Keresés

Részletes keresés

jimmbesz Creative Commons License 2019.10.03 0 0 17163

Te szedted esetleg ?

Ha igen használt valamit?

Előzmény: sorstárs2882 (17160)
40_felett Creative Commons License 2019.10.03 0 0 17162
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, talán más is tapasztalta már hasonló tüneteket.
Ha az ondó mennyisége hirtelen a sokszorosára nő az melyik szerv gyulladásos betegségére utal?
Namurlan Creative Commons License 2019.10.03 0 1 17161

Jelen állás szerint egyet kell hogy értsek veled. Én csak azt remélem hogy nem fog visszaromlani a helyzet. Rohadt nehéz volt idáig eljutni....

Előzmény: Ricciardo (17158)
sorstárs2882 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 17160

Nem tudom miért preferálja egyik orvos ezt a másik azt.Az biztos, hogy mindkettő alfareceptor blokkoló és az alfuzosinnál nincs is beírva a lehetséges mellékhatások közé.

Előzmény: jimmbesz (17153)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.03 0 0 17159

Arról nem is beszélve hogy egyik ruháról át is terjedhetnek a másikra. Ha pl. konyharuhát mosol össze az alsóneművel 30 fokon akkor szinte garantált a fertőzés. A konyhában rengeteg baktérium van a nyershústól, és ha az ott használt rongyot minimum 60 fokon kell mosni, és nem rövid programon.

Előzmény: Change Request (17154)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.03 0 0 17158

Örülök hogy jól vagy, csak így tovább. Egyébként én is rendbe jöttem, leszámítva azt hogy hideg időkben azért sajnos érzem a mellékherét. De azt hiszem ez valamilyen szinten mindannyiunkat elkísér majd életünk végéig. 100% ra szerintem ebből nem lehet meggyógyulni.

Előzmény: Namurlan (17152)
Change Request Creative Commons License 2019.10.02 0 0 17157

A törölközőknél és a pizsamáknál ugyanez a helyzet.

Előzmény: Change Request (17156)
Change Request Creative Commons License 2019.10.02 0 0 17156

Ez de durva! Az biztos, hogy kib@szom a régi mosógépet és veszek egy újat + egy jó szárítógépet ami 70-90 fokon megszárítja, és ami a legfontosabb sterilizálja az alsóneműt. Mert a cikk szerint hiába hipózom ki az alsóneműt, ha a mosógép belülről egy trágyadombhoz hasonló baktériumtelep. Valószínűleg vissza lehet fertőződni így is. Addig meg vasalom az alsónadrágokat.

A cikkből:

"Számtalan baktériumot észleltek az egyik német kórház újszülött intenzív osztályán a koraszülött csecsemők bőrén, amelyek többek között a tüdőgyulladás, húgyúti fertőzések, lágyszöveti fertőzések és vérmérgezés kialakulásáért felelősek."

"A kórház energiatakarékos mosógépet használ, nem pedig a kórházban általában használt magas hőmérsékleten működő gépet. A baktériumokat főleg az ajtó gumitömítésénél és a mosószerfiókban találták meg, és miután elvitték a gépet a kórházból, a fertőzések is eltűntek."

"Mindez azonban roppant veszélyes, mert az E-coli baktérium jól nő a törülközőkön. A székletbaktérium hamar bekerül a törülközőbe, mert az nedves. A tanulmány szerint a baktériumok elpusztításához javasolt hőmérséklet legalább 60 celsius fok. Ráadásul a tanulmány szerint hiába adunk fehérítőt a vízhez, annak aktivitása az alacsony mosási hőmérsékleten erőteljesen csökken. A tanulmány szerint ha hidegvízzel mossuk a törülközőt, majd az arcunkat ezzel töröljük, akkor több coli lesz az arcunkon, mintha fejünket a WC-kagylóba dugtuk volna."

Avarsavala Creative Commons License 2019.10.02 0 0 17155

Mi már egy éve Sanytollal mossuk az alsóneműt és a biciklis cuccokat, amióta észrevettem, hogy sötét foltok vannak a péniszemen. Gombára gyanakodtam, de a bőrgyógyász szerint csak hiperpigmentáció a biciklizés közbeni súrlódás okozta irritáció miatt. Ettől függetlenül nem árt az a fertőtlenítőszer az alacsony hőfokon mosható műszálas cuccoknál.

Change Request Creative Commons License 2019.10.02 0 0 17154
jimmbesz Creative Commons License 2019.10.02 0 0 17153

Annak idején irtak fel nekem tamsolt és sajna tapasztaltam ezt a retrográd tünetet.

Ez az alfuzosinnak nincs?

Akkor miért nem ezt írta fel egyből a doki...

Előzmény: sorstárs2882 (17151)
Namurlan Creative Commons License 2019.10.01 0 1 17152

Itt vagyok ám, csak ritkán járok ide. Mindkét dologban igazad van, nem 100% az állapotom, viszont bőven 90% feletti, úgyhogy lekopogom, jól vagyok. Csak ritkán vannak tüneteim, és azok is rövid életűek. Ráadásul megtanultam kezelni, befolyásolni őket, ami azt jelenti pl. hogy ha nem iszom alkoholt, akkor sokkal kevesebb a valószínűsége, hogy valamelyik tünet előjöjjön.

Maga a beavatkozás sem volt olcsó, de utólag úgy gondolom, hogy megérte megcsináltatni. 

Előzmény: Ricciardo (17121)
sorstárs2882 Creative Commons License 2019.09.28 0 1 17151

Az alfuzosin ugyanez a gyógyszercsoport az említett mellékhatás nélkül.

Előzmény: Avarsavala (17150)
Avarsavala Creative Commons License 2019.09.28 0 0 17150

Ha tényleg a gáttájéki simaizmok feszessége okozza a bajaidat, akkor a Tamsol működhet is. Cserébe jó eséllyel retrográd ejakulációd lesz, amíg szeded. Ha nem akarsz pont most gyereket, akkor végül is nem gond. Viszont életed végéig úgyse akarod szedni, szóval meg kéne próbálni ellazulni. Esetleg igyál többet. :)

Előzmény: miguell (17148)
jimmbesz Creative Commons License 2019.09.27 0 0 17149

Ki tudja mikor ér el hozzánk ez a rezum kezelés........

Előzmény: creb19 (17144)
miguell Creative Commons License 2019.09.27 0 0 17148

Igen, ébredés után jobb is. Habár éjjelente ígyis felkelek 1x pisilni.  Nincs valami gyógynövény vagy étrendkiegészítő ami ellazítja a prosztatát. Tamsol gyógyszerről már hallottam, bár sosem próbáltam még ki.

Előzmény: Avarsavala (17146)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.09.27 0 0 17147

Tenyésztésnél is pont úgy ahogy írod, a leggyakoribbakat...  többféle táptalaj és módszer van, de ha a rutin tenyésztés negatív akkor menj pszichológushoz. Itt tart most az orvostudomány.

Előzmény: Avarsavala (17143)
Avarsavala Creative Commons License 2019.09.26 0 0 17146

Nekem úgy hangzik, hogy ellazító dolgoktól leszel jobban. Bár akkor ébredés után is jobbnak kellene lennie... Esetleg próbálj meg valami egyszerű lazító gyakorlatot.

A vizeletvizsgálat viszont nem mond el semmit a prosztata esetleges fertőzéséről, ondóból vagy masszázsból kellene tenyészteni.

Előzmény: miguell (17145)
miguell Creative Commons License 2019.09.26 0 0 17145

Sziasztok. Tud valaki valamilyen megoldást az állandó vizelési ingerre ?! Van , hogy 25percenként kell vizelnem és 100ml meghaladja a vizelet. Jobb esetben 1-2 óráig bírom.  Most, h jön a rossz idő fokozódik az inger.  Reggel vizelés után csípő érzést érzek, és sokszor ég a prosztatám. Tavaly voltam vizeletvizsgálaton akkor baktériumot nem mutattak ki. Amit észre vettem, h szex után azonnal jobban leszek, elmúlik a vizelési ingerem. Illetve hogyha megiszok 2-3 sört 2-3 feles pálinkát másnap semmi bajom, olyan mintha fertőtlenítene. Bármiféle tanácsot meghallgatok. Üdv

creb19 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 17144

Másik tpoicon volt kérdés az új műtéti technikákról. Amerikában engedélyezték és támogatják a REZUM technikát, ez tűnik most a legjobbnak. Jó lenne tudni, itthon valaki foglalkozik-e vele, vagy készül-e rá? Zörögni kellene az illetékeseknél, hogy ide is hozzák be.

A másik új dolog a prostatic artery embolisation (PAE)  prosztata artériás embolizáció (PAE), ez hasonló eredményt ad a TURP-hoz, de kevesbb mellékhatással, de a REZUM-ot jobbnak tartják: https://www.bmj.com/content/361/bmj.k2338

https://www.spirehealthcare.com/spire-leeds-hospital/patient-information/news-and-events/everything-you-need-to-know-about-rezum/

What is Rezum?

Rezum is a new minimally invasive treatment recently approved for the treatment of BPH. It involves injecting steam into the obstructing prostate from inside the urethra (tube draining urine form the bladder). The steam causes shrinkage of the prostate and this significantly reduces the obstruction and improves urinary symptoms. It is performed under a short general anaesthetic and takes approximately 30 minutes.

GOOGLE fordítás:

Mi a Rezum?

A Rezum egy új, minimálisan invazív kezelés, amelyet nemrégiben hagytak jóvá a BPH kezelésére. Ez magában foglalja a gőz beinjektálását a gátló prosztatába a húgycső belsejéből (a húgyhólyagot ürítő cső a hólyagból). A gőz a prosztata zsugorodását okozza, ez jelentősen csökkenti az obstrukciót és javítja a húgyúti tüneteket. Rövid általános érzéstelenítőn végezzük, és kb. 30 percig tart.

https://www.slucare.edu/urology/enlarged-prostate.php

GOOGLE fordítás:

Befolyásolja ez a BPH kezelés a szexuális funkciómat?

A Rezūm terápia egyik legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag nincs esélye impotencia kialakulására. Gyakorlatilag azt mondom, hogy a BPH bármely beavatkozása impotenciát okozhat a terület megzavarásának jellege miatt. De a Rezūmmal semmilyen módon nem távolítunk el semmilyen szövetet és nem nyitjuk meg a beteget. Tehát kevés lehetőség van a nemi funkcióval kapcsolatos problémák előfordulására.

Körülbelül 5% esély van a retrográd ejakulációra a Rezūm terápiával, amikor a sperma a húgyhólyagba kerül, ahelyett, hogy orgazmus közben kilépne a péniszen. A BPH kezelésére irányuló műtétekkel körülbelül 80% -85% ez az esély, hogy a retrográd ejakuláció mellékhatás lesz.

A Csendes-óceán Urológiájában több mint 400 beteget kezeltünk Rezūm-terápiával, és kiváló eredményeink voltak, komoly komplikációk nélkül.
Néz: Dr. Sethi megvitatja a Rezum előnyeit.
Mennyi ideig tart a megnövekedett prosztata Rezūm-kezelése?

Egy nemrégiben elvégzett ötéves tanulmány szerint a Rezūm-kezeléssel kezelt férfiak csak 4–5% -ának volt szüksége további kiegészítő kezelésre. És 95% volt stabil gyógyszer vagy bármi más nélkül.

Rezūm sikere összehasonlítható egy nagy prosztata műtét elvégzésével, de a mellékhatások nélkül. A Rezūm terápia a betegek 85–95% -ánál sikeres. Ez alternatívája azoknak a betegeknek is, akik életük hátralévő részében gyógyszereket szednének.

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.25 0 0 17143

Ez a tenyésztés is olyan dolog, hogy gondolom táptalaj függő, hogy mi miben tenyészik ki. Nem hiszem, hogy az összes lehetséges baktériumra tenyésztenének egyszerre.

Amikor az urológus vett mintát, nem láttam a labor kérőlapot és az eredményen se volt rajta, hogy mit is vizsgáltak, csak hogy mit találtak. Így fogalmam sincs, hogy kiderült volna-e a chlamydia, vagy azt nem is nézték.

Amúgy én is azt olvastam, hogy a vizelet teszt hasonlóan pontos. Mondjuk nálunk nem 4 óra a szabály, csak kettő, de a többi stimmel (első pár ml vizelet).

Nem magánrendelésen voltam, hanem a szegedi STD ambulancián, így minden ingyen van.

Előzmény: Csuklósbusz (17142)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.09.24 0 0 17142

Amerikában meg Angliában szinte csak vizeletből nézik az STD-ket, mondván úgyis PCR-el nézik.  A legelső pár ml kell, és előtte jó ha sokáig, legalább 4 óráig nem vizeltél. Ha meg tenyésztés kell akkor ott is pálcáznak.

Szóval megbízhatósága majdnem ugyanaz mint a pálcával. 

Csak ugye ha csak vizeletből nézték akkor tuti nem volt tenyésztésed.  

Gondolom magánrendelésen voltál, ott meg minden egyes teszt külön fizetős.

Így ha nem konkrét STD a 4-esek közül akkor nem tudod meg, mert a tenyésztésen entero meg egyebek is kijöhetnek. 

A pálcára visszatérve meg, ahány orvos annyi szokás. Van amelyik fájdalommentesen épphogycsak mártogatja, van amelyik meg tövig dugja és olyan mintha pengét kapnál bele.

SZóval kimutatása mindenféleképp szerencsejáték, arról nem is beszélve hogy a kórokozóknak is van olyan fejlődési ciklusa mikor nem annyira kimutatható.

Előzmény: Ricciardo (17141)
Ricciardo Creative Commons License 2019.09.24 0 0 17141
Nem tudom mennyire lesz pontos ez vizeletbol. Meg a hagyomanyos modszerrel is van hogy fals az eredmeny. Lehet hogy tettel egy felesleges utat. Ha std re mesz, alap hogy ki kell birni a palcat.
Előzmény: Avarsavala (17140)
Avarsavala Creative Commons License 2019.09.24 0 0 17140

Voltam STD szűrésen, gondoltam még sose voltam, legyen már ez is kizárva. Egy élmény volt. Dögös szőke 40-es dokinő "helló csá lökjed mi van" stílusú laza szöveggel (amúgy adjunktus és ő a klinika igazgatója is). Igaz, én voltam az egyetlen 50-es a rendelésen, mindenki 14-nek nézett ki.

Az egész rendelőnek olyan vidám hangulata volt, hogy szinte csalódott leszek, ha nem lesz valami nemi betegségem, mert akkor nem járhatok vissza. :)

Ami érdekes volt: mondom neki, hogy húgycsőkenetet kösz nem kérek, elég volt, amikor az urológus megkínzott. Aszondja, oké, akkor a chlamydiát és gonorrheát vizeletből. Erre már nem mertem rákérdezni, de WTF? Akkor minek kínoznak mindenkit fél centi vastag vasreszelő dugdosásával? Láttam, ahogy az asszisztensnő melegítgette a gázlángon, ami még külön ad az érzéshez (tudom, nem forrón dugják be). :)

bcp13 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 17139

Hugyuti fertozesekre van. A neten nincs róla túl sok infó meg angol nyelven se sajnos. Németországból lett rendelve. 

Előzmény: Ricciardo (17138)
Ricciardo Creative Commons License 2019.09.21 0 0 17138
Es az injekcio mit tartalmaz? Gyulladas-csokkento?
Előzmény: bcp13 (17137)
bcp13 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 17137

Most volt a dokinál a 3. Injekció miatt. Kontroll 1,5 hónap múlva. Antibiotikumot nem kapott. Viszont tadalafilt igen. Utána néztem és ez valami potencianovelo szer. Hát nem boldog tőle.

Előzmény: Ricciardo (17123)
bcp13 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 17136

Teljesen igazad van. 

Találtam Redditen egy blogot, ami bár gyerekcipőben jár még, hátha valakinek segíthet... A srácnak youtube csatornája is van, rajta egy nyújtós videó. 

blog:

https://curecpps.com/

videó:

https://youtu.be/NnqAkM9r2a8

Még nem olvastam el végig mindent, csak belenéztem, de hátha...

Előzmény: pizo (17134)
pizo Creative Commons License 2019.09.19 0 0 17135

Vagy maradjunk csak a kopaszodás visszafordításánál.

Zoli

Előzmény: pizo (17134)
pizo Creative Commons License 2019.09.19 0 0 17134

"Kicsit nehéz elhinnem, hogy 2019-ben, amikor kb már minden lehetséges az orvostudományban, erre nincs végleges, működő megoldás."

Szervnövesztés, végtagnövesztés, vagy csak maradjunk a fognövesztésnél, de az izületi fájdalmakkal sem nagyon tudnak mit kezdeni, a náthával sem, az allergiák jó részével sem, a ráknál TALÁN most lesz áttörés.

Nagyon gyerekcipőben jár még az orvostudomány. Persze hatalmas a fejlődés akár csak a 40 évvel ezelőtti állapotokhoz képest is, de az átlagember ebből alig érzékel valamit. 

Zoli

Előzmény: bcp13 (17120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!