Keresés

Részletes keresés

Rozinnyo Creative Commons License 2021.05.19 0 0 658

Azt tudom, hogy a Vaterán elég komplex százalékos és részletes szöveges értékelés is van a csillagozás mellett. Most megnéztem a jófogás szabályzatát is, és ott ezt írják: „Az eladónál az értékelések akkor jelennek meg a hirdetési oldalon, illetve a hirdető profilján, ha legalább 3 csillag az átlagértékelése, az értékelés megjelenítése mindig aszerint történik, hogy hány csillagot ért már el az érintett felhasználó (pl. 4,8 átlag esetében 4,5 kerül feltüntetésre). Nekem ez még így se világos mondjuk, ha esetleg megtudsz valamit, szólj. 😊

Előzmény: masterflash (647)
prs Creative Commons License 2021.04.21 0 1 656

"Én egyébként eleve nem is nagyon szoktam olyanokkal foglalkozni akik nem írják ki a számuk."

 

Ez nekem elég pejoratív, de biztos bennem a hiba, belelátok olyat, ami nincs ott.

 

 

"eleve feltételezed, hogy aki felhív az csak a hülye kérdések feltétele céljából  teszi"

 

Igen, mivel én minden fontos infót megadok egy hirdetésnél. Amúgy eleve jobban szeretem írásban, azt vissza lehet keresni.

Előzmény: meszi67 (654)
meszi67 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 655

Bocs, 653-as hozzászólás!

Előzmény: meszi67 (654)
meszi67 Creative Commons License 2021.04.21 -1 0 654

Pontosan mi  is volt szerinted az "ítélkezés" abban a hozzászólásomban????????

 

Talán az, hogy valakiről azt gondolom, hogy bizalmatlan ha nem írja ki a számát? Ez talán nem olyan nagyon-nagyon  bántó "ítélkezés" a részemről. Egyszerű vélemény.  

 

A te hozzászólásodban ennél jóval több "ítélkezés" van, hiszen eleve feltételezed, hogy aki felhív az csak a hülye kérdések feltétele céljából  teszi --tisztelet a kivételnek. A 652-es sorszámú hozzászólásodban meg mégtöbb ítélkezés van! 

 

No mindegy, a lényeg az, hogy az "ítélkezés" mellett azért  sikerült ismeretlenül segítenem is. Örömmlel tájékoztatlak, hogy összehoztam az általam "elítélt"  eladójelöltet és a segítséget kérő külföldi vevőjelöltet. Azt nem tudom, hogy végül a biznisz átment-e teljesülésbe, de talán nem is lényeges...

 

  

Előzmény: prs (652)
prs Creative Commons License 2021.04.21 0 0 653

Felraktam valamit eladni, jött rá egy Foxpost házhozszállításhoz igénylés. (Nem volt a lehetőség bepipálva.)

 

Semmi bajom a Foxpost-tal meg a házhozszállítással, ami zavar:

 

1. Nem tudom, ki akarja megvenni. Előbb engedélyezzem, aztán majd talán. Szeretem előbb ismerni a vevőimet.

2. Egyszerűen nem értem, hogyan kérte ezt a vevőjelölt. Bárhogy nézem a terméket, nem látok rajta ilyen lehetőséget (másik böngésző, kilépve, belépve, stb.)

3. Azt írja a jófogás, hogy "Válaszolok". Nem lehet válaszolni, csak engedélyezni a foxpostot. (Vagy visszautasítani.)

4. Akartam módosítani a terméken, hogy beírom, hogy a kedves vevő előbb lépjen már kapcsolatba velem legyen szíves (pl. olcsóbban is elküldöm foxposttal, mint a jófogás), de ezt sem engedi. Csak engedélyezni/visszautasítani a igényt.

 

Vagyis amit tehetek:

- Engedélyezem, aztán majd lesz valahogy.

- Visszautasítom, utána módosítok a terméken.

- Kivárom a 36 órát, amíg az igény él, utána módosítok a terméken.

 

Sajnos máshol is futottam már bele degenerált barmokba, akik élvezik, hogy ígérgetnek, aztán lelépnek/nem válaszolnak. Itt is olvastam, hogy ennél is terjed, hogy megrendeli, aztán nem veszi át, az eladó meg szív. Sok beteg embernek miért okoz ez örömet?!

prs Creative Commons License 2021.04.21 0 1 652

Én soha nem írom ki a számom, mert nem érek rá napközben (dolgozom!) hülye kérdésekre válaszolni (tisztelet a kivételnek). Leginkább olyanokat kérdeznek, ami egyértelműen le van írva.

 

Viszont üzenetekre mindig válaszolok, ahogy tudok.

 

Kérésre szoktam megadni számot, megértem, ha valakinek probléma az írás (aztán ezt gyakran megbánom, mert ez az "előrealkudjukleafelére" típus szokott lenni).

 

Ne ítélkezz, ha nem ismered más szempontjait.

Előzmény: meszi67 (641)
Mignon08 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 651

Sziasztok!

Szintén "Kovács Dávid" károsult vagyok. Pont ugyanúgy zajlott az egyeztetés, ahogy NeoNi3 is írta.

Szeretném feljelenteni. Kérlek, aki már feljelentette, küldje el nekem az ügyiratszámot.

 

Köszönöm előre is.

 

Üdv

 

Előzmény: NeoNi3 (485)
Polgár Attila Creative Commons License 2021.04.05 0 0 650

Az email cím megváltoztatása nem lehetséges?

masterflash Creative Commons License 2021.04.04 0 0 649

Tehát, ha van egy 5*****(1) az egy értékelés öt csillagra, a 4****(3) meg három eladásból 4*-ra?

Semmi leírást nem lehet megnézni, hogy mi volt a szöveges vélemény?

Köszi a választ!

Előzmény: bakibaby (648)
bakibaby Creative Commons License 2021.04.04 0 0 648

Eladás / vétel utáni értékelések átlaga.

 

 

Előzmény: masterflash (647)
masterflash Creative Commons License 2021.04.04 0 0 647

Sziasztok!

A csillagok mit jelentenek a jófogáson a felhasználó profiljánál, miből adódik?

Rozinnyo Creative Commons License 2021.03.12 -1 0 646

Na, ezért nem szabad előre utalni. Tudom tudom, anélkül nehéz, mert mindenki azt kéri, de na… Mindenesetre gáz, hogy a jófogás ezzel nem foglalkozik, a vatera legalább egy elég nagy összegig visszatéríti ilyenkor a pénzt.

Előzmény: anne.s (626)
Rozinnyo Creative Commons License 2021.03.12 0 0 645

Éppen hasonló dolgok miatt váltottunk vaterára – sokkal megbízhatóbb, és az ügyfélszolgálat is könnyen elérhető, mindig segít.

Előzmény: Fenevad23. (618)
Goldyn Creative Commons License 2021.03.12 0 0 644

Sziasztok!   Valaki azt mondja meg nekem hogy milyen telefonszámon tudok segítséget kérni? Műszaki gondom van azaz 3 napja nem enged semmit feltölteni a rendszer! 1 hónapja még élt a telefonszám ami most azonnal ledob! Valakinek ötlet?

Köszönöm szépen: Betti 

Tuhajohn Creative Commons License 2021.03.11 0 0 643

Írtam e-mailt. 

Előzmény: meszi67 (641)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 641

Dobd ki ide a hirdetés linkjét és ráírok az ipsére.

 

Mondjuk nem biztos, hogy eredménye lesz, mert lehet, hogy nagyon bizalmatlan, és azért nem írta ki,  és ha oda nem írja ki akkor azért meg tuti nem adja meg, hogy kiírjam egy fórumra :) --de talán oda kiteszi, ha szólok. Vagy dobd ide te a számod és megadom neki. Több ötletem nincs...

 

Én egyébként eleve nem is nagyon szoktam olyanokkal foglalkozni akik nem írják ki a számuk.   

Előzmény: Tuhajohn (640)
Tuhajohn Creative Commons License 2021.03.11 0 0 640

Üdvözlet!
Meg szeretnék vásárolni valamit a Jófogás-ról, de mivel nem Magyarországon élek nem tudok ráírni az eladóra, mert csak magyarországi telefonszámot lehet hitelesíteni. Ilyen esetben hogyan tudnám felvenni az eladóval a kapcsolatot? Egyéb elérhetőséget nem adott meg a leírásban csak üzenetet lehet neki küldeni. Valaki esetleg segítene? 

DonBandi Creative Commons License 2021.03.10 0 0 639

Köszi szépen, ez is valami.

Reggel be is adom ANYK-n keresztül, már megírtam.

Előzmény: meszi67 (638)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 638

Így utólag persze már nekem is gyanús lenne. Pár napos regisztráció, nincs telefonszám, meg egyébként is ki regisztrál a jófogásra doktori cím feltüntetésével? Nyilván ez is a bizalomkeltés miatt van.

 

De ezt már csak utólag elemezgeti az ember. Pl. a nekem küldött választ "üdv."-vel kezdte és alá sem írta, pedig ez is elemi dolog lenne --főleg egy iskolázott embertől. 

Előzmény: DonBandi (636)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 637

Szia. Nem tűnt különösebben lehúzásgyanúsnak ez a hírdetés, ezért kiványcsiságból ráírtam, hogy eladó-e még, és postázza-e? A válasz igen volt! Szerintem ne várj péntekig, írásban is megteheted a linket is csatolva. 

Előzmény: DonBandi (636)
Franci 1968 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 634

Szia!

Foglalkoznak vele,de akkor mindenki tegye meg a feljelentést.

Minél nagyobb az összeg,annál jobb.

Nem kerül plusz pénzetekbe.

Kb. 8-9 hónapig is eltarthat.

Előzmény: anne.s (633)
anne.s Creative Commons License 2021.02.23 0 0 633

sziasztok megint,

sikerült azonosítani a személyt, aki kicsalt tőlem revoluton pénzt. facebookon találtam másokat is, összesen több, mint 50E forintot csalt ki tőlünk. szeretnénk feljelentést tenni. mi a menete ennek? tényleg foglalkoznak majd vele? meddig tarthat? nekünk ez kerülhet plusz pénzbe? örülnék, ha valaki segítene tapasztalattal.

anne.s Creative Commons License 2021.02.13 0 0 632

bőven van elég megrendelésük...

Előzmény: duarius (629)
duarius Creative Commons License 2021.02.12 0 0 631

van értelme, ügyfélkapun keresztül is lehet, aztán be kell menni a helyi kapitányságra, ha hívnak, 1 óra az egész

Előzmény: anne.s (626)
duarius Creative Commons License 2021.02.12 0 0 629

Sziasztok,

vigyázzatok eladók a megrendelés funkcióval, mert a foxposton keresztül működik a küldés, nektek kell fizetni a feladást, aztán a vevő nem veszi át a terméket, a fox automatikusan visszaszállítja, összesen 2000 ft-os veszteség.

És akkor nem adtál el semmit.

Lehet hogy a fox generálja ezeket a megrendeléseket? Hiszen senki nem profitál, csak ők.

anne.s Creative Commons License 2021.02.11 0 0 628

én simán elmegyek, de mivel se nevet nem tudok adni nekik, és az összeg sem óriási (nekem elég nagy - 15 000 Ft), van remény arra, hogy ebből lesz valami?

Előzmény: giornalista (627)
giornalista Creative Commons License 2021.02.11 0 0 627

valószínűleg nincs sok - de sokan épp azért ilyen bátrak ezekkel a csalásokkal, mert az emberek úgysem mennek el a rendőrségre. úgyhogy én a helyedben azért elmennék. 

Előzmény: anne.s (626)
anne.s Creative Commons License 2021.02.11 0 0 626

azt hiszem, beleszaladtam egy átverésbe. táskát vásároltam (volna) jófogáson, előre utalást kértek egy revolut nevű számlára. nem volt hozzá név. a táska két hete nem érkezik meg, az eladó nem reagál. nincs hozzá telefonszámom, mélcímem, írtam a jófogásnak, válaszra se méltattak. van értelme elmenni a rendőrségre?

zerger88 Creative Commons License 2021.02.01 0 0 625

Igazat adok, sőt nem kicsit sokkallom az 5 ezret. 20-30 ezres tételnél is számottevő az 5ezer.

Előzmény: Panzermeyer (624)
Panzermeyer Creative Commons License 2021.01.31 0 1 624

"Bár országosan a nagyobb értékű cuccot érdemes eladni"

 

Igaz, de egy olyan cégnek, amelyiknek nincs ügyfélszolgálata és egy olyan egyszerű funkció sem működik, hogy besorolja a terméket a helyes kategóriába, én nem fizetek 50 forintot sem, nem hogy 5000-t.

Előzmény: zerger88 (623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!