Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.04 0 0 270

155/70R13 BARUM BRILLANTIS 2 nyárigumi T75 low end kategóriában jó vételnek számít nem?

Sankaka Creative Commons License 2014.04.04 0 0 269

Köszi a választ! Teszteket természetesen néztem! Igazából találtam Continental Premium gumikat 6 mm-es profillal 6ezer/db áron, így ezekre le is csaptam. Majd télire lesznek új gumik! :) Egyébként ha újat vettem volna akkor a Hankook K425 gumikat választottam volna.

 

Néztem a betűjelöléseket is, körbe is érdeklődtem. 6 gumist kérdeztem, hogy van-e értelme ezeknek a betűjelöléseknek (fogyasztás + nedves úton tapadás),de teljesen megoszlanak a vélemények. Valaki szerint teljesen értelmetlen reklámfogás, valaki szerint meg egyértelműen van jelentősége...

Előzmény: Buchenwalder (262)
Buchenwalder Creative Commons License 2014.03.31 0 0 268

Az okokat talán le is írtad. Vagy maga a gumi rossz minőségű.

 

Előzmény: killerlaca81 (267)
killerlaca81 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 267

Sziasztok!

 

 

Van egy 2002-es Tháliám 1.4 16V. Az a bajom, hogy a gumik nagyon hamar kirepedeznek a kocsin. Profilmélység még megvan,de a bordák tövénél erősen repedezett.

Az autóval nem sokat megyünk, de azt városban. Télen-Nyáron nyári gumi van fent és kb 1-2 év alatt elérik ezt a kirepedezett állapotot.

Ez normális szerintetek? Vagy ennek a tél az oka? Ja és az autó nem garázsban áll.

 

 

Köszönöm

Buchenwalder Creative Commons License 2014.03.31 0 0 266

Nos, 195/65x15-ben én 4 db Dunlop sport blueresponse 91 H(210 km/h-ig) vettem az automax.hu-n ingyen szállítással 16e-ért/db. Ilyen jó a teszteken a pl Continental, a Hankook K425 91V , a Good Year Efficial Grip, a Pirelli v.milyen, Meg még pár gumi. Nekem még a Fulda Ecocontrol HP 91 H szinpatikus az ára miatt. 14e ingyenes szállítással az automax.hu-n. Elnézést, nem reklám, de sztem jó ár!!!! Vagy körül kell nézni. A dunlop és a Fulda sztem a legolcsóbb szuper gumi most. Szerintem.

bakibaby Creative Commons License 2014.03.30 0 0 265

Köszi, de csupán a tied érdekelet volna (195/65x15).

 

bb

Előzmény: Buchenwalder (264)
Buchenwalder Creative Commons License 2014.03.29 0 0 264

Nem titok. Milyen méretről van szó? Én beírtam a google-ba, hogy" nyárigumi teszt 195/65x15", mert ez a méret,(+ 2013 aztán 2012, 2011) és megnéztem a 3-4 tesztet, amit kidobott. Érvényes a szomszédos méret is, nálam ugye a 185 és a 205. Így választottam magamnak. Van már ADAC 2014 teszt is. ÖAMTC, Auto Bild, ACE teszteket is néztem. Szóval, milyen gumiméret? Egyébként humán szakmában dolgozom, nem akarok eladni. Áraknál néztem az Árgép-et, a nemugrikbemit, de árakat dob ki és az automax.hu-t és a gumiszerelőmet. Aztán netről jött ingyen. Ha írsz méretet, nézhetek tesztet hozzá.

 

Előzmény: bakibaby (263)
bakibaby Creative Commons License 2014.03.29 0 0 263

Titok, hogy milyen típusok nyertek?

 

bb

Előzmény: Buchenwalder (262)
Buchenwalder Creative Commons License 2014.03.28 0 0 262

Én nemrég vettem nyári gumit a 6 éves autómra. A régin még volt 6 mm, de lecseréltem. Én teszteket néztem a megfelelő mérethez(195/65x15). A több teszten is győztes, olcsóbban kapható típust választottam. Télen megvettem a 2.garnitúra téligumit, most a 2. garnitúra nyárit. A legjobbak közül választok mindig. a 4 garnitúra 4 különböző márka. Nálam a tesztek és az ár számít, nem a felirat. Az életveszélyes gumi gombokkal olcsóbb, mint a jó, ha 7-8 évre elosztjuk az árat,  ez nem  is biztos. Én tesztek alapján választanék a helyedben. Persze az ár is játszik. Én pl. a tesztgyőztes 210km/h-s gumikat 16ezer/db-ért vettem. Nem sokalltam a többihez képest.

Előzmény: Sankaka (260)
Tire.hu Creative Commons License 2014.03.16 0 0 261

Sziasztok

 

Használt és új gumik jó áron, országos kiszállítással:

 

http://tire.hu/

 

 

Üdv:tire.hu

 

Sankaka Creative Commons License 2014.03.15 0 0 260

Sziasztok!

 

Nyári gummedlit vennék, véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni! Két jelöltem van:

 

- Falken ZE914

- Hankook K425

 

Esetleg találkozott már valaki valamelyikkel?

 

Köszönöm!

bokaccio Creative Commons License 2014.03.10 0 0 259

Eladó 4db Barum Brillantis2 nyári gumi. 

Tavaly vettem, 1 nyarat futott, nem sok km-el. Mérete: 165/70/R14

Ára: 28.000Ft (Alku ésszel)

Átvehető: Bp. 17ker. Rákoskeresztúron

Érdeklődni: bokacciokukacfreemailponthu-n

 

 

tenisz86 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 258

Mit szólsz hozzá bindera,szerinted jó ez? 

 

http://www.rrservice.hu/

Előzmény: bindera (257)
bindera Creative Commons License 2014.01.10 0 0 257

Ügyesen reklámozol.

Előzmény: tenisz86 (256)
tenisz86 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 256

Mit szóltok a mobil gumiszereléshez? Házhoz jönnek!

 

http://www.rrservice.hu/

Előzmény: Fercsibá (255)
Fercsibá Creative Commons License 2013.11.26 0 0 255

Köszi! Most a legújabb info, h. a 2010 utáni Suzukiknál más a fék, ezért nem megy rá a 14-es felni....

Előzmény: bambi942 (253)
bambi942 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 254

És azt is meg kéne nézni,hogy felmegy e a 14-es felni????

Előzmény: bambi942 (253)
bambi942 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 253

A 14-es váltóméretet keresd meg.és az jó lessz!!!

mekkora most a 15-ös gumid?????

Előzmény: Fercsibá (252)
Fercsibá Creative Commons License 2013.11.25 0 0 252

Sziasztok!

 

Remélem, tudtok segíteni....

 

Suzuki Swift 2012-esre fel lehet rakni R14-es téli gumit felnivel (pl. 165/70-est)? Most a nyári gumi R15-ös...

 

Nagyon köszi!

Fercsi

Tamás Miklós (2) Creative Commons License 2013.10.29 0 0 251

Tisztelt Gumivásárlók! Új gumiabroncs webáruház nyitotta meg kapuit a http://www.telekgumiszerviz.hu címen. Az áruház üzemeltetője a Telek Gumiszerviz Kft. amelynek Balassagyarmati telephelyén van lehetőség személyes termék átvételre is. Nyitási akciós árakkal, állunk a vásárlók rendelkezésére.

 

Az áruház az SOP.hu rendszer tagja.

Mjuli87 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 250

átlátszó vagy sem, oda írta szerintem, ahol a helye van, tekintve a téma címét!! és szerintem hasznos lehet annak, aki téligumit keres de bizonytalan a téma terén =) vagy szerinted nem arra van ez a topic, hogy hasznos oldalakat osszanak meg az emberek és tanácsokat egymással, ami a témával releváns? =)

Előzmény: bindera (248)
Mjuli87 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 249

hasznosnak hasznos, de engem most a nyári gumik izgatnának. azoknak le megy vajon az ára most? előre bevásároltam még régebben téligumikat, és most a nyárigumikra lennék kiváncsi :P olyan weblapot nem tudsz? ez eléggé egyoldalúan téligumis, nem mintha hálátlannak akarnék tűnni =)

Előzmény: Fekete Józsi (247)
bindera Creative Commons License 2013.09.10 0 0 248

Józsikám, ez egy kicsit átlátszó.

Előzmény: Fekete Józsi (247)
Fekete Józsi Creative Commons License 2013.09.10 0 0 247

sziasztok!

 

nekem a teligumiszerviz.hu blog nagyon bejött. hasznos dolgokat olvashattok, amiket egyébként nem biztos, hogy magától tudna az ember, vagy a szervizese elmondaná neki... 

 

mindenesetre remélem hasznára válik nektek is ez a weblap:)

Gumipiac.com Creative Commons License 2013.06.13 0 0 246
exhighand Creative Commons License 2012.12.28 0 0 245

Csak néhány tévedésed:

 

1. 

 

versenyzők kiveszik az ABS biztit ... nade nem azért, amit te írsz, hanem mert 1. ők tudnak szakaszosan fékezni, amikor kell, (helyettesítve ha nem is tökéletesen az ABSt, cserébe azért )hogy máskor meg tudjanak driftelni

 

 

közölném, hogy a driftelés tudományához nem kell sem ABS, de még fék sem....

 

Azért veszik ki, mert növeli a fékutat. punktum.

 

2.

 

amikor kanyarodna kicsit fékezés közben, akkor gyorsan nem fékez egy kicsit hogy a gördülési tapadást kihasználva tudjon kicsit kanyarodni.

 

netto baromság. A versenyző tudja mi az a tapadási kör és azon belül autózik. ennyi.

 

3.

 

Csak azért, mert a gumi gördülés melletti tapadása nagyobb, mint a csúszás melletti.

Az már csak haba a tortán, hogy mindeközben az átlag autós is tud kormányozni.

 

Fordítva. Az ABS célja a kormányozhatóság megtartása és elsősorban kamionok számára fejlesztték ki, ugyanis a kamionkerekek forgási tehetetlensége óriási. Már rág az árokban a vontatmány, mire újra forgásba hozná a vezető egy blokkolás után a fék elengedésével.

Az (lenne) a hab a tortán, hogy amig a kerék forog, addig valóban a tapadási súrládással lehetne fékezni. De mennyire kár, hogy az ABS működése közben a kerék lassabban forog, mint ahogy az út fut alatta, mégha nem is áll.

 

ezt hívják sleep-nek, aminek most akkor utána google-zhatsz.


 



Előzmény: micimacho (244)
micimacho Creative Commons License 2012.12.28 0 0 244

azért remélem, hogy kevesen veszik be ezt az áltudományos "újságírónak jó az ABS" dumát. Meg a technoblabla ... amit mögé tettél ... eszement.

 

Ember, fizika. Tudod, nem olyan bonyolult dolog az.
 Tapadási súrlódás (nyugvó súrlódás): egy tárgy fekszik egy felületen, ennek megmozdításához szükséges (súrlódó) erő.
 Csúszási súrlódás (mozgó súrlódás): ha fenti tárgy megmozdult ennek mozgásban tartásához szükséges erő.
 Ez mindig kisebb a megmozdításhoz (nyugvó súrlódó erő) szükséges erőnél.
Azt autó kereke, amíg nem csúszik meg fékezéskor, az nyugvó súrlódásnak felel meg (nem mozdul el a kerék felfekvő felülete az úthoz képest!), de ha megcsúszott (ez már csúszási és KISEBB!) súrlódás, később fog megállni!!
 Ezért találták ki az ABS-t.. Megpróbálja mindig forgásban tartani (nyugvó súrlódás) a kereket.

 

Bár az igaz (ez a lényege a technoblablának, hogy vannak benne igaz pontok), hogy az ABS fékezés fékezett és a megcsúszáskor abbahagyott fékezések összessége, de ha hosszabb lenne a fékút, akkor szerinted kinek kéne?

 

Pár, a hétköznapokban elég ritkán előforduló esetben hosszabb a fékút ABS-el ... aláfagyott, latyakos, tömörödő hóban. Mert akkor az álló kerék (amin nem lenne ABS) az feltolná maga előtt a havat, ami némi lassítást okoz, szemben az ABSel, ami ezt a feltorlódott részt rendre "átgurulja", mert azt szeretné, hogy a kerék forgásban maradjon.
Ugyanígy laza szerkezetű úton (por, kavicsos aszfalt -itt jön képbe a versenyzők miért iktatják ki az ABS-t kérdéskör) vagy kátyús úton se csökkent, mert a kerék sokat van levegőben, vagy nem egyenletesen az úttesthez tapadva.

 

A másik igaz mondat, hogy versenyzők kiveszik az ABS biztit ... nade nem azért, amit te írsz, hanem mert 1. ők tudnak szakaszosan fékezni, amikor kell, (helyettesítve ha nem is tökéletesen az ABSt, cserébe azért )hogy máskor meg tudjanak driftelni, amikor épp kell a kanyarodáshoz, meg ugye a laza szerkezetű út...  De ők ezt jó sokáig gyakorolják. Szemben az átlagautóssal.

 

Szóval mielőtt bárki megjegyezné, hogy az ABS csak béna újságíróknak kell, gyorsan felejtse is el. Hamarjában keressen valami mérést a neten (van vagy 1000) ami bizonyítja, hogy változatos, hétköznapi körülmények között (száraz és vizes sima úttest) az ABSel a fékút úgy jó 30%al rövidebb.


Csak azért, mert a gumi gördülés melletti tapadása nagyobb, mint a csúszás melletti.

Az már csak haba a tortán, hogy mindeközben az átlag autós is tud kormányozni. Amit a versenyző is ugyanígy old meg ... amikor kanyarodna kicsit fékezés közben, akkor gyorsan nem fékez egy kicsit hogy a gördülési tapadást kihasználva tudjon kicsit kanyarodni.

Előzmény: exhighand (229)
cat5409 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 243

meg télen hasznos volt egy-két zsák cement a csomagtartóban.....

Előzmény: kesmarki 1 (241)
kesmarki 1 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 241

Szevasz. Nem igazán. Mondjuk sose vóltak drága gumik a zsigámon, nem tellett. Nyáron nyári télen téli vólt ami éppen nemvólt használva az erkélyen tárolódott. :)

Neked ezek szerint úgy vólt fel rakva? Biztos kombid vólt, azoknál szoktak ilyet csinálni, nekem is az vólt a régi szép időkben.

Előzmény: Törölt nick (239)
cat5409 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 240

4 db  Pirelli Winter 210Snowsport 225/55 R16  95H...........de itt a nyári "párja" is - 4 db Contineltal  225/55 R16    95W TL

Előzmény: janijani (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!