Keresés

Részletes keresés

Andrea555 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2566

Köszönöm! Ötleinditónak jó, de az is lehet az ősök módszere működhet is :) A dróthálónk annyira vastag,hogy képtelenség lenne a vágott végét bárhová is hajlítani,de mondjuk átfűzögetni lehetne.

Előzmény: Ali-bá (2565)
Ali-bá Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2565

A kerítésdrót alsó szemébe ferde állásban beakasztani az alját, odahajtani a dróthálóhoz és a felső elvágott drótvéggel megfogatni. /Vagy mint ahogy nagyszüleim elkerítették napraforgó kóróval a csírkéket: ásónyom árok, beleállogatva szorosan egymás mellé, derék magasságban egy szál vizszintesen mindkét oldalon és azok dróttal itt-ott szorosan megkötve. Esetleg, ha elég hosszú akkor fej magasságban is./

Előzmény: Andrea555 (2564)
Andrea555 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2564

Van egy nagy halom olasznádam.Még ősszel vágtuk le,már kiszáradt. Van valami ötletetek a felhasználásra? Pl dróthálóra hogy kellene felerősíteni szomszéd (el)határolónakl?

titusz11 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 2563

Jó lett volna ha egybe marad,tárolásra vagy vizet gyüjteni

Előzmény: japipapi (2560)
CBNora Creative Commons License 2016.02.10 0 0 2562

Igazad van, a betonháló remek dolog, mi is több helyen használjuk, csak mi falra akasztva. A támasztó részt lefotózhatnád!

Lakótelepinek azért ajánlottam inkább a műanyag hálót, mert nem tudom elképzelni, hol tudná tárolni a használaton kívülit. Bár ha van garázs, ott talán elfér, akkor tényleg jobb az acélháló.

Én trehány disznó vagyok, télre rajtahagyom az uborkahálón a romokat, tavaszra elkorhad és könnyű lemorzsolni. Bár ez inkább csavarodó szárú növényeknél, pl. babnál számít, a tököt, uborkát ősszel sem nehéz lerángatni. Ha valaki nem bírja egész télen nézni, akkor babnak tényleg nem jó választás.

Előzmény: japipapi (2561)
japipapi Creative Commons License 2016.02.10 0 0 2561

Szia!

Csak esztétikai szempontok vezéreltek.

A betonvas hálót könnyebb mozgatni, telepíteni, mint a löttyedt műhálót, aztán, ha beüt a bő termés, belóg, szakad, de már ráakaszkodott a tököd, már nem tudsz cserélni. Őszintén és marhára utálom, letermés után külön nyűg letisztítani, a beton hálót viszont könnyedén. 

16-os betonvasra ráhegesztettem anyákat, a beton háló 2-2 végén kihajtottam, majd ismét, de lefelé. Csak le kell szúrni az anyás betonvasat, majd beakasztani és kész. Vigyázni kell, kellő mélységbe kell szúrni, hogy a szél ne borítson.

 

Előzmény: CBNora (2557)
japipapi Creative Commons License 2016.02.10 0 0 2560

Szia!

Bocs a kései válasz miatt.

Nem valószínű. Be van fújva a szigetelő anyag, tapad. Ha mind két végén levágod a burkolatot és át erőszakolod a vágó szerszámot (acélhuzal, szalagfűrész lap) akkor talán igen. Kell valamire a palást?

Előzmény: titusz11 (2558)
successful77 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2559

https://m.mall.hu/ketkezes-ollo/fiskars-115560-teleszkopos-agvago?v=117519

 

magasan vannak az ágak, es nincs 30ezred teleszkópos ágvágóra? Itt a megoldás; 

 

 

 

 

titusz11 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 2558

Szia!

Az aljánál ha kőrbe vágom ki tudom emelni a tartályt belőle?

A keverés jó ötlet gondoltam én is rá.Úgy terveztem hogy nem gravitációs öntözéssel hanem szivattyúval átnyomatva és egy vastagabb cső párhuzamosan menne a tartállyal így keverném a hideggel.

Előzmény: japipapi (2554)
CBNora Creative Commons License 2016.01.31 0 0 2557

A betonháló felületkezelés nélkül is tartós, amúgy a festék szinte drágább, mint maga a háló. Korábban próbáltam lefesteni, nem éri meg.

De kis termésű töknek jó az uborkaháló is. Ha később rájön, hogy mégsem akar futtatni azon a kis helyen, könnyebb átrendezni az ágyást, mintha oda lenne telepítve az acélháló.

Előzmény: japipapi (2556)
japipapi Creative Commons License 2016.01.31 0 0 2556

Szia!

Lehet kapni építési acél hálókat, méretre veszed, felület kezeled és futhat a cucc. Azt azért ne feledd, a növényeknek lévő tápérték meghatározza a termés mennyiségér, minőségét. Egy balkonon szerintem paradicsomot, babot, lehet termelni, de dinnyét tököt nem. :-)

Hiába dugod 50 cm mélyre a dughagymát, hogy nagyobb legyen a fehér szár rész, ki se jön! :-) :-)

 

Előzmény: Lakótelepi_kertész (2542)
japipapi Creative Commons License 2016.01.31 0 0 2555

Kicsit (nagyon) nem érdem. 40 cm es menetszárat akarsz bedugni (csavarva) egy 50 cm-es falba? Nem jövök rá, mi a cél?

Rengeteg féle dűbel (póriasan tipli) létezik p.: itt: http://fischerdubel.hu/

Gyors és szakszerű.

 

Előzmény: vighgabor (2546)
japipapi Creative Commons License 2016.01.31 0 0 2554

Szia!

A palástot hosszanti irányban, kőrbe vágd át flexel. Vigyázz, vegyél kesztyűt, mert a palást lemez vékony, könnyen sérülést okoz. Van még javaslatom. Ha nap fogja melegíteni a vizet, vigyázz, nagyon forró lehet! Tedd fel a biztonsági szelepet is és aplikálj keverő csapot is. E nélkül növényeid leforrázod. A tartályt fesd le matt feketére, hamarabb melegszik a víz. Ha nem akarod profi módon megcsinálni, akkor a feltöltést a meleg vizes csőcsonkra köss, mert ha hidegre kötöd a feltöltés, akkor a másik  (meleg, piros) csonkon kevés víz fog kifolyni. Ilyen megoldásnál a tartály tetején egy kis lukat kell fúrni, különben de tudod teljesen feltölteni.

 

 

Előzmény: titusz11 (2553)
titusz11 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 2553

Próbáltam a peremnél lekocogtatni a fenekét,meg se mozdult,azért kérdeztem,gondoltam forrasztva vagy ragasztva lehet:?

Előzmény: gergerg (2552)
gergerg Creative Commons License 2016.01.22 0 0 2552

Lefeszíted róla a fehér burkolatot, aztán azt a kis purhapot és kész is vagy.

Előzmény: titusz11 (2551)
titusz11 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 2551

Szeretném a hideg kútvizet locsolóvizet napenergiával melegíteni.Lenne hozzá egy régi hajdú bojlerem.

Valaki tudja hogy ebben milyen tartály van és hogy lehetne azt egyszerűen kibányászni belőle?

vighgabor Creative Commons License 2016.01.16 0 0 2550

Most már értem ,köszönöm.

Ali-bá Creative Commons License 2016.01.16 0 0 2549

Ha lényeges, hogy sokat bírjon, akkor csinálsz néhány karikát a dróttal a levegőben. Aztán fogóval megtekered. (Olyat mint amikor azt mondják, hogy "macskát fogott a drót", mikor tekercsből kiegyenesítjük. Csak ez a karika, hurok olyan ceruza átmérőjű kis kör.) Így csak nagyobb lyukba fér be, több gipsz, beton kell a rögzítéshez, de sokkal erősebb lesz a rögzítés.

Előzmény: vighgabor (2548)
vighgabor Creative Commons License 2016.01.16 0 0 2548

Köszönöm ez jónak tűnik,de a hurkot nem értem.De azért köszönöm.

Ali-bá Creative Commons License 2016.01.16 0 0 2547

Előfursz egy méretes lyukat, csavarsz a menetes szárra a metiránt és visszafele is vasdrótot, (esetleg hurkot is vetsz a dróttal) aztán a megfelelő méretes lyukba ezt begipszeled. Megszilárdulás után ki be csavarhatod a menetes szárat, a drót 'csavaranya'-ként szerepel. (Én facsavart is így szoktam, sokkal jobban tart, mint a műanyag tipli.)

Előzmény: vighgabor (2546)
vighgabor Creative Commons License 2016.01.16 0 0 2546

Lenne egy kérdésem.Hogyan tudok rögzíteni 50-es falba,40 cm-es menetes szárat.Mivel ilyen tipli nem létezik, nem találom a megoldást.3 ilyet kellene be fúrnom.Köszönöm a választ.

successful77 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 2545

 

 

Mai munkám )))

 

Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2015.11.19 0 0 2544

néztem betonacélt, mint nálad, amire felfutott. De darabját 3500 forintért árulják, és az nem is olyan nagy. Az uborkaháló is lehet ugyanilyen szilárd, nálam a szőlő is ezen fut és még nem volt vele baj. Ezért gondolom, hogy mégis csak a felső lécet is felteszem, mivel avval is jobban szilárdít és nem lesz a hálóban hullám. 600 forintért az uborkahálót kerítésként fogom tudni kihúzni, ott azon futhat még hosszában is. A fűzfát tegnap megnéztem, nem is lenne olyan nagyon hosszú, és a vége nagyon vékony lenne, elvetettem én is. Inkább műanyag zsinórból húzok még maximum 1-2 kereszthurkot, az is jobban merevít.

Előzmény: CBNora (2543)
CBNora Creative Commons License 2015.11.18 0 0 2543

A jófajta uborkaháló nagyon erős, a kisebb tököket simán el fogja bírni. Lopótök már nekem is volt uborkahálón.

A fűz gyorsan korhad, szezon végére eltörhet.

Előzmény: Lakótelepi_kertész (2542)
Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2015.11.18 0 0 2542

Lehet, hogy az uborkaháló helyett hosszú egyenes 1,5-2 méteres kosárfonós fűzfaágból lenne az áthidalás, ez nagyobb súlytis elbírna...

Előzmény: Lakótelepi_kertész (2541)
Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2015.11.18 0 0 2541

Írtam Nórának a házi veteményesben. Most olvastam, hogy a babot és a borsót egymás mellé nem érdemes ültetni, így középen lesz a tökféle, bár jobb lenne inkább a szélén a terhek miatt. Na de majd még gondolkodom ezen is. :)

Előzmény: Mariska néni (2540)
Mariska néni Creative Commons License 2015.11.17 0 0 2540

Ja? Nekem a sütőtökről elsőre a hatalmasra növő, messzire elfutó ugrott be.... Így már értem, és jut eszembe, hogy ezeket a kisebbeket Nóra is a kerítésre szokta futtatni. Érdemes volna tőle megkérdezni ezt a támrendszer magasságot.

Előzmény: Lakótelepi_kertész (2539)
Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2015.11.17 0 0 2539

Arra gondoltam, ha TINTUS-nak sikerült a sárgadinnye uborkahálón a kisebb fajta sütőtökök, mint a Hokkaido és vagy a Kabocha sütőtökök az 1-1,5 kg terméseikkel nem lennének akkora terhek.

Előzmény: Mariska néni (2538)
Mariska néni Creative Commons License 2015.11.16 0 0 2538

A babnak biztos, hogy magasabb kell, jó ha legalább 2 méter. A borsónak viszont a 150 is sok, persze fajtától függően. Esetleg leszúrt botok mellé vetni? Akkor több háló maradna a babnak. A sütőtököt hálóra futtatni pedig szerintem nem lenne túl szerencsés, de ezt kérdezd majd meg a szakiktól a veteményesben. 

Előzmény: Lakótelepi_kertész (2537)
Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2015.11.16 0 0 2537

sütőtöknek, babnak és borsónak lenne majd.

Előzmény: Lakótelepi_kertész (2536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!