Kötelező lószámlálás lesz a kórházakban
Hivatalos levélben a szaktárca elrendelte a lovak összeírását az állami kórházakban. A főigazgatóknak már röhögni sincs erejük.
A folyamatos, magas színvonalú betegellátás fenntartása érdekében elengedhetetlen az ágazati humánerőforrás-jellemzők, -trendek nyomon követése, a megoldást segítendő pontos statisztikák és cselekvési tervek készítése - tették hozzá.
Az egészségügyi szakemberhiány megoldására az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (EEKH), valamint a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) közösen egy projektet dolgozott ki. Ennek célja, hogy javaslatot adjon az egészségügyi dolgozók életútjának, pályamódosításának, személyes karrierjének a támogatására, előre jelezze a közép- és hosszú távú képzési szükségleteket, s Magyarországot is "bekapcsolja a nemzetközi kölcsönös információ- és adatszolgáltatásba" - áll a közleményben.
Az Új Széchenyi Tervből félmilliárd forint vissza nem térítendő támogatással térképezik fel az egészségügyi ágazatban jelentkező szakemberhiány megoldási lehetőségeit.
Ráérnek, a várólisták miatt úgyis csak malozni tudnának:
"
Ám a legádázabb kampányidőszakban is jobb volt a helyzet a mostaninál, hiszen míg 2010 tavaszán egy fideszes kampányújság "Végveszélyben az egészségügy" címmel ígért azonnali segítségnyújtást az ágazatnak a várólisták csökkentésére, valójában 2009 végén szürkehályog-műtétnél átlagosan országszerte 150 nap volt a várakozási idő, egy gerincstabilizáló műtét átlagos várakozási ideje 670 nap volt; csípőprotézis beépítésre 316 nap, térprotézis-behelyezésre pedig 394 nap, és 2009 decemberében 22 ezren szerepeltek a várólistákon. Ezzel szemben ma egy csípőprotézis műtétre átlagosan éppen a dupláját kell várni a kormányváltás előtti időnek(1618 nap), a térdprotézisek esetében pedig ez az idő háromszorosára nőtt, így csaknem három évet kell eltölteni a kínzó fájdalommal ahhoz, hogy valamely kórházban végül elvégezzék a beavatkozást.
A műtétekre várakozók esetében is sok esetben tapasztalható jelentős állapotromlás, előfordul, hogy mire operációra kerül a sor, már egy teljesen más szintű betegséggel kell megküzdeni, mint amikor a páciens a listára felkerült. Eközben nem spórol az egészségügy, hiszen a beteget a várakozás ideje alatt is el kell látni: orvosi, gyógyszeres, fizioterápiás ellátásra, betegszállításra, otthoni ápolásra, esetleg táppénzre lehet szüksége. Egy tavalyi felmérés szerint az aktív korú betegeknél mindössze fél év alatt az OEP különböző ellátások címén egy komplett műtét árát fizeti ki, a nyugdíjasok esetében ugyanez 12 hónapra jött ki."
Régen is voltak idióták, csak akkor még mertek nekik válaszolni:
"hivatalos tisztelettel azt válaszolom, hogy baszák(sic) meg az urak a sarkantyújukatt, mert 35 Reaumur" höségben ilyen szarságokkal nem foglalkozhatunk.
Teljes tisztelettel lófasz a seggükbe cím / aláírás"
Azért kell lóhalálában összeírni a lovakat az iskolákban, hogy időben egyeztetni tudjanak melyiket ló lesz majd az igazgatói pályázat győztese (A jelöltnek még szakvizsgáznia is kell).
Igen , ott is meg kellene számlálni, Én már nagyon szeretném tudni hogy hány ló van a kórházakban, iskolákban, minisztériumokban és az önkormányzatoknál is.
Legyen végre transzparencia és derüljön ki az igazság !
Mondanál 1 példát a földterülettel rendelkező iskolákra? Amin az épület áll. Azon kívül? Az államosítás elől most mentik épp a menthetőt az önkormányzatok:udvart, sportcsarnokot, mindent leválasztanak!