Keresés

Részletes keresés

BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 215
Próbáld meg ezt, előttem még nyitva van az oldal.
http://www.valasztas.hu/hu/parval2010/351/351_0_index.html

És ezt kattintgatva kaptam a valasztas.hu főoldalról indulva, a jelöltek-pártok résznél kiválasztva az IDE-t. 09.12.32-kor még bejött.

Mindjárt megnézem Mozillával most mi van az IE-ben nem szivesen csuknám be azt az ablakot ami még mutatja.
Előzmény: Törölt nick (213)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 214
Nem értem mit akarsz ezzel.

Még tegnap is valtor vagy valtort volt a hozzáférés (kuruc is megírta de Jerszy is megtalálta a Google-on át). Mi a jelentősége ebben az esetben hogy a valtor jelentése választás történelem?
Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.24 0 0 213
Különös masinám lehet nekem. Sem a topic nyitásakor, sem azóta, semmiféle böngészővel nem jött be nekem olyan oldal, mint amilyent a screenshot-ok mutatnak.
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 211
Nem nagyon érdekel haragszol-e míg ködösítesz.

Nem kaptam választ arra hogy sikerült Heves 03-ban Vonával egy körzetben 2 x750 cetlit összeszedni egy brahi szagú pártnak - ha pedig nem sikerült akkor ki és mit hibázott az OVB site-ján hogy két jelöltetek is elbírálásra vár ott akikből az egyik Veszprém 07-ben is elbírálásra vár (jé).

Esetleg feltörte-e valaki tényleg (amit szerintem meg lehetett tenni azzal az infóval aminek Te már október óta birtokában voltál).
Előzmény: IDE1.szolo (206)
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 209
57. § Ha a választópolgárt egy jelölési fajtán belül több helyen is jelöltnek ajánlották, akkor legkésőbb a választást megelőző 19. napig nyilatkoznia kell arról, hogy melyik jelölést fogadja el.
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 208
Bocs, asszem rossz hozzászólást néztem előzménynek. Az egy jelölt több helyen is indulhat?

Előzmény: Törölt nick (198)
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 207
Igazából nem értem ezzel most mire célzol.
Előzmény: Törölt nick (198)
IDE1.szolo Creative Commons License 2010.02.24 0 0 206
1. haragszom!

2. "a Balogh nevű képviselőtők (...) Ki hibázott?"

TE hibázol, túl sokat, EZÉRT haragszom rád!
(gykv. nincs "Balog nevű képviselő"-nk - még... de te mégis ezt írtad.:(((

3. "(amiről tegnap óta úgy tudjuk hogy a password is)"

Nekem EBBEN -Jeszy- 171-es hsz-a a frankó, olvasd vissza, és légy pontosabb!

4. Fogadd meg József Attila retro-aktuális tanácsát:
"
Ne légy szeles.
Bár a munkádon más keres -
dolgozni csak pontosan, szépen,
ahogy a csillag megy az égen,
ugy érdemes.
"
5. továbbá Csernyavin szaktárs 198-as intelmét is...
http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700100.TV

További jó (és lehetőleg pontosabb!) találgatást,
még visszanézek majd, de most mennem kell, mert van még 174 üres körzetünk...
( akinek van kedve jelentkezhet itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9129908 )
Viszlát:
1.szóló
Előzmény: BATobacco (201)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 204
igen paraméterek. Meg a valtor az a szerver neve is.

Azaz http://valtor.(szervernév).../valtort (könyvtár) és tegnap óta tudjuk - ami nem a Ti hibátok hogy ez a hozzáférés is.

De Te ennek az infónak egy részét nem csak tegnap óta tudod.

De még ennél is érdekesebb - szerintem - a jelölteket firtató kérdésem. Hogy tudtátok GYöngyösön (Vona körzetében) a 2 x 750 cédulát összeszedni és hogyhogy egy jelöltetek (ha nem is törvénytelen de nem szokványos) módon indul a Veszprém 07-ben is meg Gyöngyösön is?

Ha pedig ez hiba (vagy feltörés) következménye az OVB site-ján akkor szóltatok már nekik hogy gáz van?

Hiba? Vagy tényleg így néznek ki a jelöléseitek hogy Bognár és egy nő indul Gyöngyösön és Bognár indul Veszprém 07-ben is?
Előzmény: IDE1.szolo (202)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 203
off:
Az Internetes Demokráciás topikot úgy kattra mentettem még tegnap este... a hosszászólással együtt. Ahogy mentettem az OVB-ről az alt print screen-el kinyert képeket is az érdekes jelöltekről és jelölésekről.

Nem szeretem ha valami büdös. Valaki tisztázza mi folyik itt!
Előzmény: IDE1.szolo (200)
IDE1.szolo Creative Commons License 2010.02.24 0 0 202
"tudta a szerver hozzáférését (ahogy azt itt egy linkben tőle láttuk már október elején)"

Bocs, de ez nem (sem) helytálló információ!

Ezek csak szimpla paraméterek:
http://valtor.valasztas.hu/valtort/jsp/szerv.jsp?EA=28&SZKOD=24

Ugyanúgy csupán egy nyilvános weblinkről másoltam be, mint most ezt:
http://valtor.valasztas.hu/cgi-bin/db2www/VTHTML1.MBR/VTNYITO
... innen, a 4. linkről:
http://www.valasztas.hu/parval2002/esz/esz_hu/elozoval_ind.htm

Mellesleg ezt is csak ott felejthették, mert eléggé átalakították az adatokat tartalmazó részt, pl.: http://www.valasztas.hu/ujweb/index.htm (=ujweb!:)
- másrészt ez a valtor (értsd "választás történet"!:) most nem is működik...

Az IDE'ről pedig fölösleges találgatni ... olyan, mint a Mátyás királyos mesében:
- hivatalos párt is, meg nem is
- komoly dolog is, meg nem is
- állít is jelölteket, meg nem is
( itt is van: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9129908 , meg nem is ;))
Előzmény: BATobacco (196)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 201
Na végre itt az illetékes. ]

Lenne egy kérdésem ha nem haragszol mert alig aludtam miattatok az iccaka akkora fejtörés volt.

Hogy fordulhat elő hogy két jelöltetek is indul Gyöngyösön (ugyanott ahol Vona) hogy tudtátok a kétszer 750 kopogtatót összeszedni egy brahi párt nevében?

Hogy fordulhat elő hogy a Balogh nevű képviselőtők nem csak Gyöngyösön de Veszprém 07-ben is indul? Ki hibázott?

És végül neked honnan volt tavaly októberben olyan linked amiben ott volt az OVB szerverének a neve (amiről tegnap óta úgy tudjuk hogy a password is)?

Erre gondolok, a Te tavaly októberi hozzászólásodból van abból a topikból amiben a pártot népszerűsíted:
http://valtor.valasztas.hu/valtort/jsp/szerv.jsp?EA=28&SZKOD=24


Előre is kösz ha felelsz.
Előzmény: IDE1.szolo (200)
IDE1.szolo Creative Commons License 2010.02.24 0 0 200
Előzmény: Törölt nick (198)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 199
Hogy ne lenne jelentősége? Most az IDE párt valakije vagy belsős az OVB-nél illetve a munkát végző Idol 2000-nél vagy mégis hozzáfértek a szerverhez.

Ha ez lehetséges én azért egy széleskörű vizsgálatot nagyon támogatnék hogy meg még mihez lehet ilyen alapon hozzáférni és módosítani.
Előzmény: -Jeszy- (197)
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 197
Akár igazad is, lehet, de sok jelentősége nincs a dolognak szerencsére.

Inkább koncentráljunk arra, hogy az OVB annyira hülye, hogy már a Fővárosi
Választási Bizottság is tojik az ajánlásaira:

Az FVB tagjai az ülésen kifejtették, nem értenek egyet az OVB, a munkahely és munkaidő meghatározását "nagyon szűkítő" értelmezésével. A testület egyik tagja szerint az OVB most kiadott állásfoglalása olyan, "mintha már súrolná a jogalkotás határát".
Előzmény: BATobacco (196)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 196
Bocs, de nem hiszem.

Ez inkább egyfajta reklám az Internetes Demokráciának (akik így első ránézésre legalább olyan komolyak mint a Kétfarkú Kutya Párt).

Nem hiszem hogy véletlenül pont a Vona vk-jában van egy ilyen hiba az egyébként 147 vk-ból.

És véletlennek az is sok hogy a nikk aki itt reklámozza az Internetes Demokráciát az pont tudta a szerver hozzáférését (ahogy azt itt egy linkben tőle láttuk már október elején) és pont az ő adataikat viszi fel valaki véletlenül rosszul - azokét akik ha akarták - és amennyire értem ezt az egészet - el tudták érni a szervert is.
Előzmény: -Jeszy- (195)
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 195
Szerintem véletlenül felvitte rosszul, és biztonsági okból nincs joga a törlésre.

Azt csak a rendszergazdák tudják megcsinálni, de azok most vagy programot javítanak, vagy épp ki vannak rúgva! :)
Előzmény: BATobacco (194)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 194
Adatbázis szinten nem hiszem hogy nem lehet leprogramozni hogy ne lehessen ugyanazt bevinni ha az egyébként egyedi adat. Meg ezzel feltételezzük hogy a kislány duplán vitte be ugyanazt a jelöltet két más megye más vk-jához is de mikor kapcsolt nem törölte a rosszat csak felvitte pluszban a jót.... Érdekes.

Ráadásul aki erre felhívta a figyelmet (Internetes Demokrácia) az a nikk itt ezt a pártot reklálmozza és tőle származik az az októberi kis link is amiben ott a szerver neve (ami ugye a password is).

És hogy még szebb legyen a hiba pont abban a vk-ban van ahol Vona Gábor a Jobbik jelöltje is indul.

Nekem ez egy kicsit sok véletlennek - bocs.
Előzmény: -Jeszy- (193)
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 193
Az adatbázis nem gondolkodik, ha hülyeséget visznek be, az lesz benne.

Persze ha a jelöltek külön táblában indexelve lennének, akkor kiszűrhető lenne, hogy ne kerülhessen egy jelölt több helyre véletlenül se, vagy egyszerűen a felvitelnél csinálni egy egyszerű adatbázis lekérést, hogy ilyen név van-e már, de inkább ne csinálják meg, mert az újabb 1 milliárdunkba kerülne :)

Én el tudom képzelni, hogy az adatfeldolgozók dolgoznak este is, ugyanis 3 nap van a teljes ellenőrzés lefolytatására, határozat hozatalra.
Előzmény: BATobacco (192)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 192
És a kislány késő este - éjjel dolgozott? A három képből az egyik tegnap este kb. 9-kor készült. A másik amin már van egy változás majdnem 10-kor és a harmadik (még egy változás) ma viszonylag korán.

És még mindig nem értem hogyan lehet ugyanannak a pártnak ugyanarra a megye ugyanarra a vk-ra két jelöltje (mármint ennek egyedi adatnak kéne lennie).

Meg az egyik jelölt ugyanattól a párttól meg két helyen is indul? Heves 03 és Veszprém 07? Nem sok ez egy kicsit csak hibának?
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 191
Szerintem csak az adatbeviteli rendszer is trágya, elrontották a körzetet, és a kislány bevitte még egyszer. Az adatbázist nem zavarja, keresztellenőrzés meg nincs ( Minek is az, ennyi pénzért?)

Ember meg nem nézi,mert az alkalmazott informatikusokat már "kiszervezték"....

Ja, az adatfelvitel már nem ez az "egyszerű" megjelenítő rész, amit nem fontos védeni, az MÁR az ÉLES, SZUPERBIZTONSÁGOS rész!

Előzmény: BATobacco (189)
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 190
Nyilván már akkor is elérhető volt.... azóta sz@r...

Úgy gondolom, hogy az adatbázis hozzáférés nem nyilvános adat, de nyilvánosan hozzáférhető volt.

Ha pedig valami hozzáférhető, annak linkelését semmi nem tiltja. (Még ha az Országos Meteorológiai Szolgálat időnként úgy gondolja, akkor se :) )

Nem kell ilyen direkt szerverléréseket beírnod, ezt a program maga végzi belűről, de ha nincs védve rendesen, akkor a direkt eléréssel illetéktelenek lazán hozzáférhetnek a kódokhoz.

Ha az informatikus használ egy oldalt, ne adj' isten linkeli egyes táblázatait, hamar rájön az ilyenekre.

Felmerült, a tegnapi "hekkeléssel" kapcsolatban, hogy honnan kerültek elő a direkt linkek a táblázatokra, amit ugye egy Frame-es oldal ad át "rejtetten".....

Hogy tudsz eljutni arra a linkre, ahol átírhatod a NEV valtozót. Vagyis hogy "jössz ki" a frame-k alól?

Mutatom: :)

Itt a "hivatalos" link.

http://www.valasztas.hu/hu/parval2010/351/351_0_index.html

Ez ugye Frame-es, így ha megnézed az oldal forrását, csak a frameset-et látod.

Kattins az "egyéni jelöltek száma szerint" linkre.

Menj rá bármelyik pártra, és Jobb-Klikk / Megnyitás új ablakban !!

És ott az URL a böngészőben! Tegnap még a végén ott volt a NEV= is!

Lehetett "átírni". Hatalmas HEKK, mi? :) És a vicc, hogy a csúnya, galád hacker MAGA A NYÁJAS OLVASÓ !

:))))))

UI: És ki az a hülye aki ilyen linket megtalál? Például az, aki a saját oldalára akar egy linket tenni egy párt leadott jelöltjeinek listájára direktben. :) Annak kell a "direkt link", amit ugye szabadon felhasználhat!

És ha esetleg másik párt listáját is be akarja linkelni és nem ismeri teljesen a valasztas.hu szerkezetét, egyszerűen az URL végén átírja a NEV=MSZP -t NEV=Jobbik -ra. És az oldal szépen megjelenik, a fejlécben Jobbikkal, de valahogy nem stimmelnek az adatok! Ja, mert ahhoz a JLCS változót is át kell írni!! Akkor minek a NEV változó? :) És az informatikus csak néz és RÖHÖG! És beírja, hogy NEV=vérmókus! És még jobban RÖHÖG! Majd megmutatja a haverjainak, akik szintén RÖHÖGNEK! Eltelik pár nap, és már az INDEX-en is ezen RÖHÖGNEK. És RÖHÖG az egész (osztály) ország!

Banánisztán 2010 !

A fenti eszmefuttatás csak egy fiktív, lehetséges eset, a valósághoz való bármely hasonlóság csak a képzelet szüleménye lehet.

Előzmény: BATobacco (185)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 189
Másnak tényleg nem tűnik fel? Itt van még két kép (ma reggeliek) az egyikre a színes pöttyöket én tettem ahol a pöttyök színe az azonosságot jelöli.



BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 188
MÉG MINDIG MANIPULÁLJÁK és ezek a hülyék nem veszik észre!

Ez egy tegnap esti kép. Ha megfigyelitek ugyanaz a párt ugyanabban a megyében és ugyanabban a választókerületben! két jelöltet állított (amit szerintem nem lehet)

Itt a kép róla - tegnap késő esti:



Mára ez úgy néz ki hogy a Veszprém 07vk-ban is indul a Bognár Attila az Internetes Demokrácia nevében aki már indult a Heves 03-ban is (Gyöngyösön).

Mi a fene ez? Mikor javítják?
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 187
MSZP, FIDESZ ....
Előzmény: Törölt nick (184)
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 186
Szóba került itt a topikban az Internetes Demokrácia Pártja.

Dr.Szigeti Péter OVB elnök "szakértelme" kitűnik az ülés levezetésében is:

"Dr. Szigeti Péter OVB elnök

Köszönjük. Rendben van? Kérem, hogy támogassuk az indítványt, és vegyük nyilvántartásba AZ INTERNETES DEMOKRÁCIA PÁRTJÁT. Kérem, szavazzunk. Köszönöm. Mindenki támogatta, 5:0 arányban döntöttünk."

Forrás: http://www.valasztas.hu/hu/ovb/content/of/20100215_2.pdf


Nem kell itt hekkelni, simán olvasgatni is elég.... :)

Mégegyszer, mit mondott az Elnök a jegyzőkönyv szerint:

KÉREM, hogy támogassuk az indítványt, ....

Érdekes, a nemzeti Munkáspártnál már így szavaztat: "Ki az, aki támogatja a
nyilvántartásba vételt?"

Tessék mondani: Nem-e lehetne-e az OVB élére egy kisebb marhát találni? :) :)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 185
Az általam belinkelt sorban amit a topiktárs már tavaly október elején elkövetett amire tanu az Index egyik régebbi topikja - mint felhomályosítottak - ott a szerver neve (vartol) és ott van egy vartolt nevű könyvtár is. Mivel ez a jelszó is ebből gondolom hogy azzal hogy ez a link így kijutott tulajdonképpen nyilvánosságra került minden adat egy töréshez (szóljatok ha rosszul gondolom).

Érdekesnek találom még hogy nekem a mezei felhasználónak az életben nem kellett úgy beírnom egy címet, hogy http://indexszervere1./index.hu/szerverfokonyvtar

csak úgy hogy http://index.hu

Kérdés: topiktárs honnan vette már október elején a szerver nevét azaz a linket amiben ezt használja? Belsős? Vagy már akkor nyilvános adat volt?
Előzmény: -Jeszy- (176)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.24 0 0 184
bkv, máv, ovi - a hárombetűsekkel mindig baj van? aztán majd jönnek a négy, az öt, majd hatbetűsek, stb.... :D
-Jeszy- Creative Commons License 2010.02.24 0 0 183
Nem fél óra volt az!
Számításaim szerint 26 perc volt amíg teljesen kihúzták a dugót és a megjelenítő rendszert kivették.

A "javított" változat valamikor estére került vissza.... :)
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.24 0 0 182
Fél óra alatt nem lehet egy több hetes fejlesztési (tervezési?) munka összes hibáját kijavítani.....! :-D
Előzmény: -Jeszy- (170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!