Keresés

Részletes keresés

nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 152

:-) Mondom, hogy a Te feltevéseidet tulajdonítod nekem...

 

Mert lássuk csak:

  • Tehát számodra ez probléma, ami ellen hogyan teszel?

Ugye, ehhez a "perecsütést" kellene ismerni. Az én "perecsütésem", lehetőséget ad arra, hogy szóvá tegyem, elmondjam, leírjam.

A másik "perecsütésem" pedig arra, hogy olykor segítsek másoknak

 

  • hogy szerinted ne legyünk csendes többség, akiket irányítani lehet, és akik beletörődnek, hanem? zajosan, önfejűen és lázadóan kerekítsük a perecet még kerekebbre? :)

Csak ez a két lehetőség van? Vagy lázadni, vagy beletörődni? Nem vagyok anarchista, és nem vagyok opportunista sem.

Azt teszem, amit a "perecsütésem" megenged. Azt lehetőleg jól. (De biztos, hogy lelkiismeretesen...)

Előzmény: falu füstje (150)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 150
Én nem érzek semmi ellentmondást, hiszen ha én a magam területén lehetőségeimnek és lelkiismeretemnek megfelelően teszem a dolgom, akkor már tettem valamit.

Lássuk hát.

Írod:
És, amig mi "leszarjuk az egészet" jönnek az ambícióval fűtött politikusok, akik helyettünk megmondják a tutit.
Tehát számodra ez probléma, ami ellen hogyan teszel? Még kerekebb pereceket sütsz? :)

Legyünk csak "csendes többség" akiket irányítani lehet, akik beletörődnek és "csendesen művelik kertecskéjüket"...
Ennek ugye a valódi értelme az, hogy szerinted ne legyünk csendes többség, akiket irányítani lehet, és akik beletörődnek, hanem? zajosan, önfejűen és lázadóan kerekítsük a perecet még kerekebbre? :)

Na, ezek az ellentmondások, amiket én biza ellentmondásnak látok, akkor is, ha te nem látod annak.
Előzmény: nemezis 2 (147)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 149
Szívesen, örülök, hogy segíthettem!
Előzmény: Törölt nick (146)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 147
  • Nem, nem siklottam át, csak a beidézett hozzászólásod és a (139) között felfedezni véltem némi diszkrepanciát, ennyi.

Talán azért, mert van valami előfeltevésed, és ehhez igazítod a többi infot.

Én nem érzek semmi ellentmondást, hiszen ha én a magam területén lehetőségeimnek és lelkiismeretemnek megfelelően teszem a dolgom, akkor már tettem valamit.

Nem biztos, hogy a "földet kell a sarkából kifordítani".

A változások lassan kezdődnek, aztán elérnek egy kritikus szintet.

 

 "Manapság az írókban, még magamban is, van valami hajlam a szellem lerombolására, s bizony éppen elég gyakran rombolják és pusztítják is. Az írónak azonban az a kötelessége, hogy felemeljen, hogy nagyobbá tegyen, hogy bátorítson." (Steinbeck, 1950)

Előzmény: falu füstje (143)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 145
Ja, mert nem tudnak számolni.
Ma már olyan 8k körül vidéken is kapható internet, teljesen reális számokkal kalkulálva olyan napi 350 forintból kijön a fórumozás, amiben már benne van egy elfogadható netes gép amortizációja is, ezzel szemben ennyi pénzből még teszkós vodkából sem vehetnék annyit, amennyi az elvárt eredményt hozni tudná.
Előzmény: Törölt nick (144)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 143
Talán átsiklottál felette.
Nem, nem siklottam át, csak a beidézett hozzászólásod és a (139) között felfedezni véltem némi diszkrepanciát, ennyi.

És, Te milyent?
Nálam a fórumozás része az énvédő mechanizmusnak:

"Néha elcsodálkozom azon, hogy mindazok, akik nem írnak, nem szereznek zenét, vagy nem festenek, hogyan tudnak az őrültség, a melankólia és a pánik elől elmenekülni, amelyek pedig az emberi élet inherens részei."
Graham Greene
Előzmény: nemezis 2 (141)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 142

Szívesen tenném, bár az itt erősen offtopic lenne..

Konkretizálnád esetleg mire gondolsz?

Előzmény: denes (119)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 141
 

Talán átsiklottál felette.

 

nemezis 2 válasz | megnéz 2009.12.31 08:19:39 © (38

A világgal?

Semmit.

Saját magunkkal, annál többet.

A világ olyan amilyen, nem jó és nem rossz.

Ahhoz, hogy jól (jobban) érezzük magunkat nekünk kell jobbnak lennünk.

Szeretetet adnunk és elfogadnunk.

 

 

 

  • "szerinted attól, hogy te itt bőszen leírod másféltucat embernek a magad kis akármilyen véleményét úgy mégis, milyen változást remélsz?"

:-) És, Te milyent?

Én pl. ezáltal többet értek meg a világból. Látom a Te, és mások gondolkodását, reakcióit (sőt érzelmi viszonyulását is, bár Te ezt tagadod).

 

 

Előzmény: falu füstje (140)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 140
Namost, újabb kérdés következik: szerinted attól, hogy te itt bőszen leírod másféltucat embernek a magad kis akármilyen véleményét úgy mégis, milyen változást remélsz?

Teljesen igaza van azoknak az olvtársaknak, akik azt írták, hogy a világ változása úgy érhető el, ha magunkon változtatunk, mert erre tényleg van egy minimális lehetőségünk. Például megpróbáljuk pótolni a tudásbéli hiányosságainkat, igyekszünk a megszerzett tudásunkat arra használni, hogy megértsük a világot, hiszen Durkheim több, mint száz évvel ezelőtt megmondta, hogy mecsoda hüleség, miszerint a modern ember mindent rögtön meg akar reparálni úgy, hogy nem is próbálja megérteni annak a működését.

Szóval biza hogy azt kéne, kapálgatni a kertecskénket és csiszolgatni azt a kurva selfet, mert nagyon darabos még, oszt abból az a jó, ha minél komplexebb, nem? ;)
Előzmény: nemezis 2 (139)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 139
  • mondom én mindig, hogy műveljük a kis kertecskénket és szarjuk le ezt az egészet, mert úgyis csak illúzió.

És, amig mi "leszarjuk az egészet" jönnek az ambícióval fűtött politikusok, akik helyettünk megmondják a tutit.

Legyünk csak "csendes többség" akiket irányítani lehet, akik beletörődnek és "csendesen művelik kertecskéjüket"...

Biztos, hogy ez így jó?

Előzmény: falu füstje (138)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 138
Látod, látod, mondom én mindig, hogy műveljük a kis kertecskénket és szarjuk le ezt az egészet, mert úgyis csak illúzió. :)
Előzmény: Liparus (137)
Liparus Creative Commons License 2009.12.31 0 0 137
a másik is...vagy csak illúzió;)
Előzmény: falu füstje (136)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 136
Hát mert az egyik csak játék. :)
Előzmény: Liparus (135)
Liparus Creative Commons License 2009.12.31 0 0 135
már miért is kellene választani??:))))
Előzmény: falu füstje (133)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 133
Namost, döntsd már el mit szertnél inkább: istent játszani, vagy földet menteni! :)
Előzmény: Liparus (132)
Liparus Creative Commons License 2009.12.31 0 0 132
azt igen, de akkor a bűnösök sosem kapják meg, amit érdemelnek...
Előzmény: falu füstje (130)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 130
Pedig a valódi elkötelezettséget hitelesen csak így lehet igazolni! :)
Előzmény: Liparus (129)
Liparus Creative Commons License 2009.12.31 0 0 129
sosem kezdhetjük magunkkal;)
Előzmény: falu füstje (128)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 128
Save the planet, kill yourself! ;)))
Előzmény: Liparus (127)
Liparus Creative Commons License 2009.12.31 0 0 127
biztos az szívja meg, aki nem él túl?
Előzmény: falu füstje (125)
Liparus Creative Commons License 2009.12.31 0 0 126
egymilliárdra csökkenteni a föld népességét, utána baloldali kormányoknak átvenni a a hatalmat.
Előzmény: denes (123)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 125
Az egész emberi élet egy permanens veszély, és az ember benne egy kockázatmenedzser, aki ha jól méri fel a dógokat, akkor túlél, ha nem, akkor megszívja.
Előzmény: Törölt nick (122)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 121
Namost, ha megkérdeznénk azt a bizonyos anyukát, mibe, hogy azt válaszolná, miszerint ő aztán egyáltalán nem kényszeríti rá az akaratát senkire a szeretet jegyében, és ezt hótt őszintén hinné is!

Mondom én, elenyésző az a gazság, amit a gyűlölet nevében követnek el mindahoz képest, amit a szeretet nevében. :)
Előzmény: nemezis 2 (115)
damm Creative Commons License 2009.12.31 0 0 120
Javíts ki ha rosszul tudom, de szerintem vannak olyan anyukák, akik minden ellenekező híreszteléssel szemben előbb-utóbb az ösztöneikre hallgatnak és nem úgy viselkednek, ahogy a tankönyvekben írva vagyon!
Előzmény: nemezis 2 (115)
damm Creative Commons License 2009.12.31 0 0 116

Talán békibe kellene hagyni!!!!

Az ember mindig akar valamit és csak a legritkább esetben éri el azt, míg a természet nem akar semmit és mindig elér valamit...

nemezis 2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 115

Senki nem vitatkozik azon, hogy a szeretetnek torzult formái is lehetnek, ilyen a  "bekebelező" szeretetet (később birtoklás) érez valaki akár a gyermeke, akár a partnere iránt.

Ez a szeretet nemcsak káros, hanem valósággal megfojtja a másikat, nem engedve önállóságot, saját egyéniséget, szabadságot.

A bekebelező (birtokló) szeretet, elsősorban a szeretet torzulásaiból/annak hiányából fakadó vágy.

Nyilván az anya saját bizonytalansága miatt nem mer arra vállalkozni, hogy gyermeke idővel maga képes kialakítani önálló álláspontot, az hiszi azzal kell megvédenie gyermekét, hogy a dolgokhoz való viszonyulását is meghatározza.

 

 

Előzmény: falu füstje (114)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 114
Na, ezért nem lehet veled komolyabban semmiről sem elbeszélgetni, mert nem mersz szinte soha egyértelmű választ adni egyértelmű kérdésre. :)
Előzmény: nemezis 2 (112)
nemezis 2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 112

Ennek sokkal inkább az anyához van köze, mint a szeretethez....

 

 

 A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,
A szeretet nem féltékeny,
Nem kérkedik, nem gogösködik,
Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,
Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,
Nem örül a gonoszságnak,
De együtt örül az igazsággal.
Mindent eltur, mindent elhisz,
Mindent remél, mindent elvisel.

 

 

 

 

Előzmény: falu füstje (111)
falu füstje Creative Commons License 2009.12.31 0 0 111
Ott a javított link a (105)-ben!
Előzmény: nemezis 2 (110)
nemezis 2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 110
Hááát biztos én vagyok a béna, de nekem az (egyik) Orbán topic jött be......
Előzmény: falu füstje (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!