Keresés

Részletes keresés

BMN Creative Commons License 2018.02.11 0 1 127

webkamera?!

chunL Creative Commons License 2018.02.11 0 0 126

BMN Creative Commons License 2018.02.05 0 1 125

Először is gratulálok, ez jó hír, hogy elégedett vagy a lakásod minőségével.

Itt még továbbra is a műszakit várjuk.

Előzmény: Gildike (124)
Gildike Creative Commons License 2018.02.03 0 0 124

Én már túl vagyok a műszaki átadáson. Nagyon szép lett a lakásom. A maradék önrészt kellett most befizetnem. Várom, hogy mikor kapom meg a kulcsot. Szerintem február végéig megkapom. Írjatok, hogy ti hogy álltok!

BMN Creative Commons License 2018.01.16 0 0 123

Szia resu,

 

Nem.. előleg bekérő jött pár napja. A műszakira azt ígérték januárban mindenki sorra kerül. A webkamerán látni is lehet néha civileket.

Előzmény: resu88 (122)
resu88 Creative Commons License 2018.01.16 0 2 122

Üdv!

 

Valamelyikőtök kapott már az építtetőtől műszaki átadás-átvételről üzenetet? Sajnos a tájékoztatási hajlandósága a Duna House-nak nem elégséges.

 

 

Juanita600 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 121

Kedves Erzsi!

 

Én már kaptam szerződés tervezetet, de nem vagyok túl boldog tőle. Más esetleg kapott már, és hasonlóképpen vélekedik? Illetve mutatta meg olyan ügyvédnek aki a mi érdekeinket képviseli? 

Kiviteli munkáról nem tudok nyilatkozni, mi csak műszaki átadáskor fogjuk látni a lakást.

Üdvözlettel

Előzmény: Erzsébet Simon (120)
Erzsébet Simon Creative Commons License 2017.11.23 0 0 120

Kedves Enikő!

 

Van valami fejlemény szerződés ügyben? A mi érdeklődésünkre azt mondták, hogy benne lesz a szerződésben, hogy 6 havi csúszás várható.Gondolom egyben adják át az épületet és nem lakásonként.

A kivitelezés minőségével elégedettek vagytok?

Üdvözlettel: Erzsi

Előzmény: Hmeljovné Kovács Enikő (118)
Nagy Ákos - MyCity Group Creative Commons License 2017.11.02 0 0 119

Tisztelt Ügyfeleink,

 

A területen folyó munkák miatt nem üzemelt pár napig a webkamera, de újra élőben tudják követni az eseményeket. 

 

Üdvözlettel

Nagy Ákos 

 

Hmeljovné Kovács Enikő Creative Commons License 2017.11.01 0 0 118

Sziasztok kedves lakótársak vagy szomszédok☺

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy valaki közülettek kapott már végleges lakásszerződést?Mert már szeptember ódta igérgetik de még semmi sem történt és már novembert irunk.

Előre is köszönöm a választ.

917 Creative Commons License 2017.10.31 0 1 117

Üdvözlet kedves leendő lakótársak, vagy mondhatnám "HELLÓ"!

Sok minden történt velünk az elmúlt időben, kinek pozitív, kinek negatív a hozzáállása. Egy biztos, egyszercsak véget ér majd az építkezés és szomszédok leszünk. Én is fontosnak tartom, hogy összefogjunk, mert úgy gondolom, van miért.

Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.29 0 0 116

Köszönöm Gildike! :)

 

Átadásra nekem december közepét mondtak, de mindenképpen még idén megtörténik.

 

Nem találom az email címed, Küldenél egy levelet a gabriella.szegedi@onbox.hu, volna számodra egy nem publikus infóm.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Gildike (115)
Gildike Creative Commons License 2017.10.28 0 0 115

Kedves Lakótársak!

Még új vagyok a fórumon, de remélhetőleg hamarosan találkozunk. Nagyon örültem Gabi fotóinak, mert zavart a kamera hiánya. Valóban jó lenne, ha valaki értesítene minket az átadásról! Én nem kaptam értesítést a redőnyről sem. Kicsit úgy érzem, mintha kimaradtam volna az infókból. Tudtok bármi közös ügyet?

Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.21 0 0 114

Mivel még mindig nem jó a webkamera, néhány kép:

 

E Épület:

http://oi63.tinypic.com/2zfqqsy.jpg

(barack-színű lesz ez is)

 

D épület:

http://oi66.tinypic.com/54hwm8.jpg

 

D és E épület:

http://oi68.tinypic.com/2re2ubo.jpg

(elbontották a falat és valami portás-háznak látszó dolog alapjait is felásták + elkezdték az erkélyeket feltenni)

 

 

 

 

 

 

Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.20 0 0 113

Most sem működik a webkamera!

sure* Creative Commons License 2017.10.19 0 0 112

Kamera végleg megadta magát? :-(

Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.18 0 0 111

Tegnapi D Épület képek, állványzat elbontva, festés kész:

 

http://tinypic.com/r/2afwjgk/9

 

http://i66.tinypic.com/1z2zluw.jpg

 

 

A kívülről összegraffitizett fal vajon le lesz festve?

 

scranton Creative Commons License 2017.10.16 0 1 110

Kedves  Mindenki,

 

én is vásároltam egy lakást, ha közös ügy van, már figyelem a fórumot.

 

az előzményekből nehéz összerakni, hogy pontosan mi a probléma.

 

üdv

 

Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.07 0 0 109

Nem csatolódott az előbb:

Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.07 0 0 108

Tisztelt MyCity, Nagy Ákos!

Tegnap megnéztük az építkezést, a D épület le lett festve majdnem teljesen ezzel a barack színnel.

A tervek szerint - lásd lent - ugye fehér lesz az E épület, hogy kontrasztos legyen a két épület egymással?

Illetve egy tervezett átadási időpontot is szívesen fogadnánk, hogy tudjunk tervezni!

Köszönöm!




Sonkaboy Creative Commons License 2017.10.06 0 1 107

Kedves Gabriella!

 

Köszönöm ezt a több mint kimerítő választ!😀

Már-már gyanusan fizetett hirdetésnek érzem!😀

Előzmény: Szegedi Gabriella (106)
Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.04 -1 0 106


Kedves SB,

A D épület negyedik emeletén nem kettő, hanem négy lakás szabad, a következők: D.41, D.42, D.44, D.46, az E épületben szintén négy.

Konyhabútort nem tartalmaz az ár, viszont öröm az ürömben, hogy az újonnan épült soroksári IKEA hat kilométerre helyezkedik el.

Én is a negyedik emeleten vásároltam lakást a tetőtér sajátos hangulata végett, ami számomra feltétlen plussz élmény. A terasz félig fedett, szóval egy automata napellenző nekem is tervben lesz.
Nagyon hangulatos panoráma nyílik a teraszomról, egészen messzire ellátni horizonton, illetve nincsenek felső szomszédok.

A környékről:
Az Üllői útról megközelítve valami eszméletlen hangulatos utcában fekszik a lakópark, volt alkalmam nyáron és télen is rengetegszer megfordulni arra, nyáron minden zöldell, télen hófehér tiszta csendes minden és nagyon normális a szomszédság, előre köszönnek, mosolyognak, egyikük sem kisebbségi, inkább idősebb kertet rendező tisztességes emberek.

Mintha hirtelen vidéken teremnénk a zsúfolt város után és magunk mögött hagynánk a zajt.
Olyan csendes a környék, hogy amikor teszt-jelleggel a régebben épült Reviczky részben kolbászoltunk megkérdeztem, hogy egyáltalán lakik itt valaki?
A vonatzajtól én is féltem, de egyszer nem hallottam a hangját, pedig óránként jár a Nyugatiba vonat (15 perc alatt van bent lehetek a városban, gyorsabban mint autóval, nem mellesleg wifis, profi wc-s nagyon profi újszerű.) A váltók csattogása nagyon messzinek tűnt a Hengersor utcából, engem egyáltalán nem zavart, olyannyira elenyészően ritka és halk, talán még hangulatosnak is nevezném.

Kisebbségi tapasztalataim: harminc-negyvenszer sétáltam el az utcába Kispest felől megnézni az építkezést és egyszer sem találkoztam velük. Az utcára sokkal inkább jellemző az említett csend és a normális középiskolás lurkók átvándorlása, hiszen innen közelítik meg a Hengersor utcai Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskolát. Ők is nagyon kulturált szimpatikus fiatalok.

Jóval beljebb továbbhaladva a Hengersor utcán, távolodva az Üllői utcától (ha térképen nézi Tóth Árpád utca) valóban él kisebbségi család, de arrafele olyannyira nincsen semmi, hogy nem fog találkozni velük, nem a mi utcánkon járnak ki az Üllői útra.
Az Üllői út másik oldalán az Aldinál - szintén jóval beljebb - is előfordulnak, de ismétlem: ők tisztes kertvárosinak tűnnek, nem a Havanna-féle melegítős gengszterek. Ártalmatlanok.

 

Az említett és hírhedt Havannatelep jóval kijjebb fekszik tőlünk, illetve számos helyről hallom, hogy az se olyan félelmetes már mint régen, a panelprogramoknak és felújításoknak köszönhetően egyre több normális család költözött ki oda, és egyáltalán nem balhés környék már. Sokszor haladok arra és mindig megjegyzem magamban mennyire átalakult az egész.

Harminc éve élek Kispesten, nagyon közel kb 5-10 perc sétára a Hengersor utcához és eddig sosem kerültem összetűzésbe velük, pedig harmincasként éjjel (bulik után) és nappal is jártam a környéken, sokkal jobban összehúzom magam, ha a belvárosban járok.

Környezetszennyezés:
2015 óta hatályba lépett Tűzvédelmi Rendelet szerint tilos a hulladékok szabadtéri égetése, ami persze lehet, hogy nem zavar egyeseket de maguk alatt vágják a fát vele és bármikor jelenthető. Ezt egyáltalán nem tapasztaltam.

A környéken rengeteg gyár volt anno, ez egy ipari része volt a környéknek, de ezek mind inaktívak már, egyikük sem termel füstöt, nagynevű hollywoodi filmek forgatására használják őket (tapasztalat) illetve kisebb kft-k/bt-k/márkaszervizek üzemelnek az alaksoraikban, azok tapétát, festéket stb árulnak. Nem magas a porkoncentrátum egyáltalán.

A Hengersor/Reviczky utca találkozásánál lévő ocsmány gyár lebontásra van ítélve, információim szerint a helyére egy szórakoztató központot terveznek építeni.
Mostanában kezdődik a környék lakóterének kiszélesítése, remélhetőleg ez felhúzza majd az ingatlanaink árát.

Az ablakokról szólva vannak nálam jóval több szakértelemmel bíró lakótársak is a fórumon, ha jól tudom két részből áll az ablak, aminek csak a kisebbik fele nyitható- állítható bukóra, a nagyobbik része nem.

Előzmény: Sonkaboy (105)
Sonkaboy Creative Commons License 2017.10.03 0 0 105

Kedves fórumozók!

 

Az épülő lakások közül szeretnék én is vásárolni,de elbizonytalanodtam az itt olvasottak miatt!

Ha jól értelmezem,akkor nem lehet egyes ablakokat nyitni? Vagy bukóra nem?

Negyedik szinten van már csak két szabad lakás a D épületben!

Van e hátránya a magasabban fekvőknek,mondjuk időjárás szempontjából?

Konyhabútor van az árban?

 

A környéken tapasztaltam és hallottam,hogy az utcában elég sok kisebbségi él,aminek köszönhetően rossz a közbiztonság!

Illetve,hogy télen gumival,műanyaggal és egyéb szeméttel tüzelnek,aminek füstje a Lakóparkba szál be!

Valaki ezeket meg tudná erősíteni?

Vagy a közeli gyárakból esetleg érezhető valami? Magas por koncentrátum?

Mennyire zajos a környék? Vasút miatt esetleg?

 

Ha esetleg valaki válaszol,annak köszönöm!

SB.

Nem Jánosik Creative Commons License 2017.10.01 -1 2 104

Azt hiszem tévedtem. Most láttam meg, hogy Diablonak küldött válaszában ismét gyalázkodik velem kapcsolatban. Nem kellene. Tudja, a szint.....

 

Bemásolom a My City képviselőjének második, egyben utolsó hozzászólásának egy részletét. A dátum aug.8.

 

"A tetővel kapcsolatos észrevételük hátterében pedig az áll, hogy annak egy részén a cserépfedés amiatt nem készült el, mert a tetőn keresztül daruzzák az építőanyagokat. 

 

A kivitelezési munkák a terveknek megfelelően folynak, bár kívűlről esetleges nem annyira látványos a haladás, de már a lakások belső kialakítása történik."

 

Ebből két szó igaz. A daru és a belső.  (a helyesírási hibákat nem én tettem bele)

Az Ön kedvéért még egyszer leírom, hogy levonult a vállalkozó és hónapokig ázott a fél tető. A következmények majd kiderülnek. Legyünk optimisták!

 

Ez a konstruktivitás hiányzik Önnek?

 

Gondolja, hogy én alapvetően bizalmatlanul álltam a kivitelezőkhöz? Elolvashatja, hogy a csempék kiválasztásától a plusz munkák költségvetéséig mi minden történt, ami bizony nem erősítette a bizalmamat! Illetékesben is bíztam, aki 6 hét után (amikor már minden ablak a helyén volt) jelezte, hogy sajnos nincs mit tenni ablak ügyben. Megengedem, a WC-t végül is elintézte, miután többször is figyelmeztettem a szerződésre! Ön tudja, hogy az eredetileg felajánlott csempék kb. fele minőségileg nem volt megfelelő? Lehet, hogy Ön is abból kaphatott volna! Ezek után én úgy érzem, hogy Diablonak van igaza, tettem érte, hogy szebb legyen a ház. Én nem Mariannal vitatkoztam, ő szerény végrehajtója volt mindennek. A "nagyokat" meg  nem érdekelte a probléma. Fotelből vitáztam a fórumon? Igen! Más út nem volt! Ön csak a saját lakásáért tárgyalt! Én az Önéért is leveleztem!

 

Utolsó kérdésem: ha az oldalt a kutya sem olvassa, akkor hogyan tetszett ide kerülni?

Megnyugtatom: naponta nézték az újabb kommenteket, ahol ritka volt a dicséret! Abban azért megegyezhetünk, hogy ennyi pénzért a hibátlan munka elvárható!

 

Üdvözlettel: nem jánosik

Előzmény: Nem Jánosik (103)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.10.01 -1 2 103

Örömmel olvasom levelét, ami nem fenyegető ês gyalázkodó. A gúnyt jól viselem, különösen ha azt humorba sikerül önteni.

Nem ragoznám végig, hogy mindenki a saját kis világában él e, valamint mennyire fotózok rosszul.

Az, hogy egy kamera van fenn az építkezésnél jó dolog, de szerintem már sok munkahelyen is van ilyen. Ettől a munka minősége nem feltétlenül lesz jobb.

Amit nem értek, hogy ha Ön szerint jó minősêgű a munka, akkor miért nem jelezte ezt már előbb? Lett volna miről beszélnünk! Elolvasta a régebbi kommenteket és megnézte a képeket? És amit még nem láttunk!

Én nem minősíteném a kivitelezőt, minősítse őket a munkájuk! Hogy érzékeny lelkek, azt tudom. Különösen a prózaian pénznek nevezett színes papírokra érzékenyek. Bővebbet a kommentekben olvashat!

 

Az nem baj, ha a kivitelező félgőzzel dolgozik, most már van tető a ház felett, nagy kár már nem esik az épületben. Komolyra fordítva, a beruházó nem engedné ezt meg, valamint minden hónap késés csak fizetésben is több millió.

 

Hivatkoznék egy hozzászólásra: abban az van, hogy jó ha van aki odafigyel, mert nem mindenkinek van ideje a fórumra. Önnek biztosan nem lenne olyan WC-je amilyen lesz, ha ezt nem tesszük szóvá. Bár szerintem Ön nem lakótárs. 

A hibák, visszásságok említése szerintem csak Ön szerint fröcsögés, olyan szép a magyar nyelv, írja tán kritikának!

 

Üdvözlettel: nem jánosik

Előzmény: Szegedi Gabriella (102)
Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.01 -3 0 102


Nem tudom eldönteni, hogy tudatosan teszi-e a naivot a lakók elérhetőségi listájával kapcsolatban, amikor lentebb már kifröcsögték magukat szultánnal, hogy Erika véletlenül cc-zte az összes lakó email címét a redőnyös emailnél. De szívesen továbbítom önnek, ha nehézségbe ütközik annak megtalálásával.

Az észrevételei és a kiváló? minőségű fotói valóban lehetnek akár tényszerűek a saját kis világában, de a stílusa csapnivaló (az utasítgató mindenki dobjon egy HELLÓ!-jával) kérem ne beszéljen nekem szint tartásról.

Tudja, ha én lennék a kivitelező és olvasnám kettejük beszélgetését, én is fél-lánggal folytatnám a munkát, mert minek is adnának bele mindent, hogy legyen egy szép referenciájuk, ha kb már az építkezés közepétől azt súlykolják beléjük, hogy fércmunka és szint alatti amit csinálnak.

Én még egy darab építkezést nem láttam, ami 24 órában 720p-ben engedi követni az eseményeket felvállalva minden esetleges hibát.

Én a látottak alapján (a súlyos ablak-kérdést is belevéve) igenis hiszek a minőségi végeredményben és inkább csússzon egy keveset az egész építkezés, mintsem össze legyen az csapva az önök kedvéért.

Előzmény: Nem Jánosik (98)
Szegedi Gabriella Creative Commons License 2017.10.01 -3 0 101


A fröcsögés ellentéte az érdektelenség lenne? Huh.. vannak bajok. Tegye inkább balanszba a konstruktív célirányos cselekvéssel, ami furcsa-mód nekem működött Mariann és Erika felé is mind telefonon, mind személyesen.

Bármiben is célrevezető volt ezen az fórumon, - amit kutya nem látogat - hónapok óta egymást közt keseregni szánalmas kocsmai szinten? Elárulom: nem.

Sajnos a még eleinte válaszoló MyCity képviselőjét is sikerült innen elijeszteni a pesszimizmusukkal. Gyanítom érezte, hogy bármit is kommunikál le az nem lesz megfelelő, inkább ignorálta magukat, ezáltal minket is.

Pedig ő lett volna a kulcs számos kérdésre. Ezúton is köszönöm és gratulálok ehhez Szultán és nemjánosik! Szép munka!

Ez a fotel-okoskodás a könnyebbik út és egyáltalán nem becsülendő, inkább szánalmas.

Egy új, - a lakókat összefogó - közösségi fórum építése valóban becsülendő lett volna, sőt sok felmerülő kellemetlenségtől megkímélt volna mindnyájunkat. De nem sárból építve.

Előzmény: El Diablo 666 (100)
El Diablo 666 Creative Commons License 2017.09.30 -1 2 100

Feltételezem, a "magyaros, pitiáner fröcsögés" ellentéte a "nyugatos, nagyvonalú érdektelenség". Kérdés, hogy az idehaza, "magyaros" körülmények között úgy általában kifizetődő attitűd-e. Tartok tőle, hogy nem. Éppen ezért szerintem mi, leendő lakók, örülhetünk, ha van néhány gyanakvó ember, aki utánanéz és utánakérdez a dolgoknak (ezúton is köszönet nekik). Engem tehát levonhatnak az 56 nem kíváncsiból. Mivel pedig szabad országban élünk, javaslom, hogy ha valaki nem kíváncsi az itt leírtakra, ne olvassa a fórumot.

Előzmény: Szegedi Gabriella (97)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.09.29 -1 0 99

Kedves Szultán!

 

Szerintem csak nem tudják, hogy van ez az oldal. Emiatt nem kell elkeserednünk, csak egy olyan sziszifuszi munkát kell újra elvégezni, mint például az egyes lakótársak panaszainak meghallgatása, amit ha együtt lettünk volna fenn a fórumon már magunk mögött tudhatnánk. Nem hiszem, hogy azokon kívül, akik befektetésnek veszik itt a lakást és nem érdekli őket az oda vezető út, a többiek mindennel meg lennének elégedve. Az persze igaz lehet, hogy mindenkinek más a tűréshatára és esetleg nem szól semmit. 

 

Szerencsére nem vagyunk egyformák!

 

Üdvözlettel: nem jánosik

Előzmény: Törölt nick (96)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.09.29 -1 1 98

Ön az a lakótárs, aki ismeri a fennmaradó 56-ot? Küldene egy elérhetőségi listát, mert én sajnos nem ismerem őket! Kíváncsi lennék, hogy ők is ugyanúgy gondolják e mint Ön!

Ha pedig nincs benne több millió forintja ebben az építkezésben, akkor értem a kioktatást, csak még nem tudom, hogy kinek a megbízásából teszi. Talán megírja.

Az észrevételeim tényszerűek, olyan vitás helyzeteket írok le amelyek megtörténtek és legtöbbször fényképpel is tudom igazolni. Önnel ellentétben megpróbáltam egy szintet mindig megtartani.

 

Üdvözli Önt: nem jánosik

Előzmény: Szegedi Gabriella (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!