Keresés

Részletes keresés

nacked blade Creative Commons License 2022.01.11 0 0 262

Hello

A  márkaszervíz  sajnos  beleszart a levesbe, túl régi a modell -  2  hete még  ment, pontosabban felvette a  töltést  és  működött.

Ma  nem veszi.

Ehhez  keresek  értő  szakit  Budapesten, lehet, hogy  csak a micro-usb  részen  kell talán forrsztani  valamit.

Mindegy.  

ez  lenne a gond.

NB

Előzmény: nacked blade (261)
nacked blade Creative Commons License 2022.01.11 0 0 261

Jó  napot

 

JBL  megbíuható szervízt  tud  valaki  Budapesten ?

 

NB

fruely Creative Commons License 2021.04.27 0 0 260

Sziasztok!

 

Tervezek venni egy bluetooth-os fülhallgatót és egy hangszórót:

 

Fülhallgató:

https://www.alza.hu/jbl-tune-660nc-fekete-d6369367.htm

 

Hangszóró:

https://www.alza.hu/jbl-clip4-fekete-d6225864.htm

 

Szeretném ezeket mobil telefonin kívül TV-hez és egy olyan régebbi asztali géphez is csatlakoztatni. Egyikben sincs beépített bluetooth adapter.

 

TV:

https://www.samsung.com/hu/support/model/UE46F6650SSXXH/

 

Asztali gép alaplapja:

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/M5A78LM_LX3/

 

 

KÉRDÉSEIM:

 

1.) Lehet-e és ha igen, akkor milyen bluetooth adapterrel ezeket a TV-hez illetve az asztali géphez kötni (esetleg egy/több linket küldve)?

 

2.) A választott fülhallgató illetve hangszóró-ról van bármilyen pro vagy kontra véleményetek/tapasztalatotok?

 

 

 

Válaszotokat előre is köszönöm

Csaba

 

teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.15 -2 1 259

cobalt  szinte gombokért

rádiós, könnyen kapcsolódik blutuszra, nem sokat tud , de azt üzembiztosan teszi.

hangjáról csak annyit, vájt fülűeknek nem ajánlott , sokol rádióénál két hangyányival jobb.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.10 -4 2 258

Frankó a diszkólámpa, de hol a hifi?

Előzmény: teisfiamblutusz (257)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.10 -1 2 257

két ilyent beállítasz a nappaliba , oszt megvan oldva a tsúdió :O

ttps://www.youtube.com/watch?v=SbNbusx8cNA

teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.12.26 -3 1 256

vadeoton bluetooth speaker

teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.07.30 -3 1 255

akár még ma is beledobhatja!

https://www.youtube.com/watch?v=3840cWzkH8I

Előzmény: XNC (254)
XNC Creative Commons License 2020.07.30 -3 1 254

"hogy ne tegyem első nap tönkre :D "

 

Várj holnapig, és akkord dobd a Dunába.........   :D

Előzmény: cukormeister:) (252)
XNC Creative Commons License 2020.07.30 -3 1 253

Olvasd el a használati utasítását!

 

:)

Előzmény: cukormeister:) (252)
cukormeister:) Creative Commons License 2020.07.30 0 0 252

Csoki Srácok!
 A mai napon vettem egy JBL Extreme 2 tipusú hangszórót.

 

Légszi írjátok le,hogy miként járjak el ,hogy ne tegyem első nap tönkre :D 

 

Gondolok itt a beállításokra vagy ne hallgassam első nap full hangerőn meg ilyenek .

Most éppen töltőn van ;)

 

Köszi előre is ;) 

teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.07.18 -3 1 251

Jártamban-keltemben láttam egy ilyen hangszórót.

Masszív kis cuccnak látszik, tudja a kötelező dolgokat,stabil fogantyújával könnyű a mozgatása is.

Két oldalán jókora passzív membránokkal, charge-oknál jóval nagyobb.

Az ára is elég kedvező 13 ezer.

Viszont, ez az ami sejteti, hogy elég gyengécske lehet a hangzása.

Azok a kicsi hangszórók a gyenge erősítővel alig-alig mozgathatják a passzív radiátorokat.

Pedig combosabb  erősítővel fickósabb hangszórókkal akár elfogadhatóan is szólhatna.

Csak akkor nem ennyibe kerülne..

manta-z Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 250

Ahhoz a maradék hangszóróknak impedanciájának a felére kellene csökkennie, nem tud több teljesítmény belemenni. Ez nem vízvezeték rendszer.  Amúgy ha az egyik mély meg magas nem szól akkor az is elképzelhető, hogy nem a hangszórók mentek tönkre hanem a végfok egyik csatornája nem szuperál.

Előzmény: tibtiborkaba_new (237)
Peter_Cs Creative Commons License 2020.04.30 -1 2 249

Ez az a kategória, amitől egy random Unitra erősítő random Videoton hangfalpárral nagyságrendekkel jobban szól.

Előzmény: teisfiamblutusz (247)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2020.04.29 -1 0 248

Kell egy tervezőiroda ahol megálmodják a formáját

 

Csak éppen jelen esetben ez a tervezőiroda erőművi transzformátorok tervezésében volt jártas, csakis a koronavírus idején vállaltak el hakniban ennek a bluetooth hangszórónak a megtervezését :-)

Előzmény: teisfiamblutusz (247)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.04.18 -1 0 247

Bluetooth-ot is tud , az eredeti árának majdnem a feléért vesztegetik.

Sokan soha nem vennének ilyen "szart", sokan vannak akik meg mégis megveszik.

Az egészben az a megdöbbentő, hogy ott a távol keleten milyen mértékben rá vannak állva az ilyen úgynevezett

ipari hulladékok gyártására.

Kell egy tervezőiroda ahol megálmodják a formáját, a gyártáshoz fröccsöntő gépek, összeszereléshez emberek.

A végén meg kijön egy hitvány zajkeltő eszköz.

Annyiféle van belőle , mint égen a csillag.

 

btamas70 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 246

A videóján én pozdorját látok, ami részben mégiscsak műanyag. De ez szerintem egyáltalán nem baj, sőt azt mondom, a JBL konstruktőrei tudnak valamit..))

Előzmény: teisfiamblutusz (241)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.03.27 0 1 245

Lehet a kákán csomót keresni, de ez esetben nem érdemes.

Amire ezek a cuccok ki lettek találva, arra megfelelőek.

Csak vissza kell olvasni lentebb, az elégedett felhasználó véleményét.

Sajnos viszont, ahogy ő is írta, a kákába kaka is kerül(t), ugyanis nem szól az összes hangszóró a boxában.

Az én tapasztalatom is az, hogy ezekkel az újkori , csájníz jbl- ekkel , anyag minőségi problémák merülnek fel,

míg más kisebb nevű , de gyengébb , ugyancsak kínai gyártású termékek, képesek hosszabb távon is 

megfelelően működni.

Előzmény: AudiJo (244)
AudiJo Creative Commons License 2020.03.27 0 0 244

Hát lehet a szerecsent mosdatni, az attól még fekete marad!:))))

AJ

Előzmény: teisfiamblutusz (243)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.03.26 -1 1 243

Ezek "bulis" hangfalak, igenis fontos szempont a látványosságuk.

Különben meg, a hangjukra sem igen lehet panasz, hacsak nem Beethovent zúznak rajta a partin.

Bár, xerintem a komolyzenével is megbirkózik , ha valaki arra gerjed.

Azok a bizonyos "fák" érdekes kérdés, de ami a kínaiaktól jön bármilyen anyag, legyen az fa, fém, műanyag,

stb. valahogy egészen más, mint amihez mi régebben hozzászoktunk.

 

 

 

 

 

Előzmény: AudiJo (242)
AudiJo Creative Commons License 2020.03.26 0 0 242

"Egyébként, xerintem a jbl fényei sokkal ötletesebbek, mint a többiek villogó gagyiságai."

 

Hát amikor egy hangszórónál ez a legfontosabb megemlítendő szempont (amelyik ráadásul úgy készül "fából", hogy az tiszta műanyag-hatású), ott bizony borul minden értékrend!:))))

AJ

 

Előzmény: teisfiamblutusz (241)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.03.26 0 1 241

Revideálnom kell , ugyanis a partyboxok kabinetje fából van, a külső borítása műanyag.

Mentségemre legyen mondva , szétszedve még nem láttam őket, azonban a ruszki videóból kiderül.

Szergej nekiesett az amcsi technikának, (amit milyen érdekes csájnában gyártanak , akárcsak a maszkokat

meg úgy alapjában mindent a dzsunkalakók) és szétkapta mérgében.

https://www.youtube.com/watch?v=LKGIfj2gakc&t=269s

Egyébként, xerintem a jbl fényei sokkal ötletesebbek, mint a többiek villogó gagyiságai.

 

Előzmény: teisfiamblutusz (223)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.03.19 0 0 240

Arról , hogy egy hangfalban a hangszórók másik része csak  bizonyos teljesítmény elérése után szólalna meg

még nem hallottam.

Egyébként nem írtad azt sem , hogy új vagy használt a cucc?

Az óriási hangerőről meg annyit, 120 W- nak írják, valamint a hangszórók mérete miatt is korlátozott ez.

Jó , biztos hogy megszólal rendesen, a boomboxot lekörözi, de ha mellétesznek egy nagyobbat, pld.

a partybox 1000-et ez marad alul, bőven.  

Előzmény: czatis (239)
czatis Creative Commons License 2020.03.19 0 0 239

Köszönöm srácok. Majd szerviz megnézi. Igazából fel sem tűnt volna, mert így is brutálisan szól:)) csak kiváncsiságból odahajoltam, és ezekből semmi nem jön, ahogy leírtam:(

Mono SE Creative Commons License 2020.03.19 -1 0 238

nincs ilyen, hogy "nagyobb hangerőnél kapcsolna be"

 

Ha szobahangerőn meghallgatod, már egyértelműnek kell lenni, hogy melyik hsz. szól és melyik nem. A két mély valszeg párhuzamosan van kapcsolva, ha az egyik nem szól, az elszállt, a másik akkor fog, ha egy hangszóróval akarsz bulizni ;) - szobahangerőn persze még elmegy...

Előzmény: czatis (234)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.03.19 -1 0 237

Nem vagyok benne biztos, hogy ha a hangszórók fele kaputo, akkor jó ötlet felcsutkázni. Könnyen megeshet, hogy a kétszer annyi hangszóróra tervezett teljesítmény a maradékot is az örök hangászmezőkre küldi...

Előzmény: teisfiamblutusz (236)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.03.19 0 0 236

2x 165 mm-es és 3x60 mm-es hangszórója van.

A tesztekben nem említik , de te is leellenőrizheted ezt.

Tudom , hogy csak bent, hálózatról működik, pár másodpercre felnyomhatod a hangerőt , senki sem fog 

belehalni.

 

Előzmény: czatis (234)
XNC Creative Commons License 2020.03.19 0 0 235

Hát ez bizony hibás.

Előzmény: czatis (234)
czatis Creative Commons License 2020.03.19 0 0 234

Sziasztok!

 

Segítsetek kérlek. Van egy partybox 200 cuccom. Az also mély, és az alatta lévő 1db magas sugárzó nem szól. Ez hiba, vagy csak nagyobb hangerőnél kapcsolna be? Nem tudom oriasi hangeron kiprobalni. Köszönöm ha valaki tudja választ.

Mono SE Creative Commons License 2020.03.08 -1 1 233

Nincs akkora jelentősége a hangszórók méretének, mint ahogy gondolod. Hiába van ugyanakkora mélynyomója egy Sony-nak, mint egy JBL-nek, ha teljesen máshogy vannak hangolva, más lesz a hang karaktere is.

 

A Sony egy kurrrva hangos, nagyon sok szolgáltatást nyújtó karaoke bömbölde hülyegyerekeknek, míg a JBL inkább egy PA cucc vagy stúdiómonitor fílingjére fog hajazni az erdő közepén is. Nyilvánvalóan más a származásuk, a neveltetésük, az előéletük - és másfajta ízlésű, intelligenciájú felhasználókat fognak kiszolgálni. Minél dinamikusabb, mélyebb, magasabb komponenseket tartalmazó a zene, a JBL egyre nyitottabb, és annál nagyobb fölénybe kerül. Minél kompresszáltabb, ordítósabb a zene, a Sony annál hangosabb lesz.

 

És ez az ízlésbeli eltérés ott lesz a gyártók legkisebb és a legnagyobb cuccában is. Itt van egy teszt, amit nagyon helyesen szabadtérben csinált az ürge, ahol nincsenek visszaverődések, állóhullámok. Ezek nagyjából azonos kategóriájó boxok a Sonytól, illetve JBL-től: 

 

 https://youtu.be/NaOdsSNUfl8

 

 

Ez meg a JBL zászlóshajó a mező közepén, aggregátorról.... Hát majdnem úgy szól egymagában, mintha két profi Electrovoice monitort kiteszek egy focipályára és megtolom jól másfél kilowattal... Szóval gyűlts még kis lóvét a jbl 1000-hez ;Đ

 

https://youtu.be/PbW7-Mu6jUs

 

Előzmény: teisfiamblutusz (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!