Keresés

Részletes keresés

Kecske Mét Creative Commons License 2015.02.22 0 0 47

Szeretne e vírusvédő nélkül is biztonságosan netezni?

 

Félreértetted a kérdést, lefordítom neked újbeszélről óbeszélre:

 

"Akarod-e azt, hogy az állam víruskeresés címét átnézze a teljes adatforgalmadat." :-))))

Előzmény: Never Man (45)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 46

Én szimplán azt szeretném, ha a küfi szolgáltatók fizetnének 1 kicsivel több adót:))) NAGYON NEM DOLGOZNAK MEG A HATALMAS PÉNZÜKÉRT!!!!:((((

Én az internetet kizárólag a fórum miatt használom:))) Vérpezsdítő:DDDD

Never Man Creative Commons License 2015.02.22 0 0 45

Szeretné-e, hogy önnek is legyen giganetje?

- Egyáltalán nem hiányzik, 30Mbitem van (ténylegesen is!), elég mindörökké.

 

Szeretne-e olcsó 20mb/s internetet?

- Most is olcsó 30 Mbitesről vagyok, Digi - 2700Ft/hó.

 

Szeretne e vírusvédő nélkül is biztonságosan netezni?

- Lehetetlen dolgokról bár lehet fantáziálni, de minek?

 

Előzmény: toromon36 (-)
toromon36 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 44

"Meg abban, hogy megosztja a CIA-val azt, hogy ki mit keres."

 

Az a legkevesebb, mert még nem volt velük dolgom, de ha ma keresek valamit (kávéfóző, fényképező) a neten, akkor holnaptól azt látom a reklámban, hogy kitől és melyiket vegyem.

Előzmény: Se pénzem, se baltám (43)
Se pénzem, se baltám Creative Commons License 2015.02.22 0 0 43

A google sikere pedig abban volt, hogy nem azt hozta fel elsőnek, aki a legtöbbet fizette.

 

Meg abban, hogy megosztja a CIA-val azt, hogy ki mit keres.

Innen kezdve nem csak a piacról él, hanem a FED neki annyi pnzt nyomtat, amennyit kér.

Része lett az establishmentnek.

 

És itt esnek a pofára az "internet szabadságát" hirdetők.

Ugyanis az internet szabadsága azt jelenti, hogy akinek megvan a technikai háttere, az szabadon belenézhet bárki magánéletébe.

 

Fogyasztói, politikai szokásainkból adható-vehető profilokat gyúrnak, és már legtitkosabb vágyainkat is manipulálják...

 

És... tényleg jó, hogy az emberek órákat töltenek a képenyő előtt valami aktív tevékenység helyett, elveszve a hatalmas információ áradatban, aminek a 99%-a semmire se jó, csak hogy valami reklámot elhelyezzenek benne ? ?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kecske Mét (31)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 42

Nálam a guglinál van egy vonal. (Halvány) Tudom, hogy ami az fölött van az fizetett

Előzmény: Kecske Mét (31)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 41

Löfeszt. Nem volt elég a piros színü fasizmusból?

Előzmény: nagyanyo5:0 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 40

Az öregek védelmében.

A nagynéném 38000-et kap. Ha nem segíteném éhenhalna.

 

Szezon fazon keverve.

Előzmény: II. Tahó Süsü (1)
Dezső bá` Creative Commons License 2015.02.22 0 0 39

Akciós -1 a kiikszelteknek.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 38

Fasiszta vagy?

Előzmény: Dezső bá` (37)
Dezső bá` Creative Commons License 2015.02.21 0 0 37

Anarchista vagy?

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 36

Tiszta kommunista szemlélet. De mit is várhatunk a fideszesektől?

Előzmény: toromon36 (32)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 35

Jobb, ha az állam elkotródik az internetnek még a közeléből is! Ne kúrják el azt is, ami működik!

Előzmény: toromon36 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 34

Szabályozás nélkül? Hogy lehet szabályozni valamit, ami nemzetközibb mint eddig a világon bármi?

Maximum azt lehet szabályozni, és azt is csak korlátozni, mit érhet el a hazai gyalogparaszt.

 

Szabály az most is van töménytelen, minden ami a valós világban érvényes jog és törvény, ugyanugy igaz a virtuálisban is, lehet az netes vásárlás, vagy pénzmozgás, més kérdés, hogy mennyire lehet az írott szabálynak érvényt szerezni, de ez nem szabályozatlansági probléma.

 

Előzmény: toromon36 (32)
toromon36 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 33

"Én már öregember vagyok és éltem kereső nélküli világban. Kétségtelen nehezebb volt. Pl. fórumokon, levelezőlistákon keresztül."

 

Jó, igaz.

Előzmény: Kecske Mét (31)
toromon36 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 32

"Csakhát ehhez nem idióta kormányzati internetkonokságokat kellene tartani, és nemzeti tűzfalakról és barikádokról ábrándozni, hanem tudatosan felülni a trendek tetejere és hagyni, hogy menjen minden a maga útján, ahol lehet lökni, tasztajtani, tolni rajta."

 

Nem kell szabályozás nélkül hagyni az internetet, ahol már van aki (majdnem) minnden pénzmozgását intézi. Az élelmiszereket is felügyelik és még így is megdöbbentő dolgok fordulnak elő. A pénzért sokan mindenre képesek.

 

 

Előzmény: Törölt nick (29)
Kecske Mét Creative Commons License 2015.02.21 0 0 31

Ha a kereső nem adja ki, akkor hogy találod meg?

 

Én már öregember vagyok és éltem kereső nélküli világban. Kétségtelen nehezebb volt. Pl. fórumokon, levelezőlistákon keresztül.

 

A google sikere pedig abban volt, hogy nem azt hozta fel elsőnek, aki a legtöbbet fizette. Hanem elválasztotta a releváns találatokat a fizetett reklámoktól. Anno én is azért tértem át az altavistáról és a lycosról, mert mindig megtaláltam a google esetében az első oldalon azt, amit kerestem.

 

Persze lehetett manipulálni, meg is tették.

 

De ahogy lényegesen eltérnek ettől, a fiókban figyel pár új kereső és ők is az altavista és a lycos sorsára jutnak.

 

( Egy cikk szerint, ha sexuális tartalmat keresnek, a Bing már most is "jobb". A jobbat úgy kell érteni, hogy kevésbé cenzúrázott.)

Előzmény: toromon36 (30)
toromon36 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 30

"Az usa kötelezheti a saját titkosszolgálati fiókcégeként működő kizárólagos keresőt erre vagy arra, akkor nincs találatod, nabumm, a tartalom attol még ott van, legfeljebb nehez(ebb) megtalálni."

 

Ha a kereső nem adja ki, akkor hogy találod meg? Kínában szétblokkolják a netet. A google meg azt mutatja találatnak, aki megfizeti. A youtubból is és a googleból is van magyar, tehát akár pattoghat is a kormány. A google jelzi is a veszélyesnek ítélt lapokat, tehát valami van de nem az igazi.

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 29

Mivel a net egy virtuális dolog, a klf technológiák tetején létező "közmegegyezéses képzelt semmi", ami maga is évről évre hónapról hónapra változik, semmi akadálya, hogy létrehozd a "saját luxusnetedet".

 

Felmerül persze a kérdés, hogy tartod távol a szerinted nemkívánatos elemeket, vannak ilyen zárt helyek most is a neten, változóan "sikeresek",...

 

Általában igaz az, hogy amit szeretnél, az nincs, és nem is lehetségs, a hőskor soha semmiben nem jön vissza, nem lesz mégegy woodstock, hacsak a történelem meg nem bicsaklik és meg nem ismétli önmagát véletlenül 100%osan.

 

De erre nemcsakhogy kevés az esély, hanem ez már filozófiai kérdés,hogy egy ilyen kívánság értelmetlen is.  

 

Mert egy állapot épp attól értékes pl egy fejlődési skálán, hogy dieiglenes, időleges, csak pillanatszerűen megélhető, és megismételhetetlen.

 

Az viszont tipikus magyar reflex, hogy vágyjunk a csakis fejben megszépített múlt egy pontjára utópisztikus reménytelenséggel visszamenni, de véletlenül se azon gondolkodjunk, hogyan hozzuk ki abból ami most van, vagy akár holnap lesz a lehető legtöbbet, legjobbat, stb.

 

Pedig ez előtt az ország előtt hihetetlen informatikai lehetőségek állnának, "prolikkal és minden mással" együtt is, az informatikai beágyazottságunk a közös virtuális tudatban a létszámunkhoz és a világpiaci súlyunkhoz képest hatalmas, ebből könnyen megteremthetnénk akár a vágyott szebb jövőt is önmagunk és utódaink számára.

 

Csakhát ehhez nem idióta kormányzati internetkonokságokat kellene tartani, és nemzeti tűzfalakról és barikádokról ábrándozni, hanem tudatosan felülni a trendek tetejere és hagyni, hogy menjen minden a maga útján, ahol lehet lökni, tasztajtani, tolni rajta.

 

Előzmény: Kriptaszökevény (20)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 28

És hogyan "ellenőrzöl" egy másik ország területén lévő tartalomszolgáltatót?

 

A boltba bemehet az antsz, de a neten csak a forgalmat lehet piszkálni, hatalmas erőforrásokkal a legerősebb országok is csak minimális befolyásolást tudnak felmutatni az eredeti adatforrások irányába, ami leginkább közvetett.

 

Az usa kötelezheti a saját titkosszolgálati fiókcégeként működő kizárólagos keresőt erre vagy arra, akkor nincs találatod, nabumm, a tartalom attol még ott van, legfeljebb nehez(ebb) megtalálni.

 

Előzmény: toromon36 (27)
toromon36 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 27

"Senki se piszkáljon bele az adatforgalmamba!"

 

Nem kell belepiszkálni az adatforgalomba. Az internetes tartalmat kell ellenőrizni, mint a bolti élelmeszert.

Előzmény: Johnny Five (24)
Johnny Five Creative Commons License 2015.02.21 0 0 26

"jöhetne már a Net2, egy normális, prolimentes, aljadék nélküli hálózat, a csöcselék meg fulladjon bele a mocskába a fészbukon meg a többi hulladék helyen."

Ne feledd, hogy ez itt az Index polidilije. Azért.. ez sem az emberi kultúra és az intelligencia fellegvára. :)

Előzmény: Kriptaszökevény (20)
Johnny Five Creative Commons License 2015.02.21 0 0 25

"google: adblock, letölt, használ, örül."

Amíg működik. És amíg jól működik.
Jelenleg nem működik jól: az adblock és társai a szűrés közben a saját szemetükkel vágják tele a lapot. És nem is fog sokáig működni - már most találkozni olyan honlapokkal, amelyek reagálnak az adblockra.

Ezzel együtt valamilyen reklámszűrésre szükség van, mert amit a tartalomszolgáltatók művelnek, az kész terror.

Előzmény: II. Tahó Süsü (3)
Johnny Five Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24

"Szeretné-e, hogy önnek is legyen giganetje?"

Ha "belefér".

"Szeretne-e olcsó 20mb/s internetet?"

Igen.

"Szeretne e vírusvédő nélkül is biztonságosan netezni?"

NEM!
Senki se piszkáljon bele az adatforgalmamba! Ne is nézegesse! Még jó szándékkal (Haha!) se.

Előzmény: toromon36 (-)
halkergető Creative Commons License 2015.02.20 0 0 23

A mondás is úgy tartja: Magas az uborkafa.

Látlak a csúcsán.

Előzmény: Kriptaszökevény (20)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 22

   Á'la 444.hu! :))

II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.02.20 0 0 21

Na most akkor szépen elmész, alapítasz pár kényszervállalkozói KATA-s nem áfás céget feloldozásképpen, és négyszer felmondod az alaptörvény preambulumát. Bűneid megbocsáttatnak :)

Előzmény: halkergető (19)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2015.02.20 0 0 20

jöhetne már a Net2, egy normális, prolimentes, aljadék nélküli hálózat, a csöcselék meg fulladjon bele a mocskába a fészbukon meg a többi hulladék helyen. Istenem, mennyivel jobb volt régen a net amikor a biomassza fel nem fedezte, hogy van...

halkergető Creative Commons License 2015.02.20 0 0 19

Igazad van!

Néha naivabb vagyok az orbánisztáni sokévi átlagnál.   :-)) 

Előzmény: II. Tahó Süsü (18)
II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.02.20 0 0 18

"Persze az kétségtelen, hogy az 5-10 jeltolmács alkalmazása (esetleg közmunkában, olcsón) a foglalkoztatási statisztikát is javítja.    ;-))"

 

Biztos ismered az országot? ;D

 

5-10 jeltolmács ha az állam alkalmazza 190 millió, ebből 2 millió a jeltolmácsoké, 188 a közvetítő cégé, melynek a tulajdonosa egy másik - a napokban alakult - ciprusi cég, ügyvezető igazgatója hajléktalan, és ahogy az internetkon lezárul, fura mód becsődöl, és misztikus körülmények közt az a 188 millió eltűnik.

Előzmény: halkergető (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!