Keresés

Részletes keresés

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 264

Hát ez pocsék lehet és minden alkalommal?

Remélem voltál orvosnál vele mert bármi lehet.

Ha megemeled a párnád úgy sem jobb?

Jobbulást.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (251)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 263

Helló!

 

Ha valaki jár erre.

A pulzus mitől ugrik meg csak úgy  tudja valaki? /előtte ettem, sütiztem/  Összefügghet a kajálással?

Ülők a gép előtt és pocsékul érzem magam.

Megmérem a vérnyomásom: 159/93/138 lett.

Valahol mintha olvastam volna hogy ilyenkor a szív nem kap elég oxigént.

Volt már valakinek ilyen.

Vérnyomás csökkentőt/Portiron/ szedek, kardiológushoz járok. Ő azt mondta vegyek be pluszba egy fél Betaloc zook-t.

Köszönöm.

 

ghepard Creative Commons License 2020.02.11 0 0 262

Szájon át vagy orron át kell kifújni a levegőt? Köszi.

 

Ja, erre elfelejtettem írni. Hát orron be és kilélegezni a legideálisabb, de itt ott szájon át is lehet kifújni - de belélegezni csak elvétve, ha nagyon muszáj. De, ha fogod ezt edzeni, akkor ki fognak annyira tisztulni az orrjárataid, hogy dombnak felfelé is simán elég lesz orron lélegezned. Én például hosszú hosszú évekkel ezelőtt még simán gyalogolni se tudtam orron lélegezve.

Előzmény: vicabel (260)
ghepard Creative Commons License 2020.02.11 0 1 261

Hát egy ciklusban csak egyszer. Azért az egy ciklus. Tehát beszívod a levegőt, majd kifújod legalább a felét, majd innentől megfeszíted az izmaidat, lehetőleg a legtöbbtet, ha lehet akkor az összeset - nem egyszerű, mert valami 600 izmunk van, emiatt beremegnek és így maradsz, ameddg jólesik és nincs belégzési kényszer - az orrodon közben nagyon lassan még úgy remegve fog távozni levegő fokozatosan. Majd, ha már jelentkezik légszomj, akkor elernyeszted az izmokat és kezded a következő ciklust belégzéssel. Belégzéskor csak a rekeszizom feszül, azt is nagyon fel lehet turbóztatni a belégzés végén. Ha be tudod remegtetni, akkor lassan még jóval több levegőt fogsz tudni beszívni (és hatalmas lesz a tüdőben is a nyomás, ami miatt negyobb lesz a felülete) és így fokozatosan egyre nagyobb lesz a tüdőkapacitásod. S mikor a kilégzés után feszíted és remegteted az izmaidat, akkor a test ezt úgy értelmezi, hogy több vörösvérsejtet kellene gyártani, hogy aztán melózhass légzés nélkül is egyre hosszabb ideig. Ezek aztán a testben nagypn érdekes változásokat fognak előidézni - s az ember lassan lassan elérhet olyan irreálisnak tűnő értékeket, mint amiket én is elértem - amikről a lejjebb említett topikokban olvashatsz bővebben is..

Előzmény: vicabel (260)
vicabel Creative Commons License 2020.02.08 0 0 260

Egy ciklusban hányszor? Kb. Az összes izom megfeszítése a hasi izmokra vonatkozik? Szájon át vagy orron át kell kifújni a levegőt? Köszi.

Előzmény: ghepard (259)
ghepard Creative Commons License 2020.02.07 0 1 259

hát amennyi jólesik, mondjuk 5-6 ciklus, aztán ha nem alszol el, akkor kis szünet után megint. Mikor sérülés van, vagy valami nyavalya keringeti az embert - akkor fel kell ezt turbózni, hogy minél jamarébb menjen át az emberen, jöjjön rendbe. Kezdődő torokgyulladást mondjuk 1 óra alatt is meg lehet állítani. Egy izomgörcsöt szinte pillanatok alatt. Mikor teljesen lebénult a jobb kezem csuklótól lejjebb, akkor nagyon oda tettem magam minden nap (3-5 órát is gyakoroltam, vagy többet is) - 4 hét múlva már ujjhegyeken fekvőtámaszt tudtam csinálni - pedig néhány hete a toll is kiesett a kezemből, tiszta hideg volt a kezem csuklótól és érzéketlen, ijesztő volt.

Előzmény: vicabel (258)
vicabel Creative Commons License 2020.02.07 0 0 258

Ezt egyszerre hányszor és naponta hányszor kell , érdemes végezni?

Köszi.

Előzmény: ghepard (255)
kiskakas70 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 257

Határ fős, atveres

Előzmény: mindig ugyanaz (256)
mindig ugyanaz Creative Commons License 2020.01.24 -1 0 256

Újabban a Detonic nevű vérnyomáscsökkentő reklámját nyomják mindenütt. Tud valaki erről valamit? Úgy értem, aki már kipróbálta.

ghepard Creative Commons License 2020.01.22 0 1 255

szerintem az ember nagyon sokat tehet, hogy jól érezze magát és a vérnyomását is kordában tarthatja. Már többször írtam erről. De most van egy még jobb módszerem, technikám erre is.

 

Előre megmondom, hogy csak írom - hogy hogyan csinálom és miért hatásos. Ha valaki esetleg ki szeretné próbálni, akkor azt saját szakállára teszi, mint ahogy orvoshoz is saját szakállára megy az ember. Mert ha valamit elcsesznek, akkor sajíát maga lesz a szenvedő alany - az orvosnak nem sok baja lesz abból.

 

Minden a rugalmasságon és a nyomáskülönbségen múlik. Ha rugalmasak az ereink, akkor úgymond felfújódnak szívveréskor a hullámmal és emiatt nem növekszik a nyomás. Ha túl puhák az erek, akkor nemcsak a szívvrésnél keletkezett hullámnál lesznek felfújva - hanem eleve mindig olyan mintha felfújt és rugalmatlan állapotban lennének. Ilyenkor nagyon alacsony nyomás alakulhat ki az embernél. Ha pedig túl kemények az érfalak, akkor csak sokkal kevesebbet tudnak megnyúlni a hullámra és emiatt a szívnek nagyobb erővel kell pumpálnia a vért, hogy körbeérjen a testben. Ez se jó, mert ilyenkor meg túl magas lesz az erekben a nyomás, hosszútávon meg a szívnek se tesz jót a sok többletmeló.

 

Egyaránt hatásos lehet magas és alacsony vérnyomásra is - azért mert rugalmassá teszi az ereket, de a nyomáskülönbség megváltoztatása nélkül. Mert ezzel a technikával el lehet érni nagyon magas nyomást is és alacsonyat is. Ez a technika nagyon egyszerű: lélegezzünk be orron jó hosszan és mélyen, majd fújjuk ki a levegőt. Na most jön a nagy meló. Meg kell ehhez feszíteni az összes izmot egyszerre, nem egyszerű - ettől szinte maguktól remegni kezdenek. De mi történik a testben? Hatalmas lesz a nyomás, de a nyomáskülöngség nem fog változni (mert mindenhol egyforma nagy lesz), a pulzus nem fog emelkedni. Na és mi minden zajlik ekkor a testben - azt néhány topikban már próbáltam magyarázni: cukorbetegség, reflux mi az, élhetünk 150 évig vagy tovább, krónikus prosztatgyulladás, emberi hang gyógyít?, meg 1-2. Elég megnézni az én utolsó 10-30 hozzászólásomat azokban a topikokban. Hogy hogyan jöttem rá erre és miért csinálom már nagyban több mint fél éve  - az is megtalálható. Olyan mutatóim lettek pár dologban, hogy nem győzök csodálkozni. Ebben a topikban a nagy kérdés az lehet - hohgyhogy nem pattognak szét az ereim, nem loccsan szét az agyam, nem mennek tönkre a belső szerveim (azok remek állapotba kerültek) stb....

ghepard Creative Commons License 2020.01.22 0 1 254

Re Cardio internetes "vérnyomáscsökkentő" Óriási átbaszás semmi normális hatóanyag nincs benne! Tapasztalatom abból fakad, hogy kipróbáltam 2 hónapos kúra után sem változott semmi... Átverés az egész.... Ne vásároljatok...!!!  Az internetes átverések egyike...

 

van olyan is ott, ami nem átverés? Mert úgy néz ki, hogy idővel mind annak bizonyul - de közben valakik egy kicsit meggazdagodtak, a másik oldal meg konstatálja, hogy végül ez se ér semmit. De nemsokára jön egy újabb termék, ami még jobb, még többet ígér stb....

Előzmény: lajoska69 (246)
Cooperx Creative Commons License 2020.01.09 0 1 253

Tudod, hogy ezek az értékek: 200/135 105P - kórházi sürgősségi állapotot jelentenek.

Remélem, hogy még nem történt baj.

Két javaslatom van:

- Egy kellemes fogyókúra, és

- Napi rendszeres mozgás

Előzmény: Asharie (248)
peliatan Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 252

Köszönöm szépen, hogy "megspóroltál" nekem 32 800.- Ft-ot! A hirdetett 9900.-Ft ennyi lett volna!

Majdnem besétáltam a csapdába. Gyanús lett, hogy semmi elérhetőségük nincs!

Annyit megtudtam, hogy ha nem használ vissza lehet küldeni, Lettországba, Rigába! Kérésre megtérítik az elküldés postaköltségét is, visszautalják  a fizető számlájára!

Kapcsolatba úgy kerülhetsz velük, hogy fel adsz egy rendelést és azonnal visszahívnak, próbáld meg.

Engem  két számról hívtak, őrzöm!

 

 

 

Előzmény: lajoska69 (246)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.12.17 0 0 251

Üdv a topik téli lakóinak.

Éjszakai szédülés a tünetem. Fekvő helyzetben gyakran szédülök, pl. ha átfordulok a másik oldalamra, azonnal: hosszú percekig.

Tanydol 40mg a gyógyszerem. A szédülés megszüntetése az óhajom.

Cooperx Creative Commons License 2019.12.05 0 1 250

Hogy van most a párod?

Előzmény: Asharie (248)
Lady D Creative Commons License 2019.11.30 0 0 249
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Lisonorm+Nebivolol Sandozt lejet-e együtt szedni a Tenaxummal?
Nagyon húz hátul a tarkóm esténként...
Asharie Creative Commons License 2019.11.13 0 0 248

Sziasztok.

 

kb 1 hónapja fedeztek fel a páromnál hipertóniát.

Tettek fel neki 24 órás holtert.

Covarex 5 mg írtak neki, meg Tensium- ot.

 

Most 2 Tensium után ennyi a vérnyomása.:

200/135 105P

 

A holter eredménye:

 

VES összes:22(iso:22, cou:0) RUN összes: 12

SVES: összes:775(!)(iso:14, cou71) RUN összes: 14, max run: 6 ^72

HRV-T:

SDNN: 597ms(!)

SDANN: 473ms(!)

ASDNN: 91ms

pNN50: 19%

rMSSD: 50ms

HRV-F:

Power: 4320 ms2 (!)

VLF: 1763 ms2

LF: 1784 ms2

HF:1 672ms2

Asistole: 7.2 sec (!)

max. HR: ^133

min. HR: ^37

 

ST max:

depr1: -150 mikroV

elev1: 155 mikroV

depr2: -55 mikroV

elev2: 42 mikroV

 

Max rr: 5334 msec

asy: -

spike: -

SFIBR: 4,72 sec (!)

hossz: -

 

Mit tegyünk még?

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.31 0 1 247

Jó, hogy beírtad. Más hallgat, a topik néme.

Előzmény: lajoska69 (246)
lajoska69 Creative Commons License 2019.10.30 0 2 246

Re Cardio internetes "vérnyomáscsökkentő" Óriási átbaszás semmi normális hatóanyag nincs benne! Tapasztalatom abból fakad, hogy kipróbáltam 2 hónapos kúra után sem változott semmi... Átverés az egész.... Ne vásároljatok...!!!  Az internetes átverések egyike...

ghepard Creative Commons License 2019.07.30 0 0 245

Mert, ha ez a fórum véglegesen behalt, nyitni érdemes egy űjat.

S az már nem lenne ugyanilyen halott?

Előzmény: fidelio-Pyrandus (241)
ghepard Creative Commons License 2019.07.30 0 0 244

Az nem lehet, hogy a nagy melegben minden jobban kitágul, puhul - tehát kisebb lesz a vérnyomás is. Ha akkor még jól rásegít a bogyó.....

Előzmény: fidelio-Pyrandus (239)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.07.28 0 0 243

Bocs, ha senki nem válaszol, én csak alig. Vizesedésre vízhajtót is szoktak adni külön. Viszont valóban: némelyik csökkentő tartalmaz vízhajtót is, és nyilván ez játszott közre.

Előzmény: Kiflicsücske (242)
Kiflicsücske Creative Commons License 2019.07.26 0 0 242

Sziasztok! :)

Van itt valaki, akinek lecserélték a vérnyomáscsökkentőjét (cardilopin), mert vizesedett? 

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.07.18 0 0 241

Mert, ha ez a fórum véglegesen behalt, nyitni érdemes egy űjat. (Furcsa: a leggyakoribb népbetegség a magas vérnyomás, mégsem csevegnek róla: már halottak?)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (240)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.07.17 0 0 240

Avagy van másik hypertonia topik?

Előzmény: fidelio-Pyrandus (239)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.07.17 0 0 239

Üdv a topiknak!

Érdekes (?) kérdésem: állítólag a kánikulás napokon tanácsos szüneteltetni a magas vérnyomás elleni gyógyszert. Vélemény? HIvatkozás? Tapasztalat?

Merika54 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 237

Én most kaptam a gyógyszerböl. Nagyon hullott a hajam, rettenetes izomgörcseim voltak és szédültem töle. Egy hét után abba hagytam. Valakinek van még tapasztalata ezzel a gyógyszerrel .valonginex 20.10.5. 

Előzmény: Jutka55 (232)
macski29 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 236

én is így érzek, 41 éves vagyok, szeretném elhagyni a gyógyszert, vagy kis adaggal mértékben tartani a vérnyomást. Gyakran érzem a panaszokat (emelkedett diasztolés érték) a menstruáció idején. Lehet, hogy nálam hormonális oka is van, van valaki hasonló tapasztalattal?

Előzmény: Zsoli75 (216)
macski29 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 235

nekem is ez a problémám, a szisztolés 110-120 a per viszont ha 85 fölött van, erős szívdobogást, izgatottságot érzek. Kardiológus ezért új gyógyszert írt fel, de aggódok, nem-e túl erős az meg. Ma kezdem szedni.

 

Előzmény: Pörkölttartály (231)
macski29 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 234

Sziasztok! Meramyl gyógyszert szedtem 1 évig, a diasztolés értékem néha magas. A kardiológus napi 1 Tamloset 40 mg/5 mg-ot javasolt. Érdeklődnék szedi-e valaki, mi a tapasztalata? Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!