Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2023.04.17 -11 0 7920

A szervizmenübe lépés egy másik dolog amit nem hozzáértők jobb ha nem tudjak, mert téglává tehetik a tévét.

Előzmény: adamo88 (7919)
adamo88 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 7919

Köszi, ez volt a kezdő lépés. De ahol én elakadok ott se a sima menü, se a szervíz menü nem hívható elő.
Előtte is szarakodott már. Viszem szervízbe mert nagy valószínűséggel újra kell írni a flash memóriát.

Előzmény: nicko (7918)
nicko Creative Commons License 2023.04.14 -11 0 7918
Előzmény: adamo88 (7917)
adamo88 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 7917

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék tőletek. Gyári resetet szerettem volna csinálni, de ennél a pontnál elakad. (lsd kép). Bármelyik opciót is nyomom, csak "pittyen" egyet és utána nem reagál semmire. Amiket megtettem már: vártam sok időt. kikapcs bekapcs. kihúz a táp. media box kihúzása. net kábel kihúzása. Ha kikapcsolom és ujra be, akkor ugyanitt akarja folytatni, visszafele enged lépkedni, de ennél a pontnál ha okézok kész, lefagy. Remélem tudja valaki a megoldást, mert egy hete így van már a tv 
Típus: Samsung UE43J5500AW

xrami Creative Commons License 2023.03.16 0 0 7916
Előzmény: Dius6 (7913)
xrami Creative Commons License 2023.03.15 0 0 7915

Uhhh.

 Félmillió volt a monitor?

 

Egyre szemetebben gyártanak mindent.

Előzmény: Dius6 (7913)
nicko Creative Commons License 2023.03.15 -11 0 7914

9 éve vettem az enyémet aminek alapból szarul szólt filmeknél a hangszórói, ezért vettem hozzá samsung 2.1 hangprojektort. Eltelt 10 év a modell kiadása óta, de úgy látszik ez nem változott azóta sem.

Előzmény: Dius6 (7913)
Dius6 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 7913

Sziasztok!

Fejlemény van. 😅 Vettünk hozzá próbaképp még hangprojektort. Egy Samsung HW-S61B típusút. A Tv állványon áll, mögötte keskeny, falra furt lenegő polc. Azon vannak a kábelek, elosztók, router stb., szóval oda került. Ha csak belőle jön a hang és nem a tv hangszóróin át, megszűnik a moraj. Többféle mód. Basszust nem sokkal kellett a 0 alá tenni, de szinte teljesen ki is lehet lőni… és azt hiszem a beszéd kiemeléses mód is szuper. Szóval ezzel így annyira jó hogy marad a tv! 😍

Attól még csalódott vagyok, hogy ennyire gáz az

egész. Tavalyi év csúcskategóriás tvje… ja és mivel a hangprojektorba meg sokaknak kevés a basszus, vehetsz hozzá mélynyomókat. Nehogy már ne vegyél semmit. Nehogy egy eszközzel élvezhető legyen. Egyébként gyönyörű. De amit a tvn spóroltam azzal hogy Mall-on keresztül vettük, menet közben vissza is mondtuk mert leárazták még 20-al… végül projektorral együtt 515.000 Ft-ba állt meg. Ami nekem sok egy tvért…Mégis megérte rá gyűjteni.:)

Szóval ennyi volt a sztori. Nem hiszem hogy hibás volt a tv.. szerintem ennek ilyennek kellene lenni gyárilag.. A morajt nem tudom hova tenni még mindig, hogy mitől lehetett… Most tökéletes, de ez a tv élvezhetetlen így magába annak, aki nem szereti ha ordít a basszus. 
Köszöntem a segítséget és éljenek a minél okosabb, de annál butább eszközök, melyek gondolkodásra késztetnek és növelik a kitartásunkat, fejlesztik a probléma megoldó képességünket. 

Előzmény: xrami (7912)
xrami Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7912

"minél okosabb valmi annál szarabb"

 

Ez így van, tökéletes összefoglalása korunknak. Hülyének nézik az embert.

 

Majd írd meg mi történt a következő epizódban.

Előzmény: Dius6 (7910)
Dius6 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7911

Bocsánat a helyesírási hibákért:)

Dius6 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7910

Köszönöm szépen a segítséget! Végül megy vissza TV, a moraj nem szűnik, én főleg beszédnél hallom ha nincs zene. A hangzás meg konkréten mozi. Sokan szeretik, én konkrétan nem és szerintem a panel szomszédok sem. Semmit nem lehet rajta nézni. Olyan mintha istentudja’ milyen házimozi rendszer /mélynyomó lenne beépítve. Mások fizetnek ezért, mi szabadulnánk tőle. A képe gyönyörű, ezért is vagyunk szomorúk mert nem tudjuk ezek után milyet vegyünk. Ha a hang jó lenne, sosem kellene másik. Két üzemmód van, a normál meg a hngosított. A normál ordít, a másik halálos. Nincs hangnál mozi vagy egyéb üzemmód. A Hz-eket és Khz-eket húzgáltuk már minden fele. Most nullán van az összes ahogy mondtad. Sehogy sem jobb. Egy ilyen TV-nél azt hinné az ember,hogy minden profi. De úgy látszik minél okosabb valmi annál szarabb. Szóval szomorúk vagyunk. Egyébként egy külföldi oldalon is pont erre panaszkodott egy férfi. Neki azt ajánlották vegyen hangprojektort. De kérdem én, mi a túró kerül ennyibe ezen a tvn ha még azt is kell venni hozzá? Függetlenül attól hogy a rv ezen alap  hangját/hangerejét vagy mijét csökkentené e… Azért köszönöm

Előzmény: xrami (7909)
xrami Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7909

"van egy állandó moraj film közben, vagy tv műsor nézése közben (teljesen mindegy mit nézünk)… olyan mintha alatta menne egy másik csatorna halkan, vagy mintha vissza lenne szorítva a mély hang és ott duruzsolna…próbálom megfogalmazni.. a lényeg folyamatos, ott van,halk de ahhoz nem eléggé hogy ne legyen zavaró. "

Előzmény: szuri kata (7907)
xrami Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7908

"Csak a Tv hangszoórója szól, semmi nincs rá kötve és nem is szeretnénk külső hangszórókat."

 

Előzmény: szuri kata (7907)
szuri kata Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7907

azt írja- nem bírjuk ezeket a mély dübörgő hangokat-

na, a lapos tévék picsányi kis hangszóróiból ilyet nem fog(sz) hallani!

ahhoz, hogy már értékelhető mértékű mély hangzás legyen , minimum 13 centis , és arra a célra megépített 

hangszóró szükséges+  kellő légterű tokozás.

Előzmény: xrami (7906)
xrami Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7906

Azt is elolvastad mi baja van?

Pont az, hogy dörmög. Nem akar olyan mély hangokat, attól van elegük.

 

https://www.alza.hu/mi-a-dolby-atmos

Ehhez ráadásul sok hangszóró is kellene, azt ugye vegye meg külön, annyiért mint a TV-t... De neki nincs, csak a TV sajátja, ami csak  sztereo tud lenni.

Előzmény: szuri kata (7905)
szuri kata Creative Commons License 2023.03.11 0 0 7905

na most, utánanéztem ennek a cumónak!

ez egy dolby atmoszos készülék

azonban , a hangszóróknak csak a vastagított részben van helyük

 

     

 

 

 

elnézve azt a részt pár centi lehet, oda csak ilyen miniatűr hangszórócskák férnek be

na most, abból rendes mélyhang nem fog kijönni

nem véletlenül kell hozzá külső hangcucc, külön mélynyomóval.

 

a samsung szarrágóságáról, véleményben kritizálták a közel félmilkós tévé távirányítóját , amely olcsó gagyi

hatású, + zörög benne valami , ami megszűnik ha erősebben összenyomják .

és mielőtt samsung ellenességgel vádolnának, 5 nagy értékű cuccuk van a birtokomban.

xrami Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7904

Hajítsátok vissza azonnal, de nagyon nagyon gyorsan!

A hangszínszabályzó végig középvonalon legyen.

A marketingbaromságok pedig mindenhol off-ra állítva.

Ilyenkor kifejezetten gyenge hangnak kellene lennie, vékonynak, de főleg nem dübörgős brummosnak, pláne nem nonstop.

 

Automata hangerőállítást is kilőni, ha valahol van ecobaromság írva, azt is kilőni. Energiatakarékosságnál keressétek.

 

Akármilyen csatornára állítjátok mindenhol ugyanaz? A davinci kifejezetten vékonyan szól.

Az M1 híradója milyen? Az tisztán szól (ennyi a haszna).

 

A TV saját tunerjével használjátok, vagy van előtte valami szolgáltatói szappantartó? Trékomos, digis, vagy antenna hungáriás? A DVB-T-s antennás adás is ugyanolyan mint a kábeles?

 

USB-ről ha néztek filmet, ami számítógépen tisztán szól, itt milyen?

 

Hangeffektusoknál ha van valami DTS izé azok legyenek kikapcsolva.

A hangszínszabályzó pedig a plusz minusz skálák közepén legyen mindenhol.

Előzmény: Dius6 (7903)
Dius6 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7903

Nem tudom mit hallunk. Talán sikerült mérsékelni/eltüntetni a folyamatos morajlást. Viszont így meg a filmben dübörögnek a basszusok. Csak a Tv hangszoórója szól, semmi nincs rá kötve és nem is szeretnénk külső hangszórókat. Igazság szerint sokat segítene ha tudnánk a hangszínszabályozó bizgentyűket hovva kell tologatni.:) Nem tudjuk eldönteni hogy be lehet e állítani normálisan vagy lesz egy számunkra zavaró alap basszus. A régi LG tv patent volt. De ez…. Így nekünk élvezhetetlen. Túl hangosak az effektek… túl mély a mély… Sajnos nem tudom normálisan elmagyarázni. Aki szintén nem bírja a dübörgést annak hogy vannak a Hz-ek, Khz-ek beállítva? 
Köszönöm a segítséget! 
Ja igen, szerdán jött a Tv, szóval még elég új.:((

Előzmény: xrami (7902)
xrami Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7902

Nem egy 50Hz-es brummot hallotok?

A TV saját hangszórói vannak csak?

Nincs semmi külső ráakasztott soundbar vacak, vagy egyéb hanszóró, bármilyen formában?

Ha fülhallgatóval hallgatjátok akkor is ilyen?

Ha nincs rajta külső hangszóró, de ráakasztotok valamit, akkor is van zaj?

Új a tv, vagy használtan lett véve?

Előzmény: Dius6 (7901)
Dius6 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7901

Köszönöm! De normálon van. Állítottunk a Hz-eken és Khz-eken is, ami azt eredményezte, hogy halkukt a basszus , ami műsor közben hallatszik… pl zenében, robbanás, stb… Ez már nézhető lenne. De van egy állandó moraj film közben, vagy tv műsor nézése közben (teljesen mindegy mit nézünk)… olyan mintha alatta menne egy másik csatorna halkan, vagy mintha vissza lenne szorítva a mély hang és ott duruzsolna…próbálom megfogalmazni.. a lényeg folyamatos, ott van,halk de ahhoz nem eléggé hogy ne legyen zavaró. 

Előzmény: xrami (7900)
xrami Creative Commons License 2023.03.09 0 0 7900

Menü, hangbeállítások, és minden szent szart kapcsolj ki és tedd normál üzemre a mozi, foci és hasonló fasságok helyett. Majd újra nézd meg minden ki van-e kapcsolva. Magyarul nullázd le, majd kapcsolgasd vissza ízlés szerint.

 

NE alapbeállításra tedd, akkor rakja be a sok hülye marketinges parasztvakításokat.

 

Videó szekciónál ugyanez érvényes.

Előzmény: Dius6 (7899)
Dius6 Creative Commons License 2023.03.09 0 0 7899

Sziasztok! 
Segítséget szeretnék kérni. Vettünk egy 55’-os Samsung S95b Tv-t. Minden tökéletes, de a basszus nálunk kiveri a biztosítékot. Túl magas. Van valami beállítás ami segítene? Nem bírjuk ezeket a mély dübörgő hangokat. Köszönöm! 

Corvette22 Creative Commons License 2023.02.21 0 0 7898

Ilyen kütyüt lehet vásárolni, vagy csak kimondottan a szolgaltató gyártassa magának, amit használatba ad az előfizetőnek? Tehát nem kapható ez, csak a Voda tulajdona, egyedi? Kábeltévé

 

https://keszulektamogatas.vodafone.hu/compal/ch7465vf/

pimre Creative Commons License 2022.12.03 0 0 7897

Ezt csak azért nem értem, mert ha kézzal végzel egy módosítást, mondjuk kedvenc kiválasztást, vagy csatorna cserét, azt illenék megjegyeznie. De hát sajnos nem ismerem a konkrét készüléket.

Előzmény: ezerkilencszáz90 (7896)
ezerkilencszáz90 Creative Commons License 2022.12.03 0 0 7896

Igen de sajnos hatastalan volt.

Előzmény: pimre (7895)
pimre Creative Commons License 2022.12.03 0 0 7895

Azt ugye  megcsinaltad, amit a  7857 hozzászólásom 4. pontjában javasoltam? És ezek szerint nem vált be.

Előzmény: ezerkilencszáz90 (7894)
ezerkilencszáz90 Creative Commons License 2022.12.03 0 0 7894

Sziasztok!

Nagy segítséget kaptam Tőletek, gondoltam talán én is viszonozhatom valahogy.

Naszóval:

Új csatorna lista beadása után 4-5 óra kikapcsolt állapot után elvesztette a programot. Ísmételt beadás és folyamatos tévézés után, másnapra tünt el a lista.

Elkezdtem agyapni, mitől mehet el a sovtverből egy frissen beadott program? Nem tudtam mást kilogikázni mint a frissítés. Erre rá is kérdeztem Nálatok de azt tanácsoltátok az nem kellene. Mégis arra jutottam, megpróbálom. Tegnap egész nap nem volt baj a programmal, és mivel az én tévémben két lehetőség van, automatiku és manuális frissítés, így kivettem az automatikusat. Ma reggel már korán kihajtott a kíváncsiság az ágyból. Megkönnyebbülve láttam, hogy meg van az általam beadott lista.

Más fórumokon is olvastam a másnapi program vesztésről, de megoldásról senki nem számolt be. Úgytűnik ez is meg van, bár azt nem tudom csak az én készülékemnél működik vagy mindegyik új smartnál.

Mivel számomra nem létszükséglet kérdése az internet a tévén,  úgy gondolom elég havonta manuálisan frissíteni és utána beadni a saját listát. Mellesleg internet, tv, filmcsatorna kifogástalanul működik frissítés nélkül, amiről azt kell gondolnom, folyamatos dolog, külőnben nem tűnne el masnapra a friss lista.

 

 

nicko Creative Commons License 2022.12.01 -11 0 7893

Samsung tv topicban, samsung tv-ről írni offolás már? :D

Előzmény: pimre (7892)
pimre Creative Commons License 2022.12.01 0 0 7892

Nálam jelzi. De szerintem fejezzük be itt az offolást.Nem ez a téma, hanem a TV beállítása, ami szerencsésen megoldódott.

Előzmény: nicko (7891)
nicko Creative Commons License 2022.12.01 -11 0 7891

Az új csatornákat majd a Digi biztosítja, de a TV jelzi 

 

Samuék végre megoldották szoftveresen azt, amit más gyártóknak nem gond? Mert az én F szériásom összevissza keveri a csatornalistát egy adott mux frissítés után, kívéve ha a Digi egy új muxot indít. De a tv nem jelzi az új csatornát.

Előzmény: pimre (7888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!