Keresés

Részletes keresés

Bazsa69 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 451

22-én indulás Miami-ba!

"CET: Sunday April 22, 19:00:00 (UTC/GMT +2 hours) "

Előzmény: bacus (450)
bacus Creative Commons License 2012.04.11 0 0 450

Mi újság a játékban? Ma beléptem, de persze megint törölte a friend és follow listákat.

Azt látom, hogy az első helyezett az már 6 napja befutott.

 

Amint bejelölöm Rudikát (GPS hajója, bár most csak egy van???), onnantól nem is frissiti az oldalt.

Syrosra rá tudtam nézni, a cél előtt partnak ütközve ácsorog..

kalman Creative Commons License 2012.04.03 0 0 449

Hajóm a neten KimeraTata, Tatán pedig Kimera. :-)

Előzmény: Ladó52 (448)
Ladó52 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 448

Üdv, heló!

Igen, azt láttam, hogy a Telefonica kikötött, és tovább indult egy idő után. Köszi az infót.

Megtudhatom milyen néven hajózol?

Előzmény: kalman (447)
kalman Creative Commons License 2012.04.02 0 0 447

Az Abu Dhabi és a CAMPER is megsérült, kikötnek javításra. Sérült a Telefonica is, de azt már megcsinálták. Néha ránézek a volvooceanrace.com-ra az állás miatt. Szurkolok az európaiaknak. Meg a youtube-on van egy csatorna, minden nap összevágnak egy pár perces anyagot. A Groupamának volt ideje most egy bolondoknapi videora.

www.youtube.com/user/volvooceanracevideos

Előzmény: Ladó52 (444)
Ladó52 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 446

Bocs, ezen a képen jobban látszik a 2. csop. lassú, de határozott felzárkózása, és megindult a 3. csoport is. :-)

 

Előzmény: Ladó52 (444)
Ladó52 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 445

 

  Bocs! Ezen a képen jobban látszik a második csop. lassú, de határozott felzárkózása.

Előzmény: Ladó52 (444)
Ladó52 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 444

Helo!

 

  Figyelitek? Elég rendesen szét szóródott a Real boats mezőnye. Az Abu Dhabi OR és a CAMPER Emirates T NZ elég érthetetlenül hajózik számomra. Mi a céljuk ezzel a helybenjárással? Vagy, valami turpisság van a dolog mögött?

 

A második csoport lassan, észrevétlenül kezd felzárkózni az élbolyhoz, ha szél továbbra is ebben az ütemben érkezik nekik.

Bazsa69 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 443

Köszönöm kérdésed, de... nem tudom, mi történt pontosan: pár napig nem voltam gépközelben, így az asszonykám vitte a hajókat.  :O)

Így a hajnali 2 órás restart is Őt sújtotta...     ;O)

Amúgy a 15100. lett a zászlóshajónk, akár beért, akár nem.   

Nagyon lassúak voltunk a valós versenyzőkhöz képest és az 5. szakasz rajtja is hozzájuk van igazítva, tehát kénytelenek voltak a mezőny többségét "berántani" a célba.

Emiatt ne morgolódjatok.

A helyezések miatt sem érdemes. Mint ahogy az időjárás miatt sem. Olyan, amilyen. A lényeg, hogy haladnak a hajók!  :O)

Előzmény: pocakostutajos (440)
bacus Creative Commons License 2012.03.15 0 0 442

Pénzzel se megy mindig! Fiamnak megvettem minden vitorlát. Igaz a 3x start nagyon elvette a kedvét, de jó vitorlákkal sem megy szél nélkül.

A következő szakaszon viszont elesnek a pénzemtől, gondolom bele is halnak az 5 euro hiányától. :D

 

De se én, se ő nem viszi tovább egyik hajót sem.

Előzmény: Ladó52 (441)
Ladó52 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 441

Heló!

 

Ott estem pofára rendesen, hogy azt se tudtam, hogy ma kettőkor lehúzzák a rolót, különben nem kezdtem volna bele különböző manőverekbe még délben is. Most ébredtem a szokásos sziesztámból, és léptem volna a fedélzetre, hogy ráforduljak a hazavezető irányra, és ekkor derült égből villámcsapásként ért a felismerés... vége mindennek! Ráadásul el se mentettem az állást... a képen a reggel nyolcóra körüli helyzet látható. Hát, szomorúan jelentem:

egyetlen hajóm se érte el az Aucklandi kikötőt.  :-(  Hozzáteszem, így lerongyolódva még egyszer sem voltak a hajóim. (55% vitorla, és 70-80% hajóval)

Valahogy úgy fest a helyzet itt nálam, ha nem fizetünk, nem is remélhetünk. Ahol az élmezőny elhaladt, magukkal viszik a szelet is, és a sereghajtók egyre jobban lemaradnak. Az elején bebizonyíthattam, hogy képességeim alapján ott lehetnék valahol a...de, mivel nem feccöltem pl: waypointra, egyetlen éjszakán eldőlt a sorsom. Aztán már a vitorlák hiánya, és kopása feltették a pontot az í-re. Szóval, mint a fociban: pénz nélkül nem megy!

Talán  pénteken folytatom, még nem döntöttem.

Utólag is Őszinte Gratulációm minden kedves célba érkezőnek!

 

Előzmény: pocakostutajos (440)
pocakostutajos Creative Commons License 2012.03.15 0 0 440

Sikerült-e Kolléga Úrnak célba verekednie magát?

Drukkoltam. Nekünk nem sikerült egyetlen hajóval sem. 60 - 115 km-re a szakasz végétől ért bennünket a 14:00 óra. 16639. és a 18452. hely között zártak a hajóink.

Előzmény: Bazsa69 (438)
forelle6 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 439

na hál istennek letudtam ezt a szakaszt is,az "előkelő" 8165. helyen:D

Bazsa69 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 438

"...de ez a top10, az nem az a top10..."

 

Már én is rájöttem (ráadásul Tőled függetlenül, úgyhogy most nagyon büszke vagyok magamra!).  ;O)

 

Úgyhogy minden vádat visszavonok!  :O)

 

A progi meg olyan, amilyen.

 

Fúj a szél, haladunk, ez a lényeg!   :O)


Előzmény: bacus (433)
Ladó52 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 437

... ja, értem. Arra gondolsz, hogy a "Top10" legények képei legyenek alul láthatóak, ha róluk van szó. Ok, igazad van.

Előzmény: bacus (436)
bacus Creative Commons License 2012.02.29 0 0 436

 

Gondolom neked is igy néz ki...

Előzmény: Ladó52 (435)
Ladó52 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 435

... mire gondolsz? Én nem tudok olyan fülről, amelyen láthatók lennének a nevek. Max olyat tudok, ahol egy-egy név csalható elő, ha éppen ráteszed a kurzort, vagy a szerkesztő ablakot megnyitod. De, lehet hogy ebben is béna vagyok, ez esetben bocs.

Előzmény: bacus (434)
bacus Creative Commons License 2012.02.29 0 0 434

Ha legközelebb képernyőmentést csináltok, akkor jó lenne azon a fülön állni, ahol épp látszanak is a nevek..

bacus Creative Commons License 2012.02.29 0 0 433

Na beengedett a vorg, újból vizen. Nem védeni akarom ezt a ratyi játékot, de ez a top10, az nem az a top10. Megnézitek a nyomvonalat, ezek sosem jártak ott a szélcsendes zónában, nyomvonal szerint legalábbis. A mostani top 10, az szerintem azért, hogy elmondhassa volt no4 pl. elszarta a jó pozicióját és max sebességgel bevágott az akkori top elé.

 

 

bacus Creative Commons License 2012.02.29 0 0 432

Elhűlve olvasom már megint miket irtok itt, mondom ezt látni kell, próbálok belépni, erre megint szárazdokkban van a társaság :D

 

 

Szerintem ott a baj, hogy már megvan a nyerhető volvo új tulaja, tán már jár is vele a városban, csak azt a kurva hajóját nem irányitja, kell neki kicsi segitség..

A mostani leg győztese is már lenyilatkozott, sőt már ott várja az érkezőket a befutón, épp csak arra vár a programozó csapat, hogy kirakhassa azt a kurva nyilatkozatot

végre, hogy milyen taktikát is használt a szélcsendben :), de addig még be kell futnia a hajóknak.

 

Kezdem azt hinni, hogy korrupt kelet európai programozók irták a vorg motort, és a jóságos ....berger-ek meg adják a pénzt és vigyázva próbálják rendbehozni a csalásokat.

Bazsa69 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 431

Ez már tényleg több, mint gyanús...   :o/

Én egyenes vonalban, orral előre közel 30-as tempóval lemaradtam az élvonaltól vagy 100 km-re, holott ők 15km/órás szélben "oldalcsúsztak", ráadásul szél felé...

 

Srácok, inentől bizonyítottan nevetséges az egész.

 

Nem foglalkozok a helyezéssel, csakazzal, hogy szépen körbevezessem a hajómat a Föld körül.

Aki viszont tud egy kicsit angolul, írhatna pár keresetlen szót (képekkel igazolva a csalást) a "rendezőknek"... 

forelle6 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 430

szia! igen erröl beszléltem:D

Előzmény: Ladó52 (428)
Ladó52 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 429

 

... a bal oldali kép 19:07'51-kor, a jobb oldali pedig, 22:28'58-kor készült tegnap este.

Előzmény: forelle6 (425)
Ladó52 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 428

Heló!

 

   

Igen, épp ezen filózok, hogy mi ez az oldalazás, hogy szép lassan felcsúsztak a vonalhoz közelítve? Hát, ezt nem láttuk mi előre? ezt a titokzatos áramlatot, amit ők előre bekalkuláltak?! Nem tudom, lehet-e látni a képeken?

forelle6 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 427

Nya! még egy nagy szembetűnő észrevétel!  az első hajó  25 km/h s szellőben code zeroval 35 km/h al tép!   na:  én jibbel 25 km/h val  35 km/h s szélben. ha felszúrnék egy code zerót akkor 17 km/h val hasítanék!!!  a szél iránya mind kettönknél ua (eltérés 3%)  

 

na akkor ez egy pompás korrekt kis játék nem?

forelle6 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 426

Szia! A mi top 10 ünk....fizikát meghazudtólva,lóugrásban térben és időben csúszkál mindig az éppen aktuális ,pompás szél felé  halada!lehet hogy árulnak olyan opciót is,ami mindig a leg megfelelőbb szélbe teszi a hajót,nem lényeg hogy éppen 300 km t ugorva!

 

üdv

Előzmény: Ladó52 (420)
forelle6 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 425

Na most a sanya barátommal,több szem többet lát alapon  meg figyeltük az él bolyt! 3 órát vergödtek lent a szar szélben,és láss csodát felcsúsztak az időben és a térben vagy 300 km a pompás szelek világába......már is haladnak 28 km /h -val!  Na így az életben nem fogjuk utol érni őket,ha csak nem maga David kopperfild készít nekünk vásznakat!

Ladó52 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 424

Igen látlak, végig figyellek. Én is húzódok át a másik oldalra és addig is vállalom a kisebb tempót, de ha átérek, 120-125 fokon meglódulhatok. Érdekes, hogy még most sem váltanak irányt a Top10-ek. Kíváncsi vagyok, hogy mit tudnak, amit mi nem látunk előre. Valami titkos szél előrejelzőjük lehet, mert én akár hogy elemzem előre 7 nappal, nem látok javulást.

Bazsa69 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 423

Ja: a SENORITA I-gyel vagyok...

Előzmény: Bazsa69 (422)
Bazsa69 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 422

Ezért mondogatom annyiszor, hogy nem a helyezést kell nézni! Nem biztos, hogy akkor haladsz jól, amikor óránként ezreket javítasz a futambéli rangsorodon. 

Én napok óta bukok, de a taktikám szerint kedvezőbb szélben fogok menni, mint a virtuális elit. Most 27-tel zúzok (a 38km/órás szélben cirkálva) úgy, hogy tartom a "magasságot", míg az élmezőny erősen ejtve 15-tel cammog a hasonló sebességű szélben, fizetett vitorlázattal...

Ráadásul nekik a part is közeleg, úgyhogy fordulniuk kell.

Szerintem mennek a "levesbe"...

(vagy tudnak valamit, amit én nem is sejtek?...)   :O)

Ja : most a 32'022. helyen vagyok, de mondom: ez most még nem jelent semmit. Esetleg akkor, ha már ráfordultunk a célra...   ;O)

 

Előzmény: Ladó52 (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!