Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1448

Szerintem a spanyolok jó taktikát választottak a csapatuk életkori összetételéhez. Belső posztokon van egy csomó harminc feletti játékosuk, rengeteg tapasztalattal. A svédeknél pont ez hiányzott, ott nincs egy olyan ember se, aki kezelni tudna egy ilyen szituációt, mint most a második félidő eleje (igaz, ezen egy Karabatić is elbukott). Gottfridsson is kölyök még, férfi kézilabda mértékkel mérve.

Előzmény: Gozo (1436)
Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1447

Épp ezért megérdemelt a spanyol EB győzelem. Az az egy győztes meccs a franciák ellen a legjobbkor történt!

Előzmény: Omega12 (1442)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1446

ez a te hipotézised, ami vagy igaz, vagy nem. szerintem például nem igaz.

miután empirikus tapasztalatunk nincs, ez hitvita

Omega12 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1445

Milyen érdekes, hogy nekünk pont a későbbi  EB győztes ellen volt a legtöbb keresnivalónk.

Előzmény: Gozo (1438)
Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1444

Lehet, hogy ez így van. De, ha így is van, nem puszta véletlen, hogy pont ez volt az az egy.

Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1443

Egyetértek, ott a Veszprém összeomlásának nem volt oka az ellenfél részéről, míg itt nagyon is.

Előzmény: jasszgeri (1437)
Omega12 Creative Commons License 2018.01.28 0 1 1442

Nekem az a véleményem, hogy 10 meccsből ez a francia csapat 9 alkalommal megverné a spanyolokat, pénteken volt az az egy meccs, ahol a hispánok nyertek.

Előzmény: Tonio 2.0 (1439)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1441

egyéni stratégiai kapacitás pediglen

Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1440

Pontosan. Szerintem mindkét csapat nagyon tudatos egymáshoz képest eltolt taktikával játszott. A svédek nem tudtak az ő taktikai uralmuk alatt elegendő előnyt gyűjteni. Mikor eljött a spanyolok ideje, könnyedén fordítottak és húztak el.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.28 0 1 1439

Megfojtották a franciák támadójátékát, innentől kezdve a spanyoloké volt a legjobb csapat. Pláne hogy ugyanezt megcsinálták a svédekkel és a németekkel is.

Előzmény: Omega12 (1435)
Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1438

A kulcs meccseket nyerni kell és akkor Te leszel az EB győztes. Ha az egyetlen vereséged a legrosszabbkor van, akkor elbukod az aranyat!

Nagyon kiegyenlített ez a mezőny, sajnos nélkülünk.

jasszgeri Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1437

en nem hasonlitanam a 2016-22 bl-dontoz. ott a veszprem sajat magat lotte labon. itt a spanyolok tettek is erte.

Előzmény: Veszpremi (1431)
Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1436

Mivel ezt végig nem bírták volna Ribera okosan a második félidőre hagyta, ahogy pl a németek ellen is.

Ez döntő momentum volt Sterbik mellett, de mondjuk szerintem a hosszabb padjuk is döntő volt.

A svédek fejben is felőrlődtek nem csak fizikálisan.

Előzmény: Fradista Utazó (1433)
Omega12 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1435

Sterbik jött, látott és győzött.

Ezzel együtt egy olyan EB-t láthattunk, ahol nem a legjobb csapat győzött, de ez akkor is igaz lenne, ha a svédek sikerével ért volna véget a meccs.

Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1434

No aki úgy gondolja, hogy felesleges volt Veszprémbe hozni Sterbiket, remélem átgondolja a dolgot!

Ma is döntő érdeme volt mint ahogy a tavalyi BL döntőben is.

Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1433

A spanyolok az utolsó három meccsen ezt csinálták. Egy kb. 15-20 percre olyan védekezést, amivel teljesen kikapcsolták az ellenfél támadójátékát. Az utolsó csoportmeccsen még úgy tűnt, csak a németek bénák (akkor 15-15 után lett 23-15), de aztán az elődöntőben a világ jelenlegi talán legjobb csapata sem tudott ezzel mit kezdeni, majd a döntőben a svédek se.

Előzmény: Gozo (1428)
Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1432

Sarmiento óriásit játszott az egész EB-n, de Raul Entrerios is nagyon jó volt.

A szélsőik meg extra klasszisok. Balaguer és Arinho is óriásit volt.

Az meg hogy három ilyen kapusuk van...

Előzmény: LaCatolica (1426)
Veszpremi Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1431

Akkor most az északi, vagy a spanyol stílus a nyerő? :) Óriási zárlat volt a svédeknél, a Veszprém BL döntőjéhez lehet hasonlítani. Na meg Sterbik.

Lorinc_d Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1430

Overplayt használtam korábban de most nem volt kedvem ezekkel tökölni, ha van normál stream is.

Előzmény: Gozo (1425)
Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1429

És Appelgreen még így is 35%...

Előzmény: Lorinc_d (1427)
Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1428

A svédek négy gólt lőttek 23 perc alatt a második félidőben, aztán az utolsó 7 percben ötöt.

Lorinc_d Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1427

Sterbik 40%.

Előzmény: Lorinc_d (1423)
LaCatolica Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1426

Hát nem gondoltam volna a torna elején, hogy a spanyolok európabajnokok lesznek. Jó kis veterán csapat ez Raul Entrerrios, Gurbindo, Guardiola, Aguinagalde, Sarmiento, Morros,... a csúcson kell abbahagyni :D

Gozo Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1425

Ha nem ismeri akkor nem. De amúgy 1-2 perc annak akk ért hozzá.

Már gondolkodtam, hogy csinálok róls egy útmutató videót a youtube-ra...

Előzmény: Fradista Utazó (1420)
Lorinc_d Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1424

7-1 az eladott labdák száma, no igen....

Lorinc_d Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1423

Igen, innen már nem fognak felállni a svédek. Megint csak a kapusok: Appelgren már nem fogott olyan jól. Sterbik feljavult, meg is fordult a meccs.