vajon?

hello40 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 33367

Szóval, az előbb ezt nem engedte elküldeni:

 

Ma ünnepeltük meg az 1 éves Gaia születésnapját: vittem neki kutya jutifalatokat - lelkesen ette a kezemből!

Köszönésképpen már megtanult pacsit adni.

 

Nem értem: a 139 KB-os (!!!!) fotót miért nem engedi ide betenni! :-((

Azt írja, tegyem az Indafotóra, ha szeretném megosztani!

Ez a legújabb?

 

hello40 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 33366

Nem értem, miért nem enged be a program!!!!

hello40 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 33365

Sziasztok!

 

Ma Sajt, az április 21-én lesz 11 éves labrador volt velünk a klubban. Meghazudtolva az életkorát, imád játszani, lelkesen keresi meg az általunk eldugott játékait, vagy fut az eldobott labdáért.

Bea elmondta, hogy azért érezhetően hamarabb elfárad, és nagyon szeret aludni.

Kedves egészségére, én is szeretek és szerencsére tudok is aludni! :-))

 

Ez ő:

hello40 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 33364

Sziasztok!

 

Nem tudom, hányan olvassák, művészet- és zeneszeretők, de azért leírom:

 

Ma délelőtt - természetesen nem először, és nagyon remélem, még sokszor tehetem majd - Balázs János zongoraművész előadásában gyönyörködhettem. Szuper volt, mint mindig. Előadás után gratuláltam neki és autogramot is kértem tőle. Elmondtam, mekkora élmény számomra minden alkalommal hallgatni a játékát,  hogy méltó utóda a nagy példaképének, Cziffra Györgynek!

Nagyon kedvesen megköszönte, szívesen, készségesen aláírta a műsorfüzetben a mai programnál a fotóját, sőt, még a belépőjegyemet is!

Semmi allűr, semmi nagyképű megnyilvánulás, hogy ő, az elismert, nagy művész íme, gesztust gyakorol - közvetlen, barátságos, őszintén kedves volt, ahogy néhány mondatot beszélgettünk is. Ilyen ő, egy igazi őstehetség, egy kiváló művész és ember!

 

Mindenkinek ajánlom, hallgassa a briliáns zongorajátékát, ahol csak eléri, óriási élményben lesz része! Olyan pazar improvizációkkal is gazdagítja a különböző korok neves zeneszerzőinek alkotásait, amelyekhez hasonlókat és csak Cziffra Györgytől hallottam eddig!

 

 

hello40 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 33363

És a fotó hozzá:

Előzmény: hello40 (33362)
hello40 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 33362

Most olvastam, nagyon szép és nagyon igaz, ők tényleg ilyenek:

 

EGY KUTYA VERSE

 

Én vagyok az, aki mindig vár rád

Különleges hangja van az autódnak, ezerből felismerem

A lépteidnek varázscsengője van

A hangod zene füleimnek

 

Ha látom az örömödet, az boldoggá tesz

A te illatod a legjobb

Jelenléted megmozgatja a lelkem

Az ébredésed felébreszt engem is

 

Boldogan nézem, ahogy alszol,

nekem Te vagy az Isten

A tekinteted egy fénysugár

Kezeid rajtam a béke és a végtelen szeretet

 

Amikor elmész, hatalmas űrt érzek a szívemben

Újra és újra várok rád

Én vagyok az, aki egész életedben várni fog rád

A kutyád vagyok

hello40 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 33361

Sziasztok, aki erre jár!

 

Ma Bea csak Gaiát hozta be a klubba, akinek febr. 23-án lesz az 1 éves szülinapja, úgyhogy jövő hét szerdán felköszöntjük, bár születésnapot nem szokás előre ünnepelni. De nagyon remélem, az ő esetében ez semmiféle babonás hátrányt nem fog rá jelenteni!

Nő a szőre, ettől kerekebb a formája:

Most azt tanulja, hogy kell szépen elvenni a játékát valaki kezéből:

hello40 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 33360

Sziasztok, aki erre jár!

 

Ma Bea Gaián kívül egy - egyelőre Zsömi névre nem hallgató - 6 hónapos labradort hozott a klubba. Ami azért nem gond, mert a labi egyelőre tanítási céllal van Beánál. Ha megtartja, akkor úgyis új nevet ad neki. Most azt teszteli, hogy viselkedik a kutya új, ismeretlen közegekben, mennyire veszi természetesnek, hogy többen vagyunk, mindenki beszél hozzá, megsimogatja, jutifalatot adunk neki, azt hogy veszi el a kezünkből stb. Miután maximálisan kajacentrikus, ha érzi a kezünkben a falat illatát, képes szépen leülni! :-))

Gaia is megtanult a vele alkalmazott játékokhoz kártyákat húzni és odaadni nekünk, ill. az új kosárkáját a szájában odavinni annak, aki kéri tőle!

 

 

hello40 Creative Commons License 2024.02.06 0 0 33359

Szia!!!

De jó Téged is itt látni!

Remélem, jól vagy, minden rendben!

Előzmény: hoppaaa (33358)
hoppaaa Creative Commons License 2024.02.06 0 0 33358

Köszi szépen az információt!

Előzmény: hello40 (33357)
hello40 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 33357

Sziasztok, aki erre jár!

 

Csak szólok: akiknél van Da Vinci tévéadó, rengeteg érdekes, rövid, de velős ismeretterjesztő téma látható rajta, pl. az emberi szervezet működéséről, jellegzetes szokásainkról, azok eredetéről, kutyákról, macskákról, jellemzőikről a viselkedésüket illetően, különböző érdekes kutatásokról és azok eredményeinek hasznáról a mindennapjainkban stb., stb.

hello40 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 33356

Hoztam a tegnap ígért fotót - nagy méretben, hogy legalább valami történjen itt a fórumban! De meg Maya olyan aranyos az új kosárkájával, hogy megérdemli!

 

 

 

Előzmény: hello26 (33355)
hello26 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 33355

Nagyon szomorú vagyok, hogy mindenki hűtlen lett ehhez a jobb sorsra érdemes fórumhoz.

 

Én csakazértis hozom legfrissebb fotómat, ezúttal a vendégként ma nálunk járt Mayáról!

Illetve fogom hozni, csak előbb a számítógépen le kell kicsinyítenem. Be

De ez már csak holnap fog megtörténni. 

 

 

,

 

.

hello40 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 33354

Sziasztok!

 

Ez nagyon érdekes lehet, kár, hogy csak e-könyvként kapható, nyomtatott formában nem:

 

A farkasok bölcsessége - Mire taníthatnak bennünket a vadon lakói? [eKönyv: epub, mobi]

Szerző: Radinger, Elli H.

 

,,A farkasok a tanítóim, ihletem forrásai. Nap mint nap újra megtanítanak arra, hogy a világot más szemmel: az ő szemükkel lássam."  Szeresd a családodat, gondoskodj azokról, akiket rád bíztak, soha ne add fel, és soha ne szűnj meg játszani - íme néhány dolog, amit a farkasoktól eltanulhatunk. Együttérzően törődnek öreg és sérült társaikkal, szeretetteljesen nevelgetik az utódaikat, és képesek mindenről megfeledkezve játszani. Gondolkodnak, terveznek, és intelligensen kommunikálnak egymással.

Elli H. Radinger, népszerű német farkasszakértő izgalmas történeteket mesél róluk, amelyekben olyan értékek jutnak központi szerephez, mint a családközpontúság, a bizalom, a türelem, a vezetői képességek vagy a tudatos figyelem. A farkasok bölcsessége inspiráló könyv az erdeinkbe lassan visszatérő négylábúakról. 

,,A Lamar-völgyben a tetem körül kezdetét veszi a nagy bújócska. A hollók pontosan kifigyelik, mit csinálnak a farkasok. Ha egyikük elás egy darabka húst, közvetlenül melléje telepednek, és le nem veszik a szemüket róla. Ha a farkas távozik, villámgyorsan kiássák az eledelt. Mivel a lopott zsákmányt fenn a fákon raktározzák el, a madarak egyértelműen előnyben vannak a farkasokkal szemben.  Hamarosan színre lép azonban a konkurencia. Megjelenik az első grizzly, és egyenesen az etetőhely felé tart. A farkasok most még sietősebben lapátolják magukba a húst, mielőtt visszavonulnának, és a medvétől néhány méterre leheverednének a fűbe. A nagy mackóval szemben esélytelenek. Itt nem segít más, csak a várakozás és a reménykedés, hogy idővel csak megtelik a medve bendője." 

hello40 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 33353

Milyen más lenne a világ, ha ezt mindenki betartaná:

 

„Úgy kell élni, hogy míg a világban forgolódunk, ne súroljuk le más emberről a bőrt.” (Szabó Magda)

hello40 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 33352

Sziasztok, aki 2024-ben erre jár:

 

Remélem, mindnyájatok jó egészségben lépett át az új évbe! Ahogy azt is, hogy ki-ki, ahogy ideje engedi, de jönni fogtok ide is, nem hagytok magamra!

 

Pandinak, Seniornak: a 4 lábú családtagjaitoknak is jó egészséget, sok vidám, kellemes időtöltést Veletek idén is!

hello26 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 33351

Panditól kaptam:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!