Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2018.11.02 0 0 191

Kedves ZsuR! A mentákban nem is olyan rossz a többféle ízű és illatú változat, Nekünk is van 'csoki' ami mentás csokit idézi, narancs és még sok fajta, ez a kettő a kedvenc az íze és illata alapján is(teának frissen kiválóan fogyaszthatók), ezek hibrid növények amelyek kellemes illatot árasztanak.

Én a  bolti fűszerkeverékekben nem bízok, mert sokban ízfokozót tesznek, szerintem nem kell elhagyni a sokféle ízű, különleges fűszereket a konyhánkból, mert mindegyik karaktere adja, egyes vidékek jellegzetes, jellemző ízvilágát, így a magyar konyha, mexikói konyha, a délkelet-ázsiai konyha, vagy az olasz konyha fűszerei mivel nem azonosak adják ezt a vidékre jellemző karaktert.

Előzmény: ZsuR (188)
ZsuR Creative Commons License 2018.11.01 0 0 190

Meglepo modon, hasznaljak fozesnel fuszerkent!!!  Oszinten, megkostoltam a sconest, nem ereztem rajta "levendulat"... de meg az illatat sem.  Minden esetre a fuszerkertemben van :))....

 

 

...maradok a tiszta izeknel... es ezeknek a kombinaciojaval csodalatos dolgokat lehet kihozni.

Előzmény: sz_attila (189)
sz_attila Creative Commons License 2018.11.01 0 0 189

Így van, én sem szeretem a levendulaízű csokoládét ... :) Egyáltalán, mi az, hogy levendulaíz? Én csak illatot ismerek, levendulát nem szoktam enni :)

Előzmény: ZsuR (188)
ZsuR Creative Commons License 2018.11.01 0 0 188

Kicsit visszaolvastam... es kiszerettem a sokfele izesitett fuszerekbol.. .mint a csokolade izu bazsalikom...

 

 

Szoval maradok purist... ha bazsalikom, legyen bazsalikom ize, illata...

Előzmény: unartis: (133)
unartis: Creative Commons License 2018.10.30 0 0 187

Sajnos  a képeket nem lehet megnyitni, így nem lehetett látni azt, hogy miből kellene átalakítani.

Előzmény: bonsaifacska (182)
unartis: Creative Commons License 2018.10.30 0 0 186

Szia!

 

Jó végig játszani gondolat szintjén, néhány ötletet  a megoldásra, esetleg egy kőművessel beszélni róla mit lehet vele kezdeni. Papíron tervezgetni hogy mit szeretnél.

 

Nem lehet valamennyire vissza bontani a kilógó aknákat, hogy a fedél szintben legyen, vagy a járda szintet felemelni?

Előzmény: nemkertelekvagyisde (183)
ZsuR Creative Commons License 2018.09.14 0 0 185

Tudod, egy kep tobbet er szaz szonal... :))

Előzmény: nemkertelekvagyisde (183)
ZsuR Creative Commons License 2018.09.14 0 0 184

:))  Tudsz ajanlani valami jo helyet hozza? :))

Előzmény: bonsaifacska (182)
nemkertelekvagyisde Creative Commons License 2018.09.14 0 0 183

Vásároltunk a párommal egy régi házat, aminek a kertje tele van aknákkal. Legalább 4-5 vízelvezető akna van a kertben, esővíznek, szennyvíznek, külön a kert végében található kis háznak, amiben régen laktak. Ezeket az aknákat megszüntetni nem nagyon lehet, nem is akarjuk, mert még hasznát vesszük, de nagyon elcsúfítják a kertet. Mind másképp néz ki, összevissza tákolt ilyenolyan megoldásokkal. Kettő pl belelóg a járdába és 5 centivel magasabban kilóg a beton kerete, mint a járda, szóval elég rondák. Ötletet szeretnék kérni, hogyan szokták ezeket a régi betonkeretes aknákat átalakítani "láthatatlanná" tenni. Sehol nem találok erről leírást. Mindenütt csak arról szól a kertépítés, hogy hozunk termőföldet, befüvesítjük, térkövezünk meg ültetünk dizájnosan, de arról nem szólnak, hogy egy meglévő kertben vannak régi fatönkök, aknák, betonutak, stb amitől előbb meg kell szabadulni.

Hogy tetőzzem, a mi kertünkben van egy 6 köbméteres egytonnás olajtartály is a földbe ásva, amit régen az olajtüzelés miatt használtak. Egy éve kínlódunk, hogy hogyan tudnánk tőle megszabadulni, de kertépítő társaságok válaszra sem méltatnak. Ha valakinek van használható ötlete annak nagyon örülnék.

bonsaifacska Creative Commons License 2018.07.05 0 0 182

Halihó!

 

Kerti tavat szeretnénk építeni, van esetleg valaki, akinek már van? Az alábbi alapanyagokat szeretnénk beszerezni (egészen picike tavat szeretnénk, Ti vennétek még valamit?):

 

https://aquatechfehervar.hu/Start-250-L-kb-133cm-x-105cm-x-46cm

https://aquatechfehervar.hu/Atfolyos-szuro-Filtra-Pure-4000-4-m3-vizhez-halakk

https://aquatechfehervar.hu/Aqua-Bactifit-20x2-gr

meg némi követ, növényeket és 2 teknőst. Vagy inkább halakat ajánlanátok?

 

Köszi  a segítséget! :)

Roli_007 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 181

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Az alábbi képen látható kis területet szeretném szépen megcsinálni. A hely árnyékos, csak délután süt oda a nap.

http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/06/10/780IMG_20180610_093312.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/06/10/839IMG_20180610_093330.jpg

 

Valami ilyesmire gondoltam:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQ9qSDwaMaxr6PWvArkvSbk92vmv3PCdg-3wzvED7Wbd0-2-q9QQ

 

Tudnátok ajánlani, hogy milyen növényt tudnék ide ültetni és milyen anyaggal kellene a takarást elvégezni?

A levendula az maradna.

ZsuR Creative Commons License 2018.05.25 0 0 180

A kerthez hozza tartozik a kerites is, igaz?  

Talaltam par szepet - mi a velemenyetek?

 

Az elso ketto nagyon tetszik - minden magassagban!

 

Ez is tetszik - bar a karbantartasa nagyon meghatarozza az erzeset...

 

Erdekes megoldas, talan a leginkabb "nem kerites" kategoria, es tetszik ez is.

 

...muveszi... ha lenne hozza valami erzelmi kotodes, biztos csodalatos megoldas...

ZsuR Creative Commons License 2018.05.13 0 0 179

Akkor meggondolod nagyon ha valtoztatni kell az agyason... :))

Előzmény: Prakagyil (178)
Prakagyil Creative Commons License 2018.05.12 0 0 178

A kerítés melletti husszú szakasznak még az az érdekessége, hogy a föld alatt teljes beton ágyban vannak az elemek és kis (cserépléc méretű) csatornákkal minden összeköttetésben van mindennel, hogy tudjon a víz mozogni.

Előzmény: unartis: (173)
Prakagyil Creative Commons License 2018.05.12 0 0 177

A Kavicsbeton Kft palettájáról választottuk. A neve: Lisszabon bordás kosár.

Előzmény: unartis: (173)
Zeki_ Creative Commons License 2018.05.12 0 0 176

Köszönöm!

 

Mivel senki sincs aki egy nagyobb vízelvezető árkon meg 6 méter emelkedőn  behozzon 4 m3 cuccot a kertbe, így maradt a ledöngölt föld, meg 2 réteg geotextil + a gumi járólap.

Ha nem okés, majd jövőre hátha lesz pénzünk embereket megfizetni, akik ezt betalicskázzák.  Sajnos a teherautó is csak max a vízelvező árokba tudja ezt beönteni, mert egy rendes utca mellett van.

Előzmény: unartis: (170)
ZsuR Creative Commons License 2018.05.12 0 0 175

Oh de szep!!!  Nalam meg csak levelesek... 

Előzmény: Prakagyil (172)
ZsuR Creative Commons License 2018.05.12 0 0 174

Hat igen... es majdnem kivagtam, mert nagyon keson tert bele az elet tavasszal... de hat a lustasag jutalma :) ugye...

 

Iden viszont sok aga letorott a marciusi teli vihar alatt... legvagtam parat, de meg sokrol nem tudom mi lesz a sorsa... majd ha viragzik latom.  

Előzmény: unartis: (169)
unartis: Creative Commons License 2018.05.12 0 0 173

Ötletes kialakítás, jól néz ki a kerti kiülőd is ;) ,

Az első képen látható betonrekeszeket zsalukőként vetted? Menta gátnak szeretnék hasonló megoldást, mert minden felé elkúsznak, majd jól összekeverednek a fajták :(

Előzmény: Prakagyil (171)
Prakagyil Creative Commons License 2018.05.12 0 0 172

Ennyi virág még nem volt a tulipán fán:

Prakagyil Creative Commons License 2018.05.12 0 0 171

Feleségem kertje:

unartis: Creative Commons License 2018.05.01 0 0 170

Kedves Zeki_

 

A kéreg alá tehetsz geotextiliát, de néhány gyom elő fog jönni így is alóla. A gumi járólap alá érdemes CKT betont, alacsony cementtartalmú betont rakni, hogy ne süllyedjen meg.

Előzmény: Zeki_ (168)
unartis: Creative Commons License 2018.05.01 0 0 169

Kedves ZsuR!

 

Köszönöm a válaszod, meg érte 5 dollárért! Gratulálok, szép növénnyé nőtte ki magát!

Előzmény: ZsuR (167)
Zeki_ Creative Commons License 2018.04.30 0 0 168

Üdv, van egy csöppnyi kertem elöl és hátul. Elöl szinezett fakéreg lesz rakva, hátra medence meg gumi járólapok. Mi kell ezek alá? Geotextilia vagy agrofólia?  Vagy ahátsó kertbe fóllia, elölre meg geotextilia? 

ZsuR Creative Commons License 2018.04.20 0 0 167

Pontosan nem tudom - egy szezon vegi kiarusitasnal vettem (ot dollarert)... nem sok info volt hozza.

Előzmény: unartis: (163)
ZsuR Creative Commons License 2018.04.20 0 0 166

Mint Mo-on...

Előzmény: unartis: (165)
unartis: Creative Commons License 2018.04.20 0 0 165

Milyen hidegeket bír, nálatok milyen hidegek szoktak lenni?

Előzmény: ZsuR (159)
unartis: Creative Commons License 2018.04.20 0 0 164

Éppen olvastam, hogy mediterrán jellegű kerteke nagyon illik a Lagerstroemia indica, mivel mediterrán jellegű kertet szeretnék a ház közelébe, ciprusok és kínai selyemmirtusz került a fókuszba. Kenderpálmák,  a babér a japán banán mellé!

Előzmény: unartis: (163)
unartis: Creative Commons License 2018.04.20 0 0 163

Nagyon szépek, ez a Lagerstroemia indica ami neked van?

Előzmény: ZsuR (160)
ZsuR Creative Commons License 2018.04.18 0 0 162

Gondoltam, valami ilyen van mogotte - de lusta voltam utana nezni.  Koszonom Nora! :))

 

Az az Ilex/ holly, amit most ki kellett vagni, az sem volt bogyos... ketto van a telkemen, egyiknek sincs bogyoja...

Előzmény: CBNora (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!