Keresés

Részletes keresés

mudman Creative Commons License 2016.03.08 0 0 343

Hol vannak ilyen mókás tetők? 

Szaladgálnék rajtuk. :)

Előzmény: Mecha_Nick (342)
Mecha_Nick Creative Commons License 2016.03.07 0 0 342

...meg a második.

 

Mecha_Nick Creative Commons License 2016.03.07 0 0 341

Első lith nagyításom

1facsavar Creative Commons License 2016.03.06 0 0 340

Megint egy kis lazítás: 1993-94 szilveszter körül Japán

 

Ez még analóg technika Fuji film Canon és Minolta technika.

1facsavar Creative Commons License 2016.03.06 0 2 339

Csak úgy:

Érdekes, hogy a topik nyitója több mint fél éve rá se nézett a topikjára nem, hogy mutatott volna valamit is. Az utolsó beszólásakor is csak az enyészetről szólt, pedig ez a topik igenis sikeres! Sikerül kihajtani, hogy a Nándi is felrakott valamit, Sanyi örömére. Ez hatalmas eredmény!

1facsavar Creative Commons License 2016.03.01 0 0 338

Köszönöm a tippet, de nem létkérdés a dolog csak egy kis nosztalgia.

A 66 os  gépbehozatallal meg, egy előzetes sztorit leírtam a "nosztalgiás" topikba egy régi nickemen, amiből bizonyos dolgok következtethetők, a másik része , hogy jól nősültem.

Előzmény: 4557 (337)
4557 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 337

ezt a Linhof 70 keresést angol nyelvű fórumokon próbáltad? esetleg egy kép maradt róla? érdekes keresés, asszem a bajorok elég precízen számon tartják gyári szám alapján a cuccokat, lehet az is hogy későbbi tulajdonoson keresztül valamit így tudnak róla

4x5 gépet csempészni önmagában nem lehetett egyszerű, nem egy üveg konyak

a '80-as években apám hozott Párizsból 3 üveg különböző k. drága konyakot, a vámosok miatt az üres üvegeket külön csomagolva, az anyagot meg műanyag kulacsokban

kérdeztem tőle mit csináltál volna ha mégis rájönnek?

"akkor ott megittam volna"

Előzmény: 1facsavar (335)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 336

Technika 70-el en is fotoztam, eleg sokat, persze nem sajat gep volt, munkahelyi. Foleg reprot, akkor szerettem bele a nagyformatumba, de almodni sem mertem, hogy lesz sajatom. Aztan lett, meg abban az idoben, amikor igen draga volt. Sikerult vennem egy Kardan E szettet. Most is megvan, de nagyon ritkan veszem elo, az Argentum szinte mindenre eleg.

Előzmény: 1facsavar (335)
1facsavar Creative Commons License 2016.02.21 0 0 335

1962 ben 3 gépem volt   szolgálati  Exakta vx    Planáros rolli   Linhof Master 9x12 kazettás one roll. Mellé Braun hobby .

Később a privát szférában ezek változtak, mindenre ami elérhető volt és ki kellett próbálni. A plaubeltől a kiskutya faszáig.

Most a napokban jutott eszembe, hogy szeretném megtudni ( de majd máshova is felteszem) egy nagyon szeretett ( állati sok pézet kerestem vele) masinám sorsát és pedig ez egy Linhof Technika 70 bőrönd 3 optikával két rollkazival  3-vagy 6 dupla sikfilm kazival merev napellenzővel pár szinszűrővel,vajon hol lehet? Különleges ismertetőjele,hogy a gép át lett festve, nem eredeti linhof festés van rajta ( természetesen a fotózást nem befolyásolja).

1966 márc.ban mentem ki Svédországba. Az egy külön történet:

Előzmény: Rőth Sándor (334)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 334

Akkoriban minden fotosnak le kellett vizsgaznia a muszaki fenykepezogepekbol, de a tobbseg Linhofot csak a konyvekben latott.

Ugyhogy megiscsak nagymeno voltal. Ne szerenykedj.

Előzmény: 1facsavar (332)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 333

'66-ban nem ertem ra, -pedig akar ossze is futhattunk volna- eppen a kisdobos avatasomra keszultem. Par ev mulva azert en is eljutottam oda, talan 2004-ben jartam ott eloszor. 

 

Előzmény: 1facsavar (330)
1facsavar Creative Commons License 2016.02.21 0 0 332

Kismenő voltam. Egy rokoni kapcsolat folytán az Egyetem zoologiai tanszékén egy szemeszteren át figyelhettem a makro és mikro fényképezés rejtelmeit. ( és aztán csempésztem haza egy Linhof  Kardant makró cuccokkal ).

Majd még rakok fel abból a korból képeket ha valaki érdekel.

Előzmény: Rőth Sándor (331)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 331

'66-ban Stockholm?  Nagymeno lehettel! mosoly

Előzmény: 1facsavar (330)
1facsavar Creative Commons License 2016.02.21 0 0 330

Lazításkép

 

    Balaton 1965                                   

  Stockholm1966 Modern Múzeum egy nagy vihart kavart kiállítása           

1facsavar Creative Commons License 2016.02.07 0 0 329

Tisztelettel,  mivel nincs privát címed, itt megkérdezhetem, hogy véletlenül nem Szepesbélán tevékenykedsz?Nekem van priv-em is.

Előzmény: jmpetzval (304)
Rollei Creative Commons License 2016.02.07 0 0 328

Ez úgy rendben van.

Előzmény: Rőth Sándor (326)
DJ Szegecs Creative Commons License 2016.02.07 0 0 327
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.07 0 0 326

Polypan F mozitechnikai film. 

 

Rollei Creative Commons License 2016.02.07 0 0 325

Ha Ön így gondolja, természetesen megtépem a ruhámat, és hamut szórok a fejemre. Szigorúan magázódva és önözve...

 

A szomszéd Béla bácsi leütné a derekamat, ha lemagáznám, amikor összefutunk a piacon, a hentes előtt.

 

 

Előzmény: jmpetzval (324)
jmpetzval Creative Commons License 2016.02.07 0 0 324

 

Tisztelt Kollégák,

 

úgy gondolom, hogy az ember viselkedésével, ténykedésével, megnyilvánulásaival magamagáról állít ki bizonyítványt. Rollei Úr megnyilvánulása minden egészséges értékítélettel bíró ember számára egyértelmű. Tájékozatlanságára, szóhasználatára, bármelyik szavára reagálni számomra méltatlan.  Sajnálom.

 

Ezzel ezt a témát lezártnak tartom.

 

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.06 0 0 323

Nagy ko esett le a szivemrol.

Előzmény: Rollei (322)
Rollei Creative Commons License 2016.02.06 0 0 322

Nem kell. Mindenki tud olvasni.

 

 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (319)
Rollei Creative Commons License 2016.02.06 0 1 321

Tisztelt Pletzval Úr!

 

Olyan felületen, ahol 16-tól 86-ig tegeződünk egymással, a magázódás, az önözés az sértő, fölöslegeges gecicizés, mondhatnám buzizás, modorosság a másikkal.

 

Ha egy kép szar, akkor szar, nem is kell ezt tovább ragozni.

 

Mélyen meghajlok a kémiai tudásod előtt, de nehogy már elmagyarázzuk a másoknak, hogy ez fénykép...

 

 

Előzmény: jmpetzval (320)
jmpetzval Creative Commons License 2016.02.06 0 0 320

 

Tisztelt Rollei Úr, Ön teljességgel félre érti a helyzetet: nem etalonok felállításról van szó, nem kompozíciókról és témákról, nem is speciális,  hanem régi fényképészeti eljárásokról. Egy modern anyagra készített képet össze lehet hasonlítani történelmi technikákkal készített képekkel, de minek a körtét alméhoz hasonlítani ?  Meg nem (pozitív vagy negatív) kritikára várva raktam ide a munkáimat, hanem azért, hogy hátha valaki kedved kap ezekhez a technikákhoz....

 

Tisztelettel Önnek is kellemes jó éjszakát kívnok.

 

Előzmény: Rollei (318)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.06 0 0 319

Majd tovabbitom a cimzettnek.

Előzmény: Rollei (318)
Rollei Creative Commons License 2016.02.06 0 0 318

Nézem ezeket a feltöltött ábrákat, és le a kalappal az előtt, aki ilyen kémiai kísérleteket képes csinálni. De tényleg.

 

Visszanézve: a Mudman kartács fényképező emberes képe  - az kép. A víztározó sem rossz, jól van szerkesztve, és kész. Viszont a  különböző ...típiás képek egy kémiai kísérlet eredményei, ha ennyi energiát ölt valaki a kép elkészítésébe, lehetett volna már valami egészséges képkivágást is választani, meg témát is.

 

Először nem akartam megírni, de aztán úgy gondoltam, hogy mégis, nehogymár valakinek ez legyen az etalon: attól, hogy valami speciális eljárással készül, még nem hordoz vizuális értéket. A homályosság, a szemcse, a 30x40, meg az életlenség nem képalkotó elem, hanem képhiba ezeken a képeken. 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (316)
jmpetzval Creative Commons License 2016.02.06 0 0 317

 

 :))  Nem tudok mást mondani, mint amit a technikai lapok írnak - én inkább XG-t használok, nem is tudom miért. Egy árban vannak, egyébként rednkívül olcsók, 18x24 és 24x30 cm-es méretűt raktáron tart a Foma, 30x40 cm-eseket megrendelésre készítenek.  Más jellegűek, mint  a pan filmek, nekem viszont nagyon tetszenek, szeretem őket használni klasszikus pozitív anyaghoz is.  A Foma PT az rtg hívó, jó kontrasztos, a történelmi technikákhoz kitűnő. Egybként akár az XG-t akár az XBU-t sokminden is másban lehet hívni, sikeresen és szépen. 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (316)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.06 0 0 316

Koszonom!

 

Innen tudom, hogy van kek is. mosoly

Meg a mult szazadban az elso nagyitasaimat rontgenfilmre keszitettem. Nem kuloncsegbol, vagy kiserletkeppen, egyszeruen kaptam valahonnan. Rontgen hivoban es fixirben dolgoztam ki oket. A hivot es a fixirt kesobb is hasznaltam fotopapirhoz.

Előzmény: jmpetzval (315)
jmpetzval Creative Commons License 2016.02.06 0 0 315

 

Szia Sándor, a mi szempontunkból nem sok. Csatolom a két film technikai lapját:

 

Foma Medix XG - zöldérzékeny

http://www.foma.cz/en/medix-xg

 

Foma Medix XBU - kékérzékeny

http://www.foma.cz/en/medix-xbu

 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (314)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.06 0 0 314

Szia!

 

Van kulonbseg a zold es kek Foma roggony film kozott a mi szempontunkbol? 

 

 

Előzmény: jmpetzval (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!