Az senkinek, de az már igen, hogy a saját sportága bekerüljön. Nem lehet korlátlanná tenni az olimpiát. Az a baj, hogy nem sok olyan sportot lehet mondani, aki be is kar kerülni és érdekes is. A birkózás sem az, de annak legalább vannak tradíciói.
A birkózás amúgy valóban klasszikus olimpiai szám, olyannyira, hogy a kötöttfogás neve sok nyelvben "görög-római", példál angolul "Greco-Roman" (de régen magyarul is használták, pl. a Révai-lexikonban).
Ami annyiban igaz, hogy az eredete az ókorba nyúlik vissza, de inkább csak a pentatlonban szereplő birkózás tekinthető az ősének. Az önálló versenyszám a szabadfogáshoz tehető közelebb.
Azoknak a sportágakban, amelyek be akarnak kerülni. A program ugyanis már így is erősen zsúfolt, a sportágak egy részénél csonka is például egy világbajnoksághoz képest.
Ezért is csökkentették a súlycsoportokat küzdősportokban és súlyemelésben, kivágták a férfi 500-as számokat kajak-kenuban, hogy a 200 méter bekerülhessen, evezésben a kormányos számok nagy része került ki a könnyűsúlyúak kedvéért, öttusában csak egyéni van, vívásban rotációs rendszer alapján kimarad egy-egy férfi és női fegyvernem csapatversenye, úszásban nincs férfi 800 gyors, női 1500 gyors valamint 50 méteres mell, hát és pillangó, ritmikus gimnasztikában csak összetett értékelés van stb.
Akkor ez biztos azt jelenti, hogy sokkal izgalmasabb a bírkózás és nem azt, hogy két tahó minden felszerelés nélkül is tud bírkózni, míg amerikai focizni, nem ennyire egyszerű.
Hogyne. És az üzletemberek akik egy-egy klubot tulajdonolnak, azok meg tűrik. Persze. Ostoba fajankók. Azért is gazdagodtak meg dollármilliárdossá, mert mindig hagyták magukat átbaszni.
A sportágat általában a volt szovjet tagállamok sportjaként szokták emlegetni, ugyanakkor nem csupán ezen nemzetek számára jelentene komoly veszteséget a birkózás eltűnése.
A Egyesült Államokban például az olimpiai érmeket tekintve a birkózás a harmadik legeredményesebb olimpiai sportág, amely ráadásul az amerikai fiatalok körében nagyon népszerű. Egy kimutatás szerint a nemzeti középiskolás versenyrendszerben a 2010/2011-es szezonban 275 ezer gyerek szerepelt, ezzel a hatodik legnépszerűbb sport volt az országban az iskolások között.
vegyük ki az összes klasszikus sportágat, tegyük be a gördeszkát, bmx-et, freestyle street break hip hop dance párbajt, csapatos paintballt, baseballt, amerikai focit meg ezeket a favágós baromságokat