Keresés

Részletes keresés

A maranta Creative Commons License 2010.10.12 0 0 42
Klassz ötletek, köszi! Mi is játszottunk velük mindenfélét bábozásnak is hívhatnám, de mégsem az volt. Csak az nem jutott eszönkbe, hogy hurkapálcára ragasszuk .

Azért a babaházra kíváncsi lennék!
Előzmény: maya40 (41)
maya40 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 41
Ojjé, akkor nem unatkozol :)))

Az egyszerűbb keresés okán a képtáramba feltettem egy albumot, amiben a megosztható kollekcióim borítói vannak. Így könnyebb keresni a tárhelyeken, mert hogy már kettő is van.

Egyébként én gyerekkoromban a rajzolt papírbabákkal báboztam is. Hurkapálcát ragasztottunk a hátoldalukra, és széktámlára terített pléd volt a paprván. Néha meg, ha volt - akkortájt ugye még nem vettek az ősök hetente új elektronikai kütyüt :D - üres tv dobozból csináltunk komplett színházat.

Nem is beszélve a saját gyártású babaházamról.
Előzmény: A maranta (40)
A maranta Creative Commons License 2010.10.11 0 0 40
VAn egy 4,5 éves nagyfiam, és a 10 hónapos ikrek :-) Lány és fiú. Nem semmi kis csapat :-)))
Előzmény: maya40 (39)
maya40 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 39
Ikrek? Gratula!
Mennyi idősek?
Előzmény: A maranta (37)
A maranta Creative Commons License 2010.10.10 0 0 38
Ezek nagyon aranyosak!!! Még nem botlottam ezeddig beléjük.
Előzmény: Jtoti (35)
A maranta Creative Commons License 2010.10.10 0 0 37
Nagyon klasszak, ügyes vagy! Én egy darabig biztos, hogy nem csinálok ilyeneket, mert az ikrek mellett nincs időm.
Előzmény: maya40 (32)
maya40 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 36
Nagyon ari :))

Jtoti Creative Commons License 2010.10.02 0 0 35
Előzmény: Jtoti (33)
Jtoti Creative Commons License 2010.10.02 0 0 34
http://www.angelfire.com/country/dancin/Paperdolls3.html

No Maya vagy sikerül vagy nem beillesztenem
Jtoti Creative Commons License 2010.10.02 0 0 33
Sziasztok!

Teljesen megfeledkeztem a papírbabákról, de beugrott, hogy annak idején keresgéltem és persze, hogy rátaláltam, na mire a macikra akik már ellepik a lakást, mindig ékezik hozzám egy újabb.
mindez nem elég nekem, csak próbálgattam vajon papírbaba formában vannak e. Lássatok csodát:))))

http://www.angelfire.com/country/dancin/Paperdolls3.html


maya40 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 32
Szia A maranta!

Köszi az infókat, jó tudni, mert én is töröm rajta a fejem, hogy csinálok párat, laminálva.

Sajnos kézzel már elég régen nem értem rá alkotni, pedig gyerekként rengeteget rajzoltam és olyan ruháik voltak, amiknek hátulja is volt rendesen, meg mindenféle csodás parókája is, hogy lehessen frizírozni :))) Egyszer átmenetileg elő is került egy ilyen, de az unokahúgomnak megtetszett és elvitte. Mivel 3 éves volt, a többit gondolhatod...

Photoshoppal viszont sokat csináltam, egy albumnyi fenn is van a képtárban, bár azok más, kész képekből vannak "összeszabva". A baba is.
A létrejöttük oka leginkább az volt, hogy gyerekként mindig "szemtől-szembe" babákat rajzoltam, mert úgy nekem jobban tetszettek és a neten fellelhető albumokban többnyire félprofilból, vagy teljesen oldalról ábrázolnak. Itt a képeken a sarokban ott vannak az eredeti képek is.
Mi tagadás, felnőtt fejjel is remekül szórakozom a virtuális szabászkodással.

http://picasaweb.google.com/vmaria40/PDCreative#

Néha az is megesik, hogy egy albumban nincs olyan, ami szerintem még kéne (Pl: az egyik Sisi-albumban Ferenc Józsefnek nincs magyar egyenruhája, pedig Sisinek van magyar díszöltözéke) így hozzáfogok és kreálok neki én.

Ferenc József magyar huszár uniformisa
Előzmény: A maranta (31)
A maranta Creative Commons License 2010.10.02 0 0 31
Sziasztok!

Nagyon örülök ennek az oldalnak, mert nagy papírbabarajongó vagyok, bár albumom nincs még, csak a gépemre töltöttem le sok mindent.

Be lehet laminálni, semmi baja nem lesz, a tintasugaras nyomtatóval nyomtatott dolgokat is lehet nyugodtan. A férjem ígí csinálja az álarcokat a fiamnak, nagyon jól bírja a strapát (pld, van transformerszes és Ironmanesünk is)

Nem tudom neked milyen volt a mágneses, nekem még megvan. Egy lány és fiú, és orosz! még most is használható.

Egyébként kreativ boltokban általában lehet kapni vékony mágneslapot most is.

Egyébként meg az volt a szívemnek kedves baba, amit anyukám rajzolt mi meg a húgommal rengeteg ruhát gyártottunk hozzá. Egész nyáron ezzel szórakoztunk, imádtuk, Aztán bevittük a suliba játszani (mint mások is), és még aznap meg is fújta valaki, az egész kollekciót.

Aztán még próbálkoztam, de egyik sem volt már olyan többet. Majd a lányommal!

Sok évvel ezelőtt megjelent a Fürge Ujjak magazinban is egy sorozat. Nekem csak kivágva van meg, de egyszer talán beszkennelem.

Van köztetek olyan aki készít is? Rendesen kézzek, bár photosoppal sem kis munka, söt!

Előzmény: boldizsara (28)
maya40 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 30
Újabb ínyencség Ralph Hogdontól. Marilyn Monroe sok-sok ruhával.






























A többi itt:

http://picasaweb.google.com/vmaria40.1/MarilynMonroePaperdollByRalphHogdonMarilynMonroePapirbaba#
maya40 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 29
Köszönöm, ezt még nem ismertem, fel is tettem könyvjelzőbe.

Egész biztosan lehet, bár nem tudom a kinyomtatott felületek hogy viselkednek felületkezelés közben. Nekem sajna csak tintasugaras nyomtatóm van, és az nem túl jó.

Amúgy én a babákat keményebb A4-es famentes rajzlapra szoktam nyomtatni, és tart, ameddig tart. A ruhákhoz elég a 90 grammos fehér nyomtató papír is. Az eredeti - gyári - albumaimban is hasonlóan oldotta meg az amerikai kiadó, ott a babák a fedőlap visszahajtható "fülén" vagy a hátsó borítón vannak a babák, a ruhák pedig vékonyabb papírból készült lapokon.

A mágneses babák külföldön most is kaphatok, rendszeresen látok olyanokat pl. az E-bay-en, leginkább Disney figurákat.
Régen lehetett kapni az írószer üzletekben olyan vékony mágneses lapocskákat, amiket fel lehetett ragasztani a papír hátuljára, és azután mágneses táblán ilyenekkel szemléltettek, de gondolom manapság ez már nem szokás, így nem tudom lehet-e még kapni ilyesmit. Persze érdeklődni mindig lehet :))

Előzmény: boldizsara (28)
boldizsara Creative Commons License 2010.09.28 0 0 28

Itt is van pár aranyos baba: http://www.purplekittyyarns.com/paper-dolls

Szerintetek magát a babát le lehet laminálni, hogy tartósabb legyen?

Karácsonyra ajándéknak szépen össze lehetne fűzni pár kollekciót.

Emlékszem nekem olyan papírbabám volt anno, aminek egy mágnes volt a teste közepén (a papír közé préselve), a ruhákra pedig kis fém lapocskákat kellett ragasztani, nem voltak fülecskék.

maya40 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 27
Érdekesség. Az Elfújta a szél.. castingján még mielőtt Vivian Leigh képbe került volna, több színésznőt kipróbáltak.
Közülük kettő, Paulette Goddard és Anita Luise (szőke!) papírbabaként:



maya40 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 26
Az érett viktoriánus kor divatja.





































High Victorian Fashions Paper Dolls by Tom Tierney
maya40 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 25
Scarlett O'Harát ábrázoló porcelánbabát ábrázoló papírbaba :D

maya40 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 24
Nincs off! :-)))
Itt minden elfér ami papír és játék. Szép antik kártyák vannak abban az albumban, amiről lentebb írtam. Csak át kell kicsit méreteznem, hogy be tudjak ide tenni mutatóba, mert túl nagyok.

Apunak volta olyan játékvároskája ami két dimenziós volt, egyszerűen kivágós képek, kis visszahajtható talpakkal, hogy fel lehessen állítani őket. A Picasán néha olyanokat is látok.

Mai baba adag:
Népviseletbe öltözött menyasszonyok:



Előzmény: Jtoti (23)
Jtoti Creative Commons License 2010.09.17 0 0 23
SZiasztok!

Nekem is vannak antik kártyáim, tudjátok, nagyszülőktől, nagynénitől maradt. Tarokk, magyar és francia kártyákat, de a nagy értéket két jós kártya képviseli, főleg az egyik gyönyörű ábrákkal díszített.
Én "nagy kártyás" vagyok csak jó minőségű kártyákat veszek magam is, és persze örököltem rengeteget, az említettektől.
Unokáknak kötelező volt már pici koruktól, ha nálam voltak kártyázni velem, ma már azt is megértem, hogy észreveszem, hagynak nyerni:(

Szóval ha nem Off itt, csodás, kártyákat kaptam rokonaim külföldi útjairól is.

Papírbabákról meg annyit, hogy mi a nővéremmel, az ötvenes és hatvanas években magunk készítettünk papírbabákat.
Nálunk, rajzolt az egész család és zene rajongók is voltunk.
Nővérem Verdi partitúrákkal kelt és feküdt, hát persze hogy Ottelo és Rigoletto stb. szereplők elevenedtek meg általunk öltöztethető papírbabaként:)
monkey62 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 22
Sajnos az oldalon a legtöbb link már nem él :(
Előzmény: NagyonI (7)
maya40 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 21
Valahol megvan a gépemen is, de ha gondolod elküldöm e-mailben a linkjét. Viszont ha jól emlékszem, PDF fájl.

Előzmény: maplesyrup (20)
maplesyrup Creative Commons License 2010.09.16 0 0 20
Antik kártyaalbum? hol láttad?
Előzmény: maya40 (18)
maya40 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 19
Előzmény: maplesyrup (17)
maya40 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 18
Mármint játékkártyákat?
Épp a múltkor találtam antik kártya albumot. Ha lenne helyem a lakásban, biztos én is gyűjtögetnék ilyesmiket, de a képeslapjaimnak sincs rendes helyem :(((
Előzmény: maplesyrup (17)
maplesyrup Creative Commons License 2010.09.16 0 0 17

Szuperek! Sissi lilája nagyon tetszik.

Szinte kedvet kaptam. Egyébként én meg kártyákat gyűjtök, az is papír, bár kevésbé kreatív tevékenység. :)

 

Előzmény: maya40 (16)
maya40 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 16
Köszi, nagyon kedves vagy. :-)))

Szerintem ezekre is lehetne rajzolni saját tervezésű ruhát, és én pl. Photoshoppal is csináltam másikat a már meglevőkből.

Mint mondjuk ebben az albumban, Ferenc Jóskánál, akinek eredetileg nem volt magyar uniformisa. Viszont érdekes módon II. Miklós cárnak volt hasonló, és abból alakítottam ki Ferenc Józsefét.


Empress Elisabeth of Austria and Emperor Franz Joseph - paper dolls

Nicholas and Alexandra - Miklós és Alexandra


A mi gyerekkorunkban - én túl vagyok a negyedik X-en - tényleg nem voltak ilyen hölgybabák, csak gyerekek, ha jól emlékszem.
Viszont én rajzoltam magamnak és annak aztán volt ruhatára. Sajnos már nincs meg, pedig még szekrénye is volt - összehajtogatott papírlapra rajzoltam szekrényajtót :-)) - és sokáig őrizgettem.

Azt hiszem nálunk a Barbie-babák miatt nem lehet kapni, mert senki nem feltételezi, hogy a kicsiket érdekelné a rajzolt baba.

Photoshoppal áttervezett baba és ruhák
Előzmény: maplesyrup (15)
maplesyrup Creative Commons License 2010.09.16 0 0 15
Belelapoztam az albumodba, hát! bele lehet szeretni.
Előzmény: maya40 (13)
maplesyrup Creative Commons License 2010.09.16 0 0 14
Gyerekkorom kedvence: öltöztetőbabának hívtuk. Volt saját rajzolt, és olyan is amit venni lehetett. Persze messze nem ilyen szépek.
maya40 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 13
Ja igen, a macskanős. Az egy szuperhősös albumból való, minta, amiket szoktam néha belinkelni a Sisi Offba.
A címlap szerint lenne még benn sok ilyen Conan a barbártól Angelina Jolie-ig, csak rém drága.
Előzmény: Jtoti (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!