Keresés

Részletes keresés

Longdickman Creative Commons License 2017.05.29 0 0 18
Előzmény: babsszy (17)
babsszy Creative Commons License 2017.05.29 0 0 17

Sziasztok, nekem a páromat érinti a probléma. Ha valaki ismer jó, megbízható orvost külföldön vagy itthon kérem írjon. Nagyon köszönöm a segítséget. 

melliko Creative Commons License 2017.05.07 0 0 16

Pénisz görbület megszüntetése - http://prolongsystem.hu

gabzó162 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 15

szia tudnál segiteni melyik doki kezelt

Előzmény: Rainbow78 (12)
joeklas Creative Commons License 2016.06.05 0 0 13

Szia!

Megtudnad mondani,hogy hány mg ot 

szedtèl a potaba bol?

Köszi

Józsi

Rainbow78 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 12

Sziasztok!

Mindenkit szeretnék bíztatni, hogy igenis van kiút a peyroni betegségből. Pár évvel ezelőtt jelentkeztek a tünetek a páromon, teljes kétségbeesés, férfi önbizalom napok alatt semmivé foszlott. Jó kis kálvária volt, mire találtunk megyeszékhelyen olyan embert aki egyáltalán ultrahanggal megnézte.... na de ezt nem is részletezem. Akkoriban még külföldön éltünk, és a doki javasolta a Potaba nevű gyógyszert amit külföldön lehet csak kapni, itthoni forgalomban nincs. Ezt szedte nagyon sokáig (több, mint egy évig), aztán a csomó felszívódott. Nem tudom segített-e a gyógyszer vagy  egyébként is helyrejött volna, de kérdezzétek meg az orvosotokat!! Egyébként a csomó maga jóindulatú, nekünk egészen nevetséges dolog miatt alakult ki: egy begyulladt szőrtüsző lett megnyomva és abból lett a galiba....

Rainbow78 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 11

Szia!

Mi már túl vagyunk a "betegségen" úgyhogy írhatsz nyugodtan..

Előzmény: Richard1111 (9)
Longdickman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 10

Olyat keresel aki szintén érintett?

Előzmény: Richard1111 (9)
Richard1111 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 9

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve, kaphatnek egy elerhetoseget valakitol akivel beszelhetnek errol, esetleg tanacsot kerhetnek? 

Koszonom

Richard

Caesar007 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 8

Sziasztok! 

Még nagyon fiatal,20 éves srác vagyok viszont az a helyzet hogy még nem volt semmilyen szexuális kapcsolatom és éppen ezért aggaszt az ami mostanában történik velem és nem tudom hogy ez normális e vagy valami betegségem van!? A helyzet az hogy mostanában azt vettem észre hogy önkielégítés alkalmával nem úgy merevedik a péniszem a felnőtt filmek láttára mint mondjuk 15-16 éves koromban,akkor ugyanis elég volt ha elkezdtem nézni egy felnőtt filmet és már állt is anélkül hogy hozzá értem volna,viszont mostanában ez egyáltalán nem így van ugyanis mindaddig nem kezd el merevedni a hímvesszőm vagy ha mégis akkor is csak félig,viszont teljesen merev csak akkor lesz ha elkezdem "verni",,mostanában pedig hogy ne legyen korai magömlésem minden egyes alkalommal mikor önkielégítést végzek visszatartom az ejakulációt viszont az élvezet érzése ugyanúgy megvan csak nem lövöm ki a spermát,viszont ettől a pillanattól kezdve már hiába ingerlem tovább a péniszem egyszerűen elkezd lankadni! :( Múltkor is találkoztam egy lánnyal akivel már több alkalommal találkoztunk és csókolózás közben elkezdtem érezni hogy merevedik a péniszem és egészen megmerevedett nem tudom hogy teljesen e de eléggé merev volt,viszont egy ideig ez így is volt aztán szintén elkezdett lankadni!! :( Ez normális?? Vagy merevedési zavarom van?? Nagyon félek!! Illetve nem tudom hogy van e köze ehhez a problémához annak amire kb egy éve lettem figyelmes hogy a péniszem balra görbült! Nem igazán nagy mértékben,de eléggé észrevehetően,és ez nem csak merev hanem lankadt állapotban is észrevehető!! Valamint a péniszem bal oldalán merevedéskor egy dudor is tapintható amit nem mondanék porc keménynek de merevedéskor tapintható és önkielégítés közben néha enyhe fájdalmat is érzek valamint a dudor felöli oldalon mintha kisebb homokóraszerű horpadás is lenne! Nagyon megijedtem hogy így eldeformálódott a péniszem éppen ezért felkerestem egy urológus szakrendelést ahol fizikális és UH-os vizsgálat után a szakorvos azt mondta hogy semmiféle hegesedésre vagy göbre utaló jelet nem talál és hogy valójában nem kell félnem mivel teljesen egyenes hímvessző nincsen senkinek!! Viszont elküldött a legközelebbi klinika szakrendelésére ahol a szakorvos a sok beteg miatt gyorsan csak fizikálisan tapintva vizsgálta meg a hímvesszőmet és azt mondta hogy valószínűleg kezdődő induratiom van és hogy menjek el egy andrológushoz mivel ez az ő szakterületük!! Így is tettem elmentem az andrológiai szakrendelésre ahová a szakorvos kérésére vittem magammal digitállis felvételeket a merev illetve lankadt péniszemről és hosszas beszélgetés után megvizsgálta a péniszemet,és a heréimet mind fizikálisan mind részletes UH felvétellel,még a péniszem vérellátását is megvizsgálta és azt mondta hogy megnyugodhatok,a péniszem semmi hegesedésre utaló jelet nem lát az UH felvételen és tapintásra is teljesen rendben talál mindent!! Azt mondta hogy a heréim is nagyon szépek illetve a pénisz keringése is ép és hogy teljesen egészséges fiatalember vagyok!! Utánna néztem az interneten a a pénisz görbületnek és ott azt írták hogy egy gyógyíthatatlan úgynevezett peyronie-betegség okozza a pénisz elgörbülését,és mióta ezt olvastam a neten még inkább aggaszt a dolog hogy egy idő után oly mértékűvé válik a görbület hogy képtelen leszek lánnyal szeretkezni,vagy hogy nem fog neki tetszeni a péniszem mivel fél merev állapotban még erősebb ez a görbület mint merev állapotban!! :( Szerintetek szükséges lenne újabb kivizsgálásra menni,vagy megnyugodhatok,hogy biztosan nincsen peyronie betegségem merthogy az elvégzett vizsgálatok egyértelműen kizárják ezt a fajta betegséget vagy lehetséges hogy nem vették észre az engem vizsgált szakorvosok hogy gyógyíthatatlan beteg vagyok?! Vagy mik az egyértelmű tünetei ennek a betegségnek?? Nagyon kétségbe vagyok esve hogy ilyen fiatalon elvesztem a férfiasságomat és hogy nem fogok tudni szexuális életet élni!!

Válaszotokat előre is köszönöm! 

Yale Creative Commons License 2014.10.02 0 0 7

Konnor Macleod!Szia!

Javasolnám; elsőkörben hagyd abba a xanax szedését ( a fő problémádat nem oldja meg!!!),keress fel egy pszichológust,segíteni fog benne hogyan szerezz önbizalmad,és hogy pozitívan a gyógyulásodra koncentrálj. (Megjegyezném,itt is csak tapintatosan,hogy az önsajnálat csak haragot szül-ördögi kör!! )Ezzel egyidejűleg olvasd el a cikket,nézd át az egész oldalt,érthetően leírja hogy mi is ez a betegség,és talán jó hatásokat érhetsz el ennek a táplálék-kiegészítőnek a szedésével.Kérj telefonon tanácsot,merj segítséget kérni!! Azt pedig,hogy "nem érzed hogy lenne jövőd,nyűg élni is így", felejtsd el! Nagyon fiatal vagy,előtted az élet!

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

http://www.enzymus.hu/peyronies-disease/neprinol/index.html

Ui:szerintem egy próbát megér.....csak rajtad múlik!!!!

Előzmény: Konnor Macleod (5)
Yale Creative Commons License 2014.10.02 0 0 6

Szia!

Javaslom olvasd el a cikket,nézd át az oldalt,rendkívűl érthetően és átláthatóan magyarázza magát a Peyronie-betegséget,és ennek a táplálék kiegészítőnek (Neprinol) a hatását.(Állítólag Amerikában nagyon jó visszajelzéseket kap.)Javasolnám még hogy keress fel egy pszichológust,aki segíthet, "helyre tesz" lelkileg (Nem ciki!!!! )Ugyan egy lélekromboló betegség ez,de ha pozitívan állsz hozzá a gyógyuláshoz, az sokat segíthet!!!Ha pedig beválik a táplálékiegészítő,nem kell elhamarkodottan döntened a családalapításról sem (megjegyezném tapintatosan,hogy az senkinek nem lenne jó,se neked,se az anyának se a babának),hanem egy egészséges párkapcsolat felelősségteljes döntése lenne.

Kívánok neked mielőbbi gyógyulást!

http://www.enzymus.hu/peyronies-disease/neprinol/index.html

Előzmény: andropara (-)
Konnor Macleod Creative Commons License 2014.02.18 0 0 5

Sziasztok 24 éves vagyok, nekem görbülettel kezdődött majd kisebb fájdalmakkal, nem foglalkoztam vele majd szinte mikor napi rendszerességgel fájt feszült a farkam  elmentem a dokihoz urulógushoz aki nem köntörfalazott elmondta hogy gyógyíthatatlan műteni lehet de minek szarnak egy pofon, addig se volt sok önbizalmam a lányokhoz de most meg semmi 2x kaptam emiatt idegösszeomlást azóta folyamatosan xanaxon élek kb 1 éve , már nem leszek soha az aki anno voltam gyakorlatilag tönkre tette az életemet fiatalságomat , nem érzem magam férfinak nincs önbecsülésem nem tudok nőre nők szemébe nézni társaságba csak a munkahelyre járok , nem érzem hogy lenne jövőm nyűg élni is így. 

drnanasi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4

Ez egy autoimmun gyulladásos folyamat.

Önállóan ritkán jelentkezik, tehát van valami más tünet is amit nem ír le.

Ugyanúgy kell kezelni, mint bármilyen más autoimmun folyamatot.

Elvben tudok segíteni.

traktoros józsi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 3

szerintem minél hamarabb doki megint, járd végig mindet ha szükséges. és ha cigizel, akkor azonnal hagyd abba.

(a gyermekkel kapcsolatos dolgot szerintem gondold át még 1x, mert az nagyon komoly dolog, nehogy egy életreszóló rossz döntést hozz meg az anyát illetően ami esetleg kihat majd a gyermekre is, azért, mert hirtelen bepánikoltál)

Alex Raps Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2

Sztem menj vissza az urológushoz.

charpentier111 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 1

Nem kell pánikba esni, viszont ez lehet cukorprobléma , méginkább visszér-probléma előjele is, az életmódot ennek megfelelően kell alakítani. Érdemes tájékozódni a rokonságban előforduló, ilyen jellegű betegséggel szemben.

Én már voltam huszonévesként szakorvosnál komolynak látszó, here-visszér problémával (az építezésünknél legénykedtem) és mégis 3 gyerekem van, sok év után...

Ezek lassú lefolyású dolgok, erősen genetika.

Kerülni a sok ülést, gyakran mozogni, zöldséget-gyümölcsöt is enni!

Holl Gold Creative Commons License 2013.11.24 0 0 0

nem is hall0ttam ilyenröl...

andropara Creative Commons License 2013.11.24 0 0 topiknyitó

Sziasztok! 35 éves, átlagos-sportos férfi vagyok, és nagyon kétségbe vagyok esve. Még májusban vizelés közben tapintással egy gyufafej nagyságú csomót vettem észre a péniszemben, nem a bőr alatt, hanem mélyebben. Nem fájt semmim (akkor még), semmi működési rendellenesség sem volt, de azért én rendesen frászt kaptam, és rohantam az urológushoz. Az elküldött ultrahangra egy másikhoz, amelyik megállapította, hogy ez egy Peyronie-betegség (induratio penis plastica), ami egy jóindulatú kötőszövetes elfajulás -hegesedés, ami okozhat fájdalmat a merevedéskor, illetve a következménye a hegszövet eltérő rugalmassága miatt a pénisz görbülete. Súlyos esetben a fájdalom ill. a görbület miatt lehetetlenné válik a közösülés, de nekem nyilván nem (volt májusban) ilyen súlyos, mert sem görbület, sem fájdalom (akkor még) nem lépett fel. Májusban még partnerem is volt, semmi problémát nem észleltem, azt, hogy olyan betonkeményen állt, hogy volt egy feszítő érzés (majd' szétrobban), nem éltem meg problémának, inkább büszke voltam rá. Szóval az orvos azt javasolta, hogy mivel különösebb panaszt nem okoz, egyelőre nem kell vele foglalkozni, fél év múlva menjek vissza kontrollra.

A fél év letelt, a kontroll most lenne amúgy is esedékes. Azóta viszont két dolog történt:

1. nincs már partnerem, pont májusban szakítottunk, ezt most nem részletezném, lényeg az, hogy az elmúlt fél évben nem volt rendszeres teljesítmény-tesztnek alávetve a szerszám, heti 1x-2x kézimunka, meg a hajnali merevedések voltak az össz igénybevétel. Ez alatt gondom nem volt, egészen most szerdáig.
2. Öt nappal ezelőtt, heti rendes "edzésem" után éjszaka ernyedt állapotban elkezdtem fájdalmat érezni, ami másnap is fennállt egész nap. Nem olyan volt, hogy fetrengjek tőle, hanem egy folyamatos nyomást, feszítő érzést érzek.  A csomó, amit időnként orvosi tanácsra már el is felejtettem, persze még mindig ott van, és szerintem az okozza a fájdalmat.
Péntekre a fájdalom alább hagyott, ezért nekiálltam "tesztelni", pénteken is meg szombaton is, és a tegnapival azt értem el, hogy sikerült a fájdalmat reprodukálni.

Természetesen holnap rohanok vissza az orvoshoz, de legközelebb pénteken rendel, holnap csak időpontot tudok kérni a betegirányítótól. Meg akarom nézetni egy magán-urológus-andrológussal (tud valaki ajánlani valamit?), csináltatni akarok róla egy MRI felvételt, mert csütörtök-péntek teljes depresszió és kétségbe esés után most ott tartok, hogy többfrontos háborút indítok ellene azonnal, pénz nem számít, most már nem az van, amit az ultrahangos doki mondott, hogy ha nem okoz tüneteket, nem kell vele foglalkozni.

Teljes a kétségbe esésem, mert a neten nem sok bíztatót olvastam a Peyronie-kórról, a gyógyszeres kezelés eredményei ellentmondásosak, a műtéttel meg az a baj, hogy eleve a hegesedés a betegség lényege, most ha még fel is vágják, és sebet ejtenek rajta, az csak még több hegesedéssel fog járni. Olyan, mint mikor a Legényanyában ásnak egy gödröt, de nem tudnak mit kezdeni a kitermelt földdel, ezért ásnak neki még egy gödröt, és így tovább...

Gyakorlatilag nekem most az a lelkiállapotom, hogy oké, hogy jóindulatú, tehát életben maradok, csak éppen minek, ha nem leszek képes férfiként funkcionálni? Nem szeretnék szerzetesnek vagy papnak menni életem hátralévő részében. Gyerekem még nincs, és nem is akartam egyelőre, mert úgy voltam vele, hogy férfiember ráér ezzel, hát most ott tartok, hogy lehet, hogy kurva gyorsan csinálni kéne egyet valakinek, mert most még ugyan fájdalmasan, de működik a műszer, viszont ki tudja meddig fog?

Volt-e valakinek hasonló betegsége? Mi a lefolyása? Reménykedhetek-e, vagy nekem kapáltak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!