Keresés

Részletes keresés

Kód 001 Creative Commons License 2016.02.27 -3 0 245

hahó, hahó !

Aurelius Respectus Creative Commons License 2016.01.10 0 0 243

még sima sem :)

Előzmény: Kód 001 (242)
Kód 001 Creative Commons License 2016.01.10 -3 0 242

sztyepánt is kitiltották.....

 

 

nem lesz ebből annunaki szex.....?(

Előzmény: Aurelius Respectus (241)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2016.01.08 0 0 241

ebben van valami, Annácska nélkül nem az igazi :)

Előzmény: nyílméregbéka (240)
nyílméregbéka Creative Commons License 2016.01.08 -1 0 240

Nincs meg a kémia.

Előzmény: Aurelius Respectus (239)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2016.01.08 0 0 239

hát nincs nagy élet itt :)

Előzmény: Kód 001 (234)
Kód 001 Creative Commons License 2016.01.01 -5 0 234

Nah, tiltásom után felélesztem ezt a topicot....

 

- hátha-

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 -4 0 233

 

Csak nem azt akarod mondani , akadémikus elvtárs , hogy titokban Indiana Jones filmeket nézel ??

 

Van ez így .

 

Bár én már rég kinőttem belőlük , illetve soha nem is tetszettek.

 

Ami viszont az alanti  három fantasy filmet illeti (az eredeti , 1994-es Stargate , valamint a Mummy és a Mummy Returns ),  a bennük hallható óegyiptomi beszédrekonstrukciókat egy bizonyos Dr. Stuart Smith alkotta meg.

 

Ha nem hamisította vagy lopta a Dr. címét , akkor azért ő is bizonyos mértékben az Akadémiát képviseli.

 

Bár kétségtelenül annak egy kevésbé konzervatív szárnyát.

 

 

Mert még én is jól ismerem az ultraortodox egyiptológiának azt a tanításását , miszerint az óegyiptomi beszédet ma már nem lehet rekonstruálni.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: D.C.Dannett (231)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -1 0 232

lol :D

Előzmény: D.C.Dannett (231)
D.C.Dannett Creative Commons License 2015.12.27 0 2 231

köszönöm. Ez mindent megmagyaráz.

Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -2 0 230

 

 

Nem szeretem az Indiana Jones filmeket.

 

Régészetet áltudományos , Ancient Astronaut irodalomból tanulok.

 

Kb egy éve pedig autodidakta módon tanulom illetve próbálom rekonstruálni az óegyiptomi beszédet.

 

A csak külföldről beszerezhető és a hivatalos tudományt képviselő egyiptomi nyelvkönyvek , ma is beszélt kvázi gyíkember nyelveket ( afroázsiai , maja stb ) oktató , hivatalos audio CD-k , valamint három amerikai fantasy film ( Stargate , the Mummy , the Mummy Returns ) alapján.

 

 

 

Előzmény: D.C.Dannett (228)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 0 1 229

A dicséret (is) elmarad, a "magyarázatod" igénytelen és elégtelen.

Előzmény: Törölt nick (227)
D.C.Dannett Creative Commons License 2015.12.27 0 1 228

Ne beszélj mellé! Vagy elismered hogy mindent csak a kisujjadból szoptál?

 

"Ha nekem is volna egy kényelmes akadémiai állásom ( magyarul szinekúra ) és találnék valamit , ami veszélyezteti az elméleteimet és a fizetésemet , lehet hogy én is elsuvasztanám a leletet a múzeumi pincék legsötétebb és legporosabb mélységeibe."

 

Látom te is az Indiana Jones filmekből tanultál régészetet. 

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -1 0 227

 

 

Az , hogy a Gyíkemberek nincsenek is.

 

Mint ahogy a Hu v Áj Fu   elvtárs szarkofágja is üres.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 0 1 226

Címeket én nem ígérgetek, de egy dicséretre azért számíthatsz, ha elmagyarázod, hogy mi köze mindennek a topiktémához.

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 -3 0 225

 

 

Ha nekem is volna egy kényelmes akadémiai állásom ( magyarul szinekúra ) és találnék valamit , ami veszélyezteti az elméleteimet és a fizetésemet , lehet hogy én is elsuvasztanám a leletet a múzeumi pincék legsötétebb és legporosabb mélységeibe.

 

 

By the way , ma hajnalban is elgondolkodtam egy archaeológiai kérdésen :

 

Vajon miért van az , hogy amikor a Hu vÁj Fují ( görögül Keopsz ) elvtárs szarkofágját természetesen már az ókorban kifosztották a sírrabló elvtársak , úgy elvitték a "fáraó" ( illetve neszu biti vagy niszut biti ) elvtárs múmiáját is , hogy egyetlen egy haj vagy csontdarabka se maradt a szarkofágban ??!!

 

Aki esztet megmagyarázza nekem , asztat én magam nevezem ki dísztoktorrá.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az elvtárs intitulációt azért használom , mert én még a Kádár rendszerben voltam tizenéves kamasz.

 

 

 

Előzmény: D.C.Dannett (223)
D.C.Dannett Creative Commons License 2015.12.26 0 1 224

Gondolom amit a magyar népművészet Mezőcsáti fazekasság mesterségről tud azok is az ufókhoz  köthetőek :)

Előzmény: D.C.Dannett (223)
D.C.Dannett Creative Commons License 2015.12.26 0 2 223

Hüha! Merész kijelentések. Gondolom ezt le is tudod vezetni.

És a történelemtudományoknak melyik aspektusai, módszertani elemei omlanának össze?

 Gondolom amit az egyetemes orvostudom fejlődéséről, az egész tudománytörténetről és művészettörténetről tudunk ezek mind cakkpakk mennének a levesbe :o)

 

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 -2 0 222

 

 

A betevés alatt azt értettem , hogy ha például az Ancient Astronaut elméleteknek , vagy az UFO elméleteknek , vagy a jelenlegi homo sapiens civilizáció előtt létezett korábbi földi civilizációról szóló elméleteknek akár csak az 1 százaléka is bebizonyosodna , az egész akadémiai történettudomány és archaeológia intézményrendszere összeomolna.

 

 

Sok kényelmes , akadémiai szinekúrával ( kvázi angolul synacure vagy synecure )  együtt.

 

 

Előzmény: D.C.Dannett (221)
D.C.Dannett Creative Commons License 2015.12.26 0 1 221

nos, addig is nem tehetünk egyebet mint várjuk anokonkádok érkezését,  aztán úgy be lesz nekünk téve hogy az csak na :)

Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 -1 0 220

 

 

Az akadémikus tudománynak még egy idegen faj is betenne.

 

Nemhogy több.

 

 

 

Előzmény: James 42 (219)
James 42 Creative Commons License 2015.12.26 0 1 219

Tényleg elég gyalázatos lehetett az ipse, mivel ha a klingonok azt mondják, hogy még soha nem jártak itt, attól még a vulkániak járhattak, akár több százszor is.

Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 -1 0 218

 

 

Mintha a hivatalos tudománytól hallottam volna , hogy a görögök előtt egy pelaszg nevű nép élt a mai Görögország területén.

 

S még egyes hivatalos , akadémikus nyelvészek is látni vélnek egy pelaszg alapréteget az indoeurópai eredetű görög nyelv alatt.

 

 

Ilyen időtávlatokban talán már a szubjektív megérzéseinkre , a szimatunkra is figyelhetünk.

 

Hacsak például a gyíkembereknek nincsenek például eredeti , óegyiptomi stb hangmintáik.

 

 

Vagy ahogy azt egy gyalázatos UFO kutató mondta :

 

" Egy módon lehetne bizonyítani , hogy sohasem voltak itt idegenek.

 

  Ha holnap leszállnának az idegenek az űrhajóikkal és azt mondanák : Nem , még sohasem jártunk itt . "

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (217)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.25 0 1 217

::egy akadémikus nyelvészt megkérdeznék arról , hogy például a görög Atlasz szó  honnan származik

 

nosza:

 

az atlasban az a- egy kopulatív előtag, a tő meg a tlenai, azaz hordozni... együtt: aki/ami hordoz

(a korai görög kozmológiában az Atlas-hegységet tartották a mennyország alátámasztójának, hordozójának, az ezen túli vizek kapták az Atlas tengere elnevezést... Platon kitalációja meg sokkal későbbi névalkotás)

Előzmény: Törölt nick (214)
D.C.Dannett Creative Commons License 2015.12.25 0 1 216

"Tudod Trója is egészen a 19. századig egy képzelt mitologikus városnak számított aztán kiderült hogy mégis létezett... :)"

 

Drakula gróf kastélya is létezik, de attól még mesebeli vámpírok nem :)

 

 

"Szerintem várjuk meg még a régészet odáig fejlődik hogy az óceán mélyén is tudnak ásatni, szerintem lesznek meglepetések :)"

 

 

 

azzal ugye tisztában vagy, hogy semmi érdembeli szereped nem lesz benne?

Előzmény: Prödl Annácska (211)
D.C.Dannett Creative Commons License 2015.12.25 0 1 215

"Azért egy akadémikus nyelvészt megkérdeznék arról , hogy például a görög Atlasz szó  honnan származik."

 

Ilyen kocsma stílusba else jutnál odáig, hogy kérdést tehessél fel.

 

"De sem a naaaagy monoteista világvallásokban nem hiszek , sem pedig abban , hogy az úgynevezett mítoszok viszont csupán hagymázas fantazmagóriák és kitalációk."

 

Miért fáj az neked ha egy egy történet vagy akár festmény nem a kézzelfogható, szabadszemmel látható valóságot ábrázolja? Neked csak az a érték amit hazatudsz vinni és jól tudsz vele lakni?

 

 

 

"( Bár se görögül se latinul nem tudok , de nem is baj , mert ezek a mai euroatlanti kultúrát meghatározó nyelvek csupán másod- vagy harmadrangú fontossággal bírnak számomra )."

 

Minden felesleges hülyeség számodra amiről nem tudsz semmit.

 

Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.25 -1 0 214

 

 

Azért egy akadémikus nyelvészt megkérdeznék arról , hogy például a görög Atlasz szó  honnan származik.

 

De sem a naaaagy monoteista világvallásokban nem hiszek , sem pedig abban , hogy az úgynevezett mítoszok viszont csupán hagymázas fantazmagóriák és kitalációk.

 

Inkább vice versa vagy hogy a 3.14 -ba kellene mondani.

 

( Bár se görögül se latinul nem tudok , de nem is baj , mert ezek a mai euroatlanti kultúrát meghatározó nyelvek csupán másod- vagy harmadrangú fontossággal bírnak számomra ).

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.25 -1 0 213

 

 

A hivatalos tudomány szerint például az óegyiptomi , a maja és például a mai Kambodzsában beszélt kmer nyelvnek nincs semmi köze egymáshoz.

 

Alapvetően még nincs is okom kételkedni ebben , mert még messze nem ismerem jól az ilyen és ehhez hasonló nyelveket.

 

 

De bizonyos kulturális és úgymond mitológiai hasonlóságok valósággal kiszúrják az ember szemét.

 

 

 

Előzmény: Prödl Annácska (209)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.24 -1 1 212

az 'Atlas szigetén' megjelölés egyenértékű az 'Üveghegyen is túl' kifejezéssel - persze nyugodtan várhatsz az Üveghegy felfedezésére

 

Trója esetében a város az, ami létezett - de az egész legendából gyakorlatilag csak ez az egy rész a valós... nem volt olyan háború, amilyenről az eposz ír, nem éltek azok az emlegetett istenek és félistenek és szuperhősök, stb... (és tényleg jó a párhuzam: az Atlanti óceán valóban létezik, és jé, szigetek is vannak benne... kb. ennyi, a többi kitaláció)

Előzmény: Prödl Annácska (211)
Prödl Annácska Creative Commons License 2015.12.24 -1 0 211

Tudod Trója is egészen a 19. századig egy képzelt mitologikus városnak számított aztán kiderült hogy mégis létezett... :)

Szerintem várjuk meg még a régészet odáig fejlődik hogy az óceán mélyén is tudnak ásatni, szerintem lesznek meglepetések :)

Előzmény: Törölt nick (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!