Keresés

Részletes keresés

JeeEm Creative Commons License 2019.11.07 0 0 22

hát ezaz, nem látom miben tud bármivel többet (sőt, kevesebbet) mint a Gránit kártyája... Egyik szürke, másik fekete...

Legalább Metal lenne, ha ilyen drága, vagy valami innovatívat tudjon.

Előzmény: ezileb (21)
ezileb Creative Commons License 2019.11.06 0 0 21

A ferihegyi váróba a gránitossal akárhányszor mehetsz, s vihetsz magaddal ingyen bárkit, illetve a gyermekeidet. Emellett a gyors sávot is használhatja ugyancsak plusz egy fő, s a gyerekek.

Az Elite-tel csak te mehetsz a váróba, a gyors sorba.

A Platinummal havonta négyszer belföldön (bárhol!), kétszer külföldön vehetsz fel díjmentesen pénzt.

Az Elite-tel a díjmentesség csak belföldre, s csak az MKB-s ATM-ekre korlátozódik.

Ha digitális csomagod van, akkor - mivel évente 10 ezer Ft-ot úgyis visszakapsz - a Platinum csak évi 3.900,- Ft-ba fáj, az Elite 60 ezerbe (plusz számlacsomag-díj).

Előzmény: JeeEm (20)
JeeEm Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 20

Van aki szerint ez a kártya jobb, mint a Gránit Platinum?

Ha igen, miért?

 

https://www.mkb.hu/worldelite

 

mzsombi Creative Commons License 2019.11.04 0 0 19

MKB-nál én simán kaptam kártyát úgy, hogy az volt az ötödik HK. Valami más lehetett az ok nálad.

Előzmény: ezileb (18)
ezileb Creative Commons License 2019.11.01 0 0 18

Az augusztusban jócskán megszigorított visszatérítési szabályok miatt felmondott budapest bankos hitelkártyáim (UPC és myCard) helyett szerettem volna MKB hitelkártyát igényelni. A bank elhajtott, minek nekem negyedik hitelkártya... (Az OTP és az ERSTE azonban csont nélkül adott egyet-egyet az immár felszabadult terhelhetőségi keretemre.) Sajnálom, mert az MKB hitelkártyája jónak és egyszerűnek tűnt. Az OTP az éves (!) visszatérítésével, illetve az Erste a pontjaival messze nem a legjobb konstrukció.

kridli Creative Commons License 2019.03.02 0 0 17

Fizet valaki csoportos beszedést MKB hitelkártyáról? Ha igen mennyi a díja? Tranzakciós adó van rá?

Az MKB hirdetmények totál átláthatatlanok...

bobby342 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 16

9. A pénzvisszatérítés maximális havi összege: a vásárlásokra vonatkozóan az Ügyfél számára az Energia Plusz kártya használatához a mindenkor hatályos Hitelkártya-szerződésben meghatározott hitelkeret összegének 1 (egy) %-a, de legfeljebb a Bank által a - Kondíciós lista magánszemélyek részére Biztosíték nélküli hiteltermékek (L4) – kondíciós listában meghatározott maximum összeg. Ezen felül az NKM Földgázszolgáltató Zrt. és az NKM Áramszolgáltató Zrt. számlái kiegyenlítésére szolgáló csoportos beszedési megbízások összegére vonatkozóan szolgáltatónként legfeljebb Bank által a - Kondíciós lista magánszemélyek részére Biztosíték nélküli hiteltermékek (L4) – kondíciós listában meghatározott maximum összeg.

 

forrás:

https://www.mkb.hu/apps/documentlibrary/download/db2a0933-b53c-440d-b388-a9b4b008c938

 

Előzmény: bobby342 (15)
bobby342 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 15

Az Energia plusz esetén vajon a 2szer 1000Ft-al együtt lehet max 5000 a havi visszatérítés? Vagy azokkal együtt max 7000?

Előzmény: álnokfutó_ (13)
ezileb Creative Commons License 2018.11.10 0 0 14

A hirdetmény szerint nincs lehetőség (legalábbis nincs feltüntetve ez az opció) csekkes törlesztésre. :-(

Előzmény: álnokfutó_ (13)
álnokfutó_ Creative Commons License 2018.11.10 0 0 13

Vegye kézbe energiaügyeit és takarítson meg 10 %-ot energiaszámláiból

 

Az Energia Plusz kártya használatával a hitelkártyák által nyújtott klasszikus előnyök mellett, havonta 10 %-ot takaríthat meg NKM Földgázszolgáltató Zrt. és NKM Áramszolgáltató Zrt. közüzemi szolgáltatókra leadott sikeres csoportos beszedések után

1% pénzvisszatérítés a belföldi és külföldi vásárlások után, maximum havi 5.000 Ft értékben.

sehonnay Creative Commons License 2018.07.20 0 0 12

Nem az enyém, valami cégé. Nem is a jutalék a bajom, hanem az egész úgy ahogy van. Az egyik fele a túlszabályzott paranoiás jogrendszer, a másik az implementált idiotizmus.

Előzmény: ac07 (11)
ac07 Creative Commons License 2018.07.19 0 1 11

Minimum reklamáció, mert a befizetés ingyenes - ha lakossági számláról van szó.

Ha vállalati számlád van, akkor biza minimum 425 Ft a kp befizetés díja a számlára (pdf nyílik).

 

Előzmény: sehonnay (9)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.18 0 0 10

Nagyon elqrtták ezt a rendszert.

Ahogy látom a papírodon 425 forint készpénzbefizetési költséget számoltak.

Ahogyan a postán való készpénzfelvét fix költsége lenne, de értem nem ezt tetted.

Ez már a PSZÁF elődöt is érdekelné, hogy emiatt büntethetné az MKB bandát.

Nem is a bankszámlatípusodon múlhat, ezt én se ismerem.

Remélem valaki bejelenti őket MNBnél és minél többen bankot váltanak majd (nemcsak emiatt).

Előzmény: sehonnay (9)
sehonnay Creative Commons License 2018.07.18 0 0 9

Ma bementem egy fiókba befizetni egy számlára kemény 8700 ft-ot. Ez a sorrakerülésemtől kb. 20 percet vett igénybe. Ebből kb. 15 perc volt, amíg rögzítették az adataimat. Már voltam máskor is, de "új rendszer van". És? Akkor minden számla is nullázódik? Mindegy. Ezután az ügyintéző KÉZZEL kitöltötte a befizetési adatokat egy láthatólag fénymásolt "bizonylatra", majd aláíratta velem. Elvette a pénzt, majd a monitor nézés - címlet választás a másik oldalon ciklus 5-ször, kb. két perc. Nem értem a címlet sorozatszámot miért nem írta fel? Az még 3-10 percig biztos eltartott volna. Ezután séta a nyomtatóhoz, hozza az "én példányomat". Lepecsételi. Ja bocs elállítódott a pecsét (tegnapi dátum), még egy pecsét. Megkapom a zagyva bizonylatot ANGOLUL. Rajta egy csomó adat, ami szerintem nem rám tartozik, szerintem nem is az "én példányom", hanem a webes rendszerből kinyomtatott képernyő. Na itt látom, hogy a befizetésem már csak 8275 ft-ot ér. Kérdem az ügyintézőt, hogy, hogy is van ez, miért nem szólt előre? Asszongya, hogy ő honnan tudná, hogy melyik bank mit számol költségnek. Nézek rá, mint egy hüje, nem reagál. Mondom, hogy dehát ez az ő bankja. Ja tényleg bocs, akkor sem tudja. Befizetek még, hogy megkapják a 8700-at? Áll az ész és toporog...

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.05 0 0 8

Mindig kidob az új rendszerük, szóhoz se jutok.

90-es évek óta van náluk számlám és most és most sikerül napról napra alullicitálni magukat.

Körtefa12 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7

Vagy Gold nélkül.

Előzmény: Körtefa12 (6)
Körtefa12 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 6

Sziasztok!

 

Van-e valakinek a banknál MKB EasyCard Gold hitelkártyája? Mennyire használható ez csekkbefizetésre?

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.02 0 0 5

Egyáltalán nem zagyva, csak meg kell érteni. Nem nehéz.

 

A tavalyelőtt befejezett szanálás és profiltisztításig valóban súlyos gondok voltak, de elég komoly átalakítások zajlottak, ami után most már normális bankként tud működni.

 

Voltak évek amikor problémás bank volt, de sikerült helyrehozni a működését, a mutatói pedig már nem rosszak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.02 0 0 4

Szerintem te is érted miről van szó.

 

Tőkemegfelelési mutató, ROE, mérleg, stb... a szakemberek számára jelent valamit és még a pénzügyes végzettségű ügyfelek sem eszerint választanak bankot.

 

Az viszont a magyar lakosság pénzügyi tudatosságáról állít ki nagyon siralmas bizonyítványt, hogy az esik latba, hogy lehet-e parkolni meg a többi amit írtál.

Ne haragudj, de attól, hogy neked ez a szempont, ez még nagyon messze van a normálistól. És akkor még nem is valami nagyon tudatos ügyfélhez mérem.

 

Termékek, azok működése, versenyképessége, elektronikus csatornák funkciói, stb... Ezekre gondoltam, de szerintem írtam is.

Felmerülő rendszerszintű (!) problémák, stb...

Előzmény: Vajk (2)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 0 3

Tényleg zagyva topik, kérdéses céllal. A szempontjaidra választ ad a bank honlapja vagy a bankráció.hu. Egyébként meg a bank legutóbbi történelme adhat okot ellenérzésekre ami miatt kiesik a választható bankok közül.

Előzmény: Törölt nick (-)
Vajk Creative Commons License 2017.02.27 0 0 2

De igen, mert ez a valóság,. Az, hogy te mit szeretnél, hogy hogyan értékeljék az emberek a bankokat az egy dolog, csak nem reális.

 

Te minek alapján szeretnéd,hogy értékeljék a bankokat? A tőkemegfelelési mutatójuk szerint? Vagy a céltartalékképzés menete szerint?

 

Lásd be, irreális dolgokat vársz el, ezek senkit nem érdekelnek, az azonban igen, hogy a Rafi szar, mert nehéz ott parkolni, a CIB meg büdös, mert a szomszéd étkezde átszaglik.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 -1 0 1

Mit találsz benne zagyvának?

 

 

Amit te írsz, hogy pedig mégis meghatározó, mert a bankod szidod, ha valamit elront a banki alkalmazott, nem cáfolja meg amit írtam!

 

Éppen ellenkezőleg!

Én azt írtam le, hogy mi a normális, ésszerű felfogás, te pedig azt, hogy sokan hogyan gondolkodnak ilyen helyzetben.

 

Én is tudom, hogy sokan ezt mondják, amint látom te is.

Ezért is írtam, hogy "egyes fiókjaiban dolgozó munkatársak hozzáállása, esetleges tévedései sem lehetnek meghatározó tényezők".

 

Nem véletlen "kértem", hogy ésszerű szempontok alapján minősítsünk, ne így. De ahogy látom már az első válaszban sem így sikerült.

Előzmény: Vajk (0)
Vajk Creative Commons License 2017.02.27 0 0 0

Elég zagyvára sikerült a nyit0000d.

 

"egyes fiókjaiban dolgozó munkatársak hozzáállása, esetleges tévedései sem lehetnek meghatározó tényezők"

 

Pedig bizony az a meghatározó egy bank esetében.

Ha elcsesznek valamit azOTP-ben, aszondod, szar az OTP.

Ha kedves és csinos a lány az MKB-ban, akkor pedig szeretsz odajárni.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 -1 0 topiknyitó

MKB Bank 

 

Kinek milyen tapasztalata van a bankkal?

 

Elsősorban a termékkínálat, elérhetőségek, ügyintézési csatornák, folyamatok azok a szempontok amik meghatároznak egy bankot.

 

A tulajdonosi háttér úgy gondolom az ügyfelek számára nem releváns adat.

Ugyanígy a bank egyes fiókjaiban dolgozó munkatársak hozzáállása, esetleges tévedései sem lehetnek meghatározó tényezők, hiszen amíg nem rendszerszintű jelenségről van szó, addig minden eset egyedi és maximum csak arról az egy munkatársról nyújt képet, amely nem tekinthető analógiának.

 

Várom a hozzászólásokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!