Keresés

Részletes keresés

dube/1 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 50

                                                                       Puskáztam!

                        Beleolvastam pár hozzászólásodba, s ez a kép alakult ki bennem!

   Köszönöm a tippet, megszólítottam ghepard-t!

     Már április van; drukkolok Neked a műtét sikeréért!

Üdv.: Béla

Előzmény: lilaakác2 (49)
lilaakác2 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 49

Szia.Miért kérdezed, hogy kislányát egyedül nevelő anyuka vagyok-e?Mert igen, egyedül nevelem a kislányomat, 11 éves. :) Erről a légzés terápiáról én csak a neten olvasgattam, szerintem neten keresztül is el lehet sajátítani, megfelelő leírás mellett.Biztos van leírása, úgy emlékszem olvastam is valamikor részletesebben.Amit még tudok ajánlani, hogy a reflux index fórumon van egy ghepard néven hozzászóló fórumtag, aki nagyon sok betegséggel küzdött, többek között úgy emlékszem tüdő gondjai is voltak és neki van egy saját kidolgozott légzés terápiája.Vele is érdemes lenne beszélned.Kersd meg a reflux fórumon.Áprilisban műtenek epekővel.Nyolc hónapja meg comsérvvel műtöttek, kizáródott sérvvl.9 évesen meg perforált vakbéllel...így nem halogatom tovább az epekő műtétet, nehogy komplikáció legyen ebből is.Ami a legjobban aggaszt az, hogy nem tudom, hogy a mellkasröntgen eredményemen ez az emféziás tüdők most akkor kórosat jelent-e vagy sem.

Előzmény: dube/1 (48)
dube/1 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 48

                                                                               Szia!

                                                           Köszönöm a hozzászólásodat!

   A baj csak az, hogy skót vagyok, sajnálom azt a 85eFt-t, amit a tanfolyamra be kell fizetni! Arra gondoltam, hogy önerőből is megtanulhatnék újra normálisan lélegezni és az nem kerülne pénzbe, de már látom, hogy nem is olyan egyszerű ez a dolog! Legalább 80km-re kell elutaznom havi három alkalommal a tanfolyam miatt, ennek a költségei már minimálisak ehhez képest, ezt már nem is számolom.

   Jó lenne olyan valakivel e-mail-ben felvenni a kapcsolatot, akinek légzés-terápiás tapasztalata van, hogy biztatást kapjak. Az idén mindenképpen megpróbálok bejutni a programba, mert a leírások alapján nagyon rám-illik, csak van egy fontossági sorrend, amit tartanom kellene, hogy kisnyugdíjas létemre megfelelően tudjam támogatni az egészségügyet! Ha biztosra vehetném a sikert, akkor a légzésterápia lenne az első, mivel még kétségeim vannak, így a lágyék-sérv műtét és az ahhoz kapcsolódó előkészületek élveznek elsőbbséget.

   Ha megtudnál valami közelebbit, légy szíves írjad meg!

                           Milyen műtétre vársz? Ugye nem kislányát egyedül nevelő anyuka vagy?

   Jobbulást, üdv.: Béla

Előzmény: lilaakác2 (46)
lilaakác2 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 47

Vagy lehet, hogy rossz a röntgen?Valamiért rossz eredményt mutatott?Az biztos, hogy pattanásig teleszívtam a tüdőm levegővel, amikor beállítottak a gépbe.Éreztem is, ha még sokáig nem engedhetem ki, baj lesz.Eleve feszült is voltam, állítólag az is befolyásolhatja, beszűkülhetnek a hörgők.Szóval hétfőn felhívom a röntgenes orvost, most akkor mis is van.

Előzmény: dube/1 (45)
lilaakác2 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 46

Szia.Olvastam erről a légzésről.Szerintem jó lehet, ha valaki gyakorolja.Én most voltam mellkasröntgenen, műtétre megyek és ahhoz kellett.Azt írták a leletemre, hogy emféziás tüdők.Sima kontúrú rekesz, szív, stb.minden normális.Diagnózis:sine morbo vagyis nincs betegség.Akkor most az emféziával nem kell foglalkozni?Ez gyakorlatilag tüdőtágulás.Ami érdekes, hogy fél éve még nem volt emfézia, minden rendben volt, légtartó tüdők.Utóbbi 3 évben 5-ször volt mellkasröntgenem, különböző okok miatt.Egyszer sem volt emfézia.most meg hirtelen kialakult? Minden előzmény nélkül?Panaszom nincs, max.időnként letapadt nyálkát érzek a torkomban, ami sehova nem mozdul, csak ott van.Télen erős köhögésre antibiotikumot szedtem, azóta kezdődött, refluxszerű tünetekkel.Szóval nem értem, hogy lehet most ez az emfézia hirtelen?

Előzmény: dube/1 (45)
dube/1 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 45

                                                        Sziasztok!

   Bár az utóbbi időben nem látok új hozzászólásokat, de remélem, hogy mások is olvassák ezt a fórumot!

   64 éves vagyok és tavaly közölték velem, hogy copd-m van, s ez gyógyíthatatlan!

                                         Mi van, ha mégis gyógyítható?

   Van egy Buteyko-féle légzésterápia, mely az asztmát gyógyítja! Mivel a két betegség hasonló tüneteket produkál; talán érdemes lenne megpróbálni!

   Esetleg valaki közületek már megpróbálta?

   Köszönöm szíves válaszotokat: Béla

Alanel Creative Commons License 2015.09.26 0 0 44

Kedves fórumtagok!

 

Az ELTE pszichológia mesterszakos hallgatójaként Prof. Dr. Rácz József által vezetett szakdolgozati kutatásomhoz keresek kónikus betegséggel élőket. A vizsgálat egy max. 1 órás élettörténeti interjúból áll, amely során a résztvevők annyi információt osztanak meg, amennyit kényelmesnek éreznek. Az adatokat névtelenül, azonosításra alkalmas információk nélkül tároljuk.
A kutatás az ELTE Kutatásetikai bizottságának jóváhagyásával zajlik.

Jelentkezni, illetve kérdezni a vizsgálattal kapcsolatban a virag.mezofi@gmail.com-on lehet.

Nagyon köszönöm az időtöket,

Virág

stracker06 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 43

Sziasztok!

 

Magam is allergiás vagyok, az egész nyári időszakot végigszenvedem minden évben. A szűk családi körömben szinte mindenkinek van valamiféle légúti betegsége, ám édesapám állapota/helyzete sokkal rosszabb a többiekénél (COPD, stb).
Részben ezért szántam rá magam, hogy szakdolgozatomat egy légúti betegségekkel összefüggő témáról írjam.
Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy segítsetek nekem ebben azzal, hogy kitöltitek a dolgozatomhoz kapcsolódó kérdőívet. Néhány perc és pár kattintás az egész, de nagyon sokat segítetek vele. A Ti véleményetek számít igazán!

 

A kérdőívet itt találjátok:

https://docs.google.com/forms/d/1xUfL0EQuXnTaGVEPzkQiGuJrdhZsFeQaxmCpBw0bM0M/viewform?usp=send_form

 

Köszönöm a segítségeteket!

mincoka Creative Commons License 2013.12.17 0 0 42

Sajnálom, hogy nem jártam itt korábban, ezt a kérdőívet szívesen kitöltöttem volna, mert nehéz együttélni a COPD-vel és a többi tüdőbetegséggel.

 

Szívesen leveleznék, vagy beszélgetnék sorstársaimmal, ha benéz valaki ide. Vegyük fel a kapcsolatot. wolfmarika@freemail.hu

emíliagy Creative Commons License 2013.11.12 0 0 41

Kedves Fórumozók! 

A következő kérdéssel fordulok Önökhöz/Hozzátok: 

a Corporate Translations amerikai fordító cégnek gey projektmunkát vállaltam, amelynek keretében COPD-ban szenvedő betegeket kell egy kérdőív alapján kikérdeznem. A kérdőív kitöltéséhez négy jelentkezőre van szükségem. A betegek 7.000, azaz hétezer forintot kapnak a kitöltésért. 

Kérem, hogy akit érdekel, a következő e-mailben jelezzen nekem:

gyorfek@gmail.com 

Köszönettel:

Gy.E. 

afintha Creative Commons License 2012.07.16 0 0 39

Meggyozni elegge nehez. Talan annyit erdemes elmondani neki, hogy a nem veletlen, hogy a cigi arat ilyen rohamosan emeli a kormanyzat, mivel rengeteg penzbe kerult a cigi miatt kialakult betegsegek (tobbek kozott tudo/gyomor daganatok) kezelese.

 

Cigi nelkul is kialakulhat COPD.

Előzmény: ikoko2 (38)
ikoko2 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 38

Itt még nem jártam, de barátnőm problémája miatt érdeklődnék nálatok.

Van közöttetek olyan, aki életében nem dohányzott és most mégis COPD-s?

Barátnőm nem akar leszokni a cigiről,  pedig köhög, váladékozik. Hogyan tudnám meggyőzni?

mincoka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 36

Szervusztok!

 

valamelyik nap találtam erre a fórumra. 2002-ben diagnosztizált tüdőfibrózisom van, és pár éve COPD-s is vagyok. Jó lett volna, ha hamarabb rátok találok.

 

Szia TRita56!

 

írtam neked tegnap e-mailt, remélem megkapod. Örülnék, ha válaszolnál.

Előzmény: TRita56 (23)
rotkellok Creative Commons License 2011.03.04 0 0 35

A Pécsi tüdögyogyászati szakrendelésen 5 orvos rendel, 3 nál jártam...

 

Tamás

Előzmény: afintha (31)
cimbóka Creative Commons License 2011.03.01 0 0 34

Ebben sajnos nem vagyok biztos:

 

eddig mondták ezt: Refluxnak, allergiának, immungyengeségnek, majd töbnyire legyintettek rá,
eddig 3 háziorvost, 3 tüdögyogyászt, 1 allergiologust, 1 fülórgégészt " fogysztottam")(rotkellok)

 

Egyébként valóban így kéne történnie a dolgoknak.A mi kis falunkban 2 háziorvos van. A miénk mondjuk nagyjából rendben van, főleg úgy, hogy személyes ismerősünk.

De a másiktól sokszor csak fenyegetéssel lehet megszerezni egy-egy beutalót.  Az egyik szomszédunknál pl. a súlyos, féloldali bénulással, majd halállal végződő agyvérzését nem ismerte fel, vagy nem érdekelte, amikor kihívták. Miközben a segítőkész szomszédasszony már régen diagnosztizált, ő még a feleséget ugrasztotta a gyógyszertárba gyógyszerekért, így csak jó fél nappal később került kórházba, mint lehetett volna. Most az özvegyének mondta, amikor 200-as vérnyomás, rosszullét miatt kihívta, hogy "ne hisztizzen!".Mondjuk én már rég otthagytam volna.

A másik 65 éves szomszédunknak emésztési, panaszai voltak hosszú időn keresztül. Különféle gyógyszerek tucatjait írta fel neki, hiába, de kivizsgálásra nem küldte. Egy ismerősön keresztül eljutott egy hasi UH-ra, ahol a doktornő vastagbéltükrözést ajánlott. Nem volt hajlandó beutalót adni. Az ismerős lányának kellett bemenni hozzá, és valósággal megfenyegetnie. A tükrözés során több , már átmeneti állapotban lévő polipot szedtek le. Azt mondták, hogyha fél évet késik, akkor valószínűleg  már sokkal rosszabb lett volna a helyzet. Azóta 2-szer volt ellenőrzésen, szerencsére minden rendben.

Folytathatnám a történeteket vele kapcsolatban, de minek.

Biztosan nem ez az általános, de ilyen is van.

Még annyit fűzök hozzá, hogy mindkét ismerős olyan, hogy üres zsebbel a doktor urat nem engedte kimenni a házból, és a rendelésen is erejükön felül dotálták sokszor.

Persze én ezt nem értem meg, és hülyeség, de ők már csak így vannak szocializálva. És soklan mások is. Hány ember életét mentik meg vajon  a felkészült, lelkiismeretes háziorvosok, akik legelőször találkoznak a betegségek tüneteivel, és hány embert vesztünk el a lelkiismeretlen, felkészületlen háziorvosok miatt?

Előzmény: afintha (33)
afintha Creative Commons License 2011.02.28 0 0 33

Gondolom a haziorvos is gyorsan belatja, hogy valamit lepni kell ha nincs megfelelo diagnozis, vagy az addig felallitott diagnozisok ellentmondasosak.

Előzmény: cimbóka (32)
cimbóka Creative Commons License 2011.02.28 0 0 32

Hasonló ok miatt én is tájékozódtam már a Korányival kapcsolatban.

Nem annyira egyszerű oda bejutni, mert az időpontegyeztetéshez is kell a háziorvos.

Vagyis nem egyszerű beutaló kell, hanem egy olyan háziorvos, aki maga is úgy érzi, hogy a betegének oda kell mennie, valamint rászánja az időt arra, hogy ezt a telefont megejtse.

Engem legalábbis így tájékoztattak.

A beutaló szükséges, de nem elégséges.

Ez a körülményesnek tűnő megoldás engem is visszariasztott.

Előzmény: afintha (31)
afintha Creative Commons License 2011.02.27 0 0 31

Szerintem nem erdemes emiatt privat rendelesre menni.

 

Sokkal inkabb erdemes lenne a hozzad legkozelebbi orvosi egyetem tudogyogyaszati klinikat vagy az Orszagos Koranyi TBC és Pulmonologiai Intezetet felkeresni. Ok ertenek ehhez leginkabb.

Előzmény: rotkellok (30)
rotkellok Creative Commons License 2011.02.27 0 0 30

Sziasztok!

 

Most nálam is COPD-t diagnosztizált egy doki, de nem hiszek neki 100%-ban, mert flegma és felületes
és ezt a meglévő betegségemet már sok mindennek diagosztizálták...
(a betegség rövid tünetei: infulenza után megmarad a köhögés, tavaszig nem múlik,
közben ez az állapot legyengit és nagyon kellemetlen, mindenhol félnek, hogy megfertözöm Öket...
ha elmulik a köhögés, semmi bajom ha kell felbiciklizek a Mecsek tetejére.
eddig mondták ezt: Refluxnak, allergiának, immungyengeségnek, majd töbnyire legyintettek rá,
eddig 3 háziorvost, 3 tüdögyogyászt, 1 allergiologust, 1 fülórgégészt " fogysztottam")

 

 

Tud valaki ajánlani egy korrekt tüdőgyógyászt, lehetőleg privát rendelésen, aki rendesen megvizsgál és tájékoztat ?

 

 

Üdv.:

Tamás

Sajt1964 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 29

Köszönöm válaszod!

 

Kedves afintha!

 

Itt Békéscsabán a vizsgálat eredményét csak másnap adják ki, így sem kérdezni, sem egyéb lehetőségekről érdeklődni nem lehet. A Pulzixometria eredményét az Internetről dekódoltam ki.

Holnap megyek kontrollra, valószínűleg rendőrségi ügy lesz a dologból, mert addig nem vagyok hajlandó kimenni a rendelőből, amíg a szükséges felvilágosítást meg nem kapom... Sokkal rosszabb az állapotom, a szomszédok sem tudnak aludni már a sikoló köhögésemtől. Gyakran olyan köhögőgörcsöt kapok, hogy minden elsötétedik előttem.

 

Mindenesetre köszi mégegyszer!

 

Üdv: Sajt1964

Előzmény: afintha (27)
.jegenye-- Creative Commons License 2010.09.16 0 0 28
Sziasztok,

40 éves vagyok, 25 éve vagyok a "pályán". Igaz, nem COPD hanem asztma, de a két betegség tünetei és terápiája sokmindenben megegyezik.

Visszaolvasok, ha kérdésem vagy ötletem van, írogatok.

Jelenleg Foster, Berodual, Retafyllin terápián vagyok, szezonálisan Telfastot szedek.
afintha Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27
A teljes es reszletes tajekoztatashoz jogod van.
Minden eredmenyt irasban kell megkapnod.
A leszazalekolasban a tudogyogaszodnak semmi erdeke sincs.
Előzmény: Sajt1964 (26)
Sajt1964 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 26

Üdv Mindenkinek a fórumon!

 

Kedves sorstársak! Magyarországon ennek a betegségnek is ugyanolyan a kezelése, mint egyéb idült vagy krónikus betegségnek. Én születésem óta Bronchitis-ben szenvedek, voltak jobb időszakok, de fizikai munkát, sportot végezni csak alig tudok. 2006-ban CT alapján mondák ki, hogy COPD-s vagyok. A tügőgondozóban mindig van RTG, légzésfunkció és véroxigén vizsgálat, de az eredményről csak részben tájékoztatnak. A tüdő tiszta... Tiszta? Hogy lehet, amikor állandóan hörgök, sípolok és fulladok? Valszeg azért nem mondanak igazat, mert akkor le kéne százalékoljanak. Mivel csak 46 éves vagyok ez még gáz. Dohányzásról "könnyű" volt leszokni, mert a fulladás fájdalma jóval erősebb, mint bármely Nikotin éhség.

Mindenkinek gyógyulást, nálam therápia: Spiriva por meg 4*2 Berodural.

bodnarbandi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 25
énis 3 éve  copd vagyok szinte semmit nem tudok róla . rendes a doki néni de nem  mind. semmit szivesen beszélgetnék erről valakivel. télen állandóan tudőgyulladásom van nagyon félek Margó
TRita56 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 24

Sziasztok!

 

Mindenap vissza nezek ide es remenykedem hatha mas is ir ide rajtam kivul.:((

Sajna senki, pedig nagyon jo lenne sorstarsakkal beszelgetni itt.

IRJATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ide vagy emalt nekem mindenkivel szivesen beszelgetek.

udv, Rita

 

 Remenykedem hatha ujra feleled a topik!

TRita56 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 23

Sziasztok!

 

Orulok, hogy ratok talaltam. Sajnos nalam is 5 eve COPD-t allapitotak meg. Jelenleg a legzes funkciom 36%-os. Szivesen Beszelgetnek barkivel akinek ugyan ilyen problemai vannak. Esetleg tud valami hatasos gyogymodot, en 53 eves vagyok es jo lenne ha kicsit tudnek javitani az elet minosegemen. Szivesen varom jelentkezeseteket. Esetleg Skypon is tudunk beszelgetni. Sopkat vagyok a gep mellett, mert az utcara mar felek egyedul kimenni.

Udvozlettel, Rita

email cimem: ranagol56@gmail.com

tavasz21 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 22

Most éppen lecsengőben van az influenza. Aki ágyban fekszik az nehezen kapja el, csak ha hazahozza valaki a lakásba a vírust.

Persze lehet, hogy tévedek.

Előzmény: utálomabetegségem (20)
tumpa1900 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 21
Eladó egy Wienmann Oxitron 3 otthoni/mobil lélegeztető rendszer.
- 2 literes 02 palack, kb félig töltve
- Reductor
- Áramlás szabályzó az akksi már nem jó de működik hálózatról és 3 db AA elemmel vagy akksival
- Hordtáska, orr kanül, minden ami kell hozzá
Jellemzők: control egység: csak akkor enged oxigént amikor a belégzés történik tehát nincs felesleges oxigén áramlás, különféle riasztás: légzés leállás, oxigén hiány, elem töltöttség, állítható oxigén mennyiség, elemmel 100 órás működési idő. A készülék kitűnő állapotban van. Bármilyen további kérdésre szívesen válaszolok. Ára: 80000ft érd: tumpa1900@gmail.com
utálomabetegségem Creative Commons License 2009.11.07 0 0 20
Kedves Fórumozók!

Ha valaki tud kérem sürgősen válaszoljon.
10 éve COPD-s vagyok.
60 éves múltam.
Kérdésem az lenne,hogy ezzel betegséggel kapott-e közületek valaki egyszerre sima influ elleni oltást és a H1N1-et.Nekem most akarják beadni kedden.
Sosem engedtem magam beoltatni,de most nagyon megijedtem attól amiket hallani lehet erről az influenzáról.
Nem tudom ha egyszerre beadják a kettőt mire lehet számítani.
Nagyon félek attól,hogy olyan lefolyású lesz mintha elkaptam volna az influenzát vagy megfáztam volna.Ugyanis akkor borzalmasan fulladok még menni sincs erőm,nemhogy felkelni az ágyból.Mivel azt mondják,hogy mi nagyon veszélyeztetettek vagyunk,ezért kértem az oltást én is.

Nagyon köszönöm ha valaki tud válaszolni részletesen aki már megkapta és túl van az egészen,mire számithatok.????

Üdvözlet mindenkinek.
Stee146 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 19
Bocs nem akarok beleszólni, de szerintem a sópipa nem sokat ér.
Ehhez ha jól tudom meglehetősen fullos (szteroid tartalmú) gyógyszereket adnak. Konkrétan amit én szedek abból az egyik 12e Ft lenne ha nem receptre lenne felírva.

Tehát a sópipával nem sokat érsz el. Főleg azért, mert nem fog tudni akkorát szippantani, hogy érjen valamit.

Ne vacakolj ilyennekkel, menjetek el egy orvoshoz, aki csinál légzés funkciót, ezután meg felír valami normális gyógyszert.
Előzmény: brekege (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!