Keresés

Részletes keresés

outgoing Creative Commons License 2012.08.08 0 0 71

Kedves Lakótárs

A lift melleti fal már korábban, két évvel ezelőtt mosható festékkel ki lett kifestve, az egész földszinti résszel egyetemben. Szerintem igenis is fontos, hogy néz ki az előtér, és a posta láda körül a csempézés nagyon jól sikerült és szép lett. Ráadásul közgyűlésen szavazta meg a lakóközösség. Persze ízlések és vélemények ugyanarról a dologról nem baj, ha mások.

Én nem vagyok szomorú, a praktikum és a esztékum közötti választással kapcsolatban, hiszen a kettő nem zárja ki egymást. És ez ebben az esetben is így van. A fal továbbra is mosható maradt a lift körül.

Köszönöm

palmeiras Creative Commons License 2012.08.08 0 0 70

Kedves Lak,

Én nem gondolom úgy, hogy az esztétika fontosabb volt a praktikumnál.

De úgy gondolom, hogy a rongálók, a piszkitók és a nemtörödők miatt nem kéne többet fizetnünk és plusz kiadásokba menni.

Csak megjegyjem: én fel tudok vinni egy biciklit a liften, hogy nem piszkitom össze a falat, és ezt elvárom másoktól is.

Üdvözlettel:  palmeiras 

Előzmény: Lak. (69)
Lak. Creative Commons License 2012.08.08 0 0 69

és még valami: nagyon szomorú dolognak tartom, hogy a házunkban az esztétika fontosabb a praktikumnál. Hiába szép valami, ha az használhatatlan.

Lak. Creative Commons License 2012.08.08 0 0 68

A csempézés valóban szép, és bizonyára emeli a ház értékét, amit azonban azonnal leront a lift melletti koszos falfelület. Szerintem fontosabb lett volna először ezen falfelületek védése (akár mosható festékkel, akár csempével), mint a postaláda körbecsempézése és kivilágítása.

Általában az emberek nem szándékosan koszolják össze a falat a biciklivel, de megtörténik különböző okok miatt, és erre a jövőben gondot kellene fordítani, hogy emiatt ne tűnjön állandóan koszosnak a ház, mert ez jobban lerontja az értékét, mint a csempe nélküli fal. 

1Lakótárs Creative Commons License 2012.08.04 0 0 67

Kedves outgoing,

Hát igen már rég írtál, Te is hiányoztál, nemcsak a virágosterasz...

Na de most irsz, a téma fontos.

Az én véleményem is az hogy, a csempézés szép és jó.

A rongálók miatt én nem költenék több pénzt.

Üdvözlettel 

Előzmény: outgoing (66)
outgoing Creative Commons License 2012.08.03 0 0 66

Kedves Lakótársak

Szerintem a csempézés nagy szép lett és emeli a lakásainknak értékét. A csempézés a lehetőségeknek megfelelően lett most elkészítve és idén ez már nem lesz megváltoztatva. De ez nem jelenti azt hogy ez a végleges állapot. 

A csempézés szélessége a lift körül egy esztétikai kérdés és ebből fakad, hogy valakinek tetszik és valakinek nem. A praktikum, (fal koszolódása) a csempézés eldöntésekor csak másodlagos szerepet játszott. Erre inkább alkalmasabb lesz a csempe mellé egy ellenállóbb festék felvitele. Az is tervben volt, hogy a lifttel szembeni falnál is csempéztetnénk, de ez is későbbre marad. (Ha meglesz.)

Egy lakó.

palmeiras Creative Commons License 2012.07.25 0 0 65

Kedves Lak,

Ugyan nem én voltam, aki kitalálta a csempézést, de így útolag nagyon jónak tartom.

Sokkal szebb lett a bejárati rész, és a portaszolgálat része.

A liftek környéke nagyon esztétikusan lett kialakítva.

A nagy többség egyetért a fejlesztéssel.

Sajnos az emberi hanyagságot, nemtörödömséget nehéz kezelni (pl biciklik).

De ezért nem lenne érdemes többet költeni.

Az jó, ha van véleményed, és éppen ezért kérlek, hogy a jövőre nézve -előre- mihamarabb

írd meg további ötleteidet.

Előzmény: Lak. (64)
Lak. Creative Commons License 2012.07.19 0 0 64

Gratulálok a csempézőknek és a csempézés kitalálójának!

Sajnos pont azt nem burkolták le, amit igazán kellett volna pl. a liftek mellett az egy sor csempe nem védi meg a falat attól, hogy a biciklit használók a kerékpár gumijukkal össze ne koszolják a falat.... ahelyett, hogy a postaládákat csempézték köre nagyobb szükség lett volna arra, hogy a lift oldalait és a lifttel szembeni falat védjék meg a rongálástól!!

1Lakótárs Creative Commons License 2012.05.18 0 0 63

Kedves Virágosterasz,

Hát, hát már nagyon hiányzik egy értékes bejegyzésed.

Reméljük hamarotan megteszed...

Szép napos időt a virágaidnak is.

Előzmény: Virágosterasz (50)
palmeiras Creative Commons License 2012.05.01 0 0 62

Bocsika, a közgyülés április 26.-án volt.

Üdvözlettel: palmeiras

palmeiras Creative Commons License 2012.05.01 0 0 61

Kedves Mindenki,

Hát április 19.-én megvolt a beszámoló közgyülés.

A közös költség 228 Ft/m2 és a garázshelyek 1800 Ft/db/hó

Ez minimális emelkedés és kevesebb, mint az éves infláció.

Két tag kilépett az SZVB-ból és két új tag lett megszavazva.

Kisebb mértékben ugyan, de továbbra is folytatódik a ház szépítése.

1Lakótárs Creative Commons License 2012.04.27 0 0 60

Kedves eaqsr!

Hát szerintem a közgyülés és a közgyülési vita mindenre választ adott!!

Nem is olyan egyszerű békében élni együtt.

Tény az hogy nem mindenki tartja be a békés együttélés iratlan szabályait.

Ezért kell beszélni róla, s netán még le is írni.

Mint látható volt, a virágok ügye aránylag egyszerű volt, de a teraszbeépítésekről már több vita volt.

Szerintem bölcs és elfogadható határozat született.

De továbbra is nagy gondot okoz a nemtörödömség, hanyagság és a rongálás...

Minden jót és több odafigyelést kívánok! 

Előzmény: eagsr (59)
eagsr Creative Commons License 2012.04.26 0 0 59

Köszönöm a választ!

Egy pozitív és egy negatív gondolatom is támadt:

Ha pozitívan gondolkodom, semmi szükség a túlszabályozásra, kultúrált környezetben élünk, előfordulhat, hogy valaki nem veszi észre, hogy túllocsol, hullik stb, nem hiszem, hogy ez a világ vége lenne. Lehet jelezni egymásnak, hogy figyeljen jobban és legközelebb fog is.

Ha negatívan gondolkodom, akkor semmi szükség a túlszabályozásra, hiszen aki nem figyel oda másokra, az íratlan szabályokra, az az írottakra sem fog (pl. hétvégén késő este fúr).

(F)els Creative Commons License 2012.04.25 0 0 58

Gondolom mindenki tapsol oromeben, amikor a viragontozo viz kicsap a cserepbol, talcabol, korlatra akasztott tarolobol, majd vegifolyik a haz oldalan, minden emeleten, minden erkelyen nyomot hagyva. A szethullo szirmok, levelek is nagyban emelik a tobbi lako eletminoseget. Mivel a civilizalt megoldas lathatolag nem mukodik (mely szerint mindenki gondoskodik arrol, hogy a sajat tevekenysege ne zavarja masok kornyezetet), gondolom ezert lesz felteve a kerdes. Gondolom tovabba, hogy a foldszintiek a teraszon ezt hatvanyozottan erzik, ugyhogy ha maradhatnak a viragok, akkor minimum az lenne fair, ha ok beepithetnek a teraszt.

(Ennyi erovel lehetne szavazni arrol is, hogy ne lehessen cigarettacsikket kidobni az udvarra... ugyanez a tema... szabalyozott egyutteles... semmi szukseg nem lenne szabalyozasra, ha odafigyelnenek az emberek...)

Előzmény: eagsr (57)
eagsr Creative Commons License 2012.04.24 0 0 57

Kedves Palmeiras!

Köszönöm a válaszodat és a listát! Leginkább az erkélyek virágosítása téma érdekelne bővebben. Tudjátok esetleg, hogy ez mit takar? A listán ahogy le van írva úgy hangzik, mintha jelenleg tilos lenne és engedélyeztetni kellene vagy éppen mintha most szeretnék betiltani?

Köszönöm!

Előzmény: palmeiras (56)
palmeiras Creative Commons License 2012.04.22 0 0 56

Kedves eagsr,

Hát az nagy baj, hogy csak véletlenűl vetted észre, akkor valami hibátzott...

Napirendi pontok tömőrítve:

1, 2, 3 A közgyülés tisztségviselőinek megválasztása;

4.)  A napirendi pontok elfogadása;

5.)  Az SZVB beszámolója;

6.)  A közös képviselő beszámolója a 2011 évről;

7.)  A költségvetés megtárgyalása;

8.)  A 2012 május 1.-től érvényes közmű díjak;

9, 10 A teraszok beépítésének és virágosításának kérdései;

11.) A földszinti őrszolgálati és liftkörnyéki területek hideg burkolása;

12.) Egyéb.

De ha jól emlékszem a zárható faliújságon a dátum mellett le vannak írva a napirendi pontok is.

Előzmény: eagsr (55)
eagsr Creative Commons License 2012.04.21 0 0 55

Sziasztok!

Véletlenül vettem észre, hogy kikerült a faliújságra, hogy lakógyűlés lesz 26-án. Ti kaptatok erről értesítést a postaládátokba vagy csak mi maradtunk ki?

Jó lenne tudni a felsorolt témákról kicsit többet, valakinek van esetleg bővebb információja?

Köszönöm!

1Lakótárs Creative Commons License 2012.04.19 0 0 54

Kedves Lakótársak!

Látjátok, hogy milyen szépen kitakarították a garázsteret?

Ez igen, már mindjárt jobban érzi magát a kocsim is.

Köszönettel a tísztitóknak. 

palmeiras Creative Commons License 2012.04.05 0 0 53

Milyen jó, hogy figyeltek a kertre.

Fontos, hogy a fű és a kert rendben legyen.

Kellemes Husvéti Ünnepeket Mindenkinek.

Előzmény: outgoing (52)
outgoing Creative Commons License 2012.04.05 0 0 52

Kedves Mindenki

Új kertészünk van, aki marcius közepén kezdte meg a munkát nálunk. Először az előkertet rakta rendbe, de a mai napon elkezdte a belső kertet is rendbe rakni. Megtudtam, hogy lesz a belső kertben automatat öntöző rendszer, valamint a ház előtti kert hiányosságai is pótolva lesznek. Ültetni fognak bokrot és remélem sokkal jobban fog majd kinézni. A belső kertben a füvet betrágyázták és egy hét múlva le fogják permetezni, hogy a mohát ki lehessen írtani. 

Üdv

1Lakótárs Creative Commons License 2012.03.09 0 0 51

A szerdai napon valaki, vagy valami benyomta a garázsajtó rácsát.

Szóltak a közös képviselőnek, aki intézkedett és másnap kijavították a rongálást.

Köszönjük 

Virágosterasz Creative Commons License 2012.02.23 0 0 50

Akkor ezt a témát meglehet, az felmérés után érdemes folytatni.

MÁS: Az volna a jó, hogy akik a garázson keresztül távoznak az épületből és történetesen a lakásból az aktuális szemetet is hozzák le magukkal, ne felejtsenek megnyomni egy nullát a mínusz 1 előtt, hogy a földszinten a kukatárolóban szabaduljanak meg a szeméttől. Mert az a helyes, kipányvázott bébikuka a garázsban (a lépcsőházi ajtó mellett) nem arra való, hogy benne landoljanak a tömött, komplett konyhai szemeteszsákok, tojáshéjakkal a gyomrukban.

Én azt gondolom, hoy olyasmi célra lett Ő odaállítva, hogy a kocsiban összegyűlt aprócseprő cafat szemétkékkel elboldoguljon, megkönnyítve a helyzetünket a kocsink tisztán tartásában. Mert ha már amúgyis málhásan jutunk fel a kocsitól a lakásunkba, legalább a pici szemét nem kellett, hogy feljöjjön velünk.

Legutóbb kifolyott a szemét kis kukánkból, az előzőleg taglalt okokból.

Igyekeztem összeboronálni a nagyját egynéhány kukás zacsiba, majd kértem KK-t hogy legyen gondja az illetékes csapatnak a sűrűbb ürítésre.

Léccci figyeljünk oda erre, ha kérhetem, hogy az ő munkájuk is megbecsült, és könnyebb legyen. Nem egy nagy fáradtság.

MÁS: Itt a tavasz. Lehet virágosítani. A tulipán, nárcisz, jácint, krókusz hagymákat mostanában érdemes majd beültetni cserépbe, hogy hamarosan szépen kifejlődjenek. (Igaz ,ezek őszi beültetésűek, de cserépben teleltetni kint nem szerencsés, mert kifagynak. Én mindíg tavasszal szerzem be az új hagymákat. Teleltetéssel nem bíbelődök. Eddig még mindíg gyönyörűek lettek, ha ilyentájt is ültettem be őket. Koratavasszal ültetem, és ahogy megerősödik a tavasz, kibújnak és örülök nekik. Nem nagy kunszt.)  Ha valaki  kész primula palántákkal is operál, két hét, és kint éjszakázhatnak a teraszon.

:-) Mindenkit bíztatok, hogy fordítson egy kis figyelmet terasza otthonossá, széppé tételére! Az is lakásunk része, tegyünk hát érte. Olyan örömet tud nyújtani egy pillantás is saját virágainkra. Arról nem is beszélve, hogy milyen élmény figyelemmel kísérni fejlődésüket.

Szép estét Mindannyiótoknak!

palmeiras Creative Commons License 2012.02.21 0 0 49

Kedves Virágosterasz,

Csak egy kicsit tudlak vigasztalni, ha ezt annak lehet nevezni...

Hát sajna, általában mindenkinél két naponta kellett légteleníteni.

A VI. emeleti szomszdomnál, naponta kétszer.

Amikor a fűrdési időszak van, mindenkinél kevésbbé gyenge a melegvíz.

De ezzel, nem azt akarom mondani, hogy nyugodj meg.

Mint minden bizonnyal értesültél, a fűtési szezon végén egy nagy műszaki átvizsgálást terveznek.

És ennek alapján tudnak a hatásfokon javítani.

Bizzunk a dologban.

Fel a fejjel, jön a tavasz és ismét szép és virágos lesz az erkély.

Előzmény: Virágosterasz (48)
Virágosterasz Creative Commons License 2012.02.17 0 0 48

Nagyon bonyolult.

Aktuális tapasztalatok?

A mi otthonunkban a következő:

radiátorok nagyjából két naponként igénylik a légtelenítést (ennyi idő alatt kb. félig levegősödnek le.), ettől eltekintve melegek, időnként forróak.

Meleg víz: ha 8körül fürdünk forró is lehet, 10körül inkább a meleg fokozatot adnám meg neki hőmérő híján.

Ami már csak tusolásra alkalmas.

összefoglalva: a generál óta nem érzek javulást.

Volt egy este és egy reggel, amikor hideg volt minden.

Ekkor volt információm szerint az említett teljeskörű vizsgálat.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

palmeiras Creative Commons License 2012.02.16 0 0 47

Kedves Mindenki,
Hát a mai 13.30 órás ellenőrzéskor jelentős javulás mutatkozott.
A 6. szinten nem levegősödött és normálisan fűtöttek a radiátorok.
A 7. szinten egy radiátor melegecske a másik kettő levegős és félig langyos.
Számomra egyértelmű, hogy nem egyforma a hőszétosztás az egyes lakások között, és
nem egyforma a felső 7.-ik emeleten sem a radiátorok között.
A meleg-viz normálisan meleg.

Előzmény: outgoing (46)
outgoing Creative Commons License 2012.02.15 0 0 46

MAjdnem elfelejtettem: megírhatnátok a friss tapasztalatokat a fűtéssel és a melegvízzel kapcsolatban, hogy a helyzet változott e vagy sem.

outgoing Creative Commons License 2012.02.15 0 0 45

Sziasztok

A fűtéssel kapcsolatban mondanám el amit tudok. Találkoztam a kazánszerelővel, ezért tőle kaptam az infokat közvetlenül. Ma délelőtt (2012-02-15) nagy generált folytattak a kazánon, mert több égője nem működött. A rendszerben vannak gondok, amik már az átadás óta is megvoltak.

Az első, hogy a nyomás a fűtés rendszerből elmegy. Tehát, ha 3 bárra beállítják a fűtéskört reggel az estére 2-re esik. Ezáltal a keringetés nem hatékony és ezért nincsen a hatodikon, hetediken normális fűtés. Most rátettek egy automata nyomás tartót, hogy ne essen a nyomás. így ez változni fog. Jegyzem meg, ez csak egy átmeneti megoldás, hiszen a zárt rendszerből továbbra is elfolyik a víz. Ennek helyét meg kell találni. Erre csak a szezon után kerülhet sor.

A második, hogy a meleg víz nem meleg víz. Ezt azzal oldották meg, hogy a kazán újra nagyobb kapacítással tud működik, a generál miatt. A mai napon melegebb is lett, este normális hőmérsékletű volt. (50 fokra van állítva)

A harmadik, a rendszer átvizsgálása. A hideg radiátor problémája nem csak a febti emeleteken gond, hanem az első emeleten is. Ez a hálozat kiegyenlítettlenségét mutatja. Azaz nem csak a kazán kapacítása nem elég, hanem a vezeték rendszer sincs kiegyensúlyozva. Erre születni fog a szezon végén egy komoly szakvélemény, amely alapján dönteni lehet mit kezdjünk a rendszerrel. 

Összefoglalva: A fűtéssel kapcsolatos problémák a háznak bizonyos részein jelentkeznek. Ezek a folyosók végei, valamint a magasabb emeletek. A kazán extrém hidegben is elég meleget tudna adni, ha az eljutna ezekre a helyekre is a fűtési víz. Mi a negyediken lakunk és a radiátorunk mindig forró volt, langyos sosem. Ha a negyediken ilyen meleg a hatodikon is ilyennek kellene lennie, ha eljutna oda.

A fürdési melegvíz viszont hideg volt itt is, ami arra vezethető vissza, hogy a fűtést helyezték előtérbe a panaszok miatt. Reméljük most már normalizálódni fog a helyzet.

Mindenkinek szép napot.

palmeiras Creative Commons License 2012.02.15 0 0 44

Kedves outgoing,

Az Alapító Atyák hiányolják értékes hozzászólásodat.

Tedd meg a kedvünkért...

palmeiras Creative Commons License 2012.02.10 0 0 43

Kedves Virágosterasz,

Hát akkor megint vagy és aktiv vagy, ez jó.

Sajnos, ami a radiátorokat illeti nálam nem olyan jó a helyzet.

A 6. szinten még elvannak, de a 7. szinten bonyolult,

mert a háromból egy meleg, egy langyos és és egy tök hideg, hát ilyet még nem pipáltam...

A levegősődésről még nem is beszélek...

A víz nem forró, de meleg.

Hát itt tartunk február 10.-én.

Üdvözlettel és kitartás mindenkinek: palmeiras

OBS: Hogy mire jó a radiátor szelep, arról már nem is merek nyilatkozni, mert úgy náz ki, hogy mindenhol másképp működik,

de hogy még 5 fokozatban is csak langyos, és mindig langyos???

Előzmény: Virágosterasz (40)
Virágosterasz Creative Commons License 2012.02.10 0 0 42

Valóban olyan mint egy dunsztosüveg. Én klasszikus módon reagálok erre. Két-három naponta letörlöm a párát, és az összegyűlt kicsi víztócsákat az üvegtáblákról, az ajtókról és a küszöbökről.  Azzal riogatott egy hozzáértő, hogy idővel penészedni is fog!

Szóval résen kell lenni. Állítólag az a baj, hogy nincs alattuk fűtőtest, hiszen a padlóig érnek. (Nálunk legalábbis) Ezért nincs felszálló meleg levegő közvetlenül alattuk ezért csapódik le irgalmatlan mennyiségben a pára.

Olyan ablaknál is van ilyen problémátok ami alatt radiátor van? Mert akkor az állítás nem valós.

A vizet tegnap este forrónak éreztem. Viszonylag korán, negyed 8 körül használtam fürdés céljára.

Nem tudom később milyen volt. Azt tudtam meg még a KKtől, hogy a fő használati időszakokban nem tudja olyan gyorsan pótolni, felfűteni a kazán a folyamatosan használt forró vizet ilyen külső hőmérsékleti viszonyok között, mert főleg a fűtésre nyomja a kraftot.

Tehát napszakonként is változik jelenleg a meleg víz alap hőmérséklete.

Mikor lesz kész a táncparkett az előtérben? Azt hiszem 4. napja hogy rakják le az új járólapokat. Kb. 6nm lerakása ennyi időt vesz igénybe?

Mi a probléma?

Szép téli napot mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!