Keresés

Részletes keresés

Panka806 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2364

Nekem amikor 10 hós lett, akkor mondta a védőnő, hogy kezdhetek vele próbálkozni. De ahogy a másikban is írtam, egyenlőre L.-nál nincs nagy sikere. :-(

Előzmény: Fogár (2362)
Bartloka Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2363

nálunk olyan 10 hós kortól :)

 

Előzmény: Fogár (2362)
Fogár Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2362

sziasztok

 

joghurt/túró mikortól mehet legújabb szerint? :)

margerita Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2360

és még a cataflam jó, ha köhög és lázas, mert az gyulladáscsökkentő is. Mondjuk a Fenistil / Cetirizin is ugyanez, csak a cataflam lázat is visz le meg fájdalmat csillapít.

margerita Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2359

Panka, vényköteles a Spiropent, meg feleslegesen ne is add, azért az komoly szer.

 

nekem még a mellény segít, mert nem izzad úgy ki. Lánnyal könnyű, mert kötött ruhát adok mellénynek, és jó még a hársfatea.

 

Nem tudom írtam-e de Jázmi elkezdte a mutogatást, annyira édes, alig bírom nélküle. már 9-10 órát vagyunk külön naponta :(

Fogár Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2358

a reflux az nem azt jelenti,hogy a gyomorszája nem zár rendesen és a gyomorsav visszajön picit,ez irritálja a nyelőcsövet?-nem biztos,hogy összekötném a bukással...bár fura,hogy légúti nyavalyákkal hozzák össze-de a dokik csa tudják :)

Előzmény: Panka806 (2356)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2357

Köszi. Látod kétségbeesésemben a balzsam eszembe se jutott, pedig tök kézenfekfő. :-)

Előzmény: margerita (2353)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2356

Meddig tart ki 1 doboz? Dorinánál már nem emlékszem mennyi fogyott ennyi idősen. Nekünk egyenlőre 1 dobozzal írt fel a doki, de még nem szántam rá magam, hogy elkezdjem vele. Valahogy fura, hogy refluxos lenne 1 nem bukós baba.

Előzmény: Fogár (2351)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2355

Ez a Spiropent recept nélkül kapható? Délelőtt megjártuk a saját gyerekdokit. D.-nak írt fel másik antibiotikumot, L.-nak meg azt mondta, hogy felesleges az antibiotikum, adjak Fenistil cseppet. Kb. ahány orvosnál járunk annyi félét mondanak.

Előzmény: ARic (2349)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2354

Penész szerencsére nincs, de én sokat szellőztetek, szerintem ez számít. Páragyűjtő semmit nem ér, ez tapasztalalt. A lakás legpárásabb része a bejárati ajtó, meg az előszobaablak, ott a páragyűjtő, mégis vastagon áll az ajtón a pára. :-(

Előzmény: Fogár (2350)
margerita Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2353

Szia!

 

A középső gyereknél megtanultam ezt, neki félévig ugyanez volt amit írsz (orrfolyás, bronchitis). Ami segített: masszázs, baby luf balzsam és hideg, tiszta levegő (Normafa vagy akár Dobogókő). neki volt 3-4 tüdőgyulladása is, Jázminnál így azonnal tudtam, hogy baj van, meghallgatták és röntgen igazolta.

 

Az egyetlen jó, hogy hamar gyógyulnak, kitartást kívánok!

Előzmény: Panka806 (2342)
Fogár Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2352

basszus :(

képben vannka az orvosok, akkor,hogy mi kapható :(

Előzmény: Panka806 (2345)
Fogár Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2351

ó,hát én sikeresen feltankoltam,van itthon vagy 6dobozzal :D

szóval most egy jódarabig elvagyunk

Előzmény: Panka806 (2346)
Fogár Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2350

penész nincs?

múltkor uonkatesómékhoz ugrottam be kb 5percre...engem az csapott meg-az a dohos,penészes szag. Ue a közdelem náluk is- brutál pára,penészedő falak-persze lepucolják a falat,de a lényeg ott van a levegőben a penész spórák...és náluk is kb erről szól a tél...fulladoznak a gyerekek,köhögnek,taknyolnak kb felváltva non-stop. Csak ő úgy gondolja,hogy az,h van egy ilyen páragyűjtőjük elég...ezért minimálisan szellőztet. Ja és mondanom sem kell,hogy kb 5éves házról beszélünk...

 

 

Előzmény: Panka806 (2348)
ARic Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2349

Nagyobbik fiam születése óta minden ősztől kezdve a  nagyobb frontoknál hörghurutos. Antibiotikumot sosem kaptunk, viszont Spiropentet szed az első tünetek jelentkezésekor, így ált. 5 nap alatt "gyógyul". (Szükség esetére Rectodelt kúp van itthon). A kisebbik is sajnos hajlamos rá, karácsony környékén ő is nagyon csúnyán benne volt (Spirot kapott).

Friss levegőt nekünk kifejezetten mondja mindig az orvosunk!

Panka806 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2348

Ez az amin én is meglepődtem, hogy nem. A lakásban kell tartósan 19-20 fokot tartanom, és párásítanom, de eddig is nappal 20-21 fok volt, éjjel 19, párásítani meg nem kell, mert fa nyílászárók, és napi 3X-i szellőztetés mellett is párásak vagyunk. :-( Teregetni pl.: esélytelen bent, mert egyszerűen 4-5 napig sem száradna meg, ráadásul csak a párát növelné.

 

Kötőhártyagyulladást sajnálom. Jobbulást nektek!

Előzmény: Bartloka (2347)
Bartloka Creative Commons License 2014.01.26 0 0 2347

basszus, nem irigyellek. drukkolok, hogy mihamarabb kijöjjetek a betegségből. a hideg, száraz időben sem lehet kivinni őket?

 

nálunk meg tombolt a kötőhártya-gyulladás. talán most, bő egy hét után kezdenek kijönni belőle. (bár ez legyen a legnagyobb bajuk...)

 

Előzmény: Panka806 (2345)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 2346

Fogár: újra lehet kapni a Humana Baby Fitet! Elvileg mára minden gyógyszertár kapott (gyógyszerész a szomszédunk, ő mondta, szóval ez tuti pontos infó :-) ) Mi is valószínűleg elkezdjük most azt L.-val, mert a fülészeten azt mondták, hogy attól beteges, mert refluxos (bár sosem volt bukós), én meg mostanra jutottam el odáig, hogy bármit megteszek, csak gyógyuljon (gyógyuljanak) meg már végre. (Bár kicsit furcsának találom, hogy hogyan lehet refluxos, ha nem szokott bukni, meg egyébként is azt szokták mondani, hogy az hozzátáplálásnál javul.)

Panka806 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 2345

Reggel elvittem őket a Heim Pálba, bronhitise van mind a ketőnek. L.-é nagyon durva (nem csoda, hogy érzem ahogy levegőt vesz). :-( Kaptunk már megint antibiotikumot, persze olyat, ami hiánycikk (állítólag már 3 éve!, szóval nem értem miért ezt írták fel), így holnap mehetek velük újra saját dokihoz, hogy írjon fel másikat. Lenne már vége a télnek! Persze megint ne vigyem ki őket levegőre. :-(

Előzmény: Panka806 (2342)
Nyusszi11 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 2344

Sziasztok! Kislányom 2013. október 30-án született...Veleszületett csípőficama van. Jelenleg Pavlik-kengyele van, de most azt mondta a győri Ortopéd orvosunk, hogy ő nem tudja tovább vállalni, menjünk Pestre az Ortopédiai Klinikára, valószínűleg műteni kell... Facebbokon is létrehoztam egy csoportot, aki sajnos érintett, kérlek csatlakozzon, és segítsük egymást a tanácsainkkal, tapasztalatainkkal!

 


https://www.facebook.com/groups/239114769593371/?fref=ts

Segítsünk egymásnak!!!

Panka806 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2343

Azt el is felejtettem írni, hogy Cebiont is adok mind a kettőnek minden nap, meg probiotikumot.

Előzmény: Panka806 (2342)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2342

Szia Margerita!

 

Szeretném megkérdezni, hogy nálatok hogyan derült ki, hogy J.-nak tüdőgyulladása van? L. továbbra is beteg, de a fül-orr gégén eddig nem jutottunk tovább. :-( Most pénteken azt mondta a dr.nő, hogy el kellene vinni kivizsgálásra, mert nem normális, hogy 1 anyatejes baba lassan 2 hónapja folyamatosan beteg. Mostanra már a levegőt is hörögve veszi, de a tüdejét a fülészeten nem hallgatták meg, amikor meg múlt kedden a saját dokink meghallgatta, épp tiszta volt, de akkor épp náthás sem volt. Aztán hétfőre újra elöntötte a takony, szerdán már fogta a fülét, és újra visítva sírt, péntek óta meg hörög, amikor levegőt vesz. :-( Fogalmam sincs hova menjek vele. :-( A helyzetet tovább nehezíti, hogy szerda este D. is közölte, hogy fáj a füle, végig sírta az éjszakát, melegítettem neki, a csütörtököt sem volt egyszerű átvészelni (saját doki épp nem rendelt, fülészetre csak péntekre kaptunk időpontot), majd pénteken a fülészeten azt mondták neki is kezdődő középfül gyulladása van. Ahhoz képest, hogy mind a kettő már hétfő óta napi 3X Nurofent kap, D. ma sírva közölte, hogy a torka is fáj, na meg L. is továbbra is visítva sír egész nap. :-( Fülcseppet kapnak, szívom az orrukat, cseppentek nekik abba is. Fogalmam sincs hogy merre induljak velük, vagy mit csináljak?

Téged nagyon csodállak, hogy egyedül vagy a 3 gyerekkel, és nyugodt, és kiegyensúlyozott vagy. :-) Én 1 hónapja nyomom tök egyedül velük, de mostanra teljesen kivagyok, mert egyszerűen azt látom, hogy szenved mind a kettő és én 1 helyben toporgok, nem tudok rajtuk érdemben segíteni.

Bocs, hogy kibuktam, de tényleg tehetetlennek érzem magam, és félek, hogy valami komolyabb baja van. Ráadásul ha ne adj Isten kórházba kellene menni az egyikkel, mit csinálok a másikkal, hova teszem? Szüleim 260 km-re, Z. szüleire meg inkább nem bíznám, miután múlt hétvégén L.-nak Z. mamája Z. apja bíztatására mézes zserbót adott, mert az olyan vicces, hogy én ezen kiakadok, és egyébként is hülyeség, hogy 1 10 hónapos nem ehet mézet, csokit, meg tojást.

Arra meg gondolom esély sincs, hogy mondjuk a kicsivel be kell feküdni, de felveszik a nagyot is, mert nem tudom hova tenni.

Előzmény: margerita (2341)
margerita Creative Commons License 2014.01.21 0 0 2341

ja, és Cebionból én duplát adok most, bár szerintem sem ér túl sokat.

margerita Creative Commons License 2014.01.21 0 0 2340

Jobbulást kívánok a kis betegeknek.

 

A szoptatás szerintem csak az anya betegsége ellen véd, mástól nem. A gyakori szellőztetés az ami hatásos talán, pont mint lentebb írjátok.Felnőttnek a Supradin.

 

Mi jobban vagyunk 1 napja, még mindig nem eszik annyit mint régen, de elindult valami. Szopik éjjel-nappal, amennyit csak talál (vicces közel egyéves gyerek mellett moremilk-et szedni), és 3-4 kanál húsos főzeléket meg pár falat gyümölcsöt. Körtéből egy fél körte is lemegy, csak nagyon nehezen találok most körtét.

 

Beszédben nagyon megindult. Két szó egyértelmű és következetes: LÁMPA és HEJTE. És nem tudom, már el is felejtettem ezt a korszakot, de megjezdődött az E.T.-re emlékeztető mutogatás nála. Kitartott mutatóujjal közelít mindenhova és vagy mondja vagy kérdőn nyekereg. Édes nagyon.

Fogár Creative Commons License 2014.01.20 0 0 2339

:(

szerintem a szoptatásnak főleg eleinte van nagyobb jelentősége,utána pusztán tápanyag forrás

én is ismerek olyat aki sokáig szoptatott-értsd tovább,mint én-és folyton betegesek a gyerekek-én sem látok összefüggést

Én Pannát szoptattam a legkevesebb ideig,mégsem beteges...

Unokatesóm fiai is sokat betegek-ue köhögés/takonykór...múltkor voltam náluk,igaz csak kb 10 percet...az ajtón belépve már megcsapott a durva pára,és fülledtség a lakásban...eszméletlen,mint vm melegházban...én szerintem baromi egészségtelen.

Előzmény: Panka806 (2338)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 2338

Mi kezdjük előlről a betegeskedést. :-( Reggelre mind a kettő csupa takony meg hőemelkedéses volt. :-( Délelőtt már elég csúnyán köhögtek is, ráadásul L. megint dörzsöli a fülét. :-( Komolyan, nem tudom már mit csináljak velük. L. lényegében december eleje óta beteg. :-( Itt rendült meg a bizalmam egyébként a szoptatásban, merthogy hiába anyatejes még mindig, baromi gyenge az immunrendszere. :-( Pedig mostmár január eleje óta cebion cseppet is nyomatok neki. Komolyan mostanra több gyógyszert szed be 1 nap, mint amennyi kaját eszik. :-(

 

Margarita ti hogy vagytok? Javult a helyzet evés fronton?

kicsinap Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2337

Boldi anno lactogene-t kapott abból 550 Ft volt egy doboz felírva. Nem tudom van-e még, mert pedzegették, hogy kivonják a forgalomból.

Előzmény: Fogár (2336)
Fogár Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2336

hát reméljük idővel javul,azért ha anyatejet rendesen kap,nem lesz gond

én 3. gyerekem kb 10hós koráig szinte mást nem fogadott el...bnőmé meg talán még 1évesen sem...

Flóra tápszert kap kb 2hete,leálltunk a szopival-nem láttam értelmét a veszkődésnek-már eredmény volt,hogy nem fogyott...hanem 0-ban voltunk hó végén...

Szerencsére vidáman megissza,meg szilárd kaját is kap-jó étvágyú,és annak köszönhetően,hogy szépen eszik nov 26-a óta 6kg-ról 7,45kg ra kapta össze magát...nem egy gigantikus méret így 8 hónaposan,de már nem az a kis vékony kar/lábak- kicsit beesett arc-hanem olyan kis kerekded babaforma kezd lenni

 

amúgy mászik Mikulás óta,  kb 2 hete feláll,mostmár profin ahol meg tud kapaszkodni ácsorog

ülés az még csak úgy megy,hogy feltérdel és visszaül-de az már kapaszkodás nélkül-így tök jó,mert ha talál vm izgalmasat (papír, hajcsatt...stb...) akkor azt begyűjti és elmatat vele...természetesen csak a tiltott dolgok érdeklik őt is

 

imád velem teregetni...úgy jár a keze,mint a motolla amikor leteszem a kosarat a vizes ruhákkal,ő azonnal ott van,és szedi ki a cuccot :D

vagy pl a mosogatógépbe is jó móka bemászni...

 

már csak ezen az éjszakai 3órás evésen kéne kicsit túlnőni...egyrészt hulla vagyok már az ébresztőktől,másrészt...nem azért,de nagyon drága tápszerrel tömni a pici fejét...ráadásul amit kap (humana babyfit plus) épp hiánycikk...

a babyfitet 2*500got veszek meg kb 1400Ft ért(receptre persze), viszont a sima beba,vagy MIlupa meg 2400 körül mozog 500g...receptel sem jelentősen kevesebb (azért szép,hogy állambácsi ilyen jól megtámogatja a csecsemőtápszereket... :( )

Tegnap egy környékbeli gytárban sikerült 6oboz babyfit et elhoznom...nade ha elfogy mi lesz...tejet mégsem adhatok még neki...

Azért ez a közel 3x os árkülönbözet már nem olyan amin nem akadok fent...

 

 

 

Előzmény: margerita (2332)
margerita Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2335

igen szerintem is normalis. csak aggaszto.

 

Bartloka Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2334

javult a helyzet? a nagyfiammal 9 hós korában vendégeskedünk a Jánosban pár napot; a kórházban és utána mi i s nagyon visszaestünk a ht-vel, gyakorlatilag csak szopott. sztem ez normális, nem?

 

Előzmény: margerita (2332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!