Keresés

Részletes keresés

vadászbéka Creative Commons License 2021.02.15 0 0 153

Sziasztok!

Sikerült beszereznem aránylag jó áron pepper sprayt.

Több típust, típusonként pár dobozzal.

Kérdésem lenne, hogy hallottatok már ezekről és ha igen: mi a véleményetek?

Köszönöm!

Babfaló Béla Creative Commons License 2021.02.07 0 0 152

igen, úgy tűnik, hogy jelenleg kapható. Én december végén kerestem rá. Akkor csak hűlt helye volt.

Előzmény: BG 999 (150)
önvéd Creative Commons License 2021.02.07 0 0 151

 

Üdv!

Azzal kezdem, hogy van UDAR és DOBRINJA folyadéksugár lövőm munícióval együtt, meg még többféle gáz/gumis holmim is. 

Szerencsére éles helyzetben egyiket sem használtam, de magam kitalálta teszteket jócskán végeztem.

 

A gázos cuccokat csak viselési engedéllyel szabad közterületen, töltve cipelni, a gumisokat nem. A gázos jogszerű/!/ használata esetén is grázdaság&testi sértés&rongálás alapos gyanújával indul a bü. eljárás és néha előfordul, hogy a használót nem büntetik meg, kobozzák el a szerkezetet. 

Szélben, zárt térben is célszerű lőni a különféle önvédelmi termékkel és utána lehet értékelni!

 

Az Udar, Dobrinja és a hasonló elven működő önvédelmi eszközök nem minősülnek gáz-riasztó-gumilövedékes fegyvernek, kb egy tekinet alá esnek a gáz sprayel, semmiféle engedély nem kell birtoklásukhoz, viselésükhöz.  A hanghatás alig érzékelhető, az optimális távolság 3-4 méter és a hatás frenetikus. Lengyelországban és Romániában a hivatásos vadászok, vadőrök többsége viseli a folyadáksugár kilövőket.

 

A magyar forgalmazás nem "beetetés" volt, hanem prosperálónak induló árúfelhozatal, ami a kezdetleges, félkész holmikat buheráló-áruló körök profitját rontotta volna. Kapóra jött az orosz embargó, leállítva mindenféle export&import tevékenységet, ui. a "gonosz birodalmával" nem seftelünk! Így az orosz gyártmányú praktikus, olcsó és tartós termék+muníció boltokban nem kapható. Kurfli a dologban, hogy a "szabad-liberális-művelt,stb" államok potentátjai az orszoknál pitiznek Sputnik vakcináért... 

 

Egyébiránt - az Udar, Dobrinja, stb.  eszközök és többféle töltet az itt seftelő lengyel barátaintól és ukrán szomszédainktól beszerezhető!

 

Senkivel nem szándékozom vitatkozni - véleményemmel árnyalni próbáltam a korábbi hozzászólásokat.  

 

Előzmény: BG 999 (140)
BG 999 Creative Commons License 2021.02.06 0 0 150

Önvédelmi boltokban van. 

Előzmény: LAW-Q-RAW (148)
_Pithecus Creative Commons License 2021.02.06 -2 1 149

Köszönöm a kiállást. Azt is felrótták neked. :-(

Csak tanulságképpen: először Bubu, a gendertroll mint Harangláb, a kukorica gölödinnel hasonlított. Az'tán Macilaci elém szart, én meg beleléptem. Észre sem vettem, pedig benne volt a pofája is. Persze előadta a szerencsétlen hülyét, nem nagy színészkedés.
Aztán jött a Vadőr úr és közölte hogy ezek védett állatok a Brownfart (Barnafing) parkban, úgyhogy hagyjam magam. Erre beintettem. Előkerült még néhány sunyi eukarióta is, hogy még a kambriumban ráléptem a csillóikra...
"A legnagyobb béketűrésnek is egyszer vége szakad." (Bulgakov)

De lényeg a lényeg, többféle korú folyadékporlasztót lőttem már ki erősen lejárat után. A legrégebbit, egy több mint 10 éves Guardien Angelt is, ami autózsebben hánykolódott, ha esett, ha fújt, ha fagyott. Minden öregjószág kifogástalanul működött és kellőképpen büdös volt.

Előzmény: Donci62 (146)
LAW-Q-RAW Creative Commons License 2021.02.06 0 1 148

Szia!

 

Lehet egyáltalán bármi töltetet kapni hozzá? Kérdeztem facebookon mikor lesz, el lettem hajtva hogy csak a készleten lévő dolgokról érdeklődjek!

Előzmény: Donci62 (142)
_Pithecus Creative Commons License 2021.02.06 -1 1 147

Tudod úgy volt az, hogy gyermekkoromban mindig "golyóhiánnyal" küszködtünk.

Légpuskába valót is nehéz volt szerezni, "ilyesztőpisztolyba" valót meg szinte lehetetlen.

Szóval bespajzoltam. Nem durrogok/suttyantok sűrűn, így pár évig még kitart.

A tesztelés csak úgy mint a "nagy" nemzetek az atombombával. Időnként ki kell próbálni.

Még jó, aztán majd meglátjuk mi lesz a "B" terv.

De hát mint emlékezhetsz rá, árultak már autót kerék nélkül, hogy az vegyünk külföldről. Az is megoldódott. :-))))))

Előzmény: Donci62 (145)
Donci62 Creative Commons License 2021.02.06 -3 0 146

Bár a karácsony környéki részemről alkotott háborgásomnak erősen része volt az szvsz ellened intézett hadjárat többek részéről (nem kívánom okozatnak megjelölni a témát)!

Pusztán a lelki egyensúlyom és igazságérzetem felkorbácsolásának volt némi része a dolognak!

Ami ezután következett az pusztán az Én és barátom "józan" megítélésének következménye volt!

Előzmény: _Pithecus (143)
Donci62 Creative Commons License 2021.02.06 -4 0 145

Csak óvatosan azzal a puttyogtatással Bátyámuram!

Mert ha elfogy az amúgy is az nagy szavatossági időnek lejárat közeli, vagy már lejárt muníció, ugyan mivel fog kelmed villogni az nagyérdemű előtt????????????????????

 

Amott csak próbáltam az nagy boszorkányüldözés és ocsmány rágalmazkodás ellen igazságot követelni (100%-os bizonyítás tudatában), bízván tisztességben és becsületben!

Hááát nem sikerült!

Mindenhol vannak bérencek és komolyan érdekeltek!

Ilyen az élet, lépjünk tovább!

 

Viszont ahogy kelmed is írta "úgy sem lehet" kapni, tehát kár rajta tovább töprengeni!

Volt erre már régi, a szegény emberen kívül is egy-egy kalmárnak bizony zsírosbödönt hozó tranzakció, az "egyszer volt budán kutyavásár" néven elhíresült marketing sztori!:-DDDD

Előzmény: _Pithecus (143)
BG 999 Creative Commons License 2021.02.06 0 0 144

😀 Köszönöm mindenkinek a hozzászólását. 

 

_Pithecus Creative Commons License 2021.02.06 -2 2 143

Picinység túlspilázod Te ezt Öcsémuram! Ha kalmár lennél, megérteném a gyakorlás kimaxolását, de hát nincs benne érdekeltséged. A "Reklámkéken" persze No1.): minden szép és jó, No2.): ha netán mégsem, akkor jön a No1. :-))) (Egyébként ott csúnyán megalázkodtál, de hát Te tudod.)

A kérdezett eszköz szerintem is erősen hiányával van a tökéletességnek, már csak úgy mérnöki szemmel is. Viszont anno szert tettem egy kis úttörőre (Pioner). Az univerzálisabb, köp peppert, CR-t, rakétát, villanó-durranót. Igaz csak kettőt, de azt üzembiztosan. Aztán egy pillanat tárcsere. Lehet összevissza tárazni, a magnézium töltet éjszaka beszarató hangos és világos. 

Épp a napokban lőttem ki egy sorozatot, (mindenből egyet). Mindegyik tette a dolgát, pedig már elvileg lejártak. Az A4-es lap, 4 méterről, fordulásból sem ellenfél. De persze ez csak elvi sóderolás, úgysem lehet kapni. Nomeg ez csak az én kezemből, az én készülékemmel, az én véleményem szerint, a fantázia műve, valós személyekhez semmi köze... :-))))

Előzmény: Donci62 (142)
Donci62 Creative Commons License 2021.02.06 -3 2 142

Ha nem tudsz sűrűn gyakorolni vele (ami több részből is korlátozott nálunk*), felejtős önvédelemre.

Pontos célzást, kiforrott lövési technikát és nagyon gyors reakció időt igénylő megoldás.

Az átlag felhasználónak gyakorlatilag szinte csak a lottó ötöshöz hasonlóan valószínűsíthető a pontos és hatékony találat.

Egy jobb gázspray-vel sokkal többre mész.

Ha a halk védekezés nem szempont, bármely gáz-riasztó fegyver ezerszer többet ér, még ha a nem leginkább megbízható kategóriába tartozik is.

Érvényes ez az összes többi "folyadéksugár-lövő" eszközre is!

A forgalmazók ódákat fognak róla mesélni, szuper, azonnal megfektető tesztekkel, de ez valami olyasmi, mint amikor bárkinek könnyen kivitelezhetőnek és hatékonynak írnak, mindenféle gyakorlás nélkül egy Chuck Norris féle pörgőrúgást, csak hát a hatékony kivitelezésre, hát, hogy is mondjam, kevesen vagyunk születésünknél fogva alkalmasak.:-DDDD

 

* Nem lehet hozzá kapni sem gyakorló (ami olcsóbb kellene legyen), sem "éles" töltetet.

A nagy beharangozás után, a készlet nincs pótolva. A sok vásárló, aki az aktuális marketing szerint bevásárolt a hasonlóakból, most ott áll, hogy kezdenek lejárni a töltetek szavatossági idejei, viszont utánpótlás nincs.

Maradt a pénzkidobás egy eszközre, ami amúgy is csak korlátozott felhasználói rétegnek lett volna igazán alkalmas önvédelemre!

Előzmény: BG 999 (140)
Babfaló Béla Creative Commons License 2021.02.06 0 0 141

Azt teszi, amire készült. Célozni kell vele. Pontosan, különben hatástalan! Ez nem terít, mint a spray, ezzel szemben zárt térben is használható. Friss töltet beszerzése korlátozott! Jelenleg nulla!

Nekem kettő is lett, de egy ideje fióklakók. A covid miatt nem járok, nem utazom sehová!

Előzmény: BG 999 (140)
BG 999 Creative Commons License 2021.02.06 0 0 140

Üdv, 

Mi a véleményetek az udarról?

Akinek van vagy volt ilyen. 

Adogatási probléma?

Gázpizoly helyett vagy mellé csendes megoldásnak agyalok rajta. 

Babfaló Béla Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 139

Ilyen lehúzós eladótól, aki annyira lusta, még annyira sem tiszteli a vevőit (akikből él), hogy egy magyar nyelvű ismertetőt írjon a termékhez, én soha, semmit sem vásárolnék!

Előzmény: )CDX( (138)
)CDX( Creative Commons License 2020.12.06 0 2 138

Az M3 fegyverboltban lehet 300 ml-es paprikasprayt venni, ha valakinek ahhoz támad kedve, meg van 20 000 Ft-ja.

(A termékleírást meg külön élmény elolvasni.) :-))))

https://www.m3vadaszbolt.hu/spd/9912746832177/Gaz-sprayMedve-BearBuster-300ML

kezdő 112233 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 136

Szép estét! Piexon jpx-t vennék ha van valakinek eladó

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.20 0 0 135

Eladó:

 

Hibátlan, új állapotú Sabre Red MK-9 PV spray otthonvédelemre (400 ml-es, JET szórófejes). Szav.: 2022.02. Ára: 14.000 ft. 

 

 

Érd. e-mailben (sagiviktor5@gmail.com).

 

 

Din79 Creative Commons License 2020.06.22 0 0 134

Így van sajnos jogos megszivtam és hiába küldtem e-mail üzenetet is nekik, egyből a mai napon semmi válasz így nem tudom hiba volt részemről az igaz SENKI SEM RENDELJEN TŐLÜK pár forintért. hu oldalon ( az miatt is raktam ki másokat ne  verjenek át ) tanuló pénz🤑💸💵💴💶💰💳

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.22 0 1 133

Azért kicsit lehettél volna te is elővigyázatosabb. Ha szétnéztél volna előbb a piacon akkor a Fegyverellátó szaküzletében lehet a legjobb áron most gázsprayt vásárolni:

 

https://www.fegyverellato.hu/td09g34j/Gazspray-k-c20_0_1.htm#sort=3

 

Persze el kell érte menni....

 

No name webshoppok sajna magukba rejtik az átb@szás lehetőségét.

Előzmény: Din79 (132)
Din79 Creative Commons License 2020.06.22 -1 1 132

Sziasztok a mai napion vettem egy NATO cs spray miatt irok itt!! Senki ne rendeljen a pár forintért. Hu oldalán onnan kaptam, egy szivárgó 0 lejárati idővel lévő semmit 👌 annak a száját tömném be vele aki ilyet postázott 👏 a festett részt megmarva barna színű szivárgó gas jön a dobozból

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.30 -2 1 131

Eladó 2 db 40 ml-es Extrem Power CR gázspray. Lejárat: 2020.09.-ig. Ára: 750 ft/db.

halotibor Creative Commons License 2020.05.19 0 0 130

Eladó Pepper gázspray 40ml 2023-ig jó 2600Ft

imod.hu Creative Commons License 2020.04.29 0 0 129

Gyűjteményembe keresek a 90' évekből gázsprayt. Természetesen minnél jobb állapotú érdekelne, nem az a lényeg, hogy üres már a flakon. KO 5001, 10001, 18001 stb. Ha esetleg nem akar megválni tőle az illető akkor egy fotónak is nagyon örülnék a sprayről. Köszönök előre is minden megkeresést. :) Megj.: A neten található fotók már megvannak. :D

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.26 0 0 128

Jo lenne ha nem embereletbe kerulne ennek a tiltasnak az oldasa, hanem hamarabb megtortenne.

Előzmény: David.sz987 (127)
David.sz987 Creative Commons License 2020.04.26 0 0 127

Jogos, benéztem a dolgot. Tényleg nem nagyon lehetne ilyet rejtve hordani, mondanám is, hogy nevetséges ez a tiltás, de nem az, mert emberi életek vannak veszélyeztetve az inkompetens törvényhozóink miatt sajnos.

Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.26 0 0 126

400 ml-es palacknál nem hiszem, hogy ez működne, már pedig medvére nem 40 ml-es 20 g-os töltettömegű PV spray tartalmát fújjuk, ellenben a tűzoltó palacknak álcázás már reális esély lehet. De csak elvileg, mert...

 

....a hazai rosszindulatú sünnek meg van a joga, hogy jól megszivasson és az biza sokba kerül+elkobzás+yardra járkálás......

 

Így tehát itt a Balkánon, kis hazánkban marad a medvék térhódítása az irracionális jogalkotók és az emberek rovására.

Előzmény: David.sz987 (125)
David.sz987 Creative Commons License 2020.04.26 0 0 125

Csak úgy megjegyzem, hogy ha esetleg az említett spray-ről eltűnne a címke, és a tulajdonos azt állítaná, hogy az bizony CS, akkor ott sokminden nem fog történni egy esetleges igazoltatáskor. Nyilván be lehet vizsgáltatni, de nem hiszem, hogy ennek túl nagy esélye lenne. Amúgy a harmincnéhány évem alatt sosem motoztak meg, pedig sok razziába belefutottam már.

 

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.26 0 0 124

"Jött a hír a nógrádi medvéről. Hogy itt van. Meg hogy mi ne legyünk ott, ahol ő van. Aha. Csakhogy ő biz nem jelenti be, mikor, hol kíván tartózkodni. Ugyanakkor, számos embernek egyszerűen muszáj olyan helyekre mennie, ahol őkelme előfordulhat, merthogy erdészként, természetvédelmi őrként, vadőrként, mezőőrként, favágóként, erdőápoló munkásként, traktorosként... szóval még sorolhatnám hosszan, hány szakma kénytelen ezzel a veszéllyel együtt dolgozni. Aztán meg akiknek nem munkahely, de mégis fontos élettér a természet: túrázók, barlangászok, madarászok, vadászok, kutyasétáltatók, bicajosok... Megint hosszú lenne a teljes sor. De jól tudjuk, hogy a falvak, külvárosok sem biztonságosak medveügyileg. Bárhol, bárki belefuthat! Mi lehet tehát a megoldás, egy ilyen helyzetben? Győrffy Pál szerint nyilván a "Maradj otthon". De ha mégis ki kell mozdulni? És megtörténik a találkozás? Igen, igen, hátráljunk lassan, tetessük magunkat egy darab kőnek, meg ilyesmi. De ha mackó pajti nem veszi be a trükköt? Vagy kutyusunk, őkelmétől megrémülve, hozzánk menekül oltalomért, nyomában a bundással? Hogy jövünk ki épségben a szituból? Úgy, hogy lehetőleg MINDEN résztvevő élve és épen, MARADANDÓ EGÉSZSÉGKÁROSODÁS NÉLKÜL távozhasson? Nos, erre találták ki a "medve spray"-t. Bizony, van ilyen. A paprika spray, "magyarul" pepper. Kapszaicin hatóanyagú, teljesen természetes alapanyagú és tökéletesen ártalmatlan. Arcba - medvénél nyilván pofának hívjuk -, tehát pofába telibe kapva természetesen azonnali erős fájdalmat, azonnali - ezt nem győzöm hangsúlyozni, hogy AZONNALI - cselekvésképtelenséget okoz. Mintegy 15-20 percre. Ezalatt mi, és ha velünk van, kedvencünk, vagy gyermekünk, kedvesünk... biztonságos távolságra juthatunk, és őkelme is megtanulja, hogy nem buli az ember közelsége, sem a kutyakergetés. Oké, de akkor miért nem hordanak a veszélyeztetett emberek paprikasprét magukkal? A válasz sajnos a nonszensz kategória! Figyu, mondom! Paprika sprét bárki vásárolhat, tarthat minden korlátozás nélkül: OTTHON! Érted! A fiókban. Mert hogy egy medve-, vagy akár egy kóbor kutya támadásnak a legnagyobb valószínűsége a nappalidban van. Ja, nem... Csakhogy van ám egy 173/2003 (X.28) számú, kiváló (???) kormányrendeletünk, népszerű nevén a KKVE (közbiztonságra különösen veszélyes eszköz) rendelet. Eszerint pedig a pepper spray, amivel egy medvetámadást, vagy kutyatámadást, vagy akár rablótámadást hatékonyan, maradandó károkozás nélkül elháríthatunk, KKVE. Vagyis: közterületen nem tarthatjuk magunknál. Merthogy közveszélyes (mi van??). A medve meg nem. Ja, de. Csak az sokkal jobban. Akkor nincs jó megoldás? Már hogy ne lenne? Egyszerűen ki kell venni a pepper spray-t a KKVE-k közül. Nem kell hozzá Operatív Törzs. "Csak" józan ész, jó szándék és az állampolgár (csak halkan mondom: a szavazópógár) piti kis életének aprócska értékét meglátó jogalkotó... Ha neked is számít mások élete, testi épsége: forduljatok a képviselőtökhöz! Védjük meg magunkat, védjük meg egymást, védjük meg a medvéket

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.25 0 0 123

Innen rendelhetsz dögivel:

 

https://www.z-shops.eu/Onvedelem-Vipera-Teleszkopos-bot/Konnygaz-Spray?zenid=vsj2r0g139l2hmer9m67smdc41

 

20.000 ft felett ingyen szállítással.....

Előzmény: BG 999 (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!