Keresés

Részletes keresés

alt_ Creative Commons License 2023.02.26 0 0 1787

Hogy jobban érthető legyen, illetve ami a magyarázatból kimaradt:

 

Az ERŐSEN titkosított fájl feltörésekor juthat el a hacker a seed phrase mátrix-hoz, ekkor látja, szembesül vele.

Tehát a következő feltörendő védelmi vonal a hamisított mátrix megfejtése.

Ekkor jöttem rá miért nem elég a 12 szavas seed phrase, a mátrixom megköveteli a 24 szót. 

alt_ Creative Commons License 2023.02.26 0 0 1786

Sziasztok !

Ami még érdekes téma, de ez sem a BTC-hez kötődik, a seed phrase (SP) őrzése.

Sajnos ezen a fórumon nem tudok (szabad) lényeges információkat megosztani idegenekkel de:

Először én is 12 szavas SP-t alkalmaztam, aztán rájöttem hogy nekem csak a 24 szavas a megfelelően biztonságos.

Ezt csak hardver wallet tartalmazhatja, régen én is használtam szoftver wallet-et a 12 szavasnál, de ez rég volt.

Volt Ledger-em, de az nagyon szar, elajándékoztam. Ami viszont nagyon bevált: SecuX V20

Na de a lényeg: hol tárolod a SP24-et a wallet-en kívül?
Nagyon sok megoldást néztem, mindenféle fémbe gravírozható dolgokról, ami kibír 2000 fokot tűzesetnél stb, de nem tetszettek.
Lehet fejben tartani, papírra írni, megosztani a 24 szót többfelé stb, rengeteget olvastam erről...

Nekem saját módszerem van, igenis lehet számítógépen tartani fájlban, felhőbe tárolni stb.
Így ezt a fájlt 8 szerverre is felteheted, nem fog elveszni.
De úgy kell csinálni, hogy a fájl ERŐSEN titkosított, és ha a titkosítást feltörik az se legyen elég a hackernek.

Erre találtam ki egy módszert, melynek neve: "seed phrase mátrix", sajnálom hogy mondhatok róla többet :(
Ezt a mátrix módszert még nem szabadalmaztattam :)

A másik: a mátrix ne legyen teljes, félre kell vezetnie az olvasóját, hazudjon, hiányozzanak belőle
információk, én úgy hívom: "hiba a mátrixban" (mint a Mátrix című filmben, onnan van a kifejezés).

A mátrixból hiányzó információk elrejtése, erre egy javaslat:
Ne ott legyen ahol laktok, gondolatébresztőnek egy példa:
46.8434 17.4460

Na de BTC: én minden nap boldog vagyok azért mert a BTC-t most csak 8M körül meg lehet venni, baromi olcsó ahhoz képest
amikor majd 500M fölött lesz. Brutális lehetőség, nem szabad kihagyni ...

W_B Creative Commons License 2023.02.21 0 0 1785
Herold Creative Commons License 2023.02.20 0 0 1784

És ha egy humán beállítottságú hajléktalan tanár az? Legyen egy mentő kérdésed mondjuk a magyar irodalomról.

Előzmény: alt_ (1782)
alt_ Creative Commons License 2023.02.20 0 0 1783

Egy apróság: azon viszont azóta gondolkodtam hogy a 10.000 Ft-ot inkább 50.000 Ft-ra emelem.

alt_ Creative Commons License 2023.02.20 -3 0 1782

Nem a témához tartozik, de egy történet nektek:

Állított már meg titeket koldus ? Engem igen. Elgondolkoztam rajta hogy adjak-e neki pénzt vagy sem, aztán pár éve jött az ötlet, hogy kezeljem le a dolgot, én így csinálom:

Vagy 0 vagy 10000 Ft-ot kap, nincs más lehetőség.

10000 Ft annak a koldusnak jár aki válaszol a kérdésemre: "Mi az a PARSEC" ? Eddig még egy sem tudta. A tudás óriási hatalom.

És ha igazán okos, nemcsak a PARSEC fogalmát tudja fejből, hanem a 10000-t kriptovalutába fekteti, hogy legyen belőle a jövőben 1 millió Ft-ja.

Ti hogy kezelitek a koldusokat ?

alt_ Creative Commons License 2023.02.19 0 0 1781

Igazából tényleg szar ez a fórum, mert a BTC csak 1 a nagy halmazból. SOKKAL értelmesebb lett volna KRIPTOVALUTA címmel nyitni topikot.

1 BTC viszont biztos eléri a 400 millió Ft-ot (1 millió dollárt), de nem fog ott megállni, tovább fog menetelni felfelé.

Ha majd visszaemlékeztek erre: én megmondtam még 2023-ban.

Ha stabil coinról beszélünk akkor én egyértelműen az USDC-re szavazok.

uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.16 0 0 1780

Néhány elemzõ szerint a legutóbbi emelkedés manipuláció eredménye, és adusd megzzūnése áll a háttérben, tehát köze sincs egy bikapiachoz, csak a válnák okosan jönnek ki a dusd-bõl.

uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.15 0 0 1779

Gyorsan változnak a dolgok, lehet hogy majd megbánom, de mégis gyarapítottam a btc-met. Az előző hsz-ekben írt dolgok úgy látszik nem érdeklik az árfolyamot. Az inflációs jelentés nem lett túl jó, mégis kilőtt a btc újra. Végül is a btc-t tényleg nem érinti, hogy a sec éppen kikkel foglalkozik, kiket büntet, és a gazdaság állapotáról is egyre gyakrabban hallani, hogy elkerüli a világot a recesszió, csak az inflációval kell megküzdeni, az meg jól áll. Most már kénytelen vagyok a bikáknak szurkolni, úgy hogy hajrá, ha meg most mégse indol be, veszek megint :D

uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.13 -1 0 1778

A SEC célba vette BUSD-t, ez már önmagába nem épp bikás hír, pláne ha rossz vége lesz.  

uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.13 -1 0 1777

A mostani korrekció már várható volt, ráadásul nem is biztos, hogy korrekció, és nem inkább egy lefelé fordulás indult el. Szerintem az csinálta jól aki az első havi fellendülésből tudott profitot kivenni. Én nem számítok már drasztikus esésre, de simán lehet még mélypont, egész  évre az oldalazás tűnik a legvalószínűbbnek. A tartós emelkedésnek is vannak jelei, de ennek a legkisebb a vlószínüsége, ezt csak az indokolja, hogy a befektetők ráunktak a rossz hírekre, minden más ellene van. A rövidtávú esésre és tartós oldalazásra irányuló tippemet a makrogazdasági környezetre alapozom; szerintem a 25 bázispontos FED emelések még eltartanak egy darabig. Gyengül a dollár, és bár van honnan gyengülni hosszútávon ez nem feltétlenül jó; tudom hogy a gyengülés a kockázati tőke felé tereli a lét, de ha emiatt az infláció visszahúzódása túl lassú lesz, sokáig eltart még míg a FED győzelmet hirdethet, márpedig csak akkor lesz BTC bikapiac, ha ez eljön. Ráadásul a SEC támadásba lendült, kell a szabályozás, de szerintem szarva közt a tőgyit kapták el azzal, hogy rámentek a Binance partnerére; lehet erre mondani, hogy ideiglenes a dollárforgalom elakadása, de a Kraken, és a Metamask is képbe került. Ami a legérthetetlenebb az a stakelés elleni fellépés; persze ez a BTC-t nem érinti közvetlenül, de a keiptónak összességében nagyon nem tenne jót, ha ez ilyen irányba menne. Ezek a hírek önmagukban nem jelentősek, de a SEC viselkedése minha megváltozott volna, ezek nem kriptóbarát és nem problémamegoldó lépések, sokkal inkább támadás jellegű, és ez nagyon megnöveli a kockázatot. Amíg ki nem derül mi a faszt akar a SEC valójában, én nagyon meggondolnám veszek-e kriptót, akármilyen olcsó is lesz. Persze az egészet be lehet tudni egy FTX utáni sokknak is, de összességében most nagyon nagy a bizonytalanság, ez is a kivárást, oldalazást erősíti. Ha lehet még tippelgetni, szerintem hosszútávon a SEC nem lesz ellenséges, a stratégiai céljaikban a kriptók ésszerű szabályozását fogalmazták meg, most csak kicsit túltolták az FTX miatt, de kitudja, lehet, hogy ezek is jó okkal történnek, és tényleg a befektetőket védik; ha ez így van az viszont hosszútávon nagyon pozitív, és lesz még újabb BTC csúcs, de akkor is én inkább csak figyelgetek mi lesz.

uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.12 0 0 1776

Ja, most látom nem nekem ment. Bocs, benéztem.

Előzmény: W_B (1774)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.12 0 0 1775

Én nem mondtam, hogy a tõzsde szar, és a FIAT pénzrõl sem nyilatkoztam. Vitatkozni nem fogok, de a hazudozásal álljál már le! Írogassad amit szoktál, mondogasd, hogy piramisjáték meg egyéb okosságok, csak ne úgy írjál faszságokat, mintha az én véleményem lenne!

Előzmény: W_B (1774)
W_B Creative Commons License 2023.02.12 -1 1 1774

Nem akarok egyikőtökkel sem vitatkozni, abba teszitek a pénzeteket amibe jólesik.

 

Mellébeszélni meg nem kell, hogy a hagyományos tőzsde meg a magyar gazdaság is így-úgy szar, mert az egyik kriptó mellett sem érv.🙂 

 

A részvények mögött ott van a cég, aminek állóeszközei vannak, profitot termel: a rengeteg fajta kripto mögött nincs semmi, csak az a hit, hogy holnap lesz egy nagyobb balek, aki többért megveszi.

 

A millpengőt legalább papírra nyomták, gyújtósnak lehetett használni.

A kriptoval még ki sem törölheted..

Előzmény: Skiai (1773)
Skiai Creative Commons License 2023.02.11 0 0 1773

Akkor írjál a hagyományos tőzsdéről valamit! Hátha közben kis lámpák villannak fel a fejedben.

Ez ugyanaz a rulett-asztal.

Mindennek ára van ami fontos, ami tartja az árát, az olyan lesz mint a gold standard. A többi veszít, meg spekulál össze-vissza.

A magyar nemzetgazdaság is olyan mintha egy bolond irányítaná. Szerinted itt mi a stabilitás?! Kinek érdeke itt, hogy független legyél, és független legyen a pénzed?!

Előzmény: W_B (1771)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.10 0 0 1772

Mivel minden egyes megâllapításod téves, bocs de nem állok le vitatkozni. Tõlem aztán azt hiszel, amit akarsz, nekem nem baj, ha nem veszel részt benne, és az se érdekel, ha valaki elhiszi amiket írtál. De amúgy egész jól összefoglaltad a kriptogyūlölködõk kedvenc tévhiteit. Már csak egy kriptohippi kéne, és mehetne a harc:D

Előzmény: W_B (1771)
W_B Creative Commons License 2023.02.10 0 0 1771

"A kriptóknál nagy a volatilitás, ezért lehet vele sikeresen kereskedni. Senki nem ismeri a jövőt, de amellett, hogy nagy a volatilitás, kirajzolódnak a tőzsdékkel korreláló trendek, ezért befektetőként is részt lehet benne venni."

 

Igen, ez MINDENRE igaz. :-D

"Az árfolyam változása magában hordozza a veszteség kockázatát és a nyereséget is. A historikus medvepiacok és a bikapiacok egyértelműen látszanak."

 

...utólag!

 

"Akkor lenne igazad, ha lehetne előre tudni, hogy innentől kezdve csak lefelé mehetnek az árfolyamok."

 

Neked meg akkor, ha innentől csak felfelé mehetnének az árfolyamok!

 

Még egyszer: ti, kriptósok csak egymástól tudtok pénzt elnyerni.

Te veszel BTC-t, a másik kriptós megveszi többért... az ő pénze a te nyereséged.

Ez egy zárt piac. Kívülről nem kerül bele pénz, nem termel nyereséget, osztalékot.

 

Jelenleg 22,469 kriptopénz létezik.

A gyakorlatban egyiket sem tudod használni a mindennapi életben, csak spekulációra, hogy hátha megveszi valaki többért, mint amennyiért te vetted.

Előzmény: uwu_the_great (1770)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.10 0 0 1770

A kriptóknál nagy a volatilitás, ezért lehet vele sikeresen kereskedni. Senki nem ismeri a jövőt, de amellett, hogy nagy a volatilitás, kirajzolódnak a tőzsdékkel korreláló trendek, ezért befektetőként is részt lehet benne venni. Az árfolyam változása magában hordozza a veszteség kockázatát és a nyereséget is. A historikus medvepiacok és a bikapiacok egyértelműen látszanak. Akkor lenne igazad, ha lehetne előre tudni, hogy innentől kezdve csak lefelé mehetnek az árfolyamok. Az utóbbi hónapot elnézve és a friss hírekre alapozva 99% eséllyel tévedsz.

Előzmény: W_B (1769)
W_B Creative Commons License 2023.02.07 -1 0 1769

A kriptóknak nem megy automatikusan felfelé az áruk. Miért nőnének az égig??

 

Akkor tudsz vele keresni, ha lesz még nagyobb marha, aki még többért megveszi.

 

Annyi erővel azt is sajnálhatnád, hogy nem vettél lottót.

Előzmény: alt_ (1764)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1768

A befektetéshez és a kereskedéshez is találsz oktatóanyagokat a neten. Nem olcsók, de ha csinálni akarod, megéri, mert legalább az általános hibákat nem követed el. Egyáltalán nem könnyű terep, hiába a nagy volatilitás, tény, hogy a résztvevők 90%-a bukik, továbbá a kriptók nagy része eleve nem élhet sokáig, és nehéz megmondani melyiknek mennyi a ciklusa, ráadásul nagyon nagy része eleve csalás.  Viszont ha hiszel benne, hogy ez egy maradandó dolog, nyilván nem érdemes belőle kimaradni. A BTC tényleg más mint a többi kriptó, nem csak a múltja és a kapitalizációja miatt. amilyen primitív a többi kriptóhoz képest, pont annyira zseniális, de a legfontosabb, hogy mi van az emberek fejében, igazából ettől van az, hogy a kriptók között a BTC-ben van a legkisebb kockázat, és kezdőként elsőre erősen ajánlott elsőre ezzel foglalkozni, és csak 1-2 év múlva az altokkal.

Előzmény: alt_ (1765)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1767

Azért annyira ne ájulj el a kriptóktól! A topic címe egyébként is BTC, és nem véletlenül van megkülönböztetve az altoktól; sem kereskedés, sem befektetés szempontjából nincsenek egy súlycsoportban.

 

 

Előzmény: alt_ (1764)
alt_ Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 1766

Persze voltak nem túl jó ötleteim is régebben, de hátha valaki továbbfejleszti, egyelőre nem látok benne realitást:

 

Szóval a tőzsdén (mondjuk BINANCE-en), egy viszonylag nagyobb összeggel automatikusan váltogatni BUSD - USDT között.

A módszernek teljesen automatikusnak kellett volna lennie (míg alszol, akkor is vált neked a tőzsde), a tőzsdén lehet(ne) adni ilyen megbízást, és ha megnézitek ezeknek a stabil coin-oknak hogy mozog az árfolyama,

egymáshoz képest, bizonyos pontokon, vagy pontok közelében kell éppen váltani, mondjuk 1.001 / 0.999 vagy 0.999 / 1.001 pontnál, persze tovább finomíthatók a számok... 

A végkövetkeztetésem az volt hogy matematikailag jó megoldás, gyakorlatilag kivitelezhetetlen :(

alt_ Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 1765

Végezetül egy feladvány nektek, higgyétek el rögtön én sem jöttem rá a megoldásra, sokat kell foglalkozni a kriptóval, elemezgetni, gondolkodni, mint mondtam: NÉZZ ÉS LÁSS!

 

Tehát mit kell csinálni, hogy akkor is nyerjünk ha a kriptovalutánk árfolyama csökken, és akkor is nyerjünk ha az árfolyama növekszik ?

Ugyanis egy idő után rájössz, hogy mindkét eset nekünk jó :) 

 

Egyetlen eset van, amire én sem tudom a megoldást: ha a kriptovalutánk árfolyama örökre csak lejtmenetben van. Ezesetben nem tudom hogy lehet hasznot realizálni.

alt_ Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 1764

Gyerekek!

Baromi szerencsések vagyunk mi, akik most ebben a korban élnek.

Elképesztő lehetőség van a kriptovalutákban.

Mindig is gondolkodtam azon, hogy ha valaki megállít az utcán, és egy szót mondhatnék neki, ami számára leghasznosabb lenne, akkor biztos ezt mondanám neki: KRIPTOVALUTA.

Sajnos én sem léptem időben, akkor még nem vettem mikor kellett volna, 1 milliárd Ft-ot így buktam el.

Mert persze akkor fontosabb volt hogy kicsit a lakást felújítsuk, meg lecseréljem a számítógépet stb.

Pedig vehettem volna 40 BTC-t.

 

De sebaj, higgyétek el most sincs késő, mindig azt hisszük, hogy de kár hogy nem a bitcoin-pizza idején vásároltunk be.

2033-ban meg majd azt sajnáljuk hogy 2023-ba nem szálltunk be a kripto business-be, pedig mekkora üzlett lett volna 10 éve...

Én mindig számolgatok hogy nem túl nagy befektetéssel meddig lehet eljutni, szerintem úgy 500 millió - 1 milliárd Ft-ot össze lehet hozni kriptóval.

Tippet nem adok, de számoljatok utána, elemezzetek árfolyam grafikonokat, NÉZZ ÉS LÁSS, ott a lehetőség. Én korán szóltam nektek, még most időben, 2023-ban.

Hajrá mindenkinek.

uwu_the_great Creative Commons License 2023.01.12 0 0 1763

Ki lehetne iktatni, van is rá esély, de szerintem nagyobb rá az esély, hogy marad, és nagyjából kõveti a tözsdét.

Előzmény: Skiai (1757)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.01.12 -1 0 1762

Szép kilövés, de remélem a FED letöri február elején, jó lenne, ha még pár hónapig akciós maradna.

alwayshappy Creative Commons License 2022.12.29 0 0 1761
Skiai Creative Commons License 2022.12.07 0 0 1760

Korai eladással profitot? Nem kizárt, de nem is valószínű. Ezt nem gondoltad végig.

Előzmény: Herold (1758)
W_B Creative Commons License 2022.12.06 0 0 1759
Herold Creative Commons License 2022.07.22 -2 2 1758

Mármint Bitcoinnal? Úgy, hogy eladod az összeset. Amíg még nem késő.

Előzmény: Skiai (1757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!