Keresés

Részletes keresés

jamesz64 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 1825

Ha nem egyezik a véleményed azt írd meg , de kizárólag emberi kulturált hangnemben!!!

 

Ki akarod magad tiltatni?

 

Volt akit ennél kevesebbé is tiltották már ki a fórumról.

Előzmény: gyere a papához (1822)
gyere a papához Creative Commons License 2023.11.10 -2 0 1824

Le is tiltottam ezt a barmot, úgyhogy ne strapálja magát, nem látom több beszólását.

gyere a papához Creative Commons License 2023.11.10 -2 0 1823

Na majd meglátjuk (vagy nem, nem ha nem számol be róla), hogy Shingennek hogyan válik be egy olyan eszköz, amit olyasmire használtak, amire nem tervezték használni. A sarokcsiszolók igen kényes jószágok, egyszerűen azért, mert az igénybevételükhöz képest kicsi, vagyis gyenge a motorjuk. Mégpedig azért gyenge, mert ha nagy erős motorjuk lenne, akkor azt nehéz lenne tartani. Nekem van kicsi, és nagy sarokcsiszolóm, is, egyik sem gagyi, és én is sokat használom őket, és bizony rendesen be tudnak melegedni, és olyankor meg kell várnom, hogy lehűljenek valamennyire.

De hát itt csak arról volt szó, hogy valaki tanácsot, és észrevételeket kért, és mi elmondtuk a véleményünket. (Kivéve a beszólogató troll, aki csak beszólogat.)

Előzmény: jamesz64 (1821)
gyere a papához Creative Commons License 2023.11.10 -2 0 1822

Te már nem először szólsz be, te troll. Na menj te az anyádba, most már azt mondom!

Előzmény: refse2 (1820)
jamesz64 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 1821

Van mikor több mint egy órán keresztül intenzíven köszörülök, csiszolok a flexemmel.

Nem melegedik túl, és nem ég le. Legfeljebb a hajtóműve melegebb, de a tekercseit megfelelően hűti a beépített ventilátora.  Igaz megfelelő teljesítményű,  és rendszeresen karban is van tartva, és nem a kínai piacról vettem.

Előzmény: gyere a papához (1819)
refse2 Creative Commons License 2023.11.10 0 1 1820

" Mivel a sarokcsiszoló - ezt korábban is megírtam, nem nagy újdonság - láss csodát: sarokcsiszolásra való"

Az mit jelent hogy "sarokcsiszolásra való"?

Milyen sarkot lehet vele csiszolni?

 

"Abból is csak a szakaszos használatot bírja, felmelegszik hamar, pihennie kell."

Nem a leg gagyibb sarokcsiszolót kell venni.

Egyébként a kisflex melegedése természetes jelenség.

Tényleg, meg tudod mondani miért hasznos ha meleg a kisflex?

Előzmény: gyere a papához (1819)
gyere a papához Creative Commons License 2023.11.09 -2 0 1819

Szerintem esélyes, hogyha meghagyod, és használod, akkor elég gyorsan le fog égni a sarokcsiszolód. Mivel a sarokcsiszoló - ezt korábban is megírtam, nem nagy újdonság - láss csodát: sarokcsiszolásra való. Abból is csak a szakaszos használatot bírja, felmelegszik hamar, pihennie kell. Csiszolni viszont hosszabb ideig fogsz egyfolytában... De hát nem hallgattál rám, vettél egy olyan eszközt, amivel csak a bajok lesznek. Egyébként meg megértelek: miért hallgattál volna egy idegenre az interneten? Az ember leginkább csak a saját kárán "szeret" tanulni.

Előzmény: Shingen (1816)
jamesz64 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 1818

Szia!

 

Készítenek csiszoló szalagokat egyedi méretben itthon, ez nem lehet gond.

A szalag futását lehet korrigálni a szerkezet vázának kismértékű görbítésével, csavarásával is.

Azt neked kell eldöntened, hogy ha minden kis hibáját is kijavítod, akkor megfelelő lesz-e számodra.

Komoly dilemma, az a baj, hogy jobb gépek többszörös áron kaphatók.

És mindig lesz egy művelet amit a régi géppel már nem lehet elkészíteni, ezért mindig kell valamit fejleszteni.

Ez egy ördögi kör!  :-))

Előzmény: Shingen (1816)
Shingen Creative Commons License 2023.11.01 0 0 1817

Most nézem 610x100 mm szalagok vannak azok talán jók lehetnek, ha szétvágom őket 3x30mm vastagra.

Elvileg 590 az eredeti szalag 610 az csak 2cm hosszabb lenne, annyit tud a rugó feszíteni.

Előzmény: Shingen (1816)
Shingen Creative Commons License 2023.11.01 0 0 1816

Szia!

Megjött az adapter, hát vannak hibái, de használható vmennyire.

Elsőnek ami probléma volt az én flexemet nem tudtam bele rakni nagy volt neki tokmánya (vagy nem tudom minek nevezik azt a részt ahová a szikravetőt lehet felrakni).

Fater bosh flexe az meg kisebb így azt simán bele tudtam rakni.

Másik gond amibe ütköztem nem tudtam szalagot beállítani hogy fusson rendesen, mert ha a flexnél jó volt az első görgők szélén futott, ezt úgy tudtam eszközölni beraktam oda alátétet így kijjebb jöttek a görgők úgy már jó volt.

Csak azzal meg az a baj ami van hozzá tengely így már rövidebb a menetes rész másik oldalon alig tudod belekapatni csavart nem sokat megy bele, kb csavar feléig, ami nem igazán jó, ilyen tengelyt meg nem lehet kapni max esztergáltatni.

 Mert amin a görgő van ott csapágyak miatt vastagabb és sima, a menetes rész keskenyebb és a plusz alátéttel kevesebb a menet a túloldalon.

De így már jól futott a szalag.

Itthoni késeket elég jól megéleztem vele, aztán probáltam vastag vasat csiszolni.

Na itt jött következő probléma gyenge a rajta lévő rugó, mert ha nekitoltam rendesen a vasat megállt a szalag szinte.

Ha kézzel lenyomtam a feszítő görgős kart akkor vitte a vastagabb vasat, flex kezdett erőlködni lehetett a hangján hallani, de vitte csak így egy kézzel nem túl biztonságos.

Hát ezek lennének a gyerek bajai, de használható.

Ami megint probléma nem nagyon lehet szalagot kapni hozzá itthon.

590x30 mm a szalag, de 590 hosszú sehol sincs.

Gondoltam ha vastagabb szalag lenne nem lenne baj, mert max elvágom 30 mmre, de hosszba sehol sem találok.

Így most nem tudom megtartsam vagy visszaküldjem.

Előzmény: jamesz64 (1811)
gyere a papához Creative Commons License 2023.10.19 0 0 1815

Mint azt már előttem írták, a nagy flexek lassabban forognak, kb. 6000/perc-el, míg a kicsik 11000 körül. Nekem azért nem kellene ez az adapter, mert át kell szerelgetni. Ha csiszolni akarnék, akkor a flexet rá kellene szerelni, és persze, ha flexelni akarnék, akkor meg leszerelni róla. És bizony nagyon gyakori, hogy egy kicsit flexelni akarok, de utána egy kicsit csiszolgatni, majd megint flexelgetni... Egyszerűen nem praktikus, hogy állandóan le- és fel kelljen szerelgetni. Nekem még az 1 db. flex is kevés, ezért van kettő (nagy, és kicsi): az egyiben vágókoronggal, a másikban csiszolókoronggal. Nyilván meg lehet oldani az adapterrel is, és régen is megoldották, csiszológép, és flex nélkül is, csak hát te itt a közönséget kérdezted, hogy mi a véleménye erről. Nekem ez.

Előzmény: Shingen (1812)
jamesz64 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 1814

A nagyobb korong átmérőjű flex-ek kisebb fordulat számmal forognak. A használati érték becslése egyszerű, ha tudod használni arra amire szánod akkor jó vétel. Ha csak részben jó akkor úgy is kell egy jobb. A "szamárlétrát"  sokan megmásszuk.

Előzmény: Shingen (1812)
Shingen Creative Commons License 2023.10.18 0 0 1813

Még átgondolom a dolgot, persze van itthon flex többféle.

Ha megveszem és kipróbálom megosztom a tapasztalatom, de sose próbáltam még szalagcsiszolót életembe szóval nem tudom milyen dolgokat osszak majd meg.

Előzmény: jamesz64 (1811)
Shingen Creative Commons License 2023.10.18 0 0 1812

Köszi azért a tippet nem volt rossz elképzelés. De lehet maradok az adapternél....

Faternak van nagy flexe is az biztos erősebb, lehet arra is rá lehetne büvölni egy kis átalakítással ezt az adaptert és az biztos nagyobb teljesítményű.

Kérdés bírná azt a fordulatot ez az adapter vagy csak a kicsi flexre jó.

Előzmény: gyere a papához (1810)
jamesz64 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 1811

Szia!

 

Igen elképzelhető.

 

Ha van flex-ed amivel meg tudod hajtani akkor nem nagy kockázat megvenni, valamire biztosan jó lesz.

Ha lesz vele tapasztalatod feltétlenül oszd meg velünk.

Előzmény: Shingen (1809)
gyere a papához Creative Commons License 2023.10.17 0 0 1810

Én nem állítottam olyat, hogy 1850 wattos, csak belinkeltem ez első kis csiszolót, amit találtam. Ezek a kínai, vagy valamilyen dzsunkán gyártott kis szerszámgépek, sarokcsiszolók is, teljesen hamisan megadott gyári/kereskedői adatokkal rendelkeznek. Ami rá van írva, azt el kell osztani 3-mal, vagy néggyel. Így ez persze a kolléga sarokcsiszolójára is érvényes lesz, kivéve, ha valami nagyon márkás, minőségi van neki, de azt nem hiszem. Ebből következően, ha a névlegesen 1850 W-os kínai sarokcsiszolójára kapcsolja rá az adaptert (ami valójában 250 W), akkor is ugyanott van, ahol a part szakad.

 

Persze ez a késkészítés... szóval, azt azért többféleképpen is meg lehet oldani. (Onnan tudom, hogy én készítek késeket.) Nyilván az a fasza, ha minél több(féle), és minél jobb szerszámunk van hozzá. De kinek van mindenféle? Így azzal főzünk, ami van. Én pl. az első, durva alakítást a kovácsolással végzem, utána jön a sarokcsiszoló, majd a szalagcsiszoló, utána még esetleg  kézzel is reszelgetek rajta, (már ha nem annyira kemény az acél, hogy ne vigye a reszelő), utána az él kialakításán nagyon sokat gályázok kaszakővel (mert az edzés után még van kb. 1 mm vastag éle, és azt már nem akarom szalagcsiszolóval "hőkezelni"), majd a végén csiszolópapírral finomítom, és a legvégén, ha tükrös lesz, még polírozom is. Tehát azért ez egy összetett dolog, nem csak a csiszolószalag dolgozik benne, és kis ügyességgel annak a szerepét lehet csökkenteni. Ill. nyilván, ha nincs másik, akkor a semminél jobb egy kis szalagcsiszoló is. Ilyesmire próbáltam utalni az előző hsz-omban.  

Előzmény: jamesz64 (1807)
Shingen Creative Commons License 2023.10.17 0 0 1809

Szerintem ez a beállító csavarja, amivel szalagfutást lehet állítani.

 

Előzmény: jamesz64 (1805)
Shingen Creative Commons License 2023.10.17 0 0 1808

Szia!

 

Igen én is furcsállom azt az 1850 W.

Szerintem is az olyan 200 W körül lehet.

Előzmény: jamesz64 (1807)
jamesz64 Creative Commons License 2023.10.16 0 0 1807

Szia!

 

Nem akarok vitatkozni, de..... az általad linkelt gépnek a teljesítménye biztosan nincs 1850 W.

A méretei alapján jó ha 250 W.-os lehet, ami a"harmat gyenge"  kategória. 

Illetve nincs hűtése, így tartós használatra alkalmatlan.

Előzmény: gyere a papához (1806)
gyere a papához Creative Commons License 2023.10.14 0 0 1806

Én nem vennék ilyet. Ennyiért akkor már  egy kis szalagcsiszolót, aminek a másik oldalán köszörűkő is van. https://2energy.hu/termek/szalagcsiszolo-3/?gclid=CjwKCAjw-KipBhBtEiwAWjgwrJF5QMhxd7x_QJaO1Pgw_V8fXicrx3H-QE7dbu2nrK9cZUB0BasWRRoCOWUQAvD_BwE) Minden szempontból jobb a sarokcsiszolós adapteresnél. Nem kell szerelgetni, bekapcsolod, és forog. Ráadásul, a sarokcsiszolók motorjának nem is kell hosszú folyamatos használat, és máris felforrósodnak - majd leégnek. Márpedig egy szalagcsiszolót tipikusan hosszabb ideig pörgetünk folyamatosan, mint egy flexet - aminél ugye gyakoriak a megszakítások. Nem jó az adapteres megoldás, ha van jobb.

Nekem van nagy szalagcsiszolóm, de én csináltam egyet magamnak, mert tényleg eszetlenül drágák (a nagyok). Nem mondom, hogy egyszerű volt, főleg úgy, hogy semmit (csak a csiszolószalagot) nem vettem hozzá (régi használt motor, a görgők is saját gyártmányok, a váza hulladék vasakból, stb.). De téged erre nem biztatlak, tényleg nagyon munkás dolog. Lásd pl. a fenti linkemet, de az csak esetleges találat, nyilván meg kell nézni az Árukeresőn, és egyéb helyeken. Ráadásul, a nagy szalagcsiszolókhoz igen macerás csiszolószalagot venni (1500 mm és fölötte), ilyeneket természetesen a szerszámboltok sem tartanak, még a nagyok (Praktiker, OBI) sem, csak rendelni lehet a netről, jó drágán. Kis szalagot sokkal könnyebb venni.

Előzmény: Shingen (1804)
jamesz64 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 1805

Szia!

Elméletileg akár jó is lehet, bár a képeken nem látom a billenthető görgőt amivel a szalag egyenes futását lehet korrigálni.

Előzmény: Shingen (1804)
Shingen Creative Commons License 2023.10.04 -1 0 1804

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy gondolkodtam azon, hogy készítek majd késeket hobbyból.

Él kialakításához szalagcsiszoló lenne jó, de ami komolyabb jellegű azok 300 ezer körül vannak.

Youtube-on vannak videok ahol házilag flexre csinálnak adapter.

Elvileg flex fordulatszáma elégnek kellene lennie hogy fémet is szépen vigye a szalag.

Eleve vannak fordulatszabályzós flexek is.

Én nem akarok házilag csinálni YT alapján adaptert, de találtam készen is.

 

https://www.emag.hu/mestesugaretul-adapter-csiszoloszalaggal-sarokcsiszolohoz-slef-fix-pu/pd/DCYJX6BBM/?cmpid=92346&gclid=EAIaIQobChMI7_ijsu_cgQMVDdF3Ch0JzgPaEAQYCCABEgJmM_D_BwE

 

Véleményeteket szeretném kérni egy ilyen adapterrel tudnák normális élt kialakítani?

Köszi!

 

jamesz64 Creative Commons License 2023.07.15 0 0 1803

Szia!

 

Nyilvános a címem. Írj rám!

Előzmény: Bambula1982 (1802)
Bambula1982 Creative Commons License 2023.07.15 0 0 1802

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Ha ismer valaki olyan kovács mestert vagy van itt a csoportban aki foglalkozik szerszám készítéssel akkor írja meg nekem az elérhetőségét vagy keressen meg. Asztalos munkákhoz szeretnék padvasat, angolul holdfast-et gyártatni.

 

Köszi előre is!


 

ISTI 11 Creative Commons License 2023.06.04 0 0 1801

Köszönöm a választ!

 

Előzmény: jamesz64 (1800)
jamesz64 Creative Commons License 2023.06.03 0 0 1800

Szia!

Bármilyen sűrű szálú fa megteszi, tölgy, akác stb, ami kevésbé korhad. Szabad térre célszerű fáradt olajjal többször is be ereszteni, véd a nedvesedéstől, korhadástól, rovaroktól.

Érdemes alá gumi szállítószalagból alátétet vágni, hogy ne szívja fel a talaj nedvességet. 

Előzmény: ISTI 11 (1799)
ISTI 11 Creative Commons License 2023.06.03 0 0 1799

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezi, hogy szabad téren lévő kovácsüllő alá milyen fából lévő tuskót tegyek?

jamesz64 Creative Commons License 2022.11.12 0 0 1798

Nyilvános a címem. Írj rám!

Előzmény: refse2 (1797)
refse2 Creative Commons License 2022.11.12 0 0 1797

Komoly vízhűtés lehet belül.

Előzmény: jamesz64 (1796)
jamesz64 Creative Commons License 2022.11.12 0 0 1796

Megvolt a csomag bontás! Idáig nagyon megvagyok elégedve!

 

Előzmény: refse2 (1794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!