Keresés

Részletes keresés

egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 15

köszönöm

hasznos információk

Előzmény: Törölt nick (14)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 12

http://www.youtube.com/watch?v=ddKaP85NT1k

 

ez egészen jó, csak nem földszint alatti

egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 11
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 10
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 9

http://www.youtube.com/watch?v=KWHSbu6kLwk

 

Amerikai elvtársak építenek egy ilyesmit, itt egy házban, de sztem sokkal ésszerübb, ha egyszerüen csak mélyre ásunk.

egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8

Van 2 tervrajz, amit készitettem/terveztem.

Gépen is meg van rajzolva, csak nem tudom feltölteni ide, elég hülye vagyok ezekhez..

Nekem egybként van már eddig 2 tavam és egy akváriumom, tehát van valami tapasztalatom. Mindkettőnek megvannak a saját előnyei és hátrányai. Az akváriumok hátránya pl a korlátozott méret, a tavak hátránya, az akváriumokhoz képest pedig az, h a halakat csak felülről lehet látni. Egy jó elgondolással, tervvel a kettő jó tulajdonságai ötvözhetőek, a negatívumok pedig kiküszöbölhetőek.

Az elképzelést nekem a hazai halfajok tartása adta, mivel pl egy csukát, vagy egy (kerti tavi) koi pontyot nem nagyon lehetne akváriumban tartani, vagy ez az akvárium, hagyományosan kivitelezve, nagyondrága lenne.

Előzmény: boxer-gs (7)
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.25 0 0 7

Ez egy kerti tó lenne, aminek van egy üvegfala is? Pár év múlva én is szeretnék egy ilyet, ha már a ház nagyjából kész lesz.

Azt bánom nagyon, hogy valami patak nem csordogál keresztül a telkemen, mert akkor mennyivel egyszerűbb lenne egy kerti tó project.

 

Szóval én betonmedencére gondoltam, aminek valamelyik falába ablak lenne befalazva, amin bámulhatnám oldalról a fenéklakók életét is, mint egy akvárium esetén. Nekem az állatkerti bemutatómedencék is tetszenek. Gondolom, nem lehetnek túl olcsóak.

 

A gondolat tehát már megvan és mire a kivitelezésig jutok, addigra remélem, te már a tapasztalatokról is beszámolhatsz.

Előzmény: egyszerűnick (6)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 6

a elképzelés/terv még nincsen készen

egybként az üveg mennyisége formától és mérettől függően bármekkora lehet, persze a nagyobb és bonyolultabb szerkezeteket nehezebb kivitelezni, h biztosan álljon

Az üveg helyett tömör polikarbonát lemezt is lehetne használni, ami elvileg sokkal jobb tulajdonságokkal bír sok téren, de még nem volt dolgom vele..

Előzmény: Törölt nick (1)
RealCorpus Creative Commons License 2010.07.25 0 0 5
Hülyeséget írtam!
Nem lehet gömbakvárium. Így helyes.
Előzmény: RealCorpus (2)
RealCorpus Creative Commons License 2010.07.25 0 0 4
Előzmény: egyszerűnick (3)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 3

ezt az infót honnan szerezted?

én eddig nem takláltam erről semmit a neten, sőt, nem is tudom, hogy hogyan kéne nevezni.

köszönöm

Előzmény: RealCorpus (2)
RealCorpus Creative Commons License 2010.07.24 0 0 2
A legújabb szabályozás szerint az a lényeg, hogy 'kerek' legyen, ne szegletes.
Előzmény: egyszerűnick (0)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 0

Az elképzelés lényege, hogy ugyanannyi üvegmennyiség mellett, a literszám nagyobb egy akváriumhoz képest.

 

egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 topiknyitó
jee

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!