Keresés

Részletes keresés

Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.02.26 0 0 21
Köszi. Kéne csinálni egy keresztény Lúdas Matyit. Bár nem is kéne. Tényleg, a HGYt néha már nem is kell parodizálni. Elég csak szószerint idézni.

b
Előzmény: Aragorn (19)
Sven7 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 20
Amikor régebben elkezdtem szellemi harcolni, valami hasonló érzésem volt. Azt mondtam, olyan, mint amikor egy sötét szobában bekötött szemmel hadonászik az ember egy karddal, és vagdalja a levegőt.

Persze meg voltam róla győződve, hogy bennem van a hiba. Lehet, hogy bennem volt, persze, nincs kizárva. Valamit nagyon nem értettem jól.
Előzmény: Báthory Ödönke (17)
Aragorn Creative Commons License 2010.02.26 0 0 19

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Vazz, neked jobb a humorod, mint valaha!!!

Szénné röhögtem itt a képernyőmet! :DDDDDDDDDD

Előzmény: Báthory Ödönke (17)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.02.26 0 0 18
Nem gondolnám, hogy ez kizárólag HITes jelenség. AZért nyitottam így általánosságban. Arról nem tehetek, hogy némelyek ráismertek.

b
Előzmény: Sven7 (16)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.02.26 0 0 17
Szerintem egyszerűen annyi, hogy igény van rá. Persze amíg az ember kiskorú, addig lehet homokozni ilyesmivel, legalább nem tesz kárt másban. Csak aztán van aki úgy marad.
Másfelől így remekül lehet pótolni a szellemi látást, meg az Úr bölcsességét és a kijelentést. Kb 15 évvel ezelőtt az akkori szolgálatvezetőmet kérdeztem a démonlista igei alapjairól. Azt válaszolta, hogy ez olyan, mint egy szőnyegbombázás. Felszólítják az összes létező és kitalált démont, hogy távozzanak! Aztán amelyikre talál, az távozik. Akkor még nem mertem azzal riposztozni, hogy én ezt másképp olvastam:

"Én azért úgy futok, mint nem bizonytalanra; úgy viaskodom, mint a ki nem levegőt vagdos;" 1Kor 9/26

Ez az Ige a mostani HITes olvasatban úgy szólna, hogy "mindenhová ütök mint a cséphadaró, így biztosan eltalálok valamit". Ezzel a változattal remekül lehetne igazolni minden ilyesmi listát.

b
Előzmény: Aragorn (8)
Sven7 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 16
Szerinted kellett mondani?

Különben meg látom, szeretsz új topikot nyitni. Lehetett volna tán a hgy-s ben is erről írni, nem? (Csak kérdem, nem kekeckedés.)
Előzmény: Báthory Ödönke (13)
Sven7 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 15
Jaj, ez fájt! :DDD
Előzmény: Marana tha67 (10)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.02.26 0 0 14
Ez olyan jó duma, hogy mostantól kezdve én mondtam.

b
Előzmény: Marana tha67 (10)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.02.26 0 0 13
Jééé, nem is mondtam hogy HITes......

b
Előzmény: Paleokrites (12)
Paleokrites Creative Commons License 2010.02.26 0 0 12
" Beszélgettem egy ismerősömmel, aki új lakást vett. Amikor vette, tele volt a fal szexképekkel. Kitalálta, hogy beállít egy CDt, és arról éjjel-nappal dicséretet és prédikát fog nyomatni, hogy megtisztuljon a ház. "

Ez akkora baromság, mintha azt mondta volna, hogy lerakja a padlóra a CD-t és a házat meg forgatja rajta!

Már csak az a szokás hiányzik, hogy hétszer körbejárva leomlasszák imáikkal a lakást, legalább is az állítólagos gonoszságot!

Nem ártana majd megerősíteni s Gyömrői hitparkot, mert eljön az idő, amikor kettéhasadozik, vagyis már elkezdődött....
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 11
"Mi a véleményetek erről? " Sötét középkor? :-)
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 10
Szerintem azért tesz be prédikációt, hátha a démonok megdöglenek az unalomtól.:-)
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
bloody rain Creative Commons License 2010.02.26 0 0 9
Róma 10:13 “Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül.”
ugyanez mbundu nyelven plasztikusabb: "kuma, Uoso u dikola mu dijina dia Ngana, u buluka"
Előzmény: Aragorn (8)
Aragorn Creative Commons License 2010.02.26 0 0 8

Ödönke, kérdeznék valamit. (Persze, más is válaszolhat.)

Mi ennek a negatív tárgykultusznak, tárgytisztításnak az igei alapja?

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 7
Nem egy hágyás alkalmaz(t/z)a.
Előzmény: Aragorn (5)
Hy Creative Commons License 2010.02.26 0 0 6

Miért?

A szentképek beszennyezték a lakást?

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Aragorn Creative Commons License 2010.02.25 0 0 5
Babona...
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
a szektajancsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 4
igazából nem hiszek az általam ismert kereszténynek mondott praktikákban.

abban sem hiszek, hogy szellemileg fertőz a falról eltávolított sex kép.

laktam viszont olyan lakásban ahol miden este morbid rémálmaim is voltak.
és nem csak nekem hanem az egész családomnak.

akkoriban nem foglalkoztam vele. ha foglalkoztam volna ezzel akkor se tudtam volna mit tenni. de számomra egyértelművé vált, hogy egy helység szellemileg lehet ferőzött.

azt gondolom ezt a problémát lehet kezelni. azt is gondolom, hogy
demagóg szektás módon valódi probléma nem kezelhető.

szerintem a fent írt eset max. a testvér lelkét kellett, hogy megnyugtassa.
ezt azért gondolom mert én is részt vettem régebben ilyenekben.
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1
Mi ezt sosem tettük. Lakáscsere előtt imádkoztunk a leendőért, aztán a lakásban mindenért, és kész. Inkább én is imamalomnak találom, hatástalanul annak.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.02.25 0 0 topiknyitó
Mi a véleményetek erről? Van valami hatása? Jó dolog ez? Csak engem emlékeztet a buddhisták imamalmára, ami a patakba rakva folyamatosan imádkozik?

b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!