Keresés

Részletes keresés

Jbori Creative Commons License 2011.09.01 0 0 26

Apám! attól hogy eleve nincs semmi felelősség a fórumokon, azt kamuzhatnak ide amit akarnak. Attól hogy a béka segge alatt van valami még nem biztos hogy tavirózsa lesz belőle. És ha egy valaki bekamuzta valamikor hogy kamembertet kell oltani az almafába akkor majd ehetem el az összes büdös gusztustalant a többiek elől, mert nem jó ujjathúzni a kertész "mesterrel"? Ki a jóisten fog egyáltalán tudni az új kertészeti "trendiről", ha látszólag minden rendben, és eszik nyugodtan az almájukat?

 

De most komolyan. Nem szokták hasonlóan érezni magukat az emberek a modern biológiai laborokban a felelőtlen módosítgatások miatt?

Előzmény: Jbori (25)
Jbori Creative Commons License 2011.08.18 0 0 25

Ahogy nézem a dátumot jövőre most van:)

A saját kertemmel rendben vagyok, 47 év után le tudom ezt írni, kafa. kafa??? Ez meg milyen szó már megint?? De megjött az újabb: a gyerekeké pont olyan mint szerettük volna, sőt, sokkal jobb, mert vannak csodák: kilométeres szőlőlugas, almáskert, tizensokfa, diók, szilva meggy, rózsalugasok, halastó potyokkal, biológiai egyensúllyal, ecetfák, akácfák ördögcérnagubanc, aranyvesszőerdő, bodzaliget. Azt hiszem elásom magam a tó fenekére inkább jó mélyen az iszapba....

 

Előzmény: rebondo (-)
rebondo Creative Commons License 2010.10.03 0 0 24

Az én kertem végülis szélvédett délkeleti lejtőn van, árvíz nem fenyegeti.
A talaj gyenge-igengyenge, így nem várok sokat már induláskor sem.
Munkám-jövedelmem nem függ a mezőgazdaságtól, a kerttől...
DE!
Jövőre kicsit több almát kérek.pls
rebondo Creative Commons License 2010.10.02 0 0 23
A topiccím progresszív, ami most van, az sosem tökéletes, de megpróbálom jövőre újra, megpróbálom jobban...
(Ehhez én azonosítom a jelenlegi helyzetet, nem fényezek rajta.)


gergerg Creative Commons License 2010.10.02 0 0 22
Én is így vagyok.Van ami nem sikerült mint pl. krumpli szerencsére ki sem kelt (pozitív szemlélet) így nem sok munka ment kárba.Van amiből viszont rekord terméseim lettek:vöröshagyma,fokhagyma,dió,paprika,paradicsom,mák,bab,tök,stb.Megy nekem sem lett de tavaly rengeteg volt és akkor annyit tettünk el amennyi idei évre is futja "mi lesz ha jövöre nem lesz"címszóval és be is jött.A rengeteg szilva kárpótolt.Alma-körte is átlagos lett és szőlő is.Idén sok időt tudtam fordítani a kertre hatalmas sikerélményeim vannak,beigazolódott "A gazda szeme hizlalja a jószágot" mondás.Ali bá-hoz hasonló módon én is mindennek örülök hisz ezek mind a semmiből lettek és minden egyes fej hagyma az én gyerekem.Még a kisebbek is.:-)Én azt mondom sose rosszabbat!
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.02 0 0 21
Hát én nem panaszkodok...igaz minden nekem sem jött be,de én azt nézem ami sikerült.
Előzmény: Ali-bá (20)
Ali-bá Creative Commons License 2010.10.01 0 0 20

Egy hétre felvidítottál! :-))) Fennhangon kellett nevetnem. A viccfórumon nem szórakozom ilyen jól.

 

Nehogy azt hidd, hogy kárörvendő vagyok, ezt azzal is bizonyíthatom, hogy :  a gyönyörűen megnőtt karalábém nekem is bűzös rothadás martaléka lett, de ....  legalább nem kellett idén karalábé levest enni.

 

Idén minden kertészkedő ugyanabban a hajóban evezett. De hát épp az a szép a kertészkedésben, hogy jövőre mindent kezdhetünk előlről, telve reményekkel.

 

Ne is tagadd Te is így vagy vele.

Előzmény: rebondo (19)
rebondo Creative Commons License 2010.09.30 0 0 19
Lefordítom akkor egy részét derűsre:

-A babot elfújta ugyan a májusi szél, lefújta a leveleit, de legalább szépen kikelt,
már tízcentis volt, lehetett benne gyönyörködni...A másodvetés sem szerette
a Világ gyönyöreit, melege, sok fénye volt, elsőre eldobta mindenét, de a másodvirágzás termést hozott szépen...
-a birs és a mogyoró szép termést ígért, de a szél teljes egészében leszedett
mindent az ágakról, egy szem sem lett a bokrokon, de szép új levél nőtt...
-a szőlő nem bírta ugyan az egyhónapos folyamatos esőt, a peronoszpóra mindent
benyelt, de látod nem mindent a szél visz el.
-Cseresznye és meggy nem lett idén, mind egy szálig kirepedt, viszont így még a madaraknak sem kellett bíbelődni vele...-
-tizenkét almafám az előbbi okokból nem termett ehetőt, lehet meg is untuk volna, ha sok terem
-sokat emlegettem szép korán termőre forduló paradicsomaimat, de ki szereti a paradicsomot a kertből, ha van a boltból is?
-szétrothadt az összes karalábé,erre nem jut eszembe semmi
-letörtek oltásaim, de legalább jövőre is olthatok, ha odaérek
Előzmény: Ali-bá (18)
Ali-bá Creative Commons License 2010.09.29 0 0 18

Az én kertem meg sok öröm és kevés kudarc!

De azt hiszem ugyanezt mondanánk ha ugyanazt a kertet néznénk is mi ketten. Szerintem minden viszonyítás kérdése. (Tavaly, sok dióm volt. De jó, mondtam milyen szép temés! Idén kevés dióm lett. Ki bánja? De jó, legalább kevesebbet kell hajbókolnom a felszedéskor.) Szerinted önámítás, szerintem derűs életszemlélet. Őreg nagyapám nem bosszankodott, ha valami tönkre ment, azt mondta nagyanyám sopánkodására : 'az iparosnak is meg kell élni'.

Előzmény: rebondo (17)
rebondo Creative Commons License 2010.09.28 0 0 17
Másfelől meg lehet, hogy vidámabb, csak hol van benne élet?
Mert az élet pont és ellenpont, színes és szürke meg fehér meg fekete is...
Nem csak szineske.
Az én kertem sok kudarc és egy kevés siker, de annak örülök.Nem ámítom magam.
rebondo Creative Commons License 2010.09.28 0 0 16
Szerintem:
Csodák pedig vannak.
Előzmény: Ali-bá (15)
Ali-bá Creative Commons License 2010.09.28 0 0 15
Na mi van Rebondó! Nálad csak egy hónapig tartottak a negatívumok idén. Én még tudnék írni az év további részéből is, de inkább a világ pozitív oldalát lesem. Így vidámabb az élet! :-)))
Előzmény: rebondo (13)
gergerg Creative Commons License 2010.06.07 0 0 14
Pedig jó lett!:-)
Előzmény: rebondo (13)
rebondo Creative Commons License 2010.06.02 0 0 13


Ez a pillanatnyi helyzet.Aki ebből jóidőt ígér a jövő hétre, az bátor ember.
rebondo Creative Commons License 2010.06.02 0 0 12
Lehetünk még beltengeri kishatalom...

Előzmény: gergerg (11)
gergerg Creative Commons License 2010.06.01 0 0 11
Jövőre én is.
Előzmény: rebondo (10)
rebondo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 10
Jövőre veszek csónakot. Gondolom lehet bele muskátlit ültetni, ha elsivatagosodna az Alföld....
rebondo Creative Commons License 2010.05.31 0 0 9
kicsit lejtős a telkem, de mi lenne, ha jövőre pontyot vetnék?
rebondo Creative Commons License 2010.05.31 0 0 8
Jövőre már szeretem a repedt cseresznyét is...
gergerg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 7
Jövöre topic-ot ültetek az egész kertbe.
gergerg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6
A jégesőtől nekem is gyomorgörcsöm van.Egyszer mérgemben lefedem a kertet.A szél itt legtöbbször ugyanabba az irányba fúj én úgy szabom meg a sorok irányát.Ha így halad az idő lassan lehet szántani is.
Előzmény: rebondo (5)
rebondo Creative Commons License 2010.05.31 0 0 5
Jövőre nem a szél útjába vetem a babot, de akkor hova?
Jövőre megpermetezem alaposan az őszibarackot jég ellen...
rebondo Creative Commons License 2010.05.31 0 0 4


Időjárás ínyenceknek.
gergerg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 3
Én a kukacos hagymának adtam actarát mivel a kukac még csak felfelé mászott és helyre jött.A petrezselyem/répa szép de a babnak nem tetszik az idő.Az oltásoknak sincs semmi baja de ezek még csak ilyen próbaoltások,majd jövőre megy élesben.
Előzmény: rebondo (2)
rebondo Creative Commons License 2010.05.31 0 0 2
a hagyma kukacos,a petrezselyem sárgul a sok víztől,
az oltásaim letörte a szél
Előzmény: gergerg (1)
gergerg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1
Van vagy 30 idei kelésű dióm adok szivesen.:-)
Előzmény: rebondo (-)
gergerg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 0
0

Na idetaláltam.Az én kertemnek nincs eddig nagy gondja.A paradicsomot palántázás után elfektette a vihar de szerencsére helyrejött.A legnagyobb gondom jelenleg a folyamatos sár ami miatt nem tudok kapálni.A rosszul kelt borsóm is virágzik és a kukacos hagymám is helyre jött egy kis méregtől.Az viszont biztos hogy jövőre sok mindent máshogy fogok csinálni.
rebondo Creative Commons License 2010.05.31 0 0 topiknyitó
El sem mesélem, milyen lett a paradicsom, pedig permeteztem.
A paprika vírusos, pedig...na mit is?
Az őszibarackot megverte a jég.De az almát is.
A babnak elfújta a levelét a szél.
Kapálni nem lehet, benő mindent a gaz.
Az hiszem vetek diót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!