Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1087

Nem ismerem személyesen, és nem is áll szándékomban személyes kapcsolatba kerülni vele. Akkor ezek szerint csak ellenőrizhetetlen, nem nyilvános forrásod van arra, hogy a Fideszre vagy az LMP-re (nagyon nem mindegy, amúgy) szavazott 2010-ben.

Előzmény: Híd (1086)
Híd Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1086

Szerintem beszélgess el vele, vagy ilyesmi, és majd rájössz. Jobb az ilyesmit első kézből megtudni. 

Előzmény: Törölt nick (1077)
mostsemértem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1085

"Még mindég ökörségeket beszélsz.

Az eu az állami többséget tiltja, illetve inkább az állami beavatkozás mértékét."

 

"De az EU szabályai nem engedik, hogy a nemzeti légitársaságok EU-n kívüli többségi tulajdonban legyenek - Abramovics tehát társakat kellett találjon. Ezért jött létre az Airbridge, melyben Abramovicsnak 49%-a volt, két magyar befektetőtársának pedig 46 és 5, vagyis érvényesült az uniós többség."

 

http://egekura.nolblog.hu/archives/2012/02/13/Vakrepules_zuhanas_a_Malev_csodjenek_tortenete_-_Tatrai_Miklos_irasa/

 

Amint látod, te vagy tájékozatlan.

A kínaiakkal ugyanez volt, többségi tulajdonos nem lehet kínai. Úgy látszik a kínaiak nem mentek bele abba, hogy magyar strómanokat tegyenek be a Malévba, úgy ahogy Abramovics mellé betettek két magyar stromant.

 

Ezt a Tátrai blogot betettem régebben, ha elolvastad volna, most nem égtél volna be.

Előzmény: Nero Bianco (1080)
mos Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1084

aha, szóval szerinted ilyen egy működő ország? :) mert ezt adták át, tény:

 

az adósság még hagyján

 

- a lakosság egyharmada nyugdíjas

 

- az aktív korúak fele nem melózik

 

- a fiatalok használható része menekül

 

- a fiatalok khm... kevéssé használható része Mari nénit fosztja meg a csirkéitől, és még jó, ha Mari nénit másnap nem vérbe fagyva találják meg...

 

- az állami vállalatok csődközelben...

 

- a "kedvencem" az, amikor - ráadásul IMF-rábólintással - úgy "tartották" a 2011-es hiány első felét, h az önkormiktól és a MÁV-tól vontak el százmilliárdokat... amiket persze majd most Orbánéknak kell kifizetniük...

Előzmény: Nero Bianco (1083)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1083

"De Oszkóék egy Pannon Pumát adtak át, ugyebár."

 

Oszkóék egy működő országot adtak át, amit meg kedvenceid egy működésképtelen katyvasszá alakítottak.

Legyél rájuk büszke.

 

Előzmény: mos (1081)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1082

Egy Oszkó-fanatik (azt hiszem, vincent blogos) nekem azt magyarázta valahol egy blogkommentben, hogy a MÁV-tól a pénzek megvonása kimondottan jó dolog volt, mivel az egy állami pénznyelő, és ilyenekbe jobb is, hogy nem tolnak pénzt. Ez is egy gondolatmenet, mégha nem is túl okos. :)

Előzmény: mos (1081)
mos Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1081

az adósság még hagyján

 

- a lakosság egyharmada nyugdíjas

 

- az aktív korúak fele nem melózik

 

- a fiatalok használható része menekül

 

- a fiatalok khm... kevéssé használható része Mari nénit fosztja meg a csirkéitől, és még jó, ha Mari nénit másnap nem vérbe fagyva találják meg...

- az állami vállalatok csődközelben...

 

- a "kedvencem" az, amikor - ráadásul IMF-rábólintással - úgy "tartották" a 2011-es hiány első felét, h az önkormiktól és a MÁV-tól vontak el százmilliárdokat... amiket persze majd most Orbánéknak kell kifizetniük...

 

De Oszkóék egy Pannon Pumát adtak át, ugyebár.

Előzmény: mert mindig a hoki (1079)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1080

"mert az EU tiltja, hogy a LÉGITÁRSASÁGOKBAN Eu-n kívüli többségi tulajdonosok legyenek."

 

Még mindég ökörségeket beszélsz.

Az eu az állami többséget tiltja, illetve inkább az állami beavatkozás mértékét.

Mert sérti a versenysemmlegesség elvét.

 

Előzmény: mostsemértem (1070)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1079

Oszkóék nem a csőd szélén álló országot hanem egy pénzügyileg konszolidált országot adtak át, egyébként ezt is vállalták!

 

Te sem tudod mit beszélsz... a 82% adósságráta az már finanszírozhatatlan mértékű, csak újabb hitelek felvételével tartható fenn a felszínen az ország. És ezt a szoclibek emelték fel 53%-ról. Úgyhogy van bőr a képes feleden, az biztos.

Előzmény: Törölt nick (1074)
mostsemértem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1078

Nem hiába menesztették Fellegit. Őhozzá tartozott a Malév, BKV stb.

Előzmény: Törölt nick (1073)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1077

De ezt mire alapozod? Ha az MSZP-nél jobbnak tartott valaki mást, akkor mi a fenének vállalta el a pénzügyminiszterséget? Ő is tudhatta, hogy ha nem sikerül a Bajnai-féle kormányalakítás, akkor előrehozott választások jönnének, Fidesszel. Mi alapján állítod, hogy Oszkó inkább választotta volna a Fideszt, mint az MSZP-t, amikor Oszkó egypárti MSZP-kormányban (szakértői kormány, Szekeres Szakértő Imrével) vállalt miniszteri tisztséget, és egyébként a haveri köre is egy az egyben MSZP-kötődésű? (Bajnai is MSZP-kötődésű volt, főleg amíg még Gyurcsány az MSZP-ben volt.)

Előzmény: Híd (1075)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1076

a honvédelemhez Szekeres Imre szakértett

 

 

Ez nagyon jóóó! Szekeres a honvédelemhez még józanul - ami nem sűrűn fordul vele elő - se ért többet, mint a hajdú a harangöntéshez, vagy én az empiriokriticizmushoz, amit részegen ki se tudok mondani.:-)))

Előzmény: Törölt nick (1071)
Híd Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1075

Talán azért mert mást jobbnak tartott a kormányzásra. Nem tudom, kire szavazott, de szerintem nem az MSZP-re

Előzmény: Törölt nick (1071)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1073

a Malévról is ki lehet mutatni, h 2010-ben még nem állt a csőd szélén, de a trendek... Nagy valószínűséggel Oszkó sem tudta volna megmenteni

 

Én ezzel annyiban nem értek egyet, hogy szerintem a Fidesznek igenis lett volna számtalan lehetősége megmenteni a Malévot. Ez nem menti Oszkót, akinek megvan a maga szerepe a Malév-csődben (még akkor is, ha a különösen rosszindulatú feltételezésektől a Wizz Air-es kötődés kapcsán el is tekintünk), de nekem erősen úgy tűnik, hogy a Fidesz is elbaszott itt valamit.

Előzmény: mos (1058)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1072

Fantasztikus ez a mai magyar szoclib... még a fővárosban is az jön ki, hogy a 20 év liberális rémuralom mellett is a Fidesz az oka mindennek, mert ott voltak ők is.

Előzmény: Törölt nick (1065)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1071

Az LMP ugyebár a Bajnai-kormányt eléggé élesen bírálta, ráadásul a gazdaságfilozófiájuk is némileg eltért a Bajnai-kormányétól. Oszkót személyi kapcsolatai az akkori MSZP-hez kötötték, ugyebár olyan (egyébként egypárti MSZP-s, külsős SZDSZ-támogatással) szakértői kormány tagja volt, ahol a honvédelemhez Szekeres Imre szakértett még annak idején. Miért szavazott volna Oszkó másra, mint az MSZP-re?

Előzmény: Híd (988)
mostsemértem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1070

Nem tudsz róla?

Az oroszok sem lehettek többségi tulajdonosok a Malévban, mert az EU tiltja, hogy a LÉGITÁRSASÁGOKBAN Eu-n kívüli többségi tulajdonosok legyenek. Úgy oldották meg, hogy betettek két magyar Strómant, így már magyar többség lett a Malévben.

 

Rosszul ollóztál, haver.

Előzmény: Nero Bianco (1063)
P.Freddy Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1068

Ne viccelj már, már évekkel korábban a metrón lépni nem lehetett a Hornt gyalázó szórólapoktól, Bayer minden héten minimum kétszer akasztást követelt (egyet a tévében, egyet valamelyik újságban).

 

Hol volt még akkor Kövér Laca, 23millió román? A fasorba' se volt... még csak évek múlva ocsúdott az ország abból a görénységből, amit a fideszesek gyártottak a gyűlölködésből.

Előzmény: mert mindig a hoki (1055)
mos Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1067

mint pl.?

Előzmény: Törölt nick (1066)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1065

Tökéletesen egyetértek.

 

Egyébként ez az egész "Budai jelenség" elképesztően ostoba, de sajnos minősíti a nagyérdeműt, aki befogadó rá.

 

Gondoljunk csak bele, hogy például Budapesten, ahol a testületben mindösszesen 2 fő előnye volt a "szoclib" koalíciónak, ott hogyan lett volna elképzelhető, hogy 8 éven át a Fidesz tudta (és beleegyezése) nélkül történjen mindaz, ami a BKV-nál, FKF-nél és a többinél történt? Az összes felügyelőbizottságban ott ültek a fideszes városatyák, ahogy a városházán is.

 

De úgy isszák az emberek, hogy "emútnyócév" és a sok szerencsétlen el is hiszi, hogy ezt csak a szoclib oldalnak köszönheti. Holott frászt! a Fidesz keze is könyékig ért a szarba akkor is, csak tudták jól, hogy jól rá lehet majd kenni a másik oldalra mindent.

 

Egy vállalkozásnál is az ügyvezető viszi el a balhét, holott lehet, hogy a könyvelő volt a hunyó, csak ügyesen csinálta.

 

Ami pedig a retorziót illeti, mindenki meglássa, hogy például a Hagyó ügy is szép csöndben el lesz ültetve. Majd kap 3 évet, abból kettőt már le is ült, harmadolnak és szépen csöndbe marad mindenki. Nem volna az jó a jelenleg regnálókra nézve, ha Hagyó esetleg tényszerű dokumentumokkal rukkolna elő!

Előzmény: Nero Bianco (1057)
mos Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1064

aha, és akkor volnék a jó fej, ha azt mondanám, h jöjjenek vissza a 2002 és 2010 közötti elkúrók?

Előzmény: Törölt nick (1062)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1063

"mert az EU tiltja az EU-n kívüli többségi tulajdonost."

 

Ez így konkrétan ökörség.

 

Előzmény: mostsemértem (1061)
mostsemértem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1061

Oszkó is elismerte, hogy a kínai fél esze ágában sem akarta  megvenni a Malévot, mert az EU tiltja az EU-n kívüli többségi tulajdonost. A kínaiak csak többségi tulajdonosok akarnak lenni. Továbbá Tátrai Miklós az MNV volt vezére szerint már 2004 óta tudtak a kormányok arról, hogy a Malévet nem veszik meg semmiképp a kínaiak. A kínaiakat nem a Malév érdekelte volna, hanem a reptér. Nem tudom, hogy a reptérre vonatkozólag van-e megkötése az EU-nak.

 

Ne nézzük hülyének az Orbán-kormányt sem. Nyilván ők is nagyon jól tudták, hogy Hainant nem érdekli a Malév, ellenben nagyon is érdekli őket a reptér megvétele.

A reptér még mindig nem lefutott ügy. Ugyanis a repteret eladták 450 milliárdért, de most nagy recesszió van a repülésben, emiatt a becslések szerint 100 milliárdnál többért nem lehet eladni. Tehát reális a reptér visszaállamosítása vagy esetleg egy másik tulajjal, aki lehetne akár kínai is, közösen az állam megvásárolhatja.

 

Szóval a reptér 10-szer akkora falat mint a Malév és érhetnek bennünket még meglepetések ezzel kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (1052)
P.Freddy Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1060

Budai "élő ütközetekben" egy beszari nyüszítő nyúl, mint a sunyi, alattomos, rosszindulatú emberek általában. Mondhatnánk, hogy "élő ügyfelekkel" nehezebben boldogul, mint amúgy...:)

 

Egyébként ezen jellemzői alapján Orbán mocskos céljaira tökéletesen megfelel, ideális és profi választás.

 

Egy kicsit összefonódik itt a történet Oszkóval: pont Budai visszataszító "létjogosultsága" miatt életveszély Orbánra nézve nemcsak Oszkó, hanem minden olyan ellenfél, akik az értelem eszközeivel neadj'isten véletlenül gyengíthetik a budai-féle gyűlölet-birkanyájszellemből összerakódó szavazóbázist.

Előzmény: Törölt nick (1053)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1059

Amit Oszkó csinál, azt én azért tartom undorítónak, mert átadtak egy csőd szélén álló országot, majd nekik áll feljebb.

 

 

Azt szokták erre mondani a balfékek, hogy az is orbánék miatt volt, mert belehajszolták őket rossz döntések sorozatába. Amit ők bactak el, azért is orbán a hibás! Ügyes...

Előzmény: mos (1058)
mos Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1058

Gondolod, h az MSZP-nek nincsenek meg a maga "Budaijai"? De.

 

Amit Oszkó csinál, azt én azért tartom undorítónak, mert átadtak egy csőd szélén álló országot, majd nekik áll feljebb. Ők ott sem voltak, ugye.

Persze, a Malévról is ki lehet mutatni, h 2010-ben még nem állt a csőd szélén, de a trendek... Nagy valószínűséggel Oszkó sem tudta volna megmenteni (vagy ha igen, akkor miért nem tette meg?), de most jó fikázni. A legcsekélyebb megértés, konstruktivitás sincs benne.

 

Ebbe a mentalitásba fog tönkremenni Magyarország, Oszkó sem különb, semmivel sem.

Azt kapja, amit szokás a ringben kapni.

Előzmény: Törölt nick (1053)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1057

Budai és Oszkó két külön világ.

 

Szerintem nem is értenék, hogy a másik mégis miről beszél.

Budai a vágyvezérelt tömény politikai demagógia, ahol a politikai célok elérése a fontos bármilyen eszközzel, Oszkó meg a racionális üzletember, ahol a valós eredmény számít, és nincs nagyon helye a ködösítésnek.

 

Nem tudnának beszélgetni, mert nem értik egymást.

 

Előzmény: Törölt nick (1053)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1055

De Budai nem ebben a műfajban nyomja, nincs itt semmilyen igazi tényfeltárás csak hazug aljas sárdagasztás és a közélet trágyázása!

 

Megtanulták a szociktól... csak későn, mert az ország a csőd szélén. Emlékezz csak:

- 23 millió román

- Kövér Laca akaszt

- Orbán cigány (szoci körlevél országosan)

Előzmény: Törölt nick (1053)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1054

a potenciális befektető egyértelműen azt jelezte, hogy a saját információi alapján összeállított üzleti terve szerint egy új, a korábbi kötelezettségektől és mindenféle múltbeli tehertől megszabadított Malév is folyamatosan veszteséges lett volna,

 

Lefordítom magyarra...

 

A szoclibek olyan szinten kiürítették a Malév-ot, hogy nem lett volna mit átmenteni az új légitársaságba és az ab ovo veszteséges lett volna. A Malév már csak egy marék alkalmazott volt, semmi egyéb vagyontárgy vagy vagyoni jog nem volt már bennük. Márpedig a szoclib ürítette ki ilyen szintre a butikot.

Előzmény: Törölt nick (1052)
ax15 Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1050

 

 nem zörög a haraszt...

 

jajistenem. a fidesz vezérkarában ez a zörgés hogyis van?

Előzmény: mos (1040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!