Keresés

Részletes keresés

dodokacsa012 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 1066

Az előbbi a fűtésre vonatkozó alapdíj, az utóbbi az a vízszolgáltatással kapcsolatos alapdíj.(A 16Ft a hidegvíznél is van.) Pontos megnevezést nem tudok!

Előzmény: Katlanka (1065)
Katlanka Creative Commons License 2012.02.16 0 0 1065

Ha valaki nem fogyaszt semmit - fűtésre és melegvízre gondolok - akkor mi az a 757, illetve 16 forint? Ami se nem függ a fogyasztástól, se a  tulajdoni hányadtól. Valaki tudja?

Előzmény: dodokacsa012 (1064)
dodokacsa012 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1064

Sziasztok

Nem tudom, hogy csak nekem tűnt fel, vagy csak engem nem értesítettek.

November óta "kicsit" megemelkedtek, a fűtési és melegvíz egységárak!

Novemberben fűtés: 19137Ft/MW/h

Novemberben melegvíz: 1168Ft/m3

Decemberben fűtés: 23762Ft/MW/h

Decemberben melegvíz: 1582Ft/m3

Januárban fűtés: 25418Ft/MW/h

Januárban melegvíz: 1597Ft/m3

Ha egy kicsit számolok, 3 hónap alatt az egységár(1MW/h;1m3): fűtés tekintetében 32,8%-ot, a melegvíz pedig 36,7% emelkedett.

Természetesen november óta volt ÁFA emelés, új év új energia árak, de a november-december közötti emelkedés is 24%(fűtés) és 35%(melegvíz)!

Az egységárakat, ugye a gázfogyasztásunk után határozzák meg, és az van leosztva a mért(mérőórák) mennyiségekkel, tehát ez ennyi!

Akárhogyis nézem ez elég durva, és sajnos ezek a számok azt mutatják, hogy a lassan két éves fűtési rendszerünk eléggé rossz hatásfokkal dolgozik.

Ennyi a fűtési rendszerünk vesztesége, ami a számokból kiderül!    

Szép estét!

Üdv

Flashmob1234 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1063

Sziasztok!

Kiadó garázsbeállót keresek. Tud valaki segíteni?

Köszönöm!

Ribbentropp Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1062

Ha engedély kiadása nem történt, de az épületet ténylegesen használatba vették, akkor az adókötelezettség a tényleges használatba vételt követő év első napján keletkezik. 

most akkor mi használjuk vagy sem? elég sokan laknak már ott életvitelszerűen. 

Előzmény: sypsyp (1061)
sypsyp Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1061

1990. évi C. törvény, helyi adók, kommunális adó:

14. § (1)41: Az adókötelezettség a használatbavételi, illetőleg a fennmaradási engedély jogerőre emelkedését követő év első napján keletkezik. Az engedély nélkül épült vagy anélkül használatba vett építmény esetén az adókötelezettség a tényleges használatbavételt követő év első napján keletkezik.

Előzmény: sypsyp (1060)
sypsyp Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1060

Sziasztok! Jól gondolom, hogy ez a kommunális adó nem játszik addig, míg hivatalosan nem lakunk itt, ugye?

http://hvg.hu/itthon/20120203_papcsak_ellenzekikent_nem_tamogatta_sarco

syp

Winston1569 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1059

Kedves Lakótársak!

Egy jó hír. Tegnap voltam bent a UPC-nél és az ügyintéző hölgy szerint legalább 47 lakásnak van a házban UPC szerződése, tehát élhetünk a társasházi kedvezmény adta lehetőséggel (hűségszerződés nem akadály). Mindenki esetében havi több ezer forint megtakarításról van szó, ezért mindenképp meg kellene próbálnunk.  Ehhez egy nyilatkozatot kell kitöltenünk (dátum, név, aláírás), aztán a UPC elbírálja, hogy tényleg jogos-e. Úgy emlékszem, valamiféle kezdeményezés volt e tekintetben a bejárati üzenőfalon pár hónapja, de nem tudom, ki szervezte, ezért nem tudok vele egyeztetni. Terveim szerint a következő 1-2 hétben körbe fogom járni a házat az aláírásokért. Előre is elnézést, akit nem érint. Mivel a kedvezmény feltétele a lakók 50%+1, ezért szinte minden meglévő UPC előfizetőre szükség van az aláíróíven! Kérem közreműködéseteket.

Üdvözlettel,

Bernadett

Gatwick Creative Commons License 2012.01.24 0 0 1058

ma teljesen új ajtó-zár-és behúzó mechanika kombó fogadott, és nem kis örömmel töltött el..... a kilincsről nem is beszélve :-)

pumpkin1 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1057

Szia!

Nekünk tömör ajtónk van és lekopogom, de eddig senki nem piszkálta. Igaz, nincs is benne semmi, amit érdemes lenne elvinni....

Előzmény: kriszta930 (1056)
kriszta930 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1056

Sziasztok!

Rövid időn belül én is becuccolnék a tárolómba, ezért érdekelne, hogy akinek eddig loptak a tárolójából, annak a "gyárilag" felrakott rácsos ajtó van a tárolón, vagy olyantól is loptak, aki tömör ajtót rakatott a tárolóra?

Köszi:
K.

Előzmény: Flashmob1234 (1055)
Flashmob1234 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1055

Sziasztok.

Csak szeretném jelezni, hogy kedd éjjel óta szegényebbek vagyunk 4 a garázsban tárolt nyári gumival... Tudom várható volt, de akkor is!!!

Simfru Creative Commons License 2012.01.18 0 0 1054

Szia Katlanka,

én még nem mondtam fel, de épp ma gondolkoztam rajta, h tök fölöslegesen van túl biztosítva a lakás...

F.

Előzmény: Katlanka (1053)
Katlanka Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1053

Sziasztok, 

van valaki, aki már felmondta a biztosítását? mert a háznak is van, az otp is megköttette, így duplán van biztosítva a lakás. az ingóságokra persze megmaradna.

Gatwick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1051

Én is kérdeztem egy hsz-el előbb, h vannak-e még munkások.

Ha tényleg nincsenek, akkor elkezdhetnénk megszervezni a beszereltetést. Mivel jelenleg nem vagyok még állandó lakó a házban, így annyiban tudok segíteni, hogy elkérem annak a cégnek a kontaktját, aki a mi házunkban csinálta a rendszert. Egy ajánlatot lehet tőle kérni, az nem kerül semmibe, aztán utána lehet szervezkedni a lakók között.

Picit más.

Email címe van a háznak, amit a "közös képviselő" vagy lakók közül kezel valaki? Kicsit hatékonyabb módja a teljes lakók felé történő kommunikációnak, mint a fórum (amit nem mindenki, illetve csak ritkán olvas), vagy a backdoor-faliújság megoldás, ahonnan véletlenül leesik, lefújja a szél, stb.....

Ha még nincsen, akkor szívesen felajánlom az erre a célra létrehozott ambroziahaz kukac gmail pont com címet. Ha szükséges, igyekszem a héten kitenni egy lapot a faliújságra, hogy egy email küldésével lehet jelentkezni a levelező listára a név és lakásszám megadásával.

Előzmény: SZAbi (1050)
SZAbi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1050

Biztos vannak még munkások? Sztem már nincsenek.

Saját magunknak kellene megszervezni az ajtóbeszerzést, úgy sokkal előbb meglenne.....

Előzmény: Gatwick (1048)
Gatwick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1049

Szia,

Garázskapu nyitóval kapcsolatban van más is a szomszédok közül, aki Aktrusra vár? Nekünk a mai napig nem sikerült átadják a kapunyitót, annak ellenére, hogy a lakást ca. másfél-két hónappal ezelőtt átvettük. Eddig csak a kifogás volt, hogy éppen nem elérhető, meg rendelni kell nyitót. Mivel napi szinten nem volt rá szükség, nem vertük a tamtamot, de úgy látom komolyabb fellépésre lesz szükség.

Előzmény: dodokacsa012 (1045)
Gatwick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1048

Meddig vannak még munkások a házban? Kb. mennyi befejezetlen lakás van még? (Aktrus válaszát is szívesen venném, mivel eléggé égető kérdés a bejárati kapu ügye érzésem szerint.....

Proxyt meg lehetne adni melósoknak is, max fel kell írni a sorozatszámát, és ha befejeződtek a munkálatok le kell tiltani, igaz ez + költség, mert ki kell hívni a proxy üzembehelyezőjét.

Véletlenül ma nézegettem egyébként a kiadásaimat, 12600 HUF-ot fizettem a korábban írt proxy kiépítés kapcsán (5 db jeladóval....).

Előzmény: sypsyp (1044)
dodokacsa012 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1047

Elnézést

Helyesbítenék, második próbálkozásra sikerül!

Tehát csak nehezen nyitható/zárható! 

Üdv

Előzmény: pumpkin1 (1046)
pumpkin1 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1046

Szuper! Tehát választhatunk a senki és mindenki között. Igazán remek.

Előzmény: dodokacsa012 (1045)
dodokacsa012 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1045

Jelezném mindenkinek,

A bezárt bejárati ajtót kívülről nem tudtuk kinyitni, a hozzá tartozó kulcsal! Belülről még nyitható.

Tehát akinek nincs garázskapu nyitója, az imádkozzon, hogy be tudjon jönni, ha valaki bezárja esetleg az ajtót!

Szép estét mindenkinek!

sypsyp Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1044

Szia Gatwick!

Nagyon jó az ötlet, én is támogatom a proximity kártyát... de amíg nem a "miénk" a ház és a munkások nem vonultak le, addig talán nem érdemes ilyenbe beruházni.

Péter

Előzmény: Gatwick (1043)
Gatwick Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1043

Sziasztok,

Még újak vagyunk a házban, csak lassan kezdünk beköltözni. Hetente egyszer-kétszer benézünk a házba, és felűnt, hogy az utcai bejárati ajtó nagyon csúnyán meg van rongálva, ami meglehetősen elszomorító.

Olvasom már a fórumot egy ideje, látom, hogy megy a szájtépés, hogy zárjuk vagy ne zárjuk a bejárati ajtót kulcsra vagy sem, de az felmerült-e már, hogy nagyobbacsak elektromágnest, amit proxy nyit szereltessünk fel min. a bejárati ajtóra? Tapasztalatom szerint a proxy sokkal hatékonyabb védelemmel bír, mint az eredetileg felszerelt zárnyelv melletti mágneszár + kulcs kombináció, mivel feltörni meglehetősen nehéz (az ajtó belső felén felül van egy van fél méteres elektromágnes és nem a zárnyelv mellett). Ehhez mondjuk egy olyan ajtó bezáró mechanikára van szükség, ami 100%-os üzembiztonsággal behúzza a bejárati ajtót a helyére, és nem áll meg a zár előtt 3 centivel (a jelnelegi állapotában ez mondjunk nem teljesen így van).

A társasház ahol jelenleg lakunk szintén utólag épített ki egy ilyen rendszert, mert hasonló problémák voltak, mint itt. A rendszer 10-12e HUF-ba került lakásonként, igaz az egy 140 lakásos társasház volt, de 6 lépcsőházzal, 6x3 védendő ajtóval, proxyval (mivel minen lph-nak volt kerti, utcai és mélygarázs kijárata). Azaz ha jól számolom itt az Ambróziában ennek a feléből, harmadából meglenne a rendszer (mivel egy utcai, egy kerti meg egy garázs ajtót kellene lemágnesesezni)..... persze ott volt már "független" közös képviselő, ráaadásul a ház lakója, akinek tényleg érdeke volt a költségek alacsony szinten tartása, és a közös terek megfelelő szintű védelme.

Előzmény: sypsyp (1042)
sypsyp Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1042

Én pedig boldog, használatba vétellel teljes új esztendőt :)

Előzmény: hóvirág50 (1041)
hóvirág50 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1041

Mindenkinek Boldog, Békés Karácsonyt kívánok! 

Judit

sypsyp Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1040

Hát igen, elraktam az összeset, meg be is szkenneltem; de Zsuzsiéknál is megvolt mindegyiknek az ellendarabja. Volt egyszer valamikor nyáron, hogy a faliújságra ki volt rakva, hogy fizessünk közös költséget, de a hónap nem volt átírva, akkor én is elmaradtam egy hónappal (míg rá nem jöttem), nem lehet hogy nálad is ez történt?

Előzmény: Flashmob1234 (1039)
Flashmob1234 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1039

Hello,

Neked megvolt az összes átvételi elismervényed? Mert hát én nem vagyok ilyen tapasztalt és múltkor kidobtam Őket gondolván már nem lesz rá szükség, és most közölték velem, hogy a május, június,augusztust fizettem és júliust nem, ami lehetetlen és ha így volt akkor miért nem szóltak mikor az augusztusit fizettem? :/ Elég érdekes, hogy decemberben jelzik...

Jó lenne ha a belépőkódokat is megkapnánk, mert az egész utca tudja mi a bejárati ajtónk kódja...

Előzmény: sypsyp (1034)
kriszta930 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1038

Sziasztok!

Én a garázson keresztül szoktam közlekedni, de mindig úgy megyek ki és be, hogy megvárom, hogy magam után lecsukódjon az ajtó - ezzel is csökkentve a lehetőségét annak, hogy onnan bárki besurranjon.

Ha este hazaérek és a földszinten megnézem a postaládámat, mindig ránézek a bejárati ajtóra.

Tudom, hogy csak egy páran vagyunk, akik odafigyelnek ezekre. Sajnos, a többség nem. :-( És 1-2 fecske nem csinál nyarat. Tényleg jó lenne, ha legalább ebben összefogna a ház és MINDENKI odafigyelne az ajtók zárására.

K.

Előzmény: Simfru (1037)
Simfru Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1037

Sziasztok,

nem tudom, hogy értesültetek-e róla, hogy tegnap éjjel megint feltörtek két tárolót.

A bejárati ajtóra kiragasztott papírt (amin az szerepelt, hogy mindenki legyen oly kedves becsukni maga után az ajtót) valaki okosan letépte. Nem tudom, hogy egyesek miért érzik magukat barlangban, nem hiszem hogy ne lenne bárkinek plusz 15 másodperce h megvárja amíg becsukódik az a nyamvadt ajtó!!! És az Aktrus mikor fogja elvégezni a lakógyűlésen ígért munkát: miszerint megcsinálják az ajtót úgy, hogy magától becsukódjon?????Fizessük a tároló és garázs közös költséget miközben nincs világítás, és a sötétben a besurranó tolvaj azt csinál amit akar. Így lassan nem is kell a garázsba lejárni, mert az összes tárolóból elviszika motyót és utána majd a kocsikat kezdik ellopni....meddig várunk még????

F.

pumpkin1 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1036

Ja, egyet kell értsek Szabival, ez elvi kérdés. Amikor ki kell fizetnünk az eddig felhalmozódott adósságot (aminek jogosságával kapcsolatban nekem azért vannak fenntartásaim), akkor társasház vagyunk, amikor viszont emelkednek a költségek vagy éppen plusz költségek jelennek meg, akkor nem vagyunk társasház, nem mi döntünk, csak bejelentik, vagy éppen írnak róla egy emailt néhány lakónak. Magyarul fizessünk és kuss.

És persze az elvi kérdés mellett anyagi kérdésről is szó van, mert tavaly decemberben 3300 FT-ról indult a közös költség. Most az enyém a tárolóval együtt 6.000. Tehát közel a duplájára emelkedett kevesebb mint egy év alatt. Miközben a szolgáltalások terén annyi változott, hogy két kukával több van.

Előzmény: SZAbi (1035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!