Keresés

Részletes keresés

pinabubus2 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 177

 

Erre gondoltál ?

Előzmény: Gavriel (168)
kátyja Creative Commons License 2011.05.19 0 0 176

Szerinten ezt at AK-t még Antall József adta el baráti alapon Tompsonnak.))))

 

Előzmény: kátyja (172)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 175

Minden jatszma arra megy ki hogy legyen mit a tejbe aprítani. persze valakinek mosogatni is kell.

Előzmény: ohrana (174)
ohrana Creative Commons License 2011.05.19 0 0 174

Érdekes én úgy hittem, hogy Hitlernek segítettek leigázni az oroszokat és ezáltal az überments életterét növelni a Mein Kampfban leírtak szerint.

Aha.

Afganisztánban meg USAnak segítenek leigázni az afgánokat, és ezáltal a bankok életterét növelni a Mein Kampfban leírtak szerint.

 

o

 

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 173

Ez olyan volt mint egy ígéret.

Afganisztánban az USA lassan de biztosan talajt veszít, és ami utána jön az kérdéses.

Előzmény: Gavriel (169)
kátyja Creative Commons License 2011.05.19 0 0 172

Hát van aki nem így gondolja.

Előzmény: Gavriel (163)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 170

Remélem elfogadható az az állítás is, hogy a Don-kanyarnál is Magyarországot védték.

 

Érdekes én úgy hittem, hogy Hitlernek segítettek leigázni az oroszokat és ezáltal az überments életterét növelni a Mein Kampfban leírtak szerint.

 

Bár ha jobban meggondolom, a magyar vezetés ezzel a Don-kanyari kontingessel tényleg védte Magyarországot, de inkább Hitler haragjától.

Előzmény: ohrana (166)
ohrana Creative Commons License 2011.05.19 0 0 166

1. Pattonról azért tudni kell, hogy hangoztatta, hogy Eisenhowerről sok csuda dolgot tud, meg erősen hangoztatta májusban, mikor kitört a béke, hogy most kell nekimenni a szovjeteknek. Bőven volt az egész USA had- és politikai vezetésnek oka, hogy eltüntesse.

 

2. Hogy on is legyek: A számokat tekintve ennyi járulékos veszteség (időre, létszámra) belefér. Bár amikor hallottam, hogy egy autó felborult, és két halál, és több súlyos sérült, akkor először rögtön arra gondoltam, hogy vagy kamu az egész (vannak, akiknek vérében van az "igazság elkendőzése"), vagy valami rettenetesen durva nagy hiba történhetett.

2.1 Konvojban előzni az nagyon nehéz: az első autó alkalmas helyen előz, de a követő autók már teljesen más körülményekkel találkozhatnak: keskenyebb út, más útpadka, ha van egyáltalán. (Elvileg ezt egy úgy kellene megoldani, hogy egy előfutó az akadályt leszorítja az útról, ott tartja amíg a konvoj elmegy mellette, közben az előfutó szerepét átveszi más. Aztán a konvoj után ered, ő lesz a tartalék előfutó. De hát nyilván ezt nálam jobban tudják, és nekiállnak elözgetni.)

2.2 Az a teherautó egy rettenetesen szar konstrukció, gyorsan kellett kifejleszteni, gyorsan kellett kidobni a frontra. Mindenki panaszkodik rá. Az, hogy a kereke kitört, híd leszakadt, lényegében nem csoda, mert ezeket úgy tervezik, hogy a robbanás energiáját ezek vegyék fel (ahogy egy repülőgép futóműve is úgy van tervezve, hogy inkább kitörik, mintsem átadja az erőket a törzsnek, szárnynak.) Azt viszont nem értem, hogy miért kell rá páncélozott torony. Lényegében a boltban lehet kapni távirányítású, stabilizált lövegtornyot: tömege fele-harmada.

2.3 Az autó belül ilyen szar kialakítású lenne? Egy közúti autót nem lehet forgalomba helyezni, ha belül veszélyes a kialakítása. Elvileg a fegyvereknek, felszerelésnek olyan tárolóhely kell, ahonnan nem tud elmozdulni. Mert ugye, ha aknára fut, akkor robbanás másodlagos hatása is komoly sérüléseket okoz: a felboruló autó, a benne szétrepülő holmik. Emiatt nyilván belül is olyan a kialakítása, hogy ennek hatását is csökkentsék. De ha ilyen, akkor hogyan történhetett mégi s ilyen kimenetelű baleset?

 

3. Értem én, hogy ott Magyarországot védik. Remélem elfogadható az az állítás is, hogy a Don-kanyarnál is Magyarországot védték. Hasonlóan alárendelt státuszban, hasonlóan szar, máshol alkalmatlan felszereléssel.

 

o

Előzmény: kátyja (140)
pinabubus2 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 165

 

Valószinüleg a MaxxPro sem volt a legszerencsésebb választás.

 

Esetleg Couguar, Wolf, RG-31 Nyala, GAZ-2975 vagy PSZH  vagy egyéb ?

 

üdv PinaBubus

 

 

Előzmény: Gavriel (163)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 164

Azért haltak meg a hazájukért, hogy az iszlamista terroristák mondjuk ne a Nakőrúton vagy valamelyik plázában robbantgassanak.

 

 

Nem tudom hogy az Afganisztán nevű darázsfészek piszkálgatása mennyivel fogja javítani a biztonságot

Előzmény: Gavriel (160)
Bloggeryna Creative Commons License 2011.05.19 0 0 158

Nyugodjatok békében!

 


Róth Orsolya őrmester    Dálnoki András szakaszvezető 

 

 


Előzmény: incidens (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 157

Nehéz lett volna, csőbe húzták a jóembert, aminek 2 kijárata volt csak, az egyiken a ruszkik, másikon a saját erőszakszervezete.

 

A mostani egyenlőre más, itt önkéntesek vannak.

Előzmény: kátyja (156)
kátyja Creative Commons License 2011.05.19 0 0 156

És a maqyar katona mit tehet arról, hogy a Don-kanyarba vezényelték?

És hősi halált halt?

Meg kellett volna tagadnia a parancsot?

 

Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 155

viszont ami inkább kérdéses, hogy hogyan engedhettek a konvoj közelébe egy natúr civil teherautót,

 

nem kell ide 'civil teherautó' bármilyen szgk alkalmas a célra.

Előzmény: Athila Secundus (130)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 154

és rajtuk keresztül mindannyiunkéról, hisz, ha áttétesen is de, a magyar népet védik ott.

 

 

Ja mint a Don-kanyarban.

Előzmény: Athila Secundus (135)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 153

Patton politikailag egy rendkül kellemetlen alak volt. Egy bölény a porcelánboltban. A baleset utáni állapotgörbéje gyarnúra adhat okot, sok-sok évvel ezelőtt amikor először hallottam nekem is rögtön megfordult a fejemben.

Előzmény: kátyja (140)
kátyja Creative Commons License 2011.05.19 0 0 152

Én azt láttam, hogy hogy néz ki a jármű.

Meg azt, hogy a vezérkari főnök magyarázza a bizonyítványát a Mokkában.

Egyébként tényleg laikus vagyok, -és nem hiszek semmiféle összeesküvés-elméletben- de nagyon értetlen és felháborodott érzelmeket kelt bennem a katonák értelmetlen halála.

Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 151

Ne haragudj, de a jelek szerint tényleg nem értesz ehhez és szerintem kimondottan impozáns lenne, ha elfogadnád, hogy bizony ez egy olyan téma, amihez az itt írók egy része jobban ért.

 

Kezdjük azzal, hogy az általad írt jármüvekkel nem lehet összehasonlítani, hiszen más felépítésüek, másra, más körülmények között használják őket.(Pont olyan, mikor a WTC összeesküvést azzal bizonyítják, hogy más kigyulladt épület bezzeg nem dőlt le.) Gyanítom, hogy a balesetett szenvedett járműről nemsok ismereted van. Felépítés, súlypont, futómű, szerkezet, meg millió egyéb adat. Fogalmad nincs továbbá a baleset körülményeiről sem. 

Ennek ellenére meglehetősen határozott véleménnyel rendelkezel. És persze behozod a politikát is Szekerestől, a mit keresünk ottig, amik biztos nagy szerepet jétszottak a balesetben.

 

Sajnos balesetek vannak a világ legelitebb hadseregeiben is. Láttam én már Merkava 4-et dűnéről lebukfencezni, pedig az egy elég stabil jármű. És lőttek már rám véletlenül tiszti kurzuson, pedig ott aztán van fegyelem.

 

Mi értelme van elméleteket gyártani, mikor fogalmad nincs az egészről?

Semmit se tudunk, de azt igen, hogy biztos nincs úgy, ahogy mondják... Mire jó ez?

Előzmény: kátyja (134)
kátyja Creative Commons License 2011.05.19 0 0 150

Állítsd le magad, kispajtás, mert nem leszünk jóban.

Vagy én, vagy te, vagy mi a ketten repülünk a polidiliről....

 

Előzmény: sanyooo (143)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 149

Freddy Mercury AIDS-ben halt meg. Ebből lehet arra következtetni, hogy a rocksztárok jellemzően AIDS-ben halnek meg? Curt Cobain viszont drogtúladagolásban halt meg, ahogy Jannis Joplin, viszont Hendrix halálra itta magát, vagy sokak szerint öngyilkos lett, de Bencsik Sándor meg egy lágerben tisztázatlan körülmények közt.. Akkor most ezekből lehet-e következteni arra, hogy jellemzően miben halnak meg a rocksztárok?

Előzmény: kátyja (140)
nandras0824 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 148

én ostoba, egész eddig abban hitben voltam, hogy heidelbergben esett ama nevezetes közlekedési malőr...

Előzmény: sanyooo (147)
sanyooo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 147

Nem tudtad? :(

Előzmény: nandras0824 (145)
nandras0824 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 146

konteo

Előzmény: nandras0824 (145)
nandras0824 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 145

nebaszd, patton amerikában halt meg??

tiszta konte blog :)

Előzmény: sanyooo (143)
Zottjoghurt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 144

Of the 66 MRAP accidents almost 40 were due to rollovers caused by bad roads, weak bridges, or driver error.

The person located in the gunner's hatch is at the highest risk.

http://en.wikipedia.org/wiki/MRAP

Előzmény: kátyja (134)
sanyooo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 143

"Patton tábornok is egy közlekedési balesetben halt meg."---otthon, Amerikában!

Miről beszélsz te egyáltalán? :(((

Előzmény: kátyja (140)
sanyooo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 142

Olvasni tán még tudsz! Talán a saját hozzászólásaidat is, vagy nem? :(((

 

Többieknek okulásul: az 1848-as 12 pontban szerepelt:

 

"Magyar katonát ne vigyenek külföldre, idegeneket vigyenek haza!"

 

(nem betű szerint idéztem, bocs)

Előzmény: kátyja (141)
kátyja Creative Commons License 2011.05.18 0 0 141

?????

Előzmény: sanyooo (139)
kátyja Creative Commons License 2011.05.18 0 0 140

Patton tábornok is egy közlekedési balesetben halt meg.

Oszt rávilágított az utókor, egy összeesküvés elméletre.

Világos, hogy , fasza csávó aki kitalálta, csak nincs alapja.

Előzmény: Törölt nick (138)
sanyooo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 139

Hazudsz.

Előzmény: kátyja (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!