Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 86

A traubi jobb volt.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 85

Na, azért ők sem akkora hülyék. LD konverterek és gáztüzelésű mélykemencés hengermű volt.

Előzmény: Derek (81)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 84

Na akkor ki a hülye Derek?

Előzmény: Kovács szaki (82)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 83

Azt senki nem állította, hogy az alacsony emisszióju szénerőmű üzemeltetése olcsóbb az atomerőműnél. De lehetséges.Van némi rálátásom, mibe kerül pl. a gáztisztítás és hűtés egy acélműben. Nos ennek a technológiája nem áll messze a szén vagy más tüzelésű erőművi kazánokétól. Iszonyat költséges. A gépi berendezések üzemeltetése csak egy hőhasznosító kazán esetén kb. 10MWó villamos energiába kerül. Ez gyorsszámolás volt fejben. És akkor ez nem német színvonal.

(A.H. acélművei viszont tényleg léteztek.)

Előzmény: Törölt nick (79)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.06.30 0 0 82

20 évröl már szó sincs. Nyolc atomerömüvet már márciusban lekapcsoltak, azokat a tervek szerint már soha többé nem veszik müködésbe, bár eredetileg átmenetinek szánták a leállításukat. Ezenkívül sok atomerömünek már megkezdték a fokozatos leállítását, így fennmarad 9 db, ezek a tervek szerint 2022-ig fognak müködni.

Előzmény: Derek (72)
Derek Creative Commons License 2011.06.30 0 0 81

Persze egy acelmunek ,hengermunek milyen emisszioja van ha elektromos kemenceket hasznalnak de akkor ott van ahol az aramot termelik  meg.

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 79

Hitler acélművei? Gyermeki fantázia amit írsz, a német nagyiparosok szövetsége vagy másfél éve kérvényben fordult a német kormányhoz, hogy ne engedjenek teret a zöld követeleséseknek, mert súlyos ellátási és jövedelmezőségi problémákat okozhat az atomerőművek bezárása. A német elektronikai ipar egyszer már átélt egy komoly válságot a 90-es években, akkor indult be a vállalatok Ázsiába településének első hulláma. Akkor a kelet-európai piacok megszerzése bőven ellensúlyozta a veszteségeket, most pedig a megnövekedett kínai vásárlóerő segít nekik, de nem fog ez örökké tartani. Kicsit jobban beindul majd az ázsiai autógyártás egyre olcsóbb árakkal és máris jóval kevesebb német autó kell 2-3-szor vagy 4-szer magasabb áron. Magas energiaárakkal nem tudnak versenyben maradni.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (67)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 78

Sajnálom, ezt nyilatkozták, nehezebben hiszek neked, mint a németeknek.

Előzmény: Derek (72)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 77

Állampolgári kötelességem javítani:

 

„A németeknek nem érdekük kilépni az Eurózonából.Főleg,most hogy a Görög adósság válság valamennyire rendeződni fog.Hogy majd mennyire azt majd meglátjuk.

Viszont a Németek szivesen tudnák az Eurózonán kivül a Görögöket.Bár most az nekik is bukta lenne.”

 

Helyesen:

A németeknek nem érdekük kilépni az eurózónából. Főleg most, hogy a görög adósságválság valamennyire rendeződni fog. Hogy mennyire, azt majd meglátjuk.

Viszont a németek szívesen tudnák az eurózónán kívül a görögöket, bár most az nekik is bukta lenne.

Előzmény: tiger322 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 76

Nézd, én nagyon valószínűnek tartom, hogy megoldották a 0-hoz konvergáló emissziót. Ezt csak azért mondom, mert olyan acélművet és hengerművet viszont bemutattak, aminek a mindenre kiterjedő emissziója magyar szemmel igencsak nulla volt. De nem csak a szemünknek mutatták meg, a műszereiken is megmutatták. Na, ezért mentünk oda! Igen büszkék voltak és jogosan. Hadd ne részletezzem, hogy a vizektől a porokig minden. Több napot nem tudok leírni egy hsz.-ben.

Előzmény: Derek (71)
Derek Creative Commons License 2011.06.30 0 0 75

Fogalmam nincs ,egy eromuvet lattam, az is vizieromu volt a Hoover dam-nel

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 74

Ez viszont nekem új. Mindig azt hittem, hogy legalább 90%-ban atomenergiával dolgoznak. Állnak olyan színvonalon, mint a német erőművek? Az emisszióra gondoltam.

Előzmény: Derek (72)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 73

Valószínű, mert az acélgyártáshoz is hasonlók miatt használnak meszet. Redukció. De a tüzelőberendezésekhez nem értek.

Előzmény: Törölt nick (70)
Derek Creative Commons License 2011.06.30 0 0 72

Amerikaban sem tudjak megoldani 20 even belul ,mellesleg az USA-ban relatiove keves az atomeromu, ma is a szeneromu a legtobb

Előzmény: kalóczy (69)
Derek Creative Commons License 2011.06.30 0 0 71

Attol,hogy te nem lattal emissziot attol az meg volt, ugyanigy a hegyek gyomraban levo uzemeknek is volt . Ahogy ki lehet vezetni egy ontode epuletebol ugyanugy ki lehet vezetni egy barlangbol is

Előzmény: Törölt nick (67)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 69

Nem tudom mit ugrál itt,  azt hiszi Amerikán kivül nincs élet.

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 67

Én láttam a Ruhr-vidéken üzemelő szénerőművet kb. 10 évvel ezelőtt. Ill. nem láttam, hogy működik-e, mert nem volt semmi emisszió. A vezetőnkre rákérdeztünk, hogy ezzel mi van? Nem értette a kérdést. Ja, hogy az erőmű? Ja, az termel. Ugyanis nem az erőműveik miatt mentünk oda, csak feltűnt, hogy nem tűnt fel. Hallottál már hitler acélműveiről a hegy gyomrában? Na, szóval azért ők mindig megelőzték a korukat. Szerintem nem kell őket félteni.

Előzmény: Derek (42)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 66

Nem az én gondom

Előzmény: Derek (63)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 65

Mondanak egy hazugságot, mellé tesznek egy igazságot

 

Tiszta polidili

Előzmény: Törölt nick (60)
Derek Creative Commons License 2011.06.30 0 0 63

Vagyis fogalmad nincs

Előzmény: kalóczy (61)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.06.30 0 0 62

Lehet, hogy a FAZ nem bulvárlap, de szerinted

 

ha azt írják, hogy egy közvéleménykutatás szerint az olvasók 71 %- a kételkedik az euro jövöjében, akkor ez megerösíti a Daily Express kacsa-hírét, miszerint már nyomják is a Bundesbanknál a német márkát?

Előzmény: Törölt nick (51)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 61

 Ugy tudom itt a polidiln senkinek se kell igazat mondani. Én ugy gondolom 20 év mulva megoldják a németek. Pont.

Ez az én verzióm.

Előzmény: Derek (59)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 60

Nem a FAZ írta, hanem a Daily Express hogy dem-et nyom a bundesbank, a kacsát akarja ilyen felmérésekkel megtámogatni. Mondanak egy hazugságot, mellé tesznek egy igazságot hogy hihetőbb legyen.

 

Egyébként sem a német lakosság dönt erről, meg sem tudja ítélni a zömük hogy mi előnyösebb: a dem vagy az euro.

 

Előzmény: Törölt nick (51)
Derek Creative Commons License 2011.06.30 0 0 59

ja ,es 20 ev mulva mivel?

 

 

20 evvel ezelott 1991 volt,es az elmult 20 evben nemigen tortentek az energiatermelesben kulonosebben megrendito valtozasok ,pedig mar akkor is kemenyen dolgoztak ilyesmiken, miert lenne az elkovetkezoben.

 

 

Előzmény: kalóczy (56)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 58

Nem biztos, hogy állami céggel oldják meg. Ki tudja mi lesz 20 év mulva?

Előzmény: Törölt nick (57)
kalóczy Creative Commons License 2011.06.30 0 0 56

Arról szó sem volt, hogy most zárják be. Ne higgy a Dereknek. Kb. 20 év mulva. Addig van idejük megfelelő helyettesítésről gondolkodni.

Előzmény: Törölt nick (55)
kristo_f Creative Commons License 2011.06.30 0 0 52

Tán megvannak a klisék, beindulhatna a pénzjegynyomda nálunk is

Pater Altenberg Creative Commons License 2011.06.30 0 0 49

... És pontosan 2 éve, egy Index-topikban (Tunguz meteor) erről megemlékeztünk. Hiányoztál?

Előzmény: huncut világ (47)
huncut világ Creative Commons License 2011.06.30 0 0 48

Hát számolni nem tudok, mert 103

Előzmény: huncut világ (47)
huncut világ Creative Commons License 2011.06.30 0 0 47

Hát nem rosszból, de hallottál a tunguz meteoritról?  1908. június 30. Pontosan 102 éve volt. Magában nagy pusztítást végez egy ilyen objektum. Ha lakott helyen történik ilyesmi, sok millió a halott. Most kézeld ha ezt megtetézi 10-15 atomerőmű leronbolása és a sugárzás tönkreteszi azt is ami megmaradt. Hosszabb távon egyáltalán nem lehetetlen ilyesmi.

Előzmény: z_a_p (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!