Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kna314 Creative Commons License 2022.03.30 0 0 7283

Hello!

 

Igen, akkora! Nekem is ez volt a fő szempont vásárláskor, mivel majdnem 1,90 vagyok és campert csináltam belőle. Még így is kényelmesen alszom benne:)!

Előzmény: MortalWombat (7280)
MortalWombat Creative Commons License 2022.03.29 0 1 7282

Igen, figyelembe vettem a benzines fogyasztását, nem véletlenül azt keresek. 

 

Volt egy benzines EV-II-esem, nagyon szerettem, de meggondolatlanul eladtam.

A fenntartása töredéke volt a dízeleknek, a tetejébe speciális célszerszámok nélkül volt szerelhető.

A benzines nem evett sokkal többet a dízeleknél, ezért cserébe "bolondbiztos" volt, sokkal könnyebben és olcsóbban lehetett megbízható állapotban tartani. 

 

Úgy látom, hogy az EV-I-nél is a szélvédő alatt, mélyen eldugva, nehezen hozzáférhetően van a motor. Azért nem mindegy, hogy egy porlasztócsúcs kiszedőt kell oda beszuszakolni, vagy csak egy gyertyakulcsot.

Az EV-II-eseknél szerelőt nem lehet találni, mert nem hajlandók több órás bontással kezdeni a szerelést, sok tulaj meg nem szeretné kifizetni a bontás költségét, csak a javításét.

Előzmény: FeZ_ (7281)
FeZ_ Creative Commons License 2022.03.29 0 0 7281

Most nem tudom megmérni, de amikor aludtunk benne, akkor olyan 2m-t mértem az első ülésektől a végéig, úgyhogy az 1,955 m simán lehetséges.

 

A konkrét autót nem ismerem, de azért a 780e ebben a kategóriában elég erős, jó alaposan nézd át, hogy megér-e annyit ! A tankbetöltő alatti rész a leggyengébb hely rozsda szempontjából és ilyen korban már a küszöböket is nézd át alaposan ! Az alvázkeretet se hagyd ki, mert furcsa módon az újabbakon sokkal hamarabb korrodáltak az alvázkeretek, mint a régieken ! Az autó biztosan nem 2003/4 havi, legfeljebb a forgalombahelyezése lehet akkori.

A benzines fogyasztását figyelembe vetted a vásárláshoz ? Persze ha hosszú távon használod, akkor nem olyan vészes.

 

Előzmény: MortalWombat (7280)
MortalWombat Creative Commons License 2022.03.28 0 0 7280

Hamarabb írtam, mint hogy visszaolvastam volna a 7230-as beírásig. 

Lehetséges, hogy 1955 mm hosszú a csomatér 4.4 méteres összhossz mellett?

(nekem amúgy 1,8m-re van szükségem, úgy hogy ez elég jól hangzik)


Még egy kérdés: esetleg ismeri valaki ezt az autót is: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/806/peugeot_806_7_fo_vonoh_klima-13143540

 

 

Előzmény: MortalWombat (7279)
MortalWombat Creative Commons License 2022.03.28 0 0 7279

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Egy EV-I-est nézegetek 2.0 16V motorral.

A kérdésem az lenne, hogy ha a hátsó 5 ülés kiszedem, akkor milyen hosszú a raktér az első ülésekig?

Ha lenne egy rajz a belső méreteiről, akkor azt megköszönném.


Esetleg ismeritek ezt az autót: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/806/peugeot_806_7_fo_vonoh_klima-13143540

 

Előre is köszönöm.

 

Xtrem_Ave Creative Commons License 2022.03.20 0 0 7278

Sziasztok!

 

Most vettem egy 2001-es Citroen Evasion-t 2.0 benzin + Aut váltó (tudom nem éppen a megszokott párosítás), Exclusive felszereltséggel.

A km óra számláló és maga a km-óra nem működik, nem jelzi a sebességet.

Állítólag próbálták már orvosolni a problémát, vettek is hozzá valamit, de nem volt jó vele.

 

Van ismerős szerelőtök, akit szívből tudnátok ajánlani, és ért is a kocsikhoz és nem csak le akar húzni?

 

Van más apróság is vele:

-a tükrök elektromos becsukásakor csak a bal oldali működik - a jobb oldalinál hallható valami kattogás, de mozgás nem történik.

-illetve elvileg kellene rajta legyen board computer is, de a kapcsoló végén nyomkodva nem történik változás, csak a hőmérsékletet és az Aut váltó aktuális fokozatát jelzi ki.

-panoráma tető is van benne, de a gombot nyomkodva csak kattanás hallatszik, de a tető nem mozdul. Előtte van egy kisebb kézzel kibillenthető üvegtető, az viszont működik 

 

Elsősorban Budapest és környéke érdekelne, de egy jó szerelőért elmennék messzebbre is - csak tudnám közben mennyivel is megyek... :D

 

Köszönöm előre is!

kna314 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 7277

Azért köszönöm, hogy megnézted! ;)

Előzmény: FeZ_ (7276)
FeZ_ Creative Commons License 2022.02.12 0 0 7276

Sajnos ilyenem nincsen. :-(

 

Előzmény: kna314 (7275)
kna314 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 7275

Szia FeZ_!

 

Azthiszem '99-es lehet. Sajnos pontosan nem tudom, mert 2003-ban került be hollandiából és ez van a forgalmiban. Már a cica lámpás nem a kocka, viszont még 1.9 TD. Kikaptam a műszeregységet és lefotóztam:

 

Előzmény: FeZ_ (7274)
FeZ_ Creative Commons License 2022.02.11 0 0 7274

Mikori évjárat illetve milyenek a műszeregység csatlakozói ?

 

Előzmény: kna314 (7273)
kna314 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 7273

Sziasztok!

 

Valakinek nincs esetleg egy jól működő bontott műszerfala? 1.9 TD ráncfevarrot, nem tudom, hogy volt e különbség a többihez képest...

Az üzemanyagszintjezőm egy éve nem jó, a fordulatszámmérőm összevissza ugrál, ma reggel teljesen elsötétült a km számláló kijelző is, szóval most már tényleg fogalmam sincs mennyi üzemanyag van az autóban.. köszi előre is a segítséget! 

FeZ_ Creative Commons License 2022.01.30 0 0 7272

A legvalószínűbb, hogy vagy valamelyik ajtózárban rossz a mikrokapcsoló vagy ajtóátvezető /  kábelszakadásod van valamelyik ajtónál. 

 

Előzmény: Milko2014 (7271)
Milko2014 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 7271

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a központi zár állandóan visszanyit zárás után?

Nem bírom bezárni az autót!

Kulccsal a bal oldali ajtót tudom zárni a riasztó élesítése után!

 

Üdv!

FeZ_ Creative Commons License 2022.01.22 0 0 7270

A Bárdinál, Unixnál is van a saját programjukban alvázszámos kereső. Persze lehet, hogy szólni kell nekik, mert ma már felvesznek oda bárkit, aki hajlandó ott dolgozni, nem kell érteni se a dolgokhoz. 

 

Picit uncsi, hogy mindig nekem kell dolgozni helyettük, perdig elvileg ez a munkájuk, de most, csak neked:  643879 a gyári cikkszáma a mosófúvókának.  ;-) 

 

Előzmény: Don Quijote (7269)
Don Quijote Creative Commons License 2022.01.22 0 0 7269

Szia,

Az utóbbi, szóval ez volt a gond. Van valami letölthető dokumentáció, ahol ki tudom keresno ezeket a gyári számokat?

Köszi szépen

Előzmény: FeZ_ (7268)
FeZ_ Creative Commons License 2022.01.22 0 0 7268

Az alvázszámos keresőt használtátok  és a gyári számot kerestétek vagy csak a saját katalógusukat használtátok ?

Ha az utóbbi, akkor ott volt a baj. A gyári számot kell kikeresni, azt átváltva meg már meglesz a fúvóka. Minden alkatrészt amúgy így érdemes keresni, ha nem szeretsz szo..ni, mert rengeteg hiba van a saját katalógusukban. 

 

 

Előzmény: Don Quijote (7267)
Don Quijote Creative Commons License 2022.01.21 0 0 7267

Sziasztok,

Köszi a segítséget, sajnos nem találtam meg a fúvókát, a unixnál, egyenlőre nincs meg a csí hogy hogy kell keresni náluk az egzotikusabb dolgokat. Ha kiválasztottam az autót akkor nem talál fúvókát. Közben sajnos feladta a jobb hátsó záram nem mozgazja a kp zár. Amikor vettem csináltak egy javítást mert a jobb hátsó ajtó nem működött, a szokásos kilincstengely probléma. Sajnos az eladó kereskedő ragaszkodott ahhoz h megjavítja, valahol felhajtott egy egész kilincset, de a jobb hátsó kárpittal azóta is szívok mert nem lehet rendesen visszatenni, ezért nehezen nyílik az ajtó. Valamint a belső kilicset is elég barbár módon tették vissza. Lehet ezért csúszott szét a zár is. Van valami leírás h hogy kell ezt a kárpitot rendesen lebontani, h ne szakítsam el még jobban? Esetleg ilyen belső kárpit elemeket lehet venni valahol akár újonann is?

 

köszi szépen

arany40 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 7266

ZSU.HU

Előzmény: Don Quijote (7259)
FeZ_ Creative Commons License 2022.01.04 0 0 7265

Gyári alkatrészeket alvázszám alapján tudsz rendelni / venni az Unixban, Bárdiban is, ha nem zavar, hogy picivel drágább és sokkal lassabb, mint a márkaszerviz. Az Unixnál pont ez van polcon is, most megnéztem, ha számit a gyorsaság.

Előzmény: Don Quijote (7264)
Don Quijote Creative Commons License 2022.01.04 -1 0 7264

Köszi akkor megpróbálom. Ilyen mindenféle online alkatrészboltokkal próbálkoztam, de nem volt sehol.

Előzmény: FeZ_ (7263)
FeZ_ Creative Commons License 2022.01.03 0 0 7263

Besétálsz egy márkaszervizbe és rendelsz gyári újat. 1-2 nap alatt megjön valószínűleg. Ha csak a franciáknál van, ami ritkább, de előfordul, akkor szokott 1 hétig vagy 10 napig jönni.

 

Előzmény: Don Quijote (7262)
Don Quijote Creative Commons License 2022.01.03 0 0 7262

az lenne a legszimpatikusabb

Előzmény: Don Quijote (7261)
Don Quijote Creative Commons License 2022.01.03 0 0 7261

:) Dehogynem, de nem voltam elég ügyes hogy találjak. :)

Előzmény: FeZ_ (7260)
FeZ_ Creative Commons License 2022.01.03 0 0 7260

A gyári új nem szimpatikus ?

 

Előzmény: Don Quijote (7259)
Don Quijote Creative Commons License 2022.01.03 0 0 7259

Sziasztok,

 

Egyik ablakmosó fúvókám megadta magát, egy ideje próbálok lőni másikat de nem találok. Esetleg valaki már járt így és talált olyan utángyártott bármi modellt amit még gyártanak és be lehet tenni az eredeti helyére?

 

Köszi szépen

 

kna314 Creative Commons License 2021.12.12 0 0 7258

@granturismo:

 

Nagyon köszi az útmutatást, kint is van, szét is szedtem az egészet.  Annyi volt a különbség, hogy az enyém nem bayonettes volt, hanem 3 torx fogta a helyére. A kontaktokat végig ellenőriztem mindenhol, azok rendben vannak, a szénkefék már kicsit kopottak de az még nem lehetett a baj, valószínűleg tényleg az előtét egység lesz hibás. Kiszerelve is ugyan azt produkálja mint bent és nagyon melegszik.

Erre van valami csoda megoldás?

 

Arra gondoltam, hogy veszek egy komplett fűtőmotort és nem szivatom magam ennek a felújításával, találtam utángyártott újat 28 ért. Az előtét egységet 23 ért találtam meg.. nekem 3 érintkezős a csati, az valamiért drágább mint a 4 érintkezős.

 

 

Előzmény: granturismo (7257)
granturismo Creative Commons License 2021.12.10 0 1 7257

Utána mint egy beföttes üveg tetejét elforditod és kijön lefelé. Utána ha kinn van vissza tudod dugni rá a kábelt és nézni mit csinál.Erősen tartsd  ert nagyot lendül induláskor.

Előzmény: granturismo (7256)
granturismo Creative Commons License 2021.12.10 0 1 7256

Nem kell szétszedni annyira. A képen egy dupla ventis változat van de a tiédben valószinüleg csak egy venti van. A kesztyűtartó mögott a lábtérben alulról fölfelé van felszerelve. Egy kerek fekete kerek műanyag keret. Egy kábel 3 vagy 4 polusú azt lehúzod  és acsvarokat körbe kiveszed.

Előzmény: kna314 (7255)
kna314 Creative Commons License 2021.12.10 0 0 7255

Uhhbazz.. megtaláltam. Jól látom, hogy le kell bontani az egész műszerfalat hozzá? Remélem tudtok mondani valami kiskaput hogy ezt megússzam :D

 

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy az enyém manuál klímás, abban is 2 db motor van?

 

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Előzmény: kna314 (7254)
kna314 Creative Commons License 2021.12.10 0 0 7254

Szia! Köszönöm a választ! Erős forumózásokkal én is erre jutottam, vagy az lehet még hogy az érintkezők tágulhattak ki.. 

Abban tudnátok segíteni, hogy hol az istenben van a fűtőmotor illetve hogy tudom kivenni? Van egy francia szervíz manuálom de nem találom benne sehol :/

Előzmény: granturismo (7253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!