Keresés

Részletes keresés

ettika75 Creative Commons License 2021.06.17 0 0 841

Szia, örülök hogy sikerült. Ügyes vagy nagyon.

Én 10 kiló minusznál tartok 2 hónap alatt. Valami mozgást kellene beiktatnom, de kb 9-10 óra meló és 3 gyerek mellett nekem nem megy. De már ennek is örülök, megnezem a videót hátha kiprobalom 😁

Előzmény: Irma00 (840)
Irma00 Creative Commons License 2021.06.17 -1 0 840

Van több fajta dieta amivel szèp eredmènyt lehet elèrni.

Nekem 2 honapja van ballonom,de egyenlő a 0-al.

2-3 napig nagyon rossz volt es nem tudtam enni ezàtal 2,5 kilót fogytam,de azt is a viz vesztessèg miatt azutàn mar szinte mindent tudttam volna enni es annyit amennyit  a ballon előtt.

Nagyon mèrges voltam magamra ,hogy mennyi pènz dobtam ki a semmire.

Aztàn a Youtubon rà talàltam egy diètàra amit nagyon könnyű betartani es 11 nap alatt 8 kilot fogytam.

A dietanak nincs neve de ugy van fent hogy èletem eddig legjobb diètàja.

Ha nem sikerül megtalàlnod irj egy email cimet es elküldöm a receptet.

Előzmény: annabell2592 (839)
annabell2592 Creative Commons License 2021.06.13 0 0 839

Szia! Milyen diétára gondolsz konkrétan?

Előzmény: Irma00 (838)
Irma00 Creative Commons License 2021.06.07 -1 0 838

Szerintem egy rendes diètàval ugyan annyit tudsz fogyni mint egy ballonnal sőt többet is.

Előzmény: Szekviki (836)
Curiousduck Creative Commons License 2021.06.02 0 0 837

Orulok, hogy ezt mondod mert en is ezt veszem eszre. Meg nincs ket hete a beultetesnek, de a kilok nem igen moccannak egyelore. Nagyon keveset birok enni ami jo onmagaban, de sajnos eleget inni is nehezkes es azt veszem eszre, hogy allandoan fel vagyok puffadva es szerintem a vizet is vissza tartja a szervezetem. Ezen a heten mart elkezdtem mozogni szoval remelem meg egy ket het es megindul a fogyas.

Előzmény: ettika75 (835)
Szekviki Creative Commons License 2021.05.31 0 0 836

Sziasztok!Szerdán mennék ballonra szeretném kérdezni hogy van értelme?6 hónsp után mi történik?Nagyon szeretném a ballont de drágának tartom és bizonytalan vagyok.

 

köszi a válaszokat.

 

v

ettika75 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 835

Nekem nehezen ment az átállás. Szerintem 1200 kcalt nem eszek egy nap. Viszont egyre többet iszom és nem érzek éhséget. Jó azért eszek is apránként. Napi 5x eszek de ugye ebből 1-2 turmix. Joghurt, gyümölcs, csirke husi. Tényleg alig vagyok éhes, már csak 1 savlekötőt szedek. Pedig azt hiztem 1 hónap után kiszedetem annyira gáz volt. Aztán egyre jobb lett.

Előzmény: Curiousduck (834)
Curiousduck Creative Commons License 2021.05.27 0 0 834

Szia Ettika75,

 

Koszi, h irtal es az infokat is! En is szerintem abban a kategoriaban leszek, akiknek nehezen indul de remelem par het alatt tartosan csokken majd, ezzel az utemmel en is rendben lennek es gratula a szep eredmenyhez!

 

En bevallom, nagyon hamar visszatertem magamhoz (meglepoen). A folyadek dietanak a beultestes ota ma lett volna hivatalosan vege, de tegnap mar osszeturmixolt zoldseglevessel megprobalkoztam es jol esett, semmi bajom nem volt. Remelem ezzel nem rontottam el semmit, de hat ugye a kaloria tartalom igy is nagyon alacsony volt. Ma mar ettem soskat is, meg levest ugye keziturmixolva mindkettot.

 

Jol esett megint csak, de ugye kis dagok egesz napra eltelitenek es ez annyira jo erzes!

 

Neked ez a tesltsegerzet mennyire valtozott a 6 het folyaman? En remelem, hogy ha mar szilard etelt is eszek a 3. hettol egy max 1200 kcal etrendet konyu lesz tartani azert kovetkezo par honapban. Neked milyen tapasztalataid vannak?

Előzmény: ettika75 (833)
ettika75 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 833

Szia, Örülök hogy jól vagy. Nekem az első hetekben semmit nem mozdult a mérleg, pedig 3 napig hánytam. 6 hete tették be és -7,6 kiló. Másnál gyorsabban menetek le a kilók, nálam lassan és 114-ről indultam. Ez az ütem nekem megfelelő. Most már 1 hete jól vagyok és semmi gondom. Dietetikus azt mondta nem muszáj turmixolni és pépesíteni már, hanem figyeljek arra, hogy többször rágjam meg az ételt mint eddig, tényleg pépesre. Eddig ez bevált az 1,5 hét alatt. MInden nap 1-2 turmix az megy most épp Pure Gold, na ezek nagyon finomak :D

 

Előzmény: Curiousduck (832)
Curiousduck Creative Commons License 2021.05.24 0 0 832

Hello forum, 

Penteken volt a beultetes, szoval 3 napja, ma van a 4. napom. Jol erzem magam. Tegnap meg gyenge voltam, ma viszont van energiam is. Ma mar probalkozom levessel, gyumolcslevel, es kortyonkent ivo joghurtal majd a nap folyaman. Egyhe gyomorgorcsok meg vannak de mar 85%-90%ban onmagam vagyok.

 

Kesobb vegre kimegyek setalni, remelem jot tesz majd a friss levego.

 

Elkepesztonek tartom, hogy csutortok ota csak folyadekot fogyasztottam es nem vagyok ehes. Remelem ez igy marad meg jo ideig, de varom mar a pepes eteleket par nap mulva.

 

Igyekszem nem lemerni magam az elso het vegeig. 

 

Mindenkinek jo hetveget

Curiousduck Creative Commons License 2021.05.23 0 0 831

Sziasztok,

 

Tul vagyok az elso napon a beultetes utan. Rosszabbra szamitottam, de azert nem volt kellemes. A 0. es elso napon osszesen negyszer hanytam. Napkozbeni hanyinger az viszont allando, de rengeteget aludtam igy probaltam mulatni az idod. Masodik nap reggelen (azaz ma) jol ebredtem, es a hanyinger es feszito erzes erezhetoen csokkent.

 

Ahogy emlitettem, nem kellemes ebben az allapotban lenni de volt mar ennel rosszabb gyomorrontasom, szoval orulok, hogy jobbak a tapasztalatok mint amire szamitottam.

 

A merleg ahogy kell, kevesebbet mutat minden nap, de ezen nem vagyok meglepodve, ugyanis csutortok ota nem ettem, es ma van vasarnap. Jelentem a suly csokkenesent a jovo het vege fele inkabb.

Curiousduck Creative Commons License 2021.05.23 0 0 830

Szia Annabell2592,

 

A gyomorballon.hu oldalon keresztul inteztem a dolgot, dr. Kis Jozsef doktor ur tette be.

Előzmény: annabell2592 (829)
annabell2592 Creative Commons License 2021.05.22 0 1 829

Szia!

Hol és kivel tetetted be?

Előzmény: Curiousduck (828)
Curiousduck Creative Commons License 2021.05.21 0 0 828

Sziasztok, Ma van 0. nap, ma bekerult a ballon. Eddig minden oke.

 

11kor mar otthon voltam es azota alszom, felebredek, alszom. Egyszer hanytam olyan 4 ora kornyeken. Meglepoen jol vagyok egyelore, nagyon remelem ez nem a vihar elotti csend.

 

100kilorol indulok, igyekszem jelenteni a tapasztalatokat es koszonom a tobbieknek az eddigi szuper hasznos megosztasait.

Mincike009 Creative Commons License 2021.05.15 0 0 827

Szia,

 

ennek, örülök, hogy akkor az alvás is jobb lesz. Lehet h az altatás miatt hallottam még félre valamit :-) 

Erre a pár napra szereztem csak be ezeket a babakajakat amíg kicsit összeszedem magam .  De íz nélkül...brrrr

Szerintem nem is férne belém talán még 2 dl egyenlőre. Pár falat és máris tele vagyok. Kísérletezem,próbálkozom.

Köszönöm  :-) 

 

Előzmény: Lukréciaszanti (826)
Lukréciaszanti Creative Commons License 2021.05.15 0 0 826

Szia,

örülök, hogy azért már jobban vagy! Nekem nem mondott semmi ilyet az altatóorvos. Én például először csak háton tudtam aludni, de utána már az is fájt, nekem is először balra fordulás volt jobb, de csak úgy ha alátámasztottam a hasamat, mint a terhességnél :) utána jött a jobb oldal. Aztán pár nap múlva már hason is tudtam aludni. Egyébként simán főzhetsz valami főzeléket vagy levest ahogy szoktad, nem kell így étkezni ízek nélkül :), csak pépesítsd le és ne egyél többet 2 dl-nél. Igen a vízfogyasztás az elején nehéz, de egyre jobb lesz.

Előzmény: Mincike009 (825)
Mincike009 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 825

Szia,

 

köszönöm  :-)  

A behelyezés estéjén hirtelen hányás és hasmenés volt :-(  Éjjel csak forgolódtam . Fájt,feszített,görcsölt . Kedden sem volt javulás, ugyan ezek ...szerdán már "csak " öklendeztem reggel de aztán elmúlt. Azóta ez a tünet nincs. A hányinger csillapító, savlekötő nem használt ,  kijött kb 15 perc múlva ,pedig összetörtem. AZ éjszakák most sem tökéletesek.  Bal oldalra forulva ok  , de jobb oldalon nyom , szúr-kellemetlen. Hanyatt fekve meg rosszul leszek :-( 

Gasztróshoz időpont - maszek - 2,5 hét...  Itt és a neten olvasok utána addig mit és hogy. ...   Örülök ennek a fórumnak :-) 

Jelenleg babakajákat "eszem" ...  gyümölcspép,  milupa tejpép , fözelék , puding ...de muszáj utána ízesíteni kicsit  , mert naturon...brrrrr    De nagyon hamar eltelít - 1 kisüveges borsópüré 3x i étkezés... az ivás sem az igazi még, max 4-5 korty víz és tele vagyok .  talán 3/4 L megy le.  De gondolom jobb lesz ez is , mert az kevés .  

Neked mondták esetleg,hogy ne aludj a hátadon?    Nekem mondta az altatódoki , de hogy miért  ...

De jó olvasni , hogy mennyit tudtál fogyni :-)  

 

Előzmény: Lukréciaszanti (823)
Curiousduck Creative Commons License 2021.05.14 0 0 824

Hello hello bator ballonosok! Szeretnek tanacsot kerni. Nagyon elszant es izgatott vagyok, hogy belevagjak a dologba, meg is volt az elso konzultaciom Dr. Kiss Jozsefnel. En egy kicsit komolyabb konzultaciora szamitottam es oszinte leszek, kicsit elbizonytalanodtam. Van valakinek tapasztalata esetleg a Doktor Urral? Milyen volt az elso benyomas es a tovabbiak. Ha itt nem szeretnetek leirni kapcsolatba lephettek velem a curiousduck85@gmail.com email cimen. Nagyon halas lennek! Koszonom szepen

Lukréciaszanti Creative Commons License 2021.05.12 0 0 823

Szia, ne haragudj, de csak most látom hogy írtál. Most már túl vagy rajta. Hogy vagy? Kitartást neked az első napokhoz!!

Irma én is gratulálok! 

Írtam a pépes étrendemről, hát nem tudom tartani, legalább a főzelékekhez egy kis husit vagy tükörtojást muszáj elrágnom. Vagy a turmixomból kimaradt össze vágott gyümölcsöket. Pár naponta egy kis Túró Rudi, amit meghagy a kislányom ☺️ ne hogy már ki dobjam. Na amúgy ezt a gondolkodást kéne kiírtanom a fejemből. 

Ma 1 hónapja, hogy be tették, és - 7.3kg járok. 

Előzmény: Mincike009 (821)
ettika75 Creative Commons License 2021.05.11 0 0 822

Szia, én LifeTilt-es turmixot iszok. Eddig jó. Gratulálok neked is a mínusz kilókhoz 😊

Előzmény: Irma00 (818)
Mincike009 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 821

Szia, megkérdezhetem, hogy mennyi ideig tartott az egész művelet: a covid teszt és utána a behelyezés és kb hanykor engedtek el?  Ma 6 -kor rakják be elvileg ... 

                                                                  Köszönöm

Előzmény: Lukréciaszanti (816)
axemax Creative Commons License 2021.05.09 0 0 820

malacospassat olvastad miről szól ez a topic?

Sok eü.témajú topikban  láttam már az itt is megosztott írásodat, szerintem nem tartozik a topikunkhoz.

Irma00 Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 818

Ma èn is mèrlegre àlltam,es -5 kilo :) 

De èn mindig olyan èhes vagyok,főleg estènkènt :(

Megkèrdezhetem hogy milyen protein turmixot iszol es hogy hol lehet olyat kapni? 

Megpròbàlnàm hàtha valamennyit segìtene nekem is.

Előzmény: ettika75 (817)
ettika75 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 817

Na úgy akkor meglesz a 3 liter 😊 jelenleg az vált be ha napi 1-2 protein turmixot iszok. Ez a hét könnyebb volt mint eddig. Te pedig nagyon ügyes vagy. A beavatkozás előtt keto diétáztam és azt hittem azt tarthatom. Eddig csak salátákat ettem, de rajottem, hogy az is vissza köszön néha.

Azért néha jelentkezz hogy vagy 😊

Előzmény: Lukréciaszanti (816)
Lukréciaszanti Creative Commons License 2021.05.07 0 0 816

Szia, tök jó a - 5kg! Nekem sem mondta a doki, csak azt, hogy keressek fel mindenképpen egy dietetikust. Azért mondja a pépeset, mert a labda középen telíti a gyomrot, és a darabos étel sokkal nehezebben jut le  a labda mellett a gyomor alsó részébe, ettől lehetünk rosszul. Amiket javasolt: főzelékek, krémlevesek, gyümölcs és zöldség turmixok. De a husit is le pépesíthetem, azt is lehet enni. De kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani a doki neked. Remélem minden rendben lesz. Amúgy a 3 liter víz nekem sem megy le, csak úgy jön össze a 3L ha bele számolom a krémleveseket is. 

ettika75 Creative Commons License 2021.05.07 0 1 815

Győzött a kíváncsiság és rá álltam a mérlegre -5 kg. Az nem is olyan rossz 😊

ettika75 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 814

Szia, 

Hidd el nem gondoltam hogy csodaszer. De egy diétás étrendet gondoltam simán tartani tudok. Az orvos aki berakta nem azt mondta hogy 6 hónapig csak pépeset kell enni. Bár hétfő este óta kezdtem protein turmixot inni, nem hánytam. Most délben kicsit többet ettem mint szoktam, érzem is a teltség érzetet azóta is. De hogy 3 liter vizet amit régen 1 nap alatt simán megittam, az most nem megy. 1,5 liter víz, 2x3 dl protein turmix és max 1 ivós Joghurt. Gyümölcs bármikor, attól nem vagyok rosszul.

Sajnos nálunk még nem ált vissza a rendelés dietetikushoz még nem jutottam el, maszkot kell keresnem ha jövő héten a doki azt mondja nem kell kívánni.

Azért kíváncsi lennék miket javasolt neked pépes ételeket. Ebből nekem már krumplipüré jut eszembe így hirtelen 😊

Előzmény: Lukréciaszanti (813)
Lukréciaszanti Creative Commons License 2021.05.06 0 2 813

Sziasztok, nagyon sajnálom Ettika ami veled történik. Ajánlom figyelmetekbe, hogy egy dietetikust keressetek fel. Én a múlt héten voltam, és nagyon hasznos volt. Kiderült, hogy mindent rosszul csináltam!!! Ő össze állított egy étrendet és aszerint táplálkozom, azóta éhes sem vagyok annyira és annyiszor. Átbeszéltünk mindent, és kiderült, hogy az éhség érzet is amit éreztem, az nem is az volt, hanem a savam. Így elkezdtem újra reggelente 1 savlekötőt használni és bevált. Emellett napi 2-3 liter vizet fogyasztok. Ez nagyon fontos! És ami a legfontosabb kidrült, hogy nem is lehet szilárd ételeket fogyasztani. CSAK PÉPESET! Azt mondta a doki, hogy szerencsés vagyok, hogy nem lettem idáig rosszul a szilárd tápláléktól. Talán ez lehet nálad is a probléma Ettika. Nem könnyű csak pépeset enni, estére feszkós is vagyok, de valamit valamiért. A cukor egyáltalán nem hiányzik, se csoki se semmi édesség, csak a tészta félék.  Még a vitamint is szirup formában kell bevinni, úgyhogy gyerek multivitamin szirupot iszok, mondjuk azt elhibáztam, hogy nem néztem, hogy abban is édesítőszer legyen. Egyelőre -6 kg járok. Az elején ugye lement ez a 6 kg, de aztán, hogy elkezdtem normálisan enni visszajött 1 kg. És most újra lement 1kg, és ha be tudom végig tartani a dietetikus tanácsait akkor el is fogom érni a célomat ez biztos. Mert óriási változás ez az étrendemben ahogy, amit és amennyit most eszem. Nekem legközelebb a ballon kivétele után kell vissza menni a dietetikushoz, hogy össze állítsa az új étrendemet, és ha esetleg nem értem a kívánt súlyt akkor a további teendőket átbeszéljük. Én amikor belevágtam tudtam, hogy ez nem csodaszer csak egy segítség, és tudtam, hogy drasztikus változtatásokra lesz szükség. De legalább belátható határidőn belül eljuthatok oda amit mondjuk nélküle 2 év alatt érnék el. El kell szánni magunkat, különben nem megy! Van egy ismerősöm akinek csőgyomor műtéte volt, az sem könnyebb, neki is az első fél évben csakis pépeset lehetett enni. És ha már belevágtunk akkor ba**** meg csináljuk végig, tegyünk bele apait anyait! Ezekkel a sorokkal amúgy magamat is stuffolom, mert hát na, nem könnyű..

Irma00 Creative Commons License 2021.05.05 0 0 812

Èn ùgy gondolom keresd meg a kezelő orvosod mert ez nem àllapot hogy igy vagy. Èn hallodtam màr olyant akinek 1 honap mùlva kivettèk mert nem bìrta. Szerintem hivd fel a dokit es kerdezd meg,nehogy nagyobb baj legyen.

Előzmény: ettika75 (811)
ettika75 Creative Commons License 2021.05.05 0 0 811

Hát nem megy semmi, így sem hogy alig eszem és 2-3 naponta hányok. Nem érzem hogy működne nálam

Előzmény: Irma00 (810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!