Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2019.10.30 -1 0 8525

Igen, bocs a rövidítésért, telefonról utálok írni, és ott hajlamos vagyok rá.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8524)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.30 0 0 8524

Üdv. "MC-váró" = MasterCard váró?

Előzmény: tucsok13 (8520)
syssy48 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 8523

Bocsi, nem írtam oda, hogy    itthon bankban váltasz valutát.....,  és igazad van, van különbség, de ha arra gondolsz, hogy itthon elmész az autóddal valutát váltani, és még a parkolást is fizeted, már mindjárt olcsóbb kártyával kint vásárolni:)     mielőtt mindenki a fejéhez kapna, ez csak vicc volt!!!!!! vagy nem is olyan vicces?

Előzmény: halilali1 (8522)
halilali1 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 8522

"És ahhoz képest, hogy itthon váltasz valutát, vagy ott vásárolsz a kártyáddal, nem nagy a különbség."

 

én erre gondoltam, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam

a között, hogy itthon váltasz valutát vagy kártyával vásárolsz külföldön igencsak nagy tud lenni a különbség a legtöbb kártyánál

Előzmény: syssy48 (8521)
syssy48 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 8521

Ezt én is írtam, hogy bankoknál nem érdemes valutát váltani, a váltók sokkal olcsóbbak. Én otp-s és raiffeisenes kártyát is használtam és nekem egyezett az sms és a kivonat.  Igaz mastercard-dal. Megpróbálom kikeresni az ideit, ha még nem töröltem, akkor beillesztem ide.  Igaz mastercard-dal. A BB-snél volt minimális eltérés.

Előzmény: halilali1 (8519)
tucsok13 Creative Commons License 2019.10.30 -1 0 8520

Csak éppen az a felháborító, hogy könyveléskor (a Master) esetében valahogy mindig magasabb 10 Ft-tal az összeg EUR-onként, mint az sms-ben. És az apró betűben benne van, hogy az sms tájékoztató, és megtehetik. A Visa egyébként messze nem ilyen pofátlan.

 

Aki nem hiszi, és nem utazik mostanában, javaslom azt a tesztet, amivel én a saját személyi bankáromat meggyőztem, mikor nem értette, hogy az Erste Platina Master mellé miért kértem "mezítlábas" Visa Max-ot. Adott napon, ugyanazon az oldalon vettem 2 db egyforma cuccot, az egyiket ezzel fizettem, a másikat azzal. (Aliexpress, valami telefontartó 1 dollárért) Megjött az sms, nem volt nagy eltérés. Megjött jópár nappal később a könyvelés, +10 Ft a Master javára. Azóta több ismerősöm megcsinálta, és ugyanaz volt az eredmény.

De ha valaki mostanában volt külföldön, és még megvan az sms és a terhelés a bankban, érdemes megnézni.

 

Persze nem akarok én senkit meggyőzni, valamiből meg kell élnie a bankoknak is.. de nálunk a családban mindenki Revolutot használ már külföldön, még anyám is, aki évente 2x pár napra elmegy egy szervezett útra irodával, szóval nem mondhatni, hogy rutinos világjáró lenne. A másik előny, hogy ha az ember elhagyja külföldön, nem kell telefonálgatni, azonnal lehet tiltani a telefonról - neki leginkább ezért lett kártyája, félt használni azt, amin a saját pénze van. Így csak annyit tesz rá mindig, amennyit tervez elkölteni.

 

Mióta vannak ezek a megoldások, én Visa-val foglalom a szállást és azt adom az autóbérléskor, a napi fizetéseket meg Revoluttal oldjuk. Meg leginkább Apple Pay + Revolut kombóval. Ha mégis kell a fizikális kártya, akkor Curve-öt használok, szintén Visa vagy Revolut számlát mögé téve.

 

A jó kis platina kártya meg addig van használatban, míg (ha Bp-ről megyünk) beengednek vele a MC váróba, aztán megy a táska mélyére egy fém tokban az aranykártyával együtt, nehogy véletlenül is előkerüljön fizetéskor.

Előzmény: Pitta2 (8518)
halilali1 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 8519

hát ez nagyon nem igaz

nem azzal terhel, amit sms-ben kapsz, 

és egyes bankok (legtöbb bank) forintos kártyájával magasabb, sokszor hajmeresztően magasabb árfolyamon vált EUR-t, mint amennyiért vennél itthon váltónál

 

Előzmény: syssy48 (8515)
Pitta2 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 8518

Ez sem pont így igaz.

Ha a Ft-os számládat használod pl EUR-os fizetésre, akkor vagy olyan SMS-t kapsz, hogy vásárlás X EUR, de az elérhető egyenleget a vásárláskor érvényes árfolyamon számított  Ft összeggel csökkentik. Vagy az sms-ben is az aznapi árfolyamon számított Ft van.

 

A számlakivonaton azonban a könyvelés napi árfolyamon számolják a költést.

Előzmény: syssy48 (8515)
gambl-R Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8517

Aha...

Előzmény: syssy48 (8515)
kivi000 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8516

Annyival terhel, amennyit az sms-ben elküld, nem küldhet más összeget.

 

Ööö... Amíg nem Curve-n át használtam a magyar kártyáimat sose az összeg jött sms-ben mint amivel végül könyvelték. A zárolás az volt, de a könyvelésnél mindig volt jelentős különbség.

Előzmény: syssy48 (8515)
syssy48 Creative Commons License 2019.10.29 -2 0 8515

Ez megint nem fedi az igazságot. Annyival terhel, amennyit az sms-ben elküld, nem küldhet más összeget. És ahhoz képest, hogy itthon váltasz valutát, vagy ott vásárolsz a kártyáddal, nem nagy a különbség.

Előzmény: tucsok13 (8514)
tucsok13 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8514

Lehet, csak nem érdemes. Baromi drága. És egyébként a boltban fizetés is, mert a bank nem annyival terhel, amit sms-ben küldd, hanem egyedi árfolyamon..főleg a Mastercard hajmeresztő.  Most, hogy van Revolut és Transferwise, szerintem botorság HUF-os kártyákkal utazni.

De hát van, aki drágán szereti :)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8508)
halilali1 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8513

Svédországban rémlik valami talán török hiperlánc, ott csak Maestro-t fogadtak el pár éve

Előzmény: syssy48 (8512)
syssy48 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8512

Portugáliában nem jártam, de nem tudom elképzelni, hogy ott ne lehessen. Spanyolországban is lehet. Egyébként a legbiztosabb, ha megkérdezed a kibocsájtó bankodat. Én OTP-sel, BB-sel simán mindenütt. Régebben volt euro-s kártyám, ma már csak a biztonság kedvéért viszem magammal. Arra a célra, ha orvos kell, vagy nagyobb kiadás valami miatt.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8511)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8511

Elfelejtettem mondani, hogy forintszámlás kártyákkal utazom. Ez hiba?

Előzmény: syssy48 (8510)
syssy48 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8510

Nagyon minimális a különbség, ha egyáltalán van. És nincs vele annyi macera. Bankautomatát keresni, stb.... De itthon is óriási a különbség a beváltások között. Van, ahol 10 euronyi volt a különbség két beváltó között (bank és beváltó pontosabban)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8508)
syssy48 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8509

Ez 2014-ben volt.

Előzmény: Sarq_ (8507)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8508

Azt hiszem két malomban őrlődök. ATM automatából eurót felvenni minden európai fővárosban lehet a mo-i legismertebb kártyákkal? És így kisebb (vagy nagyobb)a veszteségem, mintha ugyanezekkel boltban fizetek készpénz előzetes felvétele helyett?

Mennyi kérdés...

Előzmény: halilali1 (8502)
Sarq_ Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8507

"Csak EC kártyával lehet fizetni pl. a legtöbb élelmiszerüzletben (Aldi, Real, netto, stb.). Hiába van kirakva a Maestro logo az Aldi-ban, a pénztáros nem fogja elfogadni a magyar Maestro logoval felvértezett debit kártyát, mivel az nem egy német bank számlájához van hozzárendelve."

 

http://willkommen.blog.hu/2014/05/10/bankkartya_hasznalat_nemetorszagban

 

 

Előzmény: Sarq_ (8506)
Sarq_ Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8506

Németországban is sok helyen használható a Visa és MC, de valóban vannak olyan boltok, jellemzően szupermarket hálózatok, ahol a németeknél létező úgynevezett EC kártyákat fogadják csak el. Ezt azért hozták létre, mert a nagy kártyakibocsátók 2-3 százalékos költsége helyett csak 0,2-0,3 %-ot számít fel. 

Pár éve még teljesen megszokott volt, hogy belefut ebbe az ember, nem tudom, hogy változott-e valami azóta.

tucsok13 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8505

Pár éve még valóban ez volt a helyzet, legalábbis Németországban, Ausztriában tettem már vissza polcra nem egyszer cuccot, amit nem tudtam kifizetni Master és Visa kártyával. De mostanában nem jártam így, az elmúlt 3-4 évben biztosan nem.

Előzmény: buksi754 (8500)
raulista Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8504

Érdekes, nekünk sikerült mindkét országban (és a többiben is) ezekkel fizetni. Ne terjeszd ezt a hülyeséget!

Előzmény: buksi754 (8500)
syssy48 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8503

Hülyeség. Svájc, Németország, Ausztria, Olaszország, Franciaország, ezek csak az idei nyári fizetéseim mastercard-dal. Soha sehol nem volt vele gondom. Se a forintossal, sem az euróssal.

Előzmény: tucsok13 (8498)
halilali1 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 8502

kb 5 x voltam Portugáliában, nincs Maestro-m, mindenhol Visaval és Mastercarddal fizetettem, de Németországban is

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8501)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.28 0 0 8501

Portugáliába készülök. Ott is? Na, ne.

Előzmény: buksi754 (8500)
buksi754 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 8500

Örülj neki, a nagy fejlett Németországban, Hollandiában, stb. csak ezzel a kártyával fogsz tudni fizetni még a legkisebb boltban is, piacon halasnál, stb. A nagy kártyatársaságok kártyáit mint a visa, mc lehuzhatod, nem fogadják el szinte sehol.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8499)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.28 0 0 8499

Üdv a topiknak.

Sajnos több éve Maestro kártyát kaptam (KandH). Ezzel nem lehet interneten kólföldi szállást rendelni, mást sem interneten. Az én hibám, hogy azonnal nem kértem másik kártyát. Állítólag ilyen kártyát ma már nem is adnak. Mi ez hát, mi volt ez hát, miért volt ez hát?

tucsok13 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 8498

ERSTE ügyfél vagyok a Citi átvétel óta, de ezen még sose gondolkoztam. Érdekelne engem is, ha lenne ilyen lista.. azóta nem foglalkoztam vele, mióta korlátozták a havit, előtte jó móka volt.

 

Úgy van, ahogy írod - a Visa még ok, de a Mastercard szívás külföldön.

Előzmény: jakab.oers (8454)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.09.19 0 0 8497

Köszönöm.

Előzmény: tucsok13 (8495)
jakab.oers Creative Commons License 2019.09.18 0 0 8454

Hello

 

Erste Max kapcsán arra gondoltam(bár még új vagyok itt), hogy ha van érdeklődés lehetne egy online bővülő listát készíteni arról, hogy melyik bolt/eladó/stb milyen MCC-t továbbít a bank felé, illetve milyen kategóriába esik a 8ból. Részemről már elkezdtem írogatni, figyelni.

Én korábban mindenhol azzal fizettem, így gyűlt 3-4-5 ezer ft havonta, most a debittel fizetem ami nem 4%-os, így már inkább 6-7-8 ezer, vagyis lehet, hogyha a keretet teljesen kihasználja az ember. 

 

Egyébként tudja vki, hogy Erste Max mellé kérhetnék-e egy Wizzaires kártyát is? Arra gondoltam, hogy költök annyit, hogy mindegyikre tudjak értelmes mennyiségű pontot gyűjteni.

Wizzaires kártyának mi a havidíja? Erste honlapján körbelinkelgetnek de konkrét számokat nem találtam.

 

Külföldi vásárlás témához: úgy tudom Visaval ok a Mastercard meg szívás és tudtommal debittel is, tökmind1.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!