Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.16 0 0 3715

Ha adsz egy mail címet, megkeresem és küldöm...

Előzmény: Latyak79 (3714)
Latyak79 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 3714

Üdv!

Van valakinek magyar nyelvű leírás aFuji HS10-hez?Én csak angolt találtam.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3713

Ezek jöhetnének kicsit közelebb :)

 

 

De az ilyeneket is szeretem:

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3712)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3712

Semmi negatív, nekem bejön. Az én tudásomat és igényeimet kielégíti. Szeretem mert: nem motoros a zoom, van fókuszgyűrű, széles zoomátfogás, nem "akksis", sok beállítási lehetőség stb. Egy Hs50-re gondoltam, de csak a nagyobb zoom miatt. Sőt az 50-es a saját akku miatt még meggondolás tárgya. Az a helyzet, hogy van pár készlet eneloop AA akkum és szuper töltőm hozzá. Az 50-hez elég borsosnak érzem a pótakku árát. A családban van DSLR, próbáltam, nem estem hanyatt. Lehet, hogy hülyének tartanak, de nekem ez a gép kedvesebb. Ha nem viszik el ebben az árban, örömmel megtartom :)

 

 

Előzmény: Latyak79 (3711)
Latyak79 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3711

Köszönöm,de már megvan a kiszemelt.Viszont elmondhatnád miért válsz meg tőle?Mi tetszett benne és mi nem?

Előzmény: Törölt nick (3709)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3710

Ilyenekre gondoltam (ezek saját képek)

 

 

Előzmény: Törölt nick (3708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3709

Nekem van egy szép állapotú.

Előzmény: Latyak79 (3707)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3708

Köszönöm, haverom, ezt én is megtaláltam. De nekem tök szemből kellene...

Előzmény: Degeczi (3706)
Latyak79 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3707

Üdvözlet!

Most készülök Fuji HS10 fényképezőgépet venni használtan.Alkalmi használatra lenne úgymint kirándulások,és családi események megörökítése.Mire érdemes odafigyelni ennél a típusnál?

Válaszokat előre is köszönöm.

Degeczi Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3706

Gugli jóbarát:

 

Előzmény: Törölt nick (3705)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3705

Akinek van kéznél egy HS10-es, megtenné, hogy az A/V&USB csatlakozójáról és a kábel részéről készítene egy-egy jó minőségű közeli képet?

Köszönet előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 3704

Szia!

 

Asszem én találtam lassúnak... :)

ez nálam azt jelenti hogy miután megtalálta a fókuszt, utána sokallom azt az időt amíg elkészíti a képet. Konkrétan ezt az időt nevezik shutter lag-nak vagyis az expo gomb lenyomása és a tényleges exponálás között eltelt idő.

 

Az kevésbé érdekel hogy mennyi idő alatt találja meg a fókuszt és mennyi idő alatt menti el a képet. Minél világosabb van, minél kontrasztosabb a téma, annál hamarabb talál élességet.

 

Az se különösöbben izgat hogy:

"Van hogy hiába nyomom az exponáló gombot , nem fókuszál , illetve nagyon lassan és csak egyszer. " , mert ilyen ritkán van és ez is többnyire akkor ha nagyon kevés fény van.

 

Sporteseményen és követő fókusszal nem fotóztam még vele, (ja, talán egyszer-kétszer focimeccsen meg beltérben bunyómeccsen, a foci elég tűrhető lett mert kinn volt több fény, de a beltéri az katasztrófa lett mert egyébként is sötét helyen volt rendezve. Ilyenkor felteszem az ISO-t 1600-ra, rekeszt a legnagyobbra és lesz ami lesz... :) Gondolhatod hogy ilyenkor nem adom el a képeket sportújságnak... :))

A követő fókuszt még nem használtam.

Előzmény: MGX1 (3703)
MGX1 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 3703

Szia !

 

Lenne még kérdésem :

 

A sebességgel kapcsolatban lassúnak találta itt valaki .

Ez konkrétan mit jelentene ?

A mostani géppel kb 1-3 mp enként lehet képeket készíteni.Lassú a mentés is .

Van hogy hiába nyomom az exponáló gombot , nem fókuszál , illetve nagyon lassan és csak egyszer.

Ha újra kell nyomni , ahhoz hogy éles legyen a kép.

 

Lehet egy rendezvényen pl. sport eseményen fotózni vele? A fókusz folyamatos , követi a mozgó tárgyat ?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3702)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.16 0 0 3702

Nagyon szivesen, egyáltalán nincs mit, mert nem rábeszélni akartalak hanem elmondtam a saját véleményemet.

A megapixelekről csak annyit hogy nézzél meg a neten képeket melyek a következő gépekkel készültek:

Fuji S5600

Fuji S9600

Fuji HS10

 

A képek minősége ezzel a sorrenddel fordítottan arányos. vagyis csökken minél újabb gépről van szó.

Én a HS10-et csak 5Mp-el használom, az újabb testvérek 16Mp-e szerintem teljesen felesleges. Ha ezt te is így látod akkor valószínű megelégedéssel fogod használni a 10-est.

 

Az LCD-n való manuális élességállításhoz:

 

egészen elfogadható, én pl. iszonyatos sokat ökörködtem vele éjszaka az égboltot fürkészve és élesre tudtam állítani pl. a Jupiter holdjait (de csak a négy legfényesebbet - a Gallilei-holdakat) ; vagy a Saturnus gyűrűjét. Persze az igazsághoz hozzátartozik hogy alkalmanként volt még a cső végén egy Raynox 2025 2,2-szerező is, de jó volt az anélkül is.

 

Ha véletlenül érdekel hogy hogyan lehet (illetve hogy én hogyan tudtam) csillagászkodni Fuji S9600, Fuji HS10, Canon 300D gépekkel, akkor nézd végig ezt a blogbejegyzést:

 

http://yaskatoth.blogspot.hu/p/blog-page_12.html

 

természetesen sokkal rosszabb minőségűek a képek mint amilyeneket a nagyok csinálnak sok százezres felszereléssel, de azért el lehet vele bohóckodni - meg esetleg megszeretni a csillagászatot... :)

 

Előzmény: MGX1 (3700)
MGX1 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 3701

Szia !

 

No elolcastam , a többit is . Most tényleg meggyőztél !

Ha ez volt a cél .

 

Nagyon köszi , Ilyeneket vártam már régóta !

Előzmény: MGX1 (3700)
MGX1 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 3700

Szia !

 

Köszi , éppen most határoztam el , hogy megveszem .

Többen lebeszéltek róla , de itt azért volt 1-2 jó vélemény .

 

Megnéztem a 10 VS 20 táblázatot  , mert valaki azt mondta vegyek HS 10 utánit .

 

Jelentem a műszaki specifikációja tökre megegyezik , sőt a 20 as lassabb.

A kijelzője nagyobb felbontású . Minden egyéb megegyezik.

Érdekes , hogy a HS 10 es 10 MP ,valós  9,8 , a HS 20 as 16 MP , de a valós csak  10,6 ! Nocsak ..

Interpolált , vagy valami elektronikus módszerrel lett 16 MP.

Szerintem az érzékelő is ugyanaz benne.

 

Szóval a 20as nem tud annyival többet , szerintem . Némely paramétere még gyengébb is .

 

Az LCD-n  mennyire lehet élességet látni a kézi beállításhoz ?

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3699)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 1 3699

Szia !

Ha még  nem vettél gépet, olvasd el a hozzászólásaimat ebben a topikban, akár úgy is hogy a nevemre kattintasz - különösképpen a 3656. hsz-ben lévő linket ajánlom, de egyébként elég sokmindent írtam a HS10-es masináról.... :)

(ja, és a mai napig megelégedéssel használom, legnagyobb bajom vele a lassúsága; de van mellette egy használtan 20 e ft-ért vett Canon 300D tükrös, ezzel a kettővel prímán elvagyok - a HS10-et sokkal többször használom.)

Előzmény: MGX1 (3697)
vadmurok. Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3698

A videóról nem tudok nyilatkozni, sosem használtam, a gyors sorozat viszont tényleg gyors, bár én azt sem nagyon használtam, csak kipróbáltam. Általában fotózom, nem kísérletezek.

Előzmény: MGX1 (3697)
MGX1 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3697

Nagyon köszi , tisztul a kép :))

 

Tolyotabusz azt mondta a videója gyengébb a későbieknek , nekem ez fontos lehet .

Túl nagy telét nem is akartam használni ..

A szupergyors sorozatot próbálta valaki ? Használható , pl trükk felvételekhez  ?

Vagy felejtős , marketing fogás ?

 

MGX1

Előzmény: vadmurok. (3696)
vadmurok. Creative Commons License 2015.01.06 0 0 3696

Szia!

Én elég régóta (másfél éve) használok HS30 EXR-t, van bőven tapasztalatom róla, az elődjei sem sokkal másabbak. Utazásra az utóbbi időben csak ezt vittem, holott van komolyabb gépem is (Fuji X-E1).

Általában EXR módban használtam, mert társasútnál nincs idő vacakolni, és a képekkel - mondhatom - semmi baj, se az élességgel, se a zajjal, se a színekkel, persze iso 1600-on már komoly zaja van, de az utazás nem az a hely, amikor ilyen magas iso-val kell fotózni. A 24 mm királyság, a 720mm azonban túl sok neki, 300-400mm-ig érdemes még használni, a további inkább csak marketing.

RAW-ban nem sok a különbség a jpg-től, de sok macera, aki vállalja, tegye, én nem tettem.

Természetesen a hagyományos módokon (A, S, P, M) jól használható, az evf is jó, a mentés sem idegtépően lassú, a sorozata kiváló, vagyis az árát mindegyik megéri, de én HS20--tól felfelé venném, még inkább HS30-tól.

Előzmény: MGX1 (3695)
MGX1 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 3695

Szia !

 

Köszi  sok infót ,- de tényleg !- a lassú mentésre van még valakinek javaslata , jobb kártya , sdhc vagy egyéb ?

Valahol olvastam , a különféle kártyák nem egyforma sebességűek .  A RAW módot használja valaki ?

Ez nem gyorsabb ?

A zajosság nem jelent használhatatlan képet ? Ha mondjuk nem vagyok profi , az automata üzemmód használható képeket készít? Bár azért vennék ilyen gépet , hogy próbálgassam a különböző beállításokat manuál módban, de szükség esetén jól jön az auto mód is .

Ezek után meggondolom ....:))

 

Bocs , hogy ennyire körülményes vagyok , csak örülök , hogy nem egy fizetett ujságíró ömlengéseit olvasom.

 

Üdv :

 

MGX1

Előzmény: toyotabusz (3694)
toyotabusz Creative Commons License 2015.01.05 0 0 3694

Ja, én a szüleimtől örököltem a gépet nekem sem kellett az újkori árán megvennem.

 

Előzmény: toyotabusz (3693)
toyotabusz Creative Commons License 2015.01.05 0 0 3693

Én szerettem... volna sokat használni.  Aztán sosem volt elég időm ,meg még most sincs,de elkattogtattam kb 2000 fotót. Ezalatt nekem tetszett. Az enyém 20-as.Most eladásra kínálom,mert a telefon lencséjével kell megelégednem néhány kapkodo családi kép készítéséért :( .

Videóban kevesebbet tud a 10-nél, de nem kamerának kellett volna.

Amiért imádom:

Kézbe veszem... és ...majdnem tükrös :)

Minden ujj közelben a beállításokhoz, - még sok komolyabb gépen sincs ennyire kiélezve

Menü ,amit a kiosztott gomboknak köszönhetően nem kell percekig kotorni,ez sokat számít mikor időben kéne "lőni"

Átnézeti kereső dioptria állítós(szemüvegesnek egy álom) ,és minden infós,autómata szem érzékelős

Gyors kézi zoom - 30 szoros ...és egész  jó autófokusz állítás a kapkodáshoz képest pl

Kézi élesség álítás,ha én akarom eldönteni - de tényleg mi legyen éles

Szerintem állat makró képességek

Rengeteg plusz:pl panoráma 

Erős vaku

Dönthető kijelző.Igaz nem csavargatható száz felé,de fej felett és ölben tartott vagy állványon levő géphez elég.Szelfizni anya mobiljával kell :)

4 tölthető ceruza akkuval is legalább 250 kép

Felcsavarható szűrőkkel tovább lehet állatkodni.

Amit utáltam:

Lassú kárta mentés 32 gigásra.ezt kikerültem kisebb kártyával -16gb? Á kisebb... maradt a 2 giga.Az tényleg elfogatható és maradt belőle a családi telefon cserék után egy pár db.

Lassú kártya mentés sorozat fotózásnál.  ezt kikerültem káromkodással :)

Zajos fotók EXR üzemmódokban. -minden gép szar rábízott autómatában.Ez itt az exr-re sokszor tényleg különösen érvényes.P vagy Manual mód-ban is jobb.Persze ezt a megapixel és iso full mániát én mindig lentebb állítottam.

Erős vaku beltérben.  -na itt pappírral árnyékoltam.

Négy ceruza elem.Ezt eszi ha nem minőségi,ezért váltottam akkusra.

Nagy test - Ja nagy test nagy élvezet :).

 

Az ujkori árát szerintem tán sosem érte meg kiadni érte.De amit most a használtban kérnek érte,az már megfontolandó.

Az én hirdetésem:

 

http://olx.hu/hirdetes/fuji-finepix-hs20-exr-bridge-fenykepezogep-ID2Vupn.html

 

 

 

 

 

 

Előzmény: MGX1 (3692)
MGX1 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 3692

Szia !

 

Hát én is így gondolom .

Akit kérdeztem - profi fotós - , lefikázta  , azt mondta csak azért tud ennyit , hogy e lehessen adni .

Sok tesztet elolvastam , nekem tetszett.Mondjuk volt néhány negatív vélemény is , ez egy kicsit elbizonytalanított.

Nyilván nem tükörreflexes , de én csak néhány havonta venném elő , utazáshoz , szülinaphoz.

Van olyan is amelyiknek még keresője sincsen , és nem lehet manual üzemmódba állítani.Nekem ezek voltak a főbb pontok.

Kb . 30- 40 e ért lehet most kapni , ennyit még áldoznék rá . Az említett kis gépet 15 k ért vettem , bár ne tettem volna!

 

Várnék még pro és kontra véleményt , tömören , ha nem teher.

Köszi a választ.

 

MGX1

Előzmény: Törölt nick (3691)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 3691

Nem nagyon pörög..?

Látod, hogy kb. havonta 1 hozzászólás van?

Az említett gépeddel nincs egy kategóriában az biztos.

Olvass vissza.....aztán döntsd el kell-e neked ilyen gép.

Nekem van, tök jó. De ha most vennék HS50-et vennék (mondjuk az ár3x-os)

Előzmény: MGX1 (3690)
MGX1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 3690

Hát úgy látom nem nagyon pörög ez a topik...

Előzmény: MGX1 (3689)
MGX1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 3689

Kedves rajongók !

 

Kis kompakt Fuji Finepix ax200 gépem van , de csalódtam benne , a szalagavatón olyan mocsok képeket csináltam , hogy szégyellem magam a gép helyett is :(((.

Szeretnék valami komolyabbat , de mégsem annyira .Otthoni , kirándulás , családi  műszaki makro , fotózás lenne a cél.Százezreket nem akarok rákölteni.

Hosszas internetezés után az ultrazoom kategória lett megcélozva .

Elolvastam a teszteket is , a HS 10 használtan lenne elfogadható árban számomra.

Használt gépnél van -e valami amit érdemes megvizsgálni mielőtt megveszem , pl típushiba stb?

 

Nyilván rossz helyen kérdezem , de jónak vélitek Ti is ezt a gépet ?

Sok olyan szolgáltatása van , ami érdekessé teszi számomra  a gépet .

Győzzön meg valaki ...

 

Mezga

 

szblcs Creative Commons License 2014.11.04 0 0 3688

Sziasztok!

Fuji HS10 nagyon jó állapotban eladó.

Tartozékok: lencsevédő, nyakpánt, napellenző, hama polárszűrő, 1 garnitúra enelop akku, kábelek.

Személyes átvétel: Győr, illetve Győr-Vas-Zala-Veszprém megyékben megoldható.

Ár: 50.000,-Ft

Üdv: Szabi

Kene80 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 3685

Sziasztok!

 

HS10/HS20 tartozékszett került eladósorba:

- Fuji Finepix gyári tok

- Fuji Finepix LH-HS gyári bajonettes napellenző

- Sanyo Eneloop töltő + 3 X 4 db akksi

- LensPen knézőke + lencsetisztító

- SanDisk Extreme class10 8 GB memóriakártya

- Hama UV szűrő 58 mm menettel

- Soligor DG 360AZ vaku.

 

A komplett szett alku nélkül 30.000.- HUF

Személyesen átvehető a Dunaharaszti - Szigetszentmiklós - Ráckeve - Kiskunlacháza vonalon.

e-mail: kenesei PONT tamas KUKAC gmail PONT com

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.28 0 0 3684

Nekem van egy eladó, már írtam e-mailt, ha esetleg még aktuális.

Előzmény: thavesz33 (3681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!