Keresés

Részletes keresés

kroll1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 145

Annyi ravaszság azért van a dologban, hogy a Nerium tervezője, a Lamro kft székhelyén, korábban az Angyalfödi Lakásépítő tervezőirodája a Citinvest Kft székelt, és itt volt a garanciális ügyfélszolgálat is.

Előzmény: kroll1 (142)
kroll1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 144

Az mondjuk eléggé kellemetlenül érintene, ha az építtető jelzálogjogát nem törölnék. Ilyen egyébként az Angyalföldi Lakásépitőnél nem fordult elő. 

Előzmény: Anna0324 (137)
kroll1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 143

Meg tudom erősíteni. Az Angyalföldi Lakásépítő Rt. például a Teve-ház építésekor egyre jobb minőségben készítette az egyes ütemeket. 

Előzmény: hundaniel (138)
kroll1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 142

Szerintem akire te gondolsz Angyalfödi építtetőként, az az Angyalföldi Lakásépitő Rt lesz, akik 2011-ben felszámolás alá kerültek, viszont amíg prosperáltak, sokkal profibban építkeztek mint a Neriumosok. Például az albetétesítést egyből megcsinálták.

 

Előzmény: Anna0324 (139)
georg45 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 141

117 lakás eladva :( csökken az eladott lakások száma....

Előzmény: georg45 (134)
Colin00 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 140

Szia!

 

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a lakás átvétele előtti műszaki bejáráson, amikor viszel magaddal saját műszaki ellenőrt, akkor ezeket a hibákat nem lehet kiszűrni? Ha ki lehet szűrni, akkor gondolom ki kell javítaniuk, mert addig nem veszed át a lakást. Illetve a későbbiek folyamán, a műszaki vezető mit mondott ezekre a problémákra? mert gondolom már ki kellett volna javítaniuk. Legalább úgy, hogy felszedik a padlót alárakják az alátétet és újra lerakják a padlót. Nekem speciel olyan információim vannak, hogy Neriumban sem lesz normális alátét a padló alatt, szóval arra szerintem is mindenki kérdezzen rá. Neriumban elvileg silka falak lesznek, csak a lakáson belül lesz ytong.

Előzmény: Anna0324 (135)
Anna0324 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 139

Angyalföldi Építtető egy és ugyanazon a bagázs, ha jól tudom ott is komoly problémák voltak, mint pl. hamísitott műszaki jelentés és társai... :) Egyébként azok még egész jó kivitelezésű lakások lettek.( Victor Hugo utca 41 pl) 

Beadták, de amit írtam a bankihitel eltörlése nem történt meg... Társasházi alapítóokirat is csak azután jöhet létre..A saját befektetésem értéke már ott romlik, mikor eljön a kedves vevő és meghallja, hogy micsoda "csodás" hangok szűrődnek fentről és oldalról és a fürdőszobából.. Én nem használok Facebook-ot, azt írom, amit a közvetlen szomszédok és nem közvetlenek mondanak. Szétnézni egészen más, mint ott élni. Mindenkinek más az ingerküszöbe, szerintem előző hozzászólásomban kifejtettem a lényeget. Természetesen itt is van egy beépített ember, aki az építtető szeme, mintahogy a Levendulánál is volt.:)) Egyébként P. Péter úr, aki a beruházót képviselte a májusi közgyűlésen minderre csak ennyit mondott: " Ennyi pénzért, ez jár!" -majd távozott. Kívánom,  hogy aki vett lakást a Nériumban, annak minél jobb minőségben készüljön el! Járjon a fülükre! Aki pedig még nem vett, ne tegye, megkíméli magát egy halom idegeskedéstől. :) 

Előzmény: hundaniel (138)
hundaniel Creative Commons License 2018.10.01 0 0 138

Azért azt halkan megjegyezném, hogy Szeptember 25-én beadták a Földhivatalhoz a papírokat (az egyik Levendulás tulajdonos szerint), szóval folyamatban van az ügy.

 

Mielőtt mi is beleugrottunk a Neriumba, szétnéztünk a Levendula lakóparkban, kérdezgettük az embereket. Persze voltak problémák, de azok vagy nagyon egyediek voltak, vagy bolhából elefánt módon fel voltak fújva. Igen ezt Levendulás tulajdonosoktól hallottuk. Beismerték, hogy előfordult beázás a legfelső szinteken, de aki ott vesz lakást, valamennyire tisztában van annak a veszélyével. Időközben javították a hibákat...

 

Természetes, hogy néhányan a kákán is a csomót keresik. Rengeteg pénzt fizettek érte, csúszott az építkezés, mindezek mellé néhányak kisebb/nagyobb hibákat kaptak.

 

Ha a Levendula lakópark esetén elvonultak külön FB fiókba abból az okból kifolyólag, hogy ne rontsák a saját lakóparkjuk hirnevét (ezáltal a saját "befektetésük" értékét). Akkor lehet elvárható lenne, hogy itt se savazzák azt a lakóparkot, ahol egyszer sem jártak :)

 

Aki új építésű lakóparkba költözik, számolnia kell az esetleges kellemetlenségekkel (csúszás, apró kivitelezési hibák). Érdekes módon 2006-2007 körül az Angyalföldi Építetőt is szidták, pedig nagyon jó lakásokat építettek amikkel azóta sincs probléma...

Előzmény: Anna0324 (137)
Anna0324 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 137

Ez egy roppant jó kérdés... nem törölték még a banki jelzálogot, amit egyébként birtokbaadás után 5 nappal kellett volna.. aztán valamiért az értékesítő beperelte őket, de továbbra is náluk dolgozott.  Vagy dolgozik is? (Leszták Csaba) Mindenki aggódik, volt aki már az ügyvédi kamaránál is bepanaszolta az ügyvéd nőt emiatt. 

Előzmény: kroll1 (136)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 136

Szia. Az albetétesítés miért nem történt meg.

Előzmény: Anna0324 (135)
Anna0324 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 135

Szia! Ne vegyetek lakást tőlük!! Szélhámos banda... gondoljátok csak végig logikusan, friss cég, ha annyira korrektek, miért nem ugyanaz a bank finanszírozza a Nerium Park-ot? Miért kellett másik cég?A Levendula csúszott 12 hónapot, és súlyos minőségbeli hibák vannak. Sorolom: Konkrétan olyan, mintha együttélnék a szomszédaimmal.... A végén nem akartak kötbért fizetni, fenyegetőzés árán néhány ember megkapta. Amíg nem írtad alá, hogy lemondasz róla, vagy x összeggel kevesebbet kérsz, nem kaptál kulcsot. Eladnám, mert nem hiteles vagyok, de nem tudom, mert nincs albetétesítve és csak sunnyognak. Többen perelik őket, én is tervezem. Alap párszáz forintos dolgokat felejtettek ki, például egyes lakásokban a csöveket nem szigetelték le a fürdőszobában, és olyan vizzubogás van, amit panelban sem tapasztalsz.  A szintek között sem történt szigetelés, és ami a lényeges!, aki laminált parkettát választott, nem tettek alá alététet, csak párazáró fóliát és mindig tudod merre jár a feletted lakó. Volt aki időben értesült erről és megvette fóliát, így lerakták neki a laminált alá. Konkrétan a szomszéd tüsszögését is hallom, a köhögéssel együtt. Nyílván egy gyerekes családnak ezek a hangok nem tűnnek fel, de 1-2 fős háztartásban bizony feltűnnek ezek a dolgok. A hálóban hallom, ha a szomszéd fürdik, lehúzza a wc-t, ezt fentről és oldalról is. Nos. Sima ytong falakat tettek be a silka hanggátló helyett. Aztán mi van még. Ja igen, az 5. emeleti lakások, amik felett nagy teraszok vannak, rosszul lettek szigetelve és mind beázik. Természetesen a beruházó a kivitelezőre mutogat... Ha javasolhatok egyet, az alátétet mindenképpen kérdezzétek meg a laminált padló alá!! Természetesen, ha a legfelső szinten leszel, akkor ezek nem jelentenek problémát. Az A épület itt még téglából épült, az sokkal jobban lett kivitelezve, mint a B épület. Biztos sok embernek fancy kijönni egy újépítésűből, de nem minden arany, ami fénylik... :(( 

Előzmény: Janka20 (128)
georg45 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 134

119 lakás eladva....

Előzmény: georg45 (125)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 133

Hihetetlen, de még mindig nem kaptam értesítést a júniusban (!!) beadott hitelkérelmemről. Eddig kb 5X beszéltem a banki ügyintézővel. Más is jár hasonló cipőben?

hundaniel Creative Commons License 2018.09.27 0 0 132

Hétvégén elkezdték a Béke utca felől az épület külső festését :)

kroll1 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 131

A középső két számjegyből. 

Előzmény: Lili 9710 (130)
Lili 9710 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 130

Hogy jott a 71? :D evszam/ho

Előzmény: kroll1 (124)
georg45 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 129

Levendulában volt csuszás rendesen, meg minőségi problémák, gond a garanciális javitásokkal, de én úgy látom, hogy akik ott laknak, egyre jobban megszeretik. Forumukon olvastam ellg sokat ezekről. 

Előzmény: Janka20 (128)
Janka20 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 128

Szia Anna0324!

 

Nerium park érdekelne engem. Tudsz esetleg vmi infót a Levenduláról vagy/es Neriumról? A lakásárak mennek egyre feljebb,  és nem tudom mi a jjó döntés.

Mi volt a gond  a levendulánál? 12 hónapot csúszott?

 

Aki tud valamilyen infóval szolgálni, nagyon megköszönném!

 

Előzmény: Anna0324 (0)
Janka20 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 127

 

tibcsi1989, tudnál esetleg vmennyire részletesebb infót adni a levenduláról? mit hallottál?köszi!

Előzmény: tibcsi1989 (6)
adriennszini Creative Commons License 2018.09.25 0 0 126

Sziasztok, 

Lakast szeretnek vasarolni a lakoparkban, foglaloztam, de szerzodest meg nem lattam. Hitelre vennem.. Oktober 31.ig ki kell fizetnem 30 milliot, de epulo lakoparkra, helyrajziszam nelkul nem adnak a bankok. Van meg valaki ilyen helyzetben? Ki hogyan oldja meg? Miert kell kifizetni a lakas 95%-at fel evvel a VARHATO atadas elott? A legtobb helyen ez nem igy van megoldva. Kicsit aggodom. 

georg45 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 125

118 ma az eladott lakások száma , ketten visszamondták...

Előzmény: Lili 9710 (112)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 124

Egyébként a nicknevedben a számsor a születési évedre utal.  97 vagy 71 ?

 

 

Előzmény: Lili 9710 (117)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 123

Akkor te is hiteles magyar vagy...

 

Előzmény: hornorbog1 (120)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 122

Ha esetleg nem tudják mind a hármat befejezni, akkor inkább csak D épületre koncentráljanak...

Előzmény: kroll1 (121)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 121

Én csak racionális vagyok...

 

Előzmény: georg45 (119)
hornorbog1 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 120

Sziasztok!

Én is B épületi lakás vásárló vagyok....és a hitelesek táborát gyarapítom. Semmi infót nem kapok azon kívül, hogy hosszas egyeztetést követően talán, de mondom csak talán most már elkezdik a hitelszerződést megírni. Én is csúszásban vagyok a részletfizetéssel. Ezzel kapcsolatban a banki ügyintézőtől azt a választ kaptam, hogy semmi gond, fogjam a bankra?! A nériumos kapcsolattartó pedig fel sem veszi a telefont napok óta! Szóval most kezdtem el aggódni cseppet.

georg45 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 119

Hogy Te milyen önző vagy kroll1 :) és a közösség, meg embertársaink szeretete és hogy örülünk egymás sikereinek, hát hogy lesz ez így :) 

Előzmény: kroll1 (118)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 118

Nekem elég az is, ha csak a D épül fel...

 

Előzmény: Lili 9710 (117)
Lili 9710 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 117

Hát igeen, de szerencsére mind a 3 épületnek fel kell épülnie..:D 

Egyebkent eddig csupa pozitiv tapasztalat! A valtoztatasokat is hamar megcsinaltak,amiket kertem.

Előzmény: kroll1 (116)
kroll1 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 116

Én a D épületben vettem, az áll a legjobban...

Előzmény: Lili 9710 (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!