Keresés

Részletes keresés

ejfeligyors Creative Commons License 2014.12.19 0 0 626

Sziasztok !   segitségeteket  szeretném  kérni ! Fuji FinePixem  s 4700as Magyar  nyelvü   leirást  szeretnék  a kezelésével  kapcsolatban   egyszerüen  érthetőt !! Köszönöm   ha tudtok  segiteni ! Email. szelvihar48@gmail.com

kitesurf Creative Commons License 2014.12.09 0 0 625
OPi Creative Commons License 2014.10.19 0 0 624

Sziasztok!

 

Szeretnék jelentkezni a klubba, hátha sikerül bejutnom.

 

Köszönöm előre is,

 

OPi,

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 623

Köszi!

Előzmény: nemethla (622)
nemethla Creative Commons License 2014.09.12 0 0 622

Oké, szólok.

Előzmény: Törölt nick (621)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 621

Sziasztok!

Régebben krezidiesel néven tagja voltam a klubnak csak ez a nickem elhalálozott.

Kérném az újabb nickem alatt bebocsátásomat a Klubba!

Köszönöm!

Töck Jenő Creative Commons License 2014.08.12 0 0 619

Bocs, de elnéztem a dátumot, legszivesebben törölném az előzőt.

Előzmény: Töck Jenő (618)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.08.12 0 0 618

A jó állvány viszonylag nehéz és merev (hogy a széltől ne rezegjen), mind a 3 irányban könnyen, fokozatmentesen állitható, birja el a gépet objektivestől, a lábát elcsúszás mentesen lehessen letalpalni terepen is meg betonon is, "kényelmesen" legyen szállitható, ne deformálódjon használat közben, (fához nem fagy oda az ember keze télen), sötétben is könnyű legyen kezelni, a fényképezőgépet tartó középső részt forditva is föl lehessen szerelni (virághoz, csigához stb.) , lehessen rá súlyt akasztani rezgés ellen, kényelmes magasságú legyen, de állitható. 

400 mm alatt csak leskunyhóból esélyes a fénykép készitése, de még jobb a nagyobb gyujtótáv. Hajnalban kell menni, mire világos van már ott kell lenni és meg kell ismerni az állatok szokásait. Meg kell tanulni lehetőleg hang nélkül mozogni és mozdulatlanul kell tűrni (esetleg) a szúnyogokat.

Előzmény: BigGaben (609)
durma77 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 617

Jó estét!
Technikai kérdésem lenne remélem jó helyre írok :):
Pár hónapja kaptam egy canon 600D-t és úgy döntöttem hogy kicsit mást is szeretnék fotózni mint a bogarak/virágok.
Balatonon vagyok a gép laptop, valamint egy tripod társaságában. Éjszaka úgy döntöttem kimenyek fotózom a csillagokat állványról géppel.. Egy darabig jól ment a dolog de amikor oda jutottam hogy a 3 perces záridőnél nagyobbat szeretnék (konkrétan elsőre 10 majd 5 percel próbáltam) a gép nem volt hajlandó semmit csinálni.. Aksi ki-be de megint ugyanaz... Laptopon egy nagy busy felirat a gép meg hát tükröt-bendét nem csapkodta menüt lehetett nézni de ennyi.. Ha a képeket akartam megnézni ,,dolgozik, kérem várjon" ha kikapcsoltam akkor pedig ,,feldolgozás, Fennmaradó képek: 1". A várakozás sem segítet..

Szóval ez a problémám és örülnék ha valaki tudna segíteni :)
Vigyázat, kezdő vagyok a témában tehát fennáll a veszélye hogy én csináltam irgalmatlan nagy hülyeséget...

A választ előre is köszööm további kellemes estét!

bacsig Creative Commons License 2014.06.23 0 0 616

Sziasztok!

 

Sajnos senkit nem ismerek a felsorolt tagok közül, és a leírt ~500 hozzászólásom sincs meg, de megpróbálom...

 

Gimnáziumban fertőződtem meg a fotózással, a kollégiumban hívtuk a FF filmeket, magunk keverte vegyszerekel. Ez már több mint 30 éve volt. Volt otthoni kis labor, a fürdőszobában, katonaságnál dandárfotós segédig vittem, egyetemen feleltem a kollégiumi laborért, majd jött a digitális korszak...

 

Szeretnék eljutni oda, hogy előre "lássam" mi lesz a képen (ha ez lehetséges egyáltalán), és ne csak véletlenül legyen egy-két jó képem. Ehhez szeretnék tanácsokat, teknikákat hallani. Beszélgetni olyan emberekkel, akiknek hasonló a gondolkodásuk, hobbijuk, mint nekem.

 

Képességeimhez képest én is szívesen segítek bárkinek, ha tudok. Mentális alkatomnál fogva nem vagyok egy nagy dumás, inkább hallgatni/olvasni, és elemezni szeretek. Ez látszik a hozzászólásaim számán is (80egynéhány több mint tíz év alatt).

 

Remélem sikerült meggyőzni benneteket, hogy tagságot kapjak.

 

katonafull Creative Commons License 2014.02.28 0 0 615

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül veszprémi fotóklubot ajánlani nekem?

Kerestem a neten, de csak facebook oldalt találtam, azt meg nem használom :)

Szeretnék kipróbálni egy canon 17-85-ös obit, mielőtt vennék, mert kíváncsi vagyok tényleg jobb-e, mint az EFS 18-55 IS STM kitobim.
Oké, tudom, hogy a kitobit mindenki sz@rnak tartja, de a 17-85-ösök már nem mai darabok és azóta fejlődött a világ.
Nézegettem 17-85-össel készült képeket és nem győzött meg.

telescoper Creative Commons License 2014.02.08 0 0 614

Bocs, kicsit elült az ügy, de ma még megoldódik.

 

Kapsz majd egy értesítő mailt is a felvételről, de azt modi állítja be, intézem azt is.

Előzmény: Aszpirin (613)
Aszpirin Creative Commons License 2014.01.22 0 0 613

Értem.

vadmurok. Creative Commons License 2014.01.10 0 0 612

Engedjétek csak nyugodtan, jótállok érte (Aszpirin, a címemet tudod, az erdélyi páleszt oda postázd :D)

Előzmény: nemethla (611)
nemethla Creative Commons License 2014.01.07 0 0 611

Búék Neked is, jelzem a klubban,, hogy jönnél. Laci

Előzmény: Aszpirin (610)
Aszpirin Creative Commons License 2014.01.07 0 0 610

Sziasztok kedves Fotóbolondok.

 

Boldog új évet!

 

Tizenegynéhány éve vagyok fórumtag az Indexen, a nevemet és arcomat mindvégig vállaltam (katt a nicknevemre, onnan elérhető a bemutatkozási szándékú honlapom).

 

Hobbifotós lennék, saját elképzelésekkel és rossz beidegződésekkel. Jó képeim száma igen csekély, mondjuk nagyátlagban évente 1-2, de az elmúlt 3-4 évben sajnos inkább nulla. Próbáltam kialakítani valamiféle egyéni stílust, felemás sikerrel. 

 

Bár nem törekszem profi fotóssá válni (erre sem időm, sem késztetésem nincs elegendő) mégis lenne mit tanulnom Tőletek, ezért megtiszteltetésnek venném, ha felvennétek a klubba.

 

Törekszem a kultúrált vitára, tiszteletben tartom mások ellenkező véleményét, és sajnos olykor túlságosan is kitartok a magamé mellett. A vitakultúra fontos alapkövének tartom, hogy a saját állaspontunkat alátámasztó konkrét érvekkel jöjjünk elő, és ezek mindig a vita témájáról szóljanak, sohasem a vitapartner személyéről vagy hitelességéről. Sajnos rosszul viselem a személyeskedést, néha ennek hangot is adok, de nem vagyok haragtartó.

 

A klubtagok között van személyes ismerősöm is, csendben remélem, hogy ő majd jótáll értem. Néhanyan találkozhattatok velem virtuálisan a fotós fórumokban, esetleg Ti is tudjátok támogatni a jelentkezésemet.

 

Üdvözlettel és a jövendőbeli klubtagság reményével,

Attila

 

BigGaben Creative Commons License 2013.12.09 0 0 609

Sziasztok!

 

Tanácsot,segítséget szeretnék kérni!

 

Természetfotó: nagy/ kisvad, természet, növények, madarak.... messze,közel. Ez a célom!

 

Van egy D3200-as vázam, egy 18-55 Kit , egy 55-200 obim.

Úgy érzem ez kevés, illetve szeretnék kiülni és várni, várni míg jön a megfelelő alkalom, hogy előbujjon a bika, ehhez ezek a fókusztávolságok kevesek, vagy nem lesz elég, ezért gondoltam egy nagyobbra.

Ehhet szükségem lenne tanácsra, mire figyeljek, mit vegyek, és mit ne vegyek.

 

Ezekre gondoltam, (persze nem az összeset, hanem egyet a sok közül):

http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Sigma_Nikon_50-500/4.5-6.3_APO_DG_OS_HSM_objektiv-p53517.html

 

http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Sigma_Nikon_120-300/2.8_(S)_DG_OS_HSM_objektiv-p355164.html

 

http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Nikon_80-400/F4.5-5.6_AF-D_VR_ED_objektiv-p21760.html

 

http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Tamron_Nikon_200-500/F5-6.3_AF_SP_LD_Di_objektiv-p20437.html

 

Milyen a jó állvány? (linket kérek szépen)

 

Aki esetleg Szekszárd közelében lakik, azzal szívesen megyek ki a Gemenci erdőbe, tapasztalat cserére, vagy a környező erdőkbe.

 

Köszönöm !

Üdv: Gaben

nemethla Creative Commons License 2013.11.03 0 0 608

Telelencse, kedves emberem! Tedd meg kedvemre, ne ess kellemetlen kedvbe ezen eszperente nyelven. Se nevezett eszement egyeden, legfeljebb nem lesz versbe szedve se neved, se kedvenc egekre leselkedett lencsszerkezeted. L.

Előzmény: telescoper (607)
telescoper Creative Commons License 2013.11.03 0 0 607

Megtennéd azt a szívességet, hogy nem szemeteled tele ezt a topikot? Vagy kéejwm meg a modikat, hogy tiltsanak ki?

Előzmény: Törölt nick (606)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 606

Te kellemes feledet emelted fel mellyemhez, melyet selyembe teszek lelkemben.

 

De teleszemtelen leszellentett e tehermentesen nevedre vett helyen.

 

Te kedves, csendes, kellemes, jellemes, szeretetteljes, egyenes ember, rendesen neveltetve! Elmegyek, legyen e hely temetve nekem. Engem nem szeret teleMehemed, mert kevesellte csevelyem, de nem engedte emelnem. Ne legyek teher neked, ne ejtsen sebet e telerend benned es...

 

:-(

Előzmény: nemethla (597)
telescoper Creative Commons License 2013.11.03 0 0 605

Akkor ezt megbeszéltük. 

Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 604

Mégsem jelentkezem. Ahol ilyen hangnemet enged meg magának valaki, az magáért beszél. Köszönöm a kedves útmutatást és a jótanácsokat.

Előzmény: telescoper (603)
telescoper Creative Commons License 2013.11.03 0 0 603

Megtisztelnél, ha nem szemetelnéd tele ezt a topikot minden szarral. Ez jelentkezős topik, nem csacsogós. Fáradj át olyan topikokba, amik neked megfelelnek. Ez nam az a topik.

Előzmény: Törölt nick (601)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 602

Tök jó dolog szépnek lenni,
Sohanapján pacalt enni,
Üres falra lekvárt kenni,
S ha mégegyszer azt üzenni...

Tök jó lenni uborkának,
Nem ugratni lóval fának,
S hogyha UFO-k zaklatnának,
Cidri Diem! - Félj a mának!

 

Bolon Dóri szelíd madár,

röpköd mint a néma tyúk.

Neféjj tőle, nem egy sakál.

Fotótéma: béna, rút.

Előzmény: telescoper (600)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 601

Külcsín csak a szépnek levés:
akiben a belbecs kevés,
olyan, mint a kerge kecske
beburkolva belbekecsbe.

Belbecsre nyiss ablakokat,
a küllemed csak vakolat:
hiába vagy pink, cinóber,
ha nem mondja funkciód el.

Előzmény: nemethla (597)
telescoper Creative Commons License 2013.11.02 0 0 600

Viszont nekem sem tollas a hátam.

Előzmény: Törölt nick (594)
telescoper Creative Commons License 2013.11.02 0 0 599

Az első után megmondom.

Előzmény: Aga (593)
nemethla Creative Commons License 2013.11.02 0 0 598

+b

Előzmény: nemethla (597)
nemethla Creative Commons License 2013.11.02 0 0 597

Csak így továb, mire a lényegi részekhez érsz, meglesz az 500 hsz...

Előzmény: Törölt nick (596)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.02 0 0 596

OK, monitorbeállítónak ez is jó lesz ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!