Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2022.01.11 0 1 47447

Üdvözöllek benneteket! Tudom, rég jelentkeztem, de még megvagyok, és tyúkok is vannak. Igaz, most a tojás hozammal nem dicsekedhetnek, de annyi van, ami a családnak kell.

A fényképek felrakásával még bajban vagyok, de majd ki tapasztalom.

Örülök, hogy ismerős nevekkel találkoztam.

Kicsit késve, de Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

 

Victor1988 Creative Commons License 2021.12.25 0 1 47446

Én is áldott, békés Karácsonyt kívánok a kedves fórumozó társaknak! :)

claas patrol Creative Commons License 2021.12.25 0 1 47445

Áldott Karácsonyt kívánok .

Szurujjas Creative Commons License 2021.12.23 0 1 47444

Lassan-lassan mindenki megáll kicsit - magam is tán :-)

 

Téli este

 

A sütőben szépen duzzad a kalács,

ünnepi finomságok sokasága készül már.

Éhes macska az ajtón kaparász.

De hiába, ebből ma nem eszik,

anyóka a papucsát mérgesen felé röpíti.

Az ódon tetőn ezernyi jégcsap fuvolája hallik,

eresz alatt vidám kismadár trillázik.

Pórul járt macskauraság próbálja elkapni,

de a madárka fentről csak kineveti.

A kertben hóember áll dalián,

a csendes éjben ma ő strázsál.

Lassan elhalkul a vidék, nem sürög már senki,

a fa ágain álmot hozó jégcsap-orgona játszik.

 

 

Legyen vidám, szeretetteljes Karácsonyotok!

Szurujjas Creative Commons License 2021.12.23 0 0 47443

Üdvözlet! 

 

Nagyon is jól emlékszel! Valójában nem is igazán állhatom a "teniszlabda fejű"  show quality minőséget. Volt szerencsém kínai egyedeket is látni, nos, kicsit autentikusabb élmény, bár a minap nagyon jót nevetgéltem csoportban olvasott dialóguson, amelynek résztvevői a kiállítást megelőző napok "fürdetési technológiájáról", az alkalmazott samponosról és hajlakkokról és miegyébről szólt... 

De a linkeket azért köszönöm!!!

 

Előzmény: claas patrol (47442)
claas patrol Creative Commons License 2021.12.13 0 0 47442

Szerbusz , ... az a lényeg , hogy bfi. eü. rendben van (!) ... , és emlékezetem szerint nem is kimondottan kiállításra tenyészted őket (?) ...

Vagy tévednék (?)  

 ,-))  :-))

Így képzelem el akkor pl. szín változatokat ... , nekem nincs sejmem (!!) 

 

Seidenhühner splash - YouTube

 

Seidenhühner Jungtiere gelb & rot - YouTube

Előzmény: Szurujjas (47441)
Szurujjas Creative Commons License 2021.12.12 0 0 47441

Üdvözletem!

 

Nos, a képekkel, színekkel adós maradtam!

Nem annyira voltam kezdetben elégedett...

A törpe szakállas kakaskánknak végül lett saját háreme 4 ágyassal.

Lett egy pár normál méretű, splash színben - jércék lettek. Lettek fehérek, normál és törpék. (Egy nagyon fura módon vörös mellkassal. Nagy hangú, második számú jérce lett belőle - épp kotlik. Bár ez azt hiszem elég nagy színhiba... Viszont lett egy fehér Pipó Prof. kakaska utód - szépen fejlődik.) Lett egy pár kék - egy jérce és egy kakas. A kakaska az egyik hercegünk, jó kiállású, rajta is maradt a "Tyű", mint becenév :-). Sajna valami idegen vér is kering benne.... a taraja ugyanis dióként indult, de valami érdekessé vált. Mindenesetre elég domináns, így egy másik, velük kelt, arany nyakú kékes-fekete bundájú másik herceggel, Bubival "elkülönítve" fejlődnek tovább. Nekik szerető családot keresünk. Nagyon kezesek - de túl sok lenne már ennyi kakas... 

 

Előzmény: claas patrol (47430)
meszi67 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 47440

Nem nagyon pörög már ez a fórum, és nem is  tudom, hogy ki tart baranyait, de szerintem megtudod találni azt akit eredetileg is kerestél /skyhawk007/


Ha beírod az index keresőbe beadja az email elérhetőségét, nevet, helyet. 

Előzmény: buma50 (47439)
buma50 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 47439

Szia! Köszönöm, hogy reagáltál. Esetleg tudsz ajánlani valakit a csoportból, akivel felvehetném ez ügyben a kapcsolatot?

Előzmény: meszi67 (47438)
meszi67 Creative Commons License 2021.12.09 0 1 47438

Nem biztos, hogy jó ötlet ha így próbálod vele felvenni a kapcsolatot. A legfrissebb hozzászólása is  már több mint 6 éves,  nem hiszem, hogy napi szinten nézegeti  ezt a  fórumot :)

Előzmény: buma50 (47437)
buma50 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 47437

Tisztelt skyhawk007!

Kerthez jutottunk, és szeretnénk mi is tyúkokat tartani. A Baranyai tyúkról sok jót olvastam, szeretnék a tavasszal 15-20 előnevelt csirkét, valmint kb 5 db tojó tyúkot kérni (venni), amennyiben lehetséges. A kert Pellérden van, Tehát ha jól tudom, nem okoz gondot nekem a szállítás. Kérek választ, hogy megoldható-e a

vétel? Köszönöm. buma50.

Victor1988 Creative Commons License 2021.11.08 0 0 47436

Szia,

Nem hinném, hogy kényelmetlenségből választották a padlón alvást. Nálunk is ahányan, annyifelé. Van amelyik kint is marad éjszakára. Ezt többnyire a szokás mellett a rangsor határozza meg.

Előzmény: Gyurkakas (47435)
Gyurkakas Creative Commons License 2021.11.08 0 0 47435

Sziasztok! A két legnagyobb kakasom kb. 1 hete nem az ülőrúdon alszik, hanem a szénán, az ól alján. Nem túl jó, mert ott sok az ürülék, plusz a felettük ülő lányok lekakilják őket. Nem tudom az okát, esetleg a nagy méretük miatt kényelmetlen tartani a testüket? Már gondoltam mindenre, lehet, hogy az ól oldalától beljebb kellene raknom a rudakat, mert a farkuk elérheti? A lányok, és a két kisebb kakas simán elfér, ott alszanak fent. Van valakinek ötlete?

Gyurkakas Creative Commons License 2021.09.08 0 0 47434

Köszönöm szépen! Egyenlőre a kicsik betartanak minden szabályt. Ha jönnek a nagyok, félrehúzódnak a kajától, és bemenekülnek az ólba.

 

Előzmény: meszi67 (47433)
meszi67 Creative Commons License 2021.09.07 0 0 47433

Szia. El fog múlni, ha már kialakul a csípési sorrrend. Nem azért "üldözik" őket, mert nem azonos alomból származnak, hanem mert idegenek egyelőre. Néhány nap alatt megszokják és beáll a rend. Persze azt követően is oda-odakapnak majd nekik, ha  nem tartják be a szabályokat pl. az étkezésnél vagy az ülőrúdon elfoglalt hely tekintetében, stb. 

Előzmény: Gyurkakas (47432)
Gyurkakas Creative Commons License 2021.09.06 0 0 47432

Sziasztok! Akinek régebb óta vannak tyúkjai, biztos tud segíteni. Májusban hoztunk 7 csirkét, úgy volt, egy lesz kakas. Mivel 4 db kakas lett közöttük, visszamentünk a gazdához, hogy vásároljunk még "lányokat", hármat, hogy legyen, aki tojik. A mieink már szépek, egészségesek, kint kapirgálnak. Néha van egy-egy balhé, de jól megvannak. Igen ám, de megjötte az újjak. Kértük az öreget, hogy abból az alomból vinnénk, mert egy korosztály. A dobozba fejjel lefelé tette őket, mikor hazaértünk, láttuk meg, hogy tolluk alig van, egyiknek a hátán, másiknak a fenekén hiányzik. Jól van, hát ez még rendbejöhet, hisz itt jó helyük van. Viszont, ami gond, sokkal kisebbek, sötét barnák, tehát egyértelmű, nem ugyanaz az alom. Nagyon jó a kifutójuk, vadháló, tetején madárhálóval, a vastagabbikkal, mert héja járt itt nem rég, és majdnem elkapta az egyiket. A régebbi jószágok viszont üldözik a kicsiket. Leginkább a lányok, de a kakasok is. Ma vettük észre, hogy átbújtak a vadkerítésen, mert ők még átférnek. Még jó, hogy azon az oldalon jöttek át, ahol mi vagyunk, és nem a szomszédba, ahol a fűben meg sem találom őket. Tegnap érkeztek, külön adtam nekik enni, hogy ne legyen balhé, de a külön bekerítésüket nem tudom megoldani. 120 m2 van nekik, és sokba kerülne most még a csirkeháló is. Ha valakinek van tapasztalata új jövevények érkezésében, adjon tanácsot. El fog ez múlni, ahogy nőnek? Meg fogják őket szokni, legalábbis olyan szinten, hogy nem üldözik és bántják őket? Köszönöm a válaszokat!

claas patrol Creative Commons License 2021.06.16 0 0 47431

Az élet mind olyan , egyre inkább felértékelődig . *Tollas hátúaknál* is .  Egy kis csibe ami éppen kibújna , de nyilván gyenge hozzá ,(kelésgyenge) , és segítenek neki életben maradni . Szerintem elfogadható kis film (tanulmány és + a fogásokhoz) segít .

 

Gondoltam , hogy megosztom .  

(60) Ein Küken, das nicht schlüpft - wird es überleben? UNGLAUBLICH BERÜHREND! ACHTUNG, TaschentuchAlarm! - YouTube

 

claas patrol Creative Commons License 2021.06.01 0 0 47430

Szerbusz , majd a színekről is kérünk beszámolókat . (jól kotlanak , azt értékelem ezeknél) ... ,de azért mintha (?) ... kishazánkban is terjedne a fajta (?) 

Előzmény: Szurujjas (47429)
Szurujjas Creative Commons License 2021.05.31 0 0 47429

Remélem, hogy mindannyian jól vagytok - egészségben! Lassan megjön végre a tavasz, nálunk épp 3 generációnyi selymecske nevelkedik - az utccsó pippancs két naposan itt kotyog-fecseg a nappaliban az infra alatt (kint csak 13 fok van...) 

Szép nyarat kívánva, üdvözlettel: Jimmy 

claas patrol Creative Commons License 2021.05.30 0 0 47428

:-))  :-))  ...  -" hogy -HOGY ?? " 

 

- Hát nem emlékszel ?? ...  pedig amikor kicsik voltunk , hágy-szor (?) ..de hányszor elmondta Édesanyánk (??) :  ... "Kisfiam aztán este 8:00 h -ra itthon legyél (!) " ...   Ki a francc gondolta akkor , hogy ha nagy-leszek , még törvénybe is iktatják majd  (!)    ....    xDD  :-))  :-))

 

Háát a pipíkák is így jártak (!) 

 

 

....xDD  :-))  

 

 

 

Előzmény: meszi67 (47427)
meszi67 Creative Commons License 2021.05.26 0 0 47427

:))

 

Hogy-hogy levágják?!

 

Miért, annyira már nem kemények, hogy a gazdasszonyt is legyűrjék :)) 

Előzmény: claas patrol (47426)
claas patrol Creative Commons License 2021.05.05 0 0 47426

:-))  :-))   Aztán fordult a kocka ,és a pipíkák ráuntak , hogy napról napra kevesebben lesznek ... 

 

               És még ma is tojnak , ... ha nem vágták le öket (?) ...  húslevesnek ... 

 

claas patrol Creative Commons License 2021.04.27 0 0 47425

:-)) :-)) 

Előzmény: timetable (47424)
timetable Creative Commons License 2021.04.21 0 1 47424

Apropó, halmazállapotok.

Tegnap délután itt leszakadt az ég, jég is hullott. Kinézek közben az udvarra, és látom hogy a tyúkok kint őrülten kapkodnak az aláhulló, borsó nagyságú szemcsék után. Hát, őket sem az eszükért szeretjük...

 

claas patrol kérdésére:

A Nagy Fehér Főnök? Á, ő már egy ideje az örök kukoricamezőkön kapirgál. Méltó tiszteletadás mellett, vörösborban pácolt formában búcsúztattam...

 

Viszonylag csendesek a mostaniak, nem kórusban "jódlizzák" át a hajnalt, amit lehet hogy a szomszédság sem bán.

Előzmény: Omosimama (47422)
claas patrol Creative Commons License 2021.04.21 0 0 47423

Szívből örülünk , hogy *jelentkeztél* , Omi-papinak is üdv .        A pipíkák , is olyanok ,mind a gazdi (!) ...        xDD  :-))  :-))

 

 

 

 

Előzmény: Omosimama (47422)
Omosimama Creative Commons License 2021.04.20 0 0 47422

Üdvözletem mindenkinek!

Megvagyok, csak régen jelentkeztem. Jöhetne már a tavasz!

A pipikéim is megvannak, az idén sok lett a kakas, így rakom be őket a fagyasztóba. De a tyúkok és jércikék nálam is szaporán tojnak.

Remélem mindenki megvan egészségben, és a tyúkjaitok is rendben vannak! Mindjárt visszaolvadok.

Szép tavaszt!

claas patrol Creative Commons License 2021.04.12 0 0 47421

 

 

 

claas patrol Creative Commons License 2021.04.12 0 0 47420

Gondolom jódlizik a "fehér kakasod" eleget ?  ...  xDD  :-)) ... a *mőszijöő trubadúr* ...  ,ha jól emlékszem ??  ...  xDD  

Előzmény: timetable (47418)
claas patrol Creative Commons License 2021.04.12 0 0 47419

Igen ...  (a jódlizó japán ,...az az törpikék most lemaradnak) ...       xDD  :-))

 

 

timetable Creative Commons License 2021.04.08 0 0 47418

Majd saját maga eldöntötte volna a nemét! :)

 

Itt amúgy most pörög a tojásgyár, a gödöllői eresztés kb. pont egy éves, másfél tucatnyi pipi lehoz akár 10+ tojást naponta. Öröm őket etetni! 

 

Ha már éppen benéztem ide, ezt a kontentet linkelem a topiclakóknak: egy hazájától messzire szakadt jódliművész, megzenésíti a tollas jószágok iránti vonzalmát (vannak még számai a témában, nem csak ez):

https://www.youtube.com/watch?v=Ppm5_AGtbTo

Előzmény: claas patrol (47416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!